ISDI USA

Introduction

Read the Official Description

Основана во 2009 година, ISDI носи долга историја на глобален успех во деловните програми фокусирани на дигиталната трансформација во САД. Локацијата на Силиконската долина е прва од ваков вид во Соединетите Американски Држави и е предводена од академски одбор составен од некои од најуспешните дигитални директори во регионот, за обука на следната генерација на дигитални лидери.

КОИ СМЕ НИЕ

Пионер во образовниот сектор

ISDI дигиталниот универзитет го воведува првиот сеопфатен магистрирал во интернет бизнис (MIB) фокусиран на дигиталната трансформација на поединци.

МИСИЈА

Обезбедете знаење

Промовирање на дигитализација на поединци и организации. Редефинирање на образованието и преструктуирање на вештините потребни за успех во дигиталниот свет.

ВИЗИЈА

Пренеси дека иднината е дигитална.

Преку дигитализацијата, ќе ги срушиме глобалните бариери и ќе ги зајакнеме општествените обврзници. Ние ќе градиме подобри бизниси, посилни економии и ќе развиваме подлабоко разбирање за поединците и културите. Светот е дигитален. Можете да бидете премногу.

Искуството

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Online Masters »

Programs

This school also offers:

Master

Master in International Business (MIB Campus)

Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци November 2019 Соединети Американски Држави San Jose

[+]

Студентите работат во групи фокусирани на дигитализација на партнерска компанија. За време на курсот, студентите ги вградуваат своите нови дигитални вештини во бизнис-проектот. Проектот 'рбетот е внимателно надгледуван од ментори кои се состануваат со студентските групи на секои 3 недели, водејќи го развојот на проектот. Финалниот дигитален план е претставен на сопствениците на бизниси и панел на професори на крајот на магистратура. ... [-]