Indiana Wesleyan University College of Adult and Professional Studies

Introduction

Read the Official Description

На Колеџот за возрасни и Професионални студии (CAPS) и служи на возрасната популација со различни програми дизајнирани да ги задоволат потребите на образованието на специфични возрасни публика. Индијана Веслиан разбира посебните барања на возрасни, кои се заинтересирани за добивање на вонреден, диплома, или магистерска диплома, но кои, исто така, мора да продолжат со исполнување на нивните професионални и лични обврски. Програмите на колеџот се наменети за оние кои работат возрасни со комбинирање на теорија со практично искуство. Повеќе од кога било, работа возрасни се одлучуваат IWU колеџ за студии за возрасни и професионален. IWU сега стана најбрзо растечките универзитет во Индијана и еден од најбрзите во САД IWU се зголеми за повеќе од 200 отсто од 1990 година да се едуцираат за повеќе од 11.400 студенти оваа година, 9.000 од нив се онлајн или земање предмети во нашите образовни центри во Индијана, Охајо, и Кентаки. &nbsp Зголемената популарност на нашата програма се одразува неговиот дизајн за задоволување на специфичните потреби на образованието на возрасните публика. Индијана Веслиан разбира посебните барања на возрасни, кои се заинтересирани за добивање на вонреден, диплома, магистратура, додека продолжува да ги задржат своите професионални и лични обврски. Програмите на колеџот се наменети за оние кои работат возрасни со комбинирање на теорија со практични искуства и нудење на тој материјал во пригоден формат. &nbsp На испорака формат и структура на наставните планови, се специјално дизајнирани за работа возрасни. Додипломски и постдипломски програми се нудат преку склопот вечер, саботата, и онлајн (преку интернет) класи. Мапа базирани часовите се одржуваат во 11 образованието и конференциски центри: Индијанаполис (2), Форт Вејн, Shelbyville, Kokomo, и Колумбо, Индијана; Луисвил и Лексингтон, Ky и Синсинати, Кливленд, и Дејтон, Охајо. Класите се одржаа и во повеќе од 80 Off-локации во кампусот Индијана. &nbsp Во прилог на своите наставни програми, капчиња обезбедува Off-кампусот услуги за поддршка за сите негови класи. Студентите имаат пристап до посебна универзитетска библиотека услуги по телефон, факс, e-mail или по пошта, а ќе добијат помош со истражување или библиографски прашања. Тоа е целта на CAPS не само да обезбеди часови, но за да обезбеди "не сум универзитет" дизајнирани да ги задоволат потребите на студентите и нивните работодавци носат квалитетно образование, без да бара учениците да се преселат. &nbsp Индијана Веслиан Универзитетот е акредитиран од страна на Комисијата за високото образование * и член на Централна Северна асоцијација. IWU е, исто така, акредитирана од страна на Комисијата за образование на медицински сестри колегиум (CCNE) и Националниот совет за акредитација на наставниците (NCATE). &nbsp Капчиња сега има повеќе од 23.000 дипломци претставник на учење на партнерства со повеќе од 500 работодавците, училишни окрузи, корпорации, здравствена заштита агенции и организации.

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online MBA » Гледа Online MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки со голема во менаџмент (МСМ)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Dayton Lexington Cincinnati Marion + 5 more

Степенот на програмата е дизајниран да им овозможи на студентите да ги применат повеќе софистицирани теоретски концепти за решавање на практични за управување со проблеми. [+]

Магистер на науки со голема во менаџмент (МСМ) на програмата е 36-часовна дипломиран програма дизајнирана за да развијат или подобрат личните и технички вештини за управување е неопходно за поефикасно функционирање во рамките на административните арената во приватниот бизнис и јавни агенции. Наставната програма е организирана околу темата на "раководството" и курсеви се прошири на пет основни елементи: ... [-]


Master

господар на образование (m.ed. ) Мрежна

Он-лајн студии Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Marion Lexington Cincinnati Dayton + 2 more

Мајстор за образование (M.Ed.) онлајн програма е наменета за училницата наставникот бараат напреден степен со акцент на наставната програма и настава. [+]

Мајстор за образование (M.Ed.) онлајн програма е наменета за училницата наставникот бараат напреден степен со акцент на наставната програма и настава. Кандидатот за оваа програма е мотивирана да допрат и да научат преку нов начин на испорака и интеракција. Агенти на промени Со се 'поголемата загриженост на квалитетно образование во Америка, наставниците денес треба разбирање на многу различни стилови на учење и културни средини за да се олесни учењето на начин кој им овозможува на студентите да стигнат до полн потенцијал во секоја училница. Студентите ќе развијат начин на размислување и вештини како "агенти на промени" во нивните училници и училишта преку Христос во центарот на клима за доживотно учење и служба. Во фокусот на нашите M.Ed. програмата е на ефективна настава стратегии. Акцентот во училницата е ставен на "Теорија на пракса" модел. Нашата желба е да се видат на нашите наставници се она што тие го учат во нашата онлајн училница и го користат во нивната училница. Концептуалната рамка, која се базира на Националниот одбор стандарди, го зајакнува овие пристапи со акцент на: - Спроведување на наставата ефективност - Бројни нови техники за да се вклучат на ученик се истражени. - Водечките наставни промени - практични задачи се користат да се реплицираат во најновата програма усогласување користи од страна на јавните училишта да се справат со одговорноста проблеми. - Управување со учење во училница - Преку конструктивистот ги наставниците се фокусира на начините да се вклучат ученици. - Вршење на рефлексија оценка - Наставниците развијат вештини за да... [-]


господар на образование програма

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Marion Lexington Cincinnati Dayton + 2 more

Оваа програма е наменета за понатамошно развивање на вештините на наставниците во училница. Развој на практични пристапи за образовни предизвици е главна цел на програмата. [+]

Наставниот план и програма настава доведува до мајстор на образование (M.Ed.) е дизајниран за понатамошно развивање на вештините на наставниците во училница. Развој на практични пристапи за образовни предизвици е главна цел на програмата. Завршување на триесет и шест (36) часа семестар на постдипломски ниво е потребно за дипломирањето. А јадрото на програмата, се состои од десет (10) предмети и триесет (30) семестар часа ќе им бидат понудени во низа да групи на професионалци. До шест (6) часа семестар на постдипломски курсеви во образованието може да се пренесе од регионално акредитирани институции. Курсеви може да се користи да ја обнови лиценцата Индијана. Професионализација на дозвола се бара завршување на магистратура и семестар часа во одредени академски дисциплини. Студентите треба да побара совет од својата советник ако тие се планира за професионализација на дозволата. Програмата е дизајнирана за да обезбеди максимална удобност на студентот во кои курсеви се закажани за сабота, регистрацијата може да се заврши по пошта, плаќање може да се направи со VISA и MasterCard, книги ќе бидат доставени до учениците, и дополнителни трошоци, како паркинг такси, нема да бидат оценувани. А четири час семинар ќе се одржи на почетокот на програмата да ги воведе студентите IWU и да им даде на студентите на целокупната разбирање на Господарот на програма за образование. ... [-]