James Madison University

Introduction

Read the Official Description

Ние знаеме дека успехот бара еднакви делови интелект и акција. На JMU , тоа е она што Битието за промена е за сите.

Кога студентите кои дипломираат од James Madison University гордост одат низ сцената за да ги добијат своите дипломи, тие се повеќе образовани. Тие се членови на дружење со сторителите. Тие знаат како да ги направат работите да се случуваат. Тие ја испочитуваа нивната способност да размислуваат критички. Ја научија важноста на силната работна етика и тие станаа посветени и вешти во соработката со другите. Дипломи во рака, тие оставаат кампус решени да живеат животи на значење и да ги извршуваат кариери на цел.

Поставена во прекрасната долина Shenandoah во Вирџинија , JMU е тесно поврзана заедница од 22.000 додипломци и дипломирани студенти и 4.000 факултети и кадри кои доаѓаат од целата земја и од целиот свет. Само два часа од Вашингтон, ЏМУ брзо станува една од светските водечки светла во високото образование. Тоа е затоа што студентите уживаат невообичаено ангажирани односи со светска класа факултет кои се во JMU, бидејќи тие сакаат да ги извршуваат знаења и да научат талентирани студенти.

Што значи тоа за тебе и за твојата иднина? Истражувањето на Галуп во 2014 година на повеќе од 29.000 дипломирани студенти во САД покажа дека со професорот да земе личен интерес во нив додека ученикот води до повисоко чувство за цел и благосостојба. Галуп, исто така, покажа дека JMU најинтересните резултат далеку над националниот просек за секоја димензија на благосостојбата, и значително повисока од најинтересните на Топ 100 колеџи и универзитети во САД Вести

Студентите на JMU, факултетот и алумни користат подеднакво дело интелект и акција за да успеат во секаков вид на извршување: тие ја поттикнуваат иновацијата и откривањето, водат бизнис, ја унапредуваат културата, ја подобруваат здравствената заштита, го реформираат образованието, го обновуваат граѓанското општество, се натпреваруваат во атлетика - тие се променат ® на секој замислен начин.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа BScs » Гледа PhD » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

Master

Господар на музиката

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Harrisonburg + 1 more

На Факултетот за музика нуди мајстор на музиката степен со концентрација опции во составот, спроведување, музичко образование и перформанси. Програмата има за цел да обезбеди можност за највисоко ниво на музички развој и професионална обука за секој студент, соодветно за кариера во наставата, изведбата и композицијата на музиката. Спроведување на специјалност ќе преземе сеопфатна студија на литературата на нивниот медиум, развивање напредни увид во музички идеи и структура на главните дела, и да ги насочите нивните спроведување и проба вештини. [+]

На Факултетот за музика нуди мајстор на музиката степен со концентрација опции во состав , диригирање , музичко образование и перформанси, како и доктор за музичка уметност . Програмата Магистер по музика има за цел да обезбеди можност за највисоко ниво на музички развој и професионална обука за секој студент, соодветно за кариера во наставата, изведбата и композицијата на музиката. Спроведување на специјалност ќе преземе сеопфатна студија на литературата на нивниот медиум, развивање напредни увид во музички идеи и структура на главните дела, и да ги насочите нивните спроведување и проба вештини.... [-]


Магистер по образование за возрасни и развој на човечки ресурси

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години Open Enrollment Соединети Американски Држави Harrisonburg + 3 more

Програмата за господар на образование и развој на човечки ресурси (AHRD) создава привлечна и иновативна средина за учење за студентите кои сакаат да им помогнат на вработените во своите најдобри. [+]

Програмата за господар на образование и развој на човечки ресурси (AHRD) создава привлечна и иновативна средина за учење за студентите кои сакаат да им помогнат на вработените во своите најдобри. Студентите во AHRD програмата учат да ги идентификуваат празнините во перформансите на работното место и да развиваат решенија за учење користејќи ги најдобрите практики во индустријата за да можат вработените да успеат и да растат. Нашите студенти го развиваат знаењето, вештините и ставовите за да бидат лидери и да придонесат за висококвалитетни, одржливи организации. Нашата основна програма програма е усогласена со индустриски стандарди, исто така, им овозможува на студентите да се фокусираат на нивните студии на теми кои се најрелевантни за нивните цели во кариерата и интереси.... [-]


Магистер по политички науки: политички студии на Европската унија

Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2019 Италија Florence

Предава исклучиво во Фиренца, Италија, мајстор на уметноста во политички науки програма се фокусира на компаративна и меѓународна политика. Оваа програма е дизајнирана да директно ангажира студенти во компаративна и меѓународна политика преку студии во странство и практично искуство. [+]

Оваа програма се учи во Фиренца, Италија.

Магистерски програма на James Madison University во политички науки со концентрација во политичките студии на Европската унија (ЕСЈН) е едногодишна програма со седиште во Фиренца, Италија. Студентите стануваат експерти во европската политика, анализа на политиката и трансатлантските односи во градот што ги инспирираа Данте, Микеланџело, Макијавели и безброј други.... [-]


Магистер по раното детство образование

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Harrisonburg

Мајстор за образование во раното детство го подготвува дипломците да станат професионални наставници во раното детство кои обезбедуваат развојно соодветно програмирање за децата во образовните средини. [+]

Мајстор за применета уметност во наставата по математика (МАТ) подготвува дипломирани студенти да станат професионални професори за рано детство кои обезбедуваат програми за развој во соодветно образование за деца во образовни средини. Кандидатите се подготвени да:

Да донесувате ефикасни одлуки за наставните програми и наставните методи засновани на разбирање на целото дете, теоријата за развој на детето и истражување на најдобрите практики.Интеракција и ефективно комуницирање со мали деца.Проценка раст и развој на децата со користење на повеќе извори на податоци.Ефективно да комуницираат и да соработуваат со родителите / семејствата, училишниот персонал и пошироката заедница.Вклучете други професионалци, колеги и администратори за поддршка на децата како членови на заедницата за учење.... [-]

Videos

Being the Change

JMU in Three Words

You are Welcome Here