Johnson & Wales University

Introduction

Read the Official Description

За

Единствен образовен модел

Само за секој колеџ во последно време се зборува за искуствено образование. Тоа е затоа што работи. На Џонсон

Ние нудиме оптимална комбинација на интелектуален развој, образование фокусирано на индустријата, работно искуство во изработка на резиме, можности за заедница и лидерство, како и невообичаена длабочина на кариерните услуги.

На Џонсон

Овој пристап е поефективен начин за учење. Преку овие искуства, ќе бидете единствено подготвени за менување на индустриите и ќе имаат флексибилност да ги следите другите патеки за кариера и претприемачки потфати.

Акредитација

JWU е акредитирана од Новата Англија Здружение на училишта и колеџи АД (NEASC), преку својата комисија за институции за високо образование (CIHE). Најстарата регионална акредитирачка асоцијација, NEASC акредитира образовни институции на меѓународно ниво. Оваа акредитација ги опфаќа четирите кампуси на универзитетот.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online BScs » Гледа BScs » Гледа курс » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во Анализа на податоци

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Providence

Во светот, управувано од пошироки и сложени податоци, вработените се потребни за дешифрирање на тие податоци брзо и ефикасно за да им помогнат на компаниите да донесуваат одлуки за повеќе информирани деловни одлуки и да ги идентификуваат нови можности за конкурентна предност. [+]

Преглед на програмата

Во светот, управувано од пошироки и сложени податоци, вработените се потребни за дешифрирање на тие податоци брзо и ефикасно за да им помогнат на компаниите да донесуваат одлуки за повеќе информирани деловни одлуки и да ги идентификуваат нови можности за конкурентна предност.

Откријте скриени обрасци, непознати корелации, трендови на пазарот, преференции на купувачи и други корисни информации во степенот на Магистер на науки на JWU во Анализа на податоци.... [-]


Contact

Providence Campus

Website https://www.jwu.edu
Број на телефон 800-342-5598

Miami Campus

Број на телефон 866-598-3567

Denver Campus

Број на телефон 877-598-3368

Charlotte Campus

Број на телефон 866-598-2427