Kaplan University – Online

Introduction

Read the Official Description

Нашата мисија

Каплан Универзитетот е институција за високо образование, посветена на обезбедување на иновативни додипломски, постдипломски и континуирано професионално образование. Нашите програми се поттикне учењето на студентите со можност да се започне, да се подобри или промени кариери во денешниот различни глобално општество. * Универзитетот е посветена на општото образование, услуга и поддршка пристап студент-центрирани, се применува и стипендија во практична животната средина.

За Каплан Универзитетот

Дали сте посветени на остварувањето на своите образовни и професионални цели? Каплан Универзитетот нуди онлајн, кампусот-базирани, и помеша програми во области како што се бизнис, информациони системи и технологија, кривичната правда, образовни, правни студии, социјални и однесувањето науки, здравствени науки, и медицинска сестра. Учениците можат да освојат соработник, диплома и степени господар, како и сертификати и дипломи.

Кои сме ние

Каплан Универзитетот е дел од Каплан, Inc, која обезбедува широк спектар на образовни услуги во целиот свет, вклучително и повисоки образовни програми за деца и училиштата образование и професионална обука, тест подготовка, и. Секој од придонеси Каплан им помага на учениците се постигне важна пресвртница во нивното образование и кариера.

Нашата цел

Каплан Универзитетот е доживотен партнер за развој на кариера, кој обезбедува најдобрите во својата класа образовни искуства неспоредлив со заложба за успех на студентот. Нашите цели се како што следува:

Обезбедување на академски програми кои се развиени и оценети од страна на факултет, вработени и членови на образовни, професионални и бизнис заедниците Нудат интензивна, сеопфатна онлајн и на самото место настава наменета за зајакнување на студентите академски достигнувања Влевајќи кај учениците на вредноста на доживотното учење преку стимулирање на интелектуална љубопитност, креативност и критичко размислување, и свеста за културата и разновидност Планирање и обезбедување на капацитети и ресурси кои одговараат на потребите на студентите, факултет и кадар Им помага на студентите во развојот на професионални ставови, вредности, вештини и стратегии кои помагаат да се поттикне успех во својата кариера и во животот Подготвување на студентите за да се исполнат постојано менување на потребите на нивните заедници

Нашите вредности

основни вредности Каплан Универзитетот дефинираме нашата култура и да се обезбеди рамка за она што ние ги нудиме на нашите студенти и вработени секој ден.

Интегритет - Ние се одржи на највисоките етички стандарди во сè што правиме. Поддршка - Ние ви овозможи со алатки ви треба за да се успее. Знаење - Ние нудиме стручни ресурси да ви помогне да се постигне академски и вашата кариера најдобро. Можност - Ние им помогне на отворени врати и проширување на пристапот до образование. Резултати - Ние сме посветени да ви помогнеме да се постигне своите цели. Успееме кога ќе успее.

Нашата историја

Како еден од водечките светски провајдери на доживотно образование со операции во целиот свет, Каплан еволуираше и надвор од нашиот историски корени во тест подготовка. Ние сега им служи на студентите од сите возрасти преку широк спектар на образовни придонеси. Тие вклучуваат програми за високо образование, професионална обука, и многу повеќе.

Од основањето на американскиот Институт за трговија во 1937 година, Каплан Универзитетот го прифаќа иновативни стратегии за да се одговори на барањата на вработување, потребите на работодавачот, наставни методи, како и употребата на образовни ресурси.

Нашите Школарина Кап

Каплан Универзитетот е постојано во потрага по начини да им помогне на студентите да бараат посветла иднина, а тоа вклучува и прави сигурни дека нашите трошоци за школарина се на најниско можно ниво. Тоа е причината зошто ние сме за воведување Школарина капачето на Каплан Универзитетот.

Како работи: Кога ќе се запишат во програмата учествуваат Школарина Капа на Универзитетот Каплан, школарина ќе бидат ограничени, се осигура дека ќе плаќаат само фиксен износ за вашето образование. Откако ќе кликнете на вашиот капа, ти повеќе нема да мора да се направи било какви исплати за остатокот од вашето образование на Универзитетот Каплан, дури и ако треба да го заземе а се разбира, колку што ќе се сретне и одржување на сите барања за запишување на студии капачето на Каплан Универзитетот програмата.

Зошто тоа им помага. Ако се запишат во програмата Школарина Кап без претходна кредити учење, школарина ќе се одрази на заштеди 33% во споредба со трошоците на други степени Каплан Универзитетот † Тоа е дел од нашето ветување за да помогне да се направи високо образование подостапни и повеќе прифатлива. Кликни тука одговори на најчесто поставуваните прашања. На Каплан Универзитетот подобро вработување информации откривање програма, кликнете тука.

(*) Каплан Универзитетот не може да гарантира вработување или напредување во кариерата.

(†) enrollees во програмите прифатливи за наставна Кап цените ќе плаќаат иста цена школувањето на четвртина кредитна час и такси за други under¬graduate програми / enrollees плус $ 200 на рок административни такси и други давачки. Вкупната вредност на програмата, сепак, ќе бидат ограничени. Заштеди врз основа на износот на трансфер на кредити, доколку ги има, доделени. Студентите кои примаат трансфер на кредити обично учат за значително помалку условите и не ги исполнуваат условите за максимална заштеда. Контактирајте со Запишување советник за детали.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа Online BScs » Гледа Online Bachelor » Гледа Associate Degrees » Гледа Bachelor »