Kean University

Introduction

Read the Official Description

EFMD Equis Accredited

Соединетите Американски Држави е акредитиран државен универзитет, во Унија Каунти од Њу Џерси. На Универзитетот се наоѓа на само неколку милји од Њујорк, во срцето на Њу Џерси биотехнологија и фармацевтската индустрија. Кин е митрополит, сеопфатен, интерактивни универзитет, кој обезбедува образование од светска класа. Тоа е кампусот посветена на извршување на совршеноста во високото образование. На Универзитетот поддржува студент-центрирано учење средина која негува развојот на целата студент за наградување кариери, доживотно учење и исполнување на животот во глобалното општество. Располага со заложба за квалитет и еднаквост во запишувањето, настава и администрација. Во кампусот е многу разновидна и ги поздравува странските студенти со различни културни потекла. Кин има посебен оддел, Меѓународен студентски служби, посветен да и помогне на Меѓународните студенти, со сите нивни потреби. &nbsp Постојат околу 7.600 редовни и 2.400 вонредни додипломски и постдипломски 3.060 студенти на пет додипломски и постдипломски еден колеџ. Во училиштето е првенствено патнички кампус со 900 ученици кои живеат на кампусот. Тоа е голем, јавни либерални уметности училиште, добро позната по својата програма за образование и дипломира на повеќето наставници во државата Њу Џерси. На завршено колеџ куќи 2006 господар програми за образование, две професионални дипломи, две докторски програми и четириесет и пет опции на апликацијата. Нашите полиња на проучување се движат од МБА да Сметководство и од биотехнологија на психологија. Нашиот факултет е посветена на обезбедување на нашите дипломирани студенти, со одличен и корисен професионално образование. Соединетите Американски Држави е без преседан Глобална МБА програма со голема глобална Искуство компонента. Таа обезбедува основни познавања од клучните бизнис дисциплини, напредни познавања во Глобал Менаџмент прашања. Оваа уникатна МБА одговара на трансформација на многу бизниси во глобалниот претпријатија и се подготвува да го замени со глобалната деловна средина. &nbsp Кин кампус се наоѓа многу блиску до финансиски центар на светот, Вол стрит на Менхетн, Њујорк. Студентите ги искористат предностите на он-кампусот железничка станица да се патува и да уживате во жив и разновиден начин на живот на Њу Јорк. На дипломиран студент на Советот на Соединетите Американски Држави, е посветен на служење на потребите на дипломираните студенти. Мисијата на организацијата е да обезбеди право на глас за студенти во рамките на Универзитетот. GPSC носи културните, социјалните и раководството на искуства на академијата. Нивните услуги вклучуваат но не се ограничени на работилници, состаноците на Комитетот, сервис проекти, како и двата рекреативни и едукативни програми. Советот служи за да се развие силни лидерски вештини во соработка со личен раст и исклучителен образование. Соединетите Американски студенти од различни културни потекла извршуваат академски цели, со взаемна почит и заеднички дух.        

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health MA » Гледа Health MSc » Гледа Diplomas » Гледа PhD » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

м-р во кривичната правда

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на Соединетите Американски Држави, на уметноста во правда и програма проучува различни системи во рамките на системот на кривичната правда, сегашната теоретски модели објаснувајќи криминал и криминал, нивната практична употреба во решавањето на криминал и спроведување, како и употребата на научна истрага за истражување и адреса на теоретската и практични проблеми со кои се соочува кривично правниот систем во моментов и во иднина. [+]

Мајстор на Соединетите Американски Држави, на уметноста во правда и програма проучува различни системи во рамките на системот на кривичната правда, сегашната теоретски модели објаснувајќи криминал и криминал, нивната практична употреба во решавањето на криминал и спроведување, како и употребата на научна истрага за истражување и адреса на теоретската и практични проблеми со кои се соочува кривично правниот систем во моментов и во иднина. За кривична правда програма е дизајнирана да обезбеди дека студентите задржи чекор со менување на животната средина и се подготвени да бидат продуктивни, ангажирани соработници на дебата за политика и практика низ наставата во три главни компоненти на системот: полицијата, судовите, и корекции.... [-]


ма во комуникацијата студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во комуникација студии со концентрација во организациската комуникација подготвува студентите да се фокусира на широк спектар на парадигми со врски што водат процесот на човечката комуникација со организациско однесување. [+]

Мајстор на уметноста во комуникација студии со концентрација во организациската комуникација подготвува студентите да се фокусира на широк спектар на парадигми со врски што водат процесот на човечката комуникација со организациско однесување, меѓучовечки односи, лидерство, култура и практики на управување во рамките на разновидна и менување на општеството . Студентите им се дава можност да се вклучат во една повеќеслојна текот на студија која се темели на силна теоретска основа, со акцент на комуникација и култура врамени во рамки на студијата на организации. Во рамките на програмата, студентите ќе можат да се фокусираат на нивните студии кон повеќе традиционалниот пристап на организациската комуникација или тие може да применети пристап во изборот на нивната. На крајот на нивните студии, студентите се обезбедени опција или пишување на теза или полагање на сеопфатен преглед.... [-]


ма во либерални студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во Либералната студии програма е наменета за возрасни, кои бараат интердисциплинарна патеки до знаење, кои сакаат да истражуваат вредностите својствени на либерални уметности, кои сакаат да продолжи и продлабочување на животот на умот. [+]

Мајсторот на уметностите во Либералната студии програма е наменета за возрасни, кои бараат интердисциплинарна патеки до знаење, кои сакаат да истражуваат вредностите својствени на либерални уметности, кои сакаат да продолжи и продлабочување на животот на умот. Оваа програма не е наменета за обука на студентите за стручно вокација; програмата има посебно значење за студентите кои сакаат да се зголеми опсегот и длабочината на нивното знаење во либералниот дисциплини. Со консултации од страна на координаторот, студентите планираат програма која има концентрација и разновидност.... [-]


ма во ликовната уметност образование: inital настава сертификација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во ликовни уметности образование: Почетна настава Сертификација програма е академски интензивна програма, наменета за студентите кои имаат додипломски подготовка и покажа компетентност во студиото уметност и сакаат да се обезбеди Њу Џерси К-12 настава сертификација во чл. [+]

Мајсторот на уметностите во ликовни уметности образование: Почетна настава Сертификација програма е академски интензивна програма, наменета за студентите кои имаат додипломски подготовка и покажа компетентност во студиото уметност и сакаат да се обезбеди Њу Џерси К-12 настава сертификација во чл. Филозофски пристап на програмата е вкоренето во развојната психологија и поддржан од современите истражувања во областа. Ова читање и пишување интензивна програма ги подготвува идните едукатори да се вклучат во концептуална размислување и учење во визуелните уметности и да се преведе ова разбирање во активен и vivified пракса во училница. За да се постигне оваа цел, студентите да продолжат да се развие силна студиото пракса која е надополнета од страна на академски студии на психолошките потеклото на уметничкото изразување како што се расплетува во рамките на растечката поединецот. Услови за прием во програмата е со примена и интервју. Сите потенцијални кандидати се охрабруваат да се поврзеш со координаторот на програмата што е можно поскоро да се разговара за текот на студиите и да се обезбеди навремено сместување во бара работа на терен.... [-]


ма во математиката образование: наставник по математика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во математиката образование: учител на програма по математика е наменета за персоналот во образованието кои сакаат да се модернизира и прошири нивните математички обука [+]

Мајсторот на уметностите во математиката образование: учител на програма по математика е наменета за персоналот во образованието кои сакаат да се модернизира и прошири нивните математички обука. Особено, во средните училишта кои сакаат да ги прошират своите математички позадина содржина треба да изберете оваа опција.

Оваа опција се препорачува за оние кои веќе се сертифицирани да се научи К-12 по математика.... [-]


ма во математиката образование: супервизија на математика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во математиката образование: супервизија на математика програма обезбедува целосно одобрена програма за наставниците по математика кои сакаат да станат супервизори на математика во поставување на средното училиште. [+]

Мајсторот на уметностите во математиката образование: супервизија на математика програма обезбедува целосно одобрена програма за наставниците по математика кои сакаат да станат супервизори на математика во поставување на средното училиште. Програмата нуди баланс на современата математичка педагогија и содржина.

За да дознаете повеќе за мајстор на уметноста во математиката образование: супервизија на математика програма, посетете http://grad.kean.edu/masters-programs/supervision-mathematics-education.... [-]


ма во наставата и наставните програми: двојазична / бикултурни образование

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Двојазично / програма бикултурни образование е дизајниран да ги подготви за наставниците со вештини, знаење и ставови да ги учат студентите кои имаат ограничено познавање на англиски јазик. [+]

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Двојазично / програма бикултурни образование е дизајниран да ги подготви за наставниците со вештини, знаење и ставови да ги учат студентите кои имаат ограничено познавање на англиски јазик.

За да дознаете повеќе anout мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Двојазично / програма бикултурни образование, посетете http://grad.kean.edu/masters-programs/bilingualbicultural-education-instruction-and-curriculum.... [-]


ма во наставата и наставните програми: Земјата науки

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Земјата наука програма е дизајнирана да обезбеди знаења и вештини неопходни за ефективна настава на Земјата наука. [+]

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Земјата наука програма е дизајнирана да обезбеди знаења и вештини неопходни за ефективна настава на Земјата наука.

За да дознаете повеќе за мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Земјата наука програма, посетете http://grad.kean.edu/masters-programs/earth-sciences.

[-]

ма во наставата и наставните програми: математика / наука / компјутерско образование

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: математика / наука / компјутерско описменување програма е наменета за индивидуалните држи бакалауреат степен и стандардни настава сертификација кој сака да се постигне зголемување на разбирање и вештини во било која комбинација од областите е наведено. [+]

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: математика / наука / компјутерско описменување програма е наменета за индивидуалните држи бакалауреат степен и стандардни настава сертификација кој сака да се постигне зголемување на разбирање и вештини во било која комбинација од областите е наведено. Таа, исто така обезбедува можност да се испита тековните трендови и проблеми во овие области.... [-]


ма во наставата и наставните програми: Мајсторство во наставата

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Мајсторство во наставата Програмата е наменета за индивидуалните држи бакалауреат степен и стандардни настава сертификација кој сака да се постигне зголемување на разбирање и вештини во наставата, како и проширен поглед на тековните трендови и проблеми [+]

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Мајсторство во наставата Програмата е наменета за индивидуалните држи бакалауреат степен и стандардни настава сертификација кој сака да се постигне зголемување на разбирање и вештини во наставата, како и проширен поглед на тековните трендови и проблеми. Таа им нуди на мултидисциплинарен ориентација која им овозможува на кандидатот да се во голема мерка се испита на наставните планови и методологијата на било кој од неколку содржина области и да се истражуваат интеракцијата наставник-ученик и когнитивните процеси. Студентите изберете или Track А (K-8 Специјалисти) или Track Б (К-12 Специјалисти).... [-]


ма во наставата и наставните програми: настава во училница

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: програмата настава во училница води кон сертификација и магистрирал на политички науки или природни науки кои сакаат да станат наставници во [+]

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: програмата настава во училница води кон сертификација и магистрирал на политички науки или природни науки кои сакаат да станат наставници во основно, средно, или средни училишта (K-5, К-5 / 5-8 или K-12). Студентите кои ги исполнуваат условите за привремена настава сертификација успешно заврши Ниво I од одбраната на нивните пат; тие тогаш може да се заврши за нивото на II и III.... [-]


ма во наставата и наставните програми: Настава по англиски јазик како втор јазик

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Настава по англиски јазик како втор јазик програмата е дизајниран да ги подготви наставници по англиски јазик како втор јазик, оценките К-12, како и возрасните. Студентите кои не ги поседуваат почетната сертификат за настава треба да се јавите на координаторот на програмата или на Канцеларијата на Факултетот за Запишување. [+]

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Настава по англиски јазик како втор јазик програмата е дизајниран да ги подготви наставници по англиски јазик како втор јазик, оценките К-12, како и возрасните. Студентите кои не ги поседуваат почетната сертификат за настава треба да се јавите на координаторот на програмата или на Канцеларијата на Факултетот за Запишување.

За да дознаете повеќе за мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Настава по англиски јазик како втор јазик програмата, посетете http://grad.kean.edu/masters-programs/english-second-language.... [-]


ма во наставата и наставните програми: светски јазици

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Светската јазик (шпански) програма обезбедува можност за студентите веќе држи настава сертификација за да изберете академска област со широка жалба и интерес ниво, додека зградата основните методолошки вештини за ширење на информации за луѓето во шпанска свет [+]

Мајстор на уметноста во настава и Наставна програма: Светската Јазици програма обезбедува можност за студентите веќе држи настава сертификација за да изберете академска област со широка жалба и интерес ниво, додека зградата основните методолошки вештини за ширење на информации за луѓето во шпанска свет. Програмата нуди академски јадро предвидува дека стручен и темелна подготовка во шпанскиот јазик и нуди можност за понатамошно развивање на еден познавање на структурата на јазикот и како да го учат. Комбинацијата на компонента светски јазици (шпански) и образование класи е соодветно за кариера во областа на образованието и би било корисно за кариера во владата и другите професии, како и.... [-]


ма во образованието администрација: супервизор и главен

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во образованието администрација: Главен и Надгледуваната програма е наменета за обука на поединци за позиции на директорот на училиштето и општи надзорник во поставување на К-12. Завршување на програмата се квалификува на поединецот кој има сертификат за Њу Џерси наставни сертификат или образовни услуги, и има три години работно искуство, за сертификација како генерален супервизор, К-12, и пет години работно искуство за Главен сертификација, К-12. [+]

Мајсторот на уметностите во образованието администрација: Главен и Надгледуваната програма е наменета за обука на поединци за позиции на директорот на училиштето и општи надзорник во поставување на К-12. Завршување на програмата се квалификува на поединецот кој има сертификат за Њу Џерси наставни сертификат или образовни услуги, и има три години работно искуство, за сертификација како генерален супервизор, К-12, и пет години работно искуство за Главен сертификација, К-12. Програма на проектот ги задоволува барањата за подготовка прашање на степен и е предмет на сертификат за подобност како главен. Главен кандидати сертификација, исто така, мора да помине писмена држава да се испитува; се добие понуда за вработување во позиција која бара одобрување од страна на директорот; и заврши две години менторирани престој по дипломирањето.... [-]


ма во образованието администрација: училишните бизнис администратор

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во образованието администрација: Училиште бизнис администраторите програма е дизајнирана да ги подготви поединци за позицијата на Училиште бизнис администратор. Завршување на оваа програма ги задоволува барањата за диплома за Њу Џерси сертификација како училишни бизнис администратор, обезбедување ќе се исполнат сите други барања држава сертификација. [+]

Мајсторот на уметностите во образованието администрација: Училиште бизнис програма Администратор е дизајниран да ги подготви поединци за позицијата Училиште бизнис администратор. Завршување на оваа програма ги задоволува барањата за диплома за Њу Џерси сертификација како училишни бизнис администратор, обезбедување ќе се исполнат сите други барања држава сертификација. На програмата понудена од страна на Соединетите Американски Држави, е одобрен од страна на државата. Под услови, во прилог на поседување на диплома или магистерски степен во призната областа на администрацијата, потврда за подобност ќе биде доделена од страна на државата само кога кандидатот се стекнува и заврши одобрени од државата менторство во локалната област.... [-]


ма во образованието ликовната уметност: надзор

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во ликовни уметности образование: супервизија на програмата е дизајниран за постдипломски сертификат наставници уметност кои сакаат дополнителна образовна позадина за напредување во кариерата, како и сертификација за набљудување позиции во Њу Џерси училишни окрузи. Програмата негува уверение област уметност супервизори кои имаат потенцијал да доведе уметност наставниците кон современите, демократски и димензионални форми на образование за различни популации на децата и адолесцентите. [+]

Мајсторот на уметностите во ликовни уметности образование: супервизија на програмата е дизајниран за постдипломски сертификат наставници уметност кои сакаат дополнителна образовна позадина за напредување во кариерата, како и сертификација за набљудување позиции во Њу Џерси училишни окрузи. Програмата негува уверение област уметност супервизори кои имаат потенцијал да доведе уметност наставниците кон современите, демократски и димензионални форми на образование за различни популации на децата и адолесцентите. Конкретно, ова читање и пишување интензивна програма има за цел да се поттикне уметност супервизори кои се запознати со современите истражувања, се разбере потребата за алтернативни методи на настава, се познавања за оценување на наставата, покажуваат силни организациски вештини и се залага на уметноста како важен места води на глобалната интелигенција. На програмата се бара администраторите иднина уметност, преку разбира студии, теренска работа, и пишување на теза, да стане интроспективен набљудувачи на динамиката на училници, училиштата, регионите и заедниците. Овие развиена увид, се со цел да им служи на културните, етничките и интелектуално насочуваат потребите на К-12 ученици и да се обезбеди лидерство преку професионален развој и надзор на наставниците уметност. ... [-]


ма во образованието ликовната уметност: студио

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во ликовни уметности образование: Студио опција е првенствено наменета за физички лица заинтересирани за напредни работи во студиото уметност. [+]

Мајсторот на уметностите во ликовни уметности образование: Студио Програмата е дизајнирана првенствено за физички лица заинтересирани за напредни работи во студиото уметност. Можности ќе бидат обезбедени за истражување во голем број на студиски области, но акцент ќе биде ставен врз напредни студии во креативен област, во која студентот ја демонстрира пред компетентност.

За да дознаете повеќе за Мајсторот на уметностите во ликовни уметности образование: Студио програма, посетете http://grad.kean.edu/masters-programs/studio.... [-]


ма во политички науки

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во политички науки им нуди на студентите со цврста либерални уметности основа во различните потполиња за политички науки (т.е. Мексиканската влада и политика, меѓународни односи / компаративна политика, политичка теорија / Основи на Уставниот Владата), со концентрација во областа на интерес на секој студент. [+]

Мајстор на уметноста во политички науки им нуди на студентите со цврста либерални уметности основа во различните потполиња за политички науки (т.е. Мексиканската влада и политика, меѓународни односи / компаративна политика, политичка теорија / Основи на Уставниот Владата), со концентрација во областа на интерес на секој студент. Програмата обезбедува напредна подготовка за оние кои сакаат кариера во јавниот сектор на локално, државно, национално и меѓународно ниво. Таа, исто така служи оние лица кои се заинтересирани во областа на високото образование и / или повеќе напредни постдипломски студии на д-р ниво. Наставната програма опфаќа и силна искуствено компонента за оние кои бараат позиции на политичките и академско раководство.... [-]


ма во посебни образование: висока инциденца хендикеп

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во Специјалниот образование: висока инциденца хендикеп програма вклучува два концентрации: учењето и емоционално пореметен. Студентите во оваа програма се фокусира на една концентрација. [+]

Мајсторот на уметностите во Специјалниот образование: висока инциденца хендикеп програма вклучува два концентрации: учењето и емоционално пореметен. Студентите во оваа програма се фокусира на една концентрација. Концентрацијата на учењето им нуди на студентите, со во-длабочината на искуство во работа со учениците кои учат со посебни потреби. Студентите учат за физиолошки причини на учењето, овозможувајќи им да се здобијат со повеќе холистички перспектива на нивните ученици. Студентите кои планираат, имплементираат, и да се оцени настава за изучување на лица со попреченост во нивното клиничко искуство кое се случува на кампусот на Институтот за проучување на детето. Искуството е ставена на курс потребен, каде што студентите се обучени во модел на стратегии за учење, се обучат студентите за учење со посебни потреби и да се вклучат во конференции родител / наставник. Концентрацијата на емоционално пореметен им нуди на студентите, со во-длабочината на искуство во работа со учениците кои се емоционално вознемирени или социјално застранување. Предмети активно вклучува учениците во критичко размислување активности, каде што тие се истражат и анализираат теории и практики во наставата на студентите во оваа област, со силен акцент на најдобрите практики во однесувањето на управување. Студентите можат да се пријават да добијат Њу Џерси сертификација како наставник на учениците со посебни потреби по завршување на потребните 21 кредити.... [-]


ма во посебни образование: ниска инциденца хендикеп

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во Специјалниот образование: ниска инциденца хендикеп програма вклучува два концентрации: развојот и Предучилишно инвалидни [+]

Мајсторот на уметностите во Специјалниот образование: ниска инциденца хендикеп програма вклучува два концентрации: развојот и Предучилишно инвалидни. Студентите во оваа програма се фокусира на една концентрација. Студентите со развојот се оние поединци кои имаат потешки пречки во развојот, како што се когнитивните дефицити, аутизам или други пречки во развојот. Лицата со посебни потреби од предучилишна се учениците со посебни потреби, кои се на возраст од 3-5 години. Програмата нуди на студентите, со во-длабочината на искуство во работа со учениците кои се или развојно исклучен или забавиште оневозможени. Предмети активно вклучува учениците во критичко размислување активности, каде што тие се истражат и анализираат теории и практики во наставата на студентите во овој домен. Студентите можат да се пријават да добијат Њу Џерси сертификација како наставник на учениците со посебни потреби по завршување на потребните 21 кредити.... [-]


ма во раното детство образование: администрацијата во ек и семејство студии

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави New York Union

Мајсторот на уметностите во раното детство образование: Администрација во раното детство и семејство студии програма е дизајнирана да се развие квалификувани администратори за програми во грижата за децата или јавни и приватни училишта. Акцентот е ставен на лидерски вештини за директори, наставници главата, и други административни или супервизорски персонал. [+]

Мајсторот на уметностите во раното детство образование: Администрација во раното детство и семејство студии програма е дизајнирана да се развие квалификувани администратори за програми во грижата за децата или јавни и приватни училишта. Акцентот е ставен на лидерски вештини за директори, наставници главата, и други административни или супервизорски персонал.

Постдипломски сертификат наставници може да се добие одобрување надзор од преземање дополнителни курсеви, со консултации, во Секторот за едукативен лидерство и примена директно на државата сертификација Канцеларијата за евалуација.... [-]


ма во раното детство образование: едукација за семејно живеење

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во раното детство образование: Образование за семејно живеење програма е дизајнирана да понуди наставниците и даватели на грижа за децата специјална обука во семејниот живот образование. [+]

Мајсторот на уметностите во раното детство образование: Образование за семејно живеење програма е дизајнирана да понуди наставниците и даватели на грижа за децата специјална обука во семејниот живот образование. Акцентот е ставен на исполнувањето на барањата на стандарди Кратка содржина на Њу Џерси Основни и семеен живот, образование мандат.

За да дознаете повеќе за мајстор на уметноста во раното детство образование: Образование за семејно живеење програма, посетете http://grad.kean.edu/masters-programs/education-family-living.... [-]


ма во раното детство образование: напредна програма и настава

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во раното детство образование: Напредно наставни планови и програма нуди на студентите можност да се испита на принципите и процесите на наставната програма за развој, оценување и евалуација на програмата за мали деца. [+]

Мајсторот на уметностите во раното детство образование: Напредно наставни планови и програма нуди на студентите можност да се испита на принципите и процесите на наставната програма за развој, оценување и евалуација на програмата за мали деца. Акцентот е ставен на стратегии кои се применливи во училницата и развојот на мајсторот во училница.

За да дознаете повеќе за мајстор на уметноста во раното детство образование: Напредно наставниот план и програмата за обука, посетете http://grad.kean.edu/masters-programs/advanced-curriculum-teaching.... [-]


ма во раното детство образование: настава во училница P-3 сертификација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во раното детство образование: настава во училница P-3 сертификација програмата доведува до сертификација и магистрирал степен за либерални уметности дипломирани студенти кои сакаат да станат наставници во предучилишното преку трето одделение (P-3). Студентите кои успешно заврши Ниво I се подобни за привремена настава сертификација. [+]

Мајсторот на уметностите во раното детство образование: настава во училница P-3 сертификација програмата доведува до сертификација и магистрирал степен за либерални уметности дипломирани студенти кои сакаат да станат наставници во предучилишното преку трето одделение (P-3). Студентите кои успешно заврши Ниво I се подобни за привремена настава сертификација.

За да дознаете повеќе за мајстор на уметноста во раното детство образование: настава во училница програмата P-3 сертификација, посетете http://grad.kean.edu/masters-programs/classroom-instruction-p-3-certification.... [-]


ма во советување: алкохол и дрога советување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Примарна цел на мајстор на уметноста во советник за образование: алкохол и дрога советување програма е да подготви професионално образовани и обучени советници за да работат како алкохол и дрога советници во различни поставувања. [+]

Примарна цел на мајстор на уметноста во советник за образование: алкохол и дрога советување програма е да подготви професионално образовани и обучени советници за да работат како алкохол и дрога советници во различни поставувања. Студентите во програмата ќе бидат обезбедени со: заеднички јадро на професионални советување compotencies врз основа на национални стандарди, специјалистички студии во областа на алкохол и дрога советување и надгледувана искуство во алкохол и дрога советување.... [-]


ма во советување: клинички ментално здравје советување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во советување: Клинички ментално здравје советување програма е акредитирана од страна CACREP во јануари 2012 година и обезбедува образование и обука во професионално советување за работа во различни поставувања, вклучувајќи агенции, организации во заедницата, центри за ментално здравје, болници, приватна пракса, итн . [+]

Мајсторот на уметностите во советување: Клинички ментално здравје советување програма е акредитирана од страна CACREP во јануари 2012 година и обезбедува образование и обука во професионално советување за работа во различни поставувања, вклучувајќи агенции, организации во заедницата, центри за ментално здравје, болници, приватна пракса, итн . Програмата обезбедува сеопфатна обука вклучува знаења и вештини потребни за да работат ефикасно како професионален советник. Врз основа на стандардите на CACREP, дипломираните студенти од оваа програма ќе имаат завршено барања за Њу Џерси Лиценцирано професионален советник (ЗЗК). Студентите можат да ги преземат за испит Националниот советник (NCE) пред дипломирањето, и ќе можат да аплицираат за Лиценцирано соработник советник (LAC), отворајќи можности за работа во непрофитна и приватна пракса поставувања под надзор додека таложење часа кон ЗЗК.... [-]


ма во советување: училиште советување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во советување: школа Советувалишта програма е дизајнирана да обезбеди образование, обука и државата сертификација во училиште советување порано познат како Студентски персонал услуги. Оваа програма обезбедува сеопфатна обука во основно и средно училиште советување, вклучувајќи надгледувана пракса и практиканти. [+]

Мајстор на уметноста во советување: школа Советувалишта програма е акредитирана byCACREP во јануари 2012and NCATE акредитирана и одобрени од страна на Њу Џерси Одделот за образование. Тој е дизајниран да обезбеди образование, обука и државата сертификација во училиште советување порано познат како Студентски персонал услуги. Оваа програма обезбедува сеопфатна обука во основно и средно училиште советување, вклучувајќи надгледувана пракса и практиканти.... [-]


ма во советување: школа Советувалишта и ЗЗК квалификација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во советување: школа Советувалишта и ЗЗК опција ќе им обезбеди на студентите со предмети потребни од страна на Њу Џерси Одделот за образование да се квалификува за сертификат училиште советување за К -12 училишта, како и предмети потребни за студентите да се исполнат 60 кредит лиценциран професионален советник (ЗЗК) стандард. [+]

60-кредитна Мајстор на уметноста во советување: школа Советувалишта и ЗЗК програма ќе им обезбеди на студентите со предмети потребни од страна на Њу Џерси Одделот за образование да се квалификува за сертификат училиште советување за К -12 училишта, како и предмети потребни за студентите да се исполнуваат 60 кредит лиценциран професионален советник (ЗЗК) стандард. Како ЗЗК (поверојатно Лиценцирано соработник советник, бидејќи тие нема да имаат потребното број на надгледувана клиничка часа) студентите ќе бидат во можност да работат во организации во заедницата, советување и центри за ментално здравје, болници, приватните профитни центри и советување практики додека работат под надзор за да се заврши 4500 надгледувана клиничка часа.... [-]


ма во холокаустот и геноцид студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

тој мајстори на уметноста во холокаустот и геноцид студии на Kean University - една од само три такви програми во Соединетите Американски Држави - е исклучително подготвен да ги инспирира лидери во образованието, човековите права, јавната политика, и други расте професионални области за 21-от век. [+]

Мајсторите на уметностите во холокаустот и геноцид студии програма во Соединетите Американски Држави - ​​еден од само три такви програми во Соединетите Американски Држави - ​​е исклучително подготвен да ги инспирира лидери во образованието, човековите права, јавната политика, и други расте професионални области за 21-от век.

Се наоѓа во една од најразновидните универзитети нашиот народ во културно богат регионот на Централна Њу Џерси и митрополит Њујорк, негова главна грижа е да се разбере луѓе и нации кои помина екстремен напад на нашиот свет и сега бараат признавање како меѓународни играчи. Мајстори на уметноста во холокаустот и геноцид студии Кин нуди доволно можности за да се сфати и влијанието на оваа историска динамика.... [-]


ма во читањето на специјализација: описменување на возрасните

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во читање Област: возрасни писменост програма е дизајнирана да обезбеди напредни академски подготовка за студентите планираат да учат возрасните во бизнисот и индустријата, како и во помлад или заедница колеџ поставувања. [+]

Мајсторот на уметностите во читање Област: возрасни писменост програма е дизајнирана да обезбеди напредни академски подготовка за студентите планираат да учат возрасните во бизнисот и индустријата, како и во помлад или заедница колеџ поставувања. Дипломирани студенти се способни за дизајнирање, спроведување и надгледување на програми за обука за возрасни на работното место кои се идентификувани од страна на нивните работодавци или да се како во недостаток на основни вештини за читање, зборување и пишување.... [-]


ма во читањето на специјализација: основните вештини

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во читање Област: Основни Вештини програма е дизајнирана да обезбеди во-длабочината на обука во областите на основните вештини на математиката, пишување и читање. Тој е дизајниран да ги задоволи кариера интереси на учениците за работа во основното / средното училница или со вишо / возрасни популации. [+]

Мајсторот на уметностите во читање Област: Основни Вештини програма е дизајнирана да обезбеди во-длабочината на обука во областите на основните вештини на математиката, пишување и читање. Тој е дизајниран да ги задоволи кариера интереси на учениците за работа во основното / средното училница или со вишо / возрасни популации. Наставната програма се фокусира на потребите на наставниците во училница кои се одговорни за зголемување на основните вештини на нивните ученици. Таа им овозможува на студент на постдипломски да се развие општо разбирање на основните вештини и меѓусебен однос; да се однесуваат на ова разбирање и знаење за стекнување на когнитивните вештини на повисоко ниво.... [-]


ма во читањето на специјализација: читање специјалист

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на уметностите во читање Област: читање специјалист програма е дизајнирана да им обезбеди на вештини и техники неопходни за да работат со учениците кои имаат проблеми со читањето и да работат со наставниците во спречувањето на читање хендикеп. [+]

Мајсторот на уметностите во читање Област: читање специјалист програма е дизајнирана да им обезбеди на вештини и техники неопходни за да работат со учениците кои имаат проблеми со читањето и да работат со наставниците во спречувањето на читање хендикеп. Студентите завршувањето на сите барања се прифатливи за Њу Џерси сертификација како читање специјалист.

За да дознаете повеќе за мајстор на уметноста во читање Област: читање специјалист програма, посетете http://grad.kean.edu/masters-programs/reading-specialist.... [-]


Магистер по англиски јазик и пишување студии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Програмата за пишување студии е дизајниран за да обезбеди солидно разбирање на теоријата и пишување и педагогија; предмети на новите перспективи и практики во критични теми во областа, и да понуди напредни креативни и професионални пишување курсеви за лично збогатување и напредување во кариерата. [+]

Мајсторот на уметностите во англиски и изготвувањето на студиите ги задоволува потребите и интересите на неколку групи: наставниците во дисциплини и нивоа, кои сакаат да се интегрираат пишување во наставата за поддршка на учењето на студентите; наставниците кои сакате да дознаете педагогија и стратегии за подобрување на нивното учење на пишувањето, како и подобрување на нивните вештини за пишување на работното место; и кариера аспиранти писатели кои сакаат да градат ингеренциите во областа. Мајсторот на уметностите во англиски и пишување студии програма е дизајнирана да обезбеди солидно разбирање на теоријата и пишување и педагогија; предмети на новите перспективи и практики во критични теми во оваа област, како што се технологијата, проценка и да понуди напредни креативни и професионални пишување курсеви за лично збогатување и напредување во кариерата.... [-]


Магистер по психологија: психолошки услуги

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во психологија, психолошките служби програма е концентрација во психолошка теорија и процедури. Се подготвува студентите за вработување во центри за ментално здравје, социјални услуги агенции, болниците, програмите на заедницата, и други параметри за човечки сервис. [+]

Мајстор на уметноста во психологија, психолошките служби програма е концентрација во психолошка теорија и процедури. Се подготвува студентите за вработување во центри за ментално здравје, социјални услуги агенции, болниците, програмите на заедницата, и други параметри за човечки сервис. Програмата исто така обезбедува силна база на студии подготвува студентите за повеќе напредни постдипломски студии или докторски обука во практична и професионална психологија. Студентите може да се концентрира во една област на интерес со избирање на курсеви од широкиот спектар на изборни предмети. А надгледувана теренско искуство во заедницата психологија овозможува на студентите да добијат директен искуство во обезбедување на психолошки услуги во одобрена амбиент човековите услуги.... [-]


Магистер по психологија: човековото однесување и организација психологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор на уметноста во психологија, човековото однесување и организациска психологија Опција е наменета за поединците кои се извршуваат кариери во помагање на професии кои сакаат да ги надградат своите надлежности во однесувањето науки. [+]

Мајстор на уметноста во психологија: човековото однесување и психологија Организациска опција е наменета за поединците кои се извршуваат кариери во помагање на професии кои сакаат да ги надградат своите надлежности во однесувањето науки. Таа има особено вредноста на оние чии сегашни или идни работата налага опсежна контакт со поединци и групи, човековите односи вештини и разбирање и промена на однесувањето. Тоа е важно за заедницата, агенција, група, персоналот и организациска работа, како и за спроведување на законот, човечки ресурси, образованието, министерството, медицински сестри и други здравствени, човечки и социјални услуги.... [-]


Магистер по социологија и социјална правда

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

На Kean Универзитетот програма за степен Магистер по социологија и социјална правда подготвува студентите за решавање на нееднаквост врз основа на категории на идентитетот како раса, класа, пол, сексуална ориентација, и способност. Тоа е прва од ваков вид во државата и во регионот. [+]

На Kean Универзитетот Магистер по социологија и социјална правда програма ги подготвува студентите за решавање на нееднаквост врз основа на категории на идентитетот како раса, класа, пол, сексуална ориентација, и способност. Тоа е прва од ваков вид во државата и во регионот. Социјална правда е студија за тоа како се распределуваат социјални предности и недостатоци, на односот помеѓу социјалниот идентитет и нееднаквоста, како и на практиката на намалување на јазот меѓу нив на локално, национално и глобално ниво. Тоа е перспектива за разбирање и за акција. Програмата понатаму се обидува да ги инспирира посветеност кон демократијата и фирмата принципите на рамноправност и еднаквост, кој ќе се подготват дипломците за позиции во истражување, учење, јавниот сервис, бизнис и други места каде што може да послужи како агенти за социјални промени. Програмата ја нагласува игра помеѓу теоретски и применети пристапи во социологијата, и им нуди на студентите со интегрирани кулминирајќи практикум и тезата искуство господар. Успешни дипломци од нашата програма ќе завршат вкупно 36 кредити (вклучувајќи практикум и тезата надзор на мајсторот). Нашиот идеален студент треба да имаат страст за преземање на правдата, способноста да се расправаат за оние кои не можат, знаење, за да се разбере јавни прашања, храброст да се спротивстават угнетување и човештвото да ги зближи луѓето за благородна кауза.... [-]


MSc

MS во биотехнологијата наука

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Магистер на науки во биотехнологија програма на Соединетите Американски Држави е 34-кредитна интердисциплинарна програма дизајнирана да ги подготви студентите за истражување во проширување на полето на биотехнологијата преку предмети и лабораториски искуство. [+]

Магистер на науки во биотехнологија програма на Соединетите Американски Држави е 34-кредитна интердисциплинарна програма дизајнирана да ги подготви студентите за истражување во проширување на полето на биотехнологијата преку предмети и лабораториски искуство. Многу од студентите присуствува на програма со скратено работно време додека работат во индустрија, како курсеви се закажани во вечерните часови за да се приспособат работните студент. Дипломирани студенти да станат умешен во state-of-the-art технологија и се подготвени да бараат вработување / напредување во биотехнолошка / Фарма или да ги продолжат своите студии во насока на д-р степен во други програми за постдипломски студии во другите области.... [-]


МСП во компјутерски и информациони системи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Магистер на науки во компјутерски и информациони системи е дизајниран да им даде на студентите на аналитички и технички вештини потребни за да се решат проблемите со користење на компјутерските информативни системи. Студентите учат за дизајн, изградба и одржување на комплексни системи за искористување на сегашните и развојот на технологијата. [+]

Магистер на науки во компјутерски и информациони системи е дизајниран да им даде на студентите на аналитички и технички вештини потребни за да се решат проблемите со користење на компјутерските информативни системи. Студентите учат за дизајн, изградба и одржување на комплексни системи за искористување на сегашните и развојот на технологијата. Се применува природата на информациски системи програма на компјутерот на студентите им дава искуство на имплементација и самодоверба за да ја лидерската улога во развојот на идните системи за бизнис, игри, владата и индустријата. Студентите исто така имаат можност да работат со факултетот за индивидуални проекти и истражувања.... [-]


МСП во науката вежба

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Магистер на науки во вежба наука програма е дизајнирана да ги подготви студентите да работат како професионалци во корпорации, wellness центри, болници, спортската медицина центри, аматерски и професионални атлетика, здравствени клубови, центри и бањи, заедницата здруженија како што е ИМКА ИВКА, и ЗКК, колеџи, универзитети, училишните области, и центри за рехабилитација [+]

Магистер на науки во вежба наука програма е дизајнирана да ги подготви студентите да работат како професионалци во корпорации, wellness центри, болници, спортската медицина центри, аматерски и професионални атлетика, здравствени клубови, центри и бањи, заедницата здруженија како што е ИМКА ИВКА, и ЗКК, колеџи, универзитети, училишните области, и центри за рехабилитација. Поконкретно, оваа програма ќе им обезбеди на студентите со знаења и вештини потребни за да функционира како вежба специјалисти, технолози, сила тренери, и лична и спортски патики. Конечно, на програмата ќе се обезбеди можност за поединци кои во моментов се вработени во овие професионални области за подобрување на нивната способност да преминете на такви позиции како координатори и / или директори и главата атлетски тренери. Програмата нуди два концентрации: Вежба физиологија и Атлетик обука.... [-]


МСП во работна терапија

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York Union

Магистер на науки во Окупациона терапија е 73 кредитна програма дизајнирана за да обезбеди образование на ниво на влез во работна терапија за лица кои имаат бакалауреат степен во друга област. [+]

Магистер на науки во Окупациона терапија е 73 кредитна програма дизајнирана за да обезбеди образование на ниво на влез во работна терапија за лица кои имаат бакалауреат степен во друга област. 30 ученици се примени во програмата, секој септември. Секој студент прифатени во програмата завршува пет семестри на потребните академски курсеви и минимум шест месеци на надгледувана теренската работа во одобрени клинички услови. Клинички теренска работа мора да се заврши во рок од 24 месеци на академски курсеви. Студентите кои успешно завршување на програмата ќе можат да ги преземат национални сертификати за испитување спроведено од страна на Националниот одбор за сертификација на работна терапија, Inc. (NBCOT). По успешното завршување на овој испит, индивидуата ќе биде во можност да го или ја идентификува како професионален терапевт, регистрирани (OTR). Повеќето држави, вклучувајќи ги и Њу Џерси, бараат licensure со цел да се практикуваат. Сепак, државните лиценци обично се базираат на резултатите од сертификација испит NBCOT. *... [-]


МСП во Сметководство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Магистер на науки во Сметководство степен е програма дизајнирана да ги подготви студентите за професионална кариера во сметководството. Тоа е специјално дизајниран да им овозможи на студентите, чии додипломски специјалност се поврзани со бизнис (вклучувајќи економија) да се задоволат Њу Џерси Државниот одбор на Сметководство условите за подобност за преземање на Единствен КПД испитување во Њу Џерси. [+]

Магистер на науки во Сметководство степен е програма дизајнирана да ги подготви студентите за професионална кариера во сметководството. Тоа е специјално дизајниран да им овозможи на студентите, чии додипломски специјалност се поврзани со бизнис (вклучувајќи економија) да се задоволат Њу Џерси Државниот одбор на Сметководство условите за подобност за преземање на Единствен КПД испитување во Њу Џерси. Студентите чии додипломски специјалност не се поврзани со бизнисот, ќе треба да се додаде до шест дополнителни курсеви во не-сметководствени деловни субјекти (вклучувајќи економија) на МСП во Сметководство барања со цел да седат во КПД испит во Њу Џерси.... [-]


Master

господар на социјална работа: Напредно Постојаниот

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York Union

Мајстор за социјална работа: Напредно Постојаниот програмата е дизајниран да ги подготви оние студенти држи BSW степен да се вклучат во напредна генералист социјална работа пракса. Оваа програма започнува студија за време на летните месеци. [+]

Мајстор за социјална работа: Напредно Постојаниот програмата е дизајниран да ги подготви оние студенти држи BSW степен да се вклучат во напредна генералист социјална работа пракса. Оваа програма започнува студија за време на летните месеци.

За да дознаете повеќе за мајстор за социјална работа: Напредно Постојаниот програмата, посетете http://grad.kean.edu/masters-programs/social-work-advanced-standing.

[-]

Господар на јавната администрација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајсторот на програмата за јавна администрација е акредитирана од страна на Националното здружение на училишта за јавни работи и администрација (NASPAA) и е дизајниран да се подготват дипломците за средно или високо ниво на работни места како јавни администраторите. [+]

Мајсторот на програмата за јавна администрација е акредитирана од страна на Националното здружение на училишта за јавни работи и администрација (NASPAA) и е дизајниран да се подготват дипломците за средно или високо ниво на работни места како јавни администраторите. Примарниот фокус на програмата е на во-сервис студентите кои бараат да се преземат постдипломски студии на скратено работно време со цел да се надополни и подобрување на нивните практични вештини и теоретски потекло. Овие студенти доаѓаат од општината, област, држава, и непрофитни агенции во регионот беше од Kean University. Секоја година во мал број на ученици се примени без голема влада искуство.... [-]


господар на јавната администрација: администрацијата на здравствените услуги

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор за јавна администрација: Здравствените услуги администрација програма се подготвува дипломирани за менаџерски позиции во здравствените услуги организации. На вештини и знаења потребни за извршување на ефикасно како здравствени услуги администратори се стекнати во училницата и во оваа област. [+]

Мајстор за јавна администрација: Здравствените услуги администрација програма се подготвува дипломирани за менаџерски позиции во здравствените услуги организации. На вештини и знаења потребни за извршување на ефикасно како здравствени услуги администратори се стекнати во училницата и во оваа област. Оваа програма е погодна за оние кои во моментов работат во здравствените организации и за оние кои сакаат да влезат во полето на здравствената администрација услуги.... [-]


господар на јавната администрација: непрофитна управување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Магистер по јавна администрација: програма непрофитни менаџмент подготвува дипломирани за административно управување позиции во непрофитни организации и други организации кои се регулира или фонд непрофитни организации. [+]

Магистер по јавна администрација: програма непрофитни менаџмент подготвува дипломирани за административно управување позиции во непрофитни организации и други организации кои се регулира или фонд непрофитни организации. Програмата нуди на студентите со можност во училница и на терен за да се здобијат со знаења и вештини потребни за да се стане успешен администратор програма. Оваа концентрација е дизајниран за да им помогне на поединци кои се служат во непрофитни организации или оние кои сакаат да работат во непрофитниот сектор.... [-]


господар на јавната администрација: управување со животната средина

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави New York Union + 1 more

Мајстор за јавна администрација: Управување со животната средина се подготвува дипломирани за занимава со прашањата за животната средина во јавниот и приватниот сектор, менаџерски позиции. [+]

Мајстор за јавна администрација: Управување со животната средина се подготвува дипломирани за занимава со прашањата за животната средина во јавниот и приватниот сектор, менаџерски позиции. Програмата нуди на студентите со можност во училница и на терен за да се здобијат со знаења и вештини потребни за да се стане успешен програма администратор на животната средина. Оваа опција е наменета да им помогне на оние лица кои се или во моментов работат во еколошки чувствителни позиции и оние кои сакаат да влезат во секторот за управување со животната средина.... [-]


Мајстор за социјална работа

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави New York Union

Мајстор за социјална работа програма е дизајнирана да се подготват и воз социјални работници како напредни генералисти, подготвени за подобрување на решавање на капацитетите на поединци, семејства, групи, заедници, организации и социјални институции проблемот. [+]

Мајстор за социјална работа програма е дизајнирана да се подготват и воз социјални работници како напредни генералисти, подготвени за подобрување на решавање на капацитетите на поединци, семејства, групи, заедници, организации и социјални институции проблемот. Комунален цврст отпад програма на Соединетите Американски Држави, која е акредитирана од страна на Советот за социјална работа образование, нуди програма да ги подготви студентите за пракса како професионален социјален работник, државата licensure и посветеност на доживотното учење.... [-]