Kellogg School of Management at Northwestern University

Introduction

Read the Official Description

Широко признат како еден од најдобрите бизнис постдипломски програми во светот, Келог школа за менаџмент во Соединетите Американски Држави, е дом на реномирани, истражувања базирани на факултет и светли, амбициозни МБА студенти од целиот свет. Келог е зголемен на највисоко низ посветеност на академски совршеност, жив дух на иновации, посветеност да им служи на потребите на организациите низ целиот свет и, пред сè, длабоко чувство на заедништво. Мисијата на Соединетите Американски Држави На Л Келог школа за менаџмент на Соединетите Американски Држави ќе бидат признати како премиерот глобален ресурс за управување со 21-от век, стипендија и лидерство. Во врска со Келог школа за менаџмент Келог школа за менаџмент во Соединетите Американски Држави, која е основана во 1908 година, е широко признат како глобален лидер во бизнис образование дипломиран. Училиштето е дом на реномирани, истражувања базирани на факултет и МБА студенти од повеќе од 50 земји и шест континенти. Келог нуди МБА програма со полно работно време; На Managers� програма, која е со скратено работно време МБА; Извршниот мајстор, кој е извршен МБА програма; и на Програмата за образование извршната власт. Aloso училиштето нуди три заеднички студиски програми: на JD / МБА; MD / МБА; и Учителот од Инженеринг менаџмент (MEM / MBA). Со почеток во 1996 година, Келог воспоставен Меѓународниот Извршниот МБА Заедничката диплома Програмата (IEMBA) во Азија, Европа, Блискиот Исток и Канада. Келог партнери вклучуваат Recanati на Факултетот за менаџмент на Универзитетот во Тел Авив во Израел; во WHU, Ото Beisheim Факултетот во Vallendar, Германија; Школата за Бизнис и Менаџмент на Хонг Конг на Универзитетот за наука и технологија во Кина; и школа за менаџмент на Универзитетот Јорк во Торонто. Келог револуција образование дипломиран управување, пред повеќе од 50 години кога го претстави извршната власт образование во програмирање, дека е една од првите бизнис училишта да го стори тоа. Во 1970-тите, Келог повторно го смени лицето на образование дипломиран управување кога го претстави концептот на тимската работа во својата програма. И на извршната власт образование и тимска работа модели Келог биле удвоени од страна на бизнис школи во светот. Во јули 2001 година, Дипак В. Џаин почна одговорности како декан на Келог школа за менаџмент во Соединетите Американски Држави. Од преземањето на оваа улога, Џаин има интезивно патувал низ светот да се поврзе со Соединетите Американски Држави, алумни, работодавци, и корпоративни лидери да разговараат за тоа како дипломираат студентите Келог школа е вклопуваат во денешниот деловен свет.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа 1-year MBAs » Гледа курс » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

господар: извршна програма за развој (ЕДП)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 19 дена June 2019 Соединети Американски Држави Evanston Midland + 2 more

Тука во училиштето Келог, ние се фокусираме на резултатите. Ние ви нудиме теорија управувано знаење и конкретни стратегии за постигнување на најдобри резултати. Ние ја дизајниравме нашата програма за задоволување на потребите на широк спектар на индустрии. [+]

Подготвува директори на среден менаџмент со најмалку десетгодишно искуство за преземање на генерални одговорности за управување и да станат поефикасни лидери и агенти за промена. Ќе научите лидерски вештини за управување со интерфејсот на клучните функции и ќе можете да го користите стратегиското размислување за да воспоставите соодветни цели и да добиете резултати. ЕДП: Концептот Извршната програма за развој (ЕДП) подготвува директори на среден менаџмент да станат поефикасни лидери и да ги променат агентите во нивните организации. Нашата програма ви покажува како да се натпреварувате и да успеете да го користите стратешкото размислување за да воспоставите соодветни цели за вашата единица и лидерски вештини за управување со интерфејсот на клучните функции за да добиете резултати. Ригорозни учење, достапен факултет, неспоредлива култура на тимска работа и соработка, како и извонредни можности за мрежно поврзување се сите обележја на искуството на Келог. Тука во училиштето Келог, ние се фокусираме на резултатите. Ние ви нудиме теорија управувано знаење и конкретни стратегии за постигнување на најдобри резултати. Ние ја дизајниравме нашата програма за задоволување на потребите на широк спектар на индустрии и го мериме нашиот успех во подобрените перформанси кога ќе се вратите во вашата организација. Клучни придобивки Во текот на EDP, вие:... [-]


Магистер по менаџмент и производство

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Evanston Midland + 1 more

глобалниот пазар денес бара нов тип на менаџерот-лидер: една можност да осигурач стратешки деловни практики со најсовремената технологија. Знаеш е две години со двојна програма на Келог школа за менаџмент и McCormick Школата на факултет при Универзитетот Нортвестерн [+]

глобалниот пазар денес бара нов тип на менаџерот-лидер: една можност да осигурач стратешки деловни практики со најсовремената технологија. Магистер по менаџмент и производна програма нуди сигурен можност да ги совлада овие критични вештини и да се подготви за живот на професионални достигнувања. Знаеш е две години со двојна програма на Келог школа за менаџмент и McCormick Школата на факултет при Универзитетот Нортвестерн. Програмата Знаеш нуди многу предности: ... [-]