Kendall College

Introduction

Read the Official Description

За повеќе од 75 години, Кендал колеџ се нудат ангажирање, специјализирани области на студии, со силен акцент на извонредно учење дека е насочена кон вашиот академски, личен и професионален успех. Дознај повеќе за Kendall 's богата историја. Слушни што велат нашите ученици и алумни за нивното искуство во Кендал. &nbsp Дали ќе одбереш Kendall 's реномираните школа за кулинарски уметности, светски познатиот Факултетот за угостителство, иновативни школа за бизнис, или етаблирано школа за образование, да се охрабруваат да истражуваат вашите таленти, интереси и страсти и да се откријат богатство на возбудливи можности.&nbsp&nbsp Kendall колеџ мисија &nbsp Kendall колеџ негува студентите страсти во наградува професии преку ригорозни учење искуства во училницата, локалните заедници, и светот. Kendall Фокус: Заложба за подготовка на професионалци кои придонесуваат за Енергија на нивните заедници. Инспирација на креативноста на учениците, одговорен глобалната државјанство, и еколошките и социјалните задачите. Кампусот широк посветеност кон разновидноста преку наставна програма и пристап. Поддршка, студент-центрирани животната средина со фокус на академски совршеност. Сеопфатна проценка на институционална ефективност, учењето на студентите, и постдипломски успех. &nbsp&nbsp&nbsp Наоѓа во близина на срцето на центарот на Чикаго &nbsp Во 2005 година, Kendall колеџ се пресели од близина предградијата на нашата моментална локација по должината на Чикаго реката во гуска Остров. Во кампусот е рекултивираните, 100-годишниот фабричка зграда, неодамна дом на Сара Ли истражување објект. Припадност &nbsp Kendall колеџ е подружница на лауреат меѓународни универзитети, глобална мрежа од повеќе од 60 акредитирани кампусот-базирани и онлајн универзитети нуди додипломски и постдипломски програми за повеќе од 740.000 студенти од целиот свет. Нашите студенти се дел од меѓународна, академската заедница што ги спојува 29 земји низ Северна Америка, Латинска Америка, Европа и Азија.Преку ова партнерство, ние сме во состојба да им понуди на студентите невиден пристап до глобалните образование, практиканти и професионалните можности.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа Advanced Certificates » Гледа Associate of Applied Science » Гледа BAs » Гледа Bachelor »