Kent State Online

Introduction

Read the Official Description

Зошто Кент членка он-лајн?

Нашата богата традиција

Од своето основање во 1910 година, Кент држава е движечка сила за економскиот, културниот и работна сила иновации. Може да знаете Кент членка како втор по големина јавен универзитет во Охајо, со повеќе од 44.000 запишани студенти на осум кампуси и на интернет низ 280 специјалност.

Може да не знаат својата традиција на иновациите и лидерство.

Течни кристали технологија е роден во Кент држава, а се уште активно се истражуваат. Училиште Мода во Кент држава е светски познатиот лидер, со кампуси, партнерства и истакна алумни кои span светот. На Факултетот за наука библиотека и информатика е рангиран # 18 во земјата од страна на американските Вести & извештај и е дом на неколку онлајн програми за постдипломски студии. Додека запишување на други универзитети е намалена, Државниот универзитет во Кент објави највисоко некогаш нивното членство во Есен 2012 година, а зголемување на квалитетот на студентот. На дојдовен класа на Есен 2013 пофали точка просек највисоко некогаш одделение во историјата на кампусот Кент. Кент држава е пионер во онлајн и далечинско образование, нудејќи својот прв онлајн програми пред повеќе од 15 години. Кент Државниот сега нуди повеќе од 30 диплома и уверение програми на интернет, неспоредлив со повеќето врсници универзитети.

Нашата глобална заедница

Кога ќе се запишат на интернет, ќе учат заедно со глобалната мрежа на врсници. Ќе научат од водечки во индустријата факултет. Повеќе од 2.000 полно и скратено работно време факултет во Кент Државниот имаат дипломи од повеќе од 150 национални и меѓународни институции. Тие го поздравуваат од шест различни континенти. Повеќе од 70 отсто имаат постигнато највисоко ниво во своите области. И кога ќе дипломираат од Кент држава, ќе се приклучат 214.000 алумни претставници од сите 50 држави и над 100 земји.

Вашиот Светла иднина

Државниот универзитет во Кент се движи напред. Посетете Кент членка, а вие ќе најдете ревитализирање на кампусот што повторно се поврзани со просперитетна локалната заедница. Запиши се на интернет, и ќе најдете иновативни програми кои се очекуваат промени во глобалниот пазар, вклучувајќи:

Една од програмите за прв и единствен мајстор во корисникот Искуство Дизајн сертификат програма мајстор и во растечки областа на здравствената информатика А повторно предвидуваше Магистер по криминологијата и криминалната правда, со концентрација во висока побарувачка области, вклучително и глобалната безбедност и Виктимолошкото

Ние веруваме дека нови идеи е важно. И ние сме поставување на нови идеи за работа секој ден. подготвени да се предизвик во средина на истомисленици постигнувања сте вие? За да се подготви себе си како лидер на следната генерација? Да се ​​движи вашата кариера - и себе си - напред? Кент држава е подготвен за вас.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Masters »

Contact
Адреса на локацијата
Lincoln Building
120 North Lincoln Street
Kent State University
PO Box 5190

Kent, Ohio, OH 44242-0001 US
Social Media