Kogod School of Business, American University

Introduction

Read the Official Description

На Kogod, тоа е нашата мисија да се подготват дипломците да работат и да доведе во сите сектори од бизнисот: јавниот, приватниот и непрофитниот.

Ние се стремиме да се создаде интерактивна средина за учење, со јак фокус на искуствено учење. Нашите студенти се практично искуство во сите аспекти на бизнисот преку реалниот свет проекти во и надвор од училницата. широка мрежа на алумни и локацијата Kogod во рака на рака во капитално дело на нашиот народ за да се поврзете на нашите студенти со светот на бизнисот надвор од кампусот.

Kogod Школата за Бизнис на Американскиот универзитет е најстариот акредитирани бизнис училиште во Вашингтон

Факти и рангови

Kogod е посветена на обезбедување на ригорозни бизнис образование и истражување, додека поттикнување на разновидна и напред-размислување заедница. Нашите повеќе од 2.500 студенти и 80 со полно работно време факултет град од десетици земји низ целиот свет.

Ние сме признати редовно за нашата посветеност на нашите ученици и глобалната бизнис заедница.

 • Извршен директор списание рангирана Kogod Школата за Бизнис во Група 1 Северна Америка МБА училишта
 • Број 1: Блумберг БизнисВик Најдобар Додипломски Б-училишта за одржлив развој (2013)
 • Број 5: GraduatePrograms.com Топ сметководствени програми (2015)
 • Број 9: TaxTalent најдобар MS програми данок (2014)
 • Број 9: Преглед Принстон # 9 Најдобра можности на жените (2016)
 • Бр.10: Поети и quants за Топ 20 бизнис школи Најпопуларни Студенти "со меѓународни студенти (2014)
 • Број 17: GraduatePrograms.com врвот маркетинг МБА програми (2015)
 • Бр.18: Најдобра колеџи за заработка бизнис степен од страна на магазинот Fortune и Money.com (2015)
 • Табела 21: US News & World Report најдобрите додипломски бизнис специјалност - Меѓународен бизнис (2016)
 • Број 26: колеџ Фактичка најдобрите додипломски бизнис администрација и менаџмент програма (2016)
 • Бр 43: Блумберг БизнисВик во 2016 Најдобар полно работно време МБА: САД (2016)
 • Табела 45: програми за одржливост на животната средина: Нет на влијанието врз бизнис Невообичаени (2014)
 • Бр.51: Поети и quants за најдобар програми за додипломски студии Студенти "(2014)
 • Табела 58: Блумберг БизнисВик во 2015 Најдобар полно работно време МБА: САД (2015)
 • Број 60: колеџ Фактичка најдобрите додипломски сметководствени програма (2016)
 • Бр 62: Блумберг БизнисВик 2014 Најдобар Додипломски Бизнис школа
 • Бр 65: Форбс "полно работно време МБА Пласман (2015)
 • Бр 78: поети и quants "Топ 100 американски МБА програми (2016)
 • Бр 80: Додипломски на американските Вести & извештај (2016)

Програми

Во прилог на нашите МБА програмата со полно работно време, Kogod нуди седум специјализирани Магистер на науки програма во сметководство, анализи, финансии, маркетинг, недвижности, управување со Одржливост и оданочување. Онлајн опции се достапни за МБА и анализи.

Ние нудиме додипломски бизнис степени неспоредлив можности за специјализација. Од нашиот повеќеслојна диплома по бизнис и забава за нашите нови претприемништво мали, Kogod е посветен на обезбедување на силна бизнис основа за лидери на утрешнината, без оглед на тоа што со патот, тие ги извршуваат.

Студентите на Kogod имаат пристап до state-of-the-art објекти, како што се нашите финансиски услуги и информатичка технологија Lab, и академски и професионални услуги преку нашиот Kogod Центар за развој на кариера и Kogod Центарот за бизнис врски.

Kogod исто така е горд да партнер со други училишта и колеџи на Американскиот Универзитет за поддршка на интердисциплинарни програми за двојна диплома.

Акредитација и членство

Kogod Школата за Бизнис Американскиот универзитет е акредитирана од страна на Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис (AACSB Меѓународен). AACSB акредитација претставува највисок стандард на достигнување за бизнис школи во светот.

Основана е во 1955 година, Kogod Школата за Бизнис има разновидна популација кои се принудени да се направи разлика во рамките на организациите и во светот во целина.

Kogod е горд член на дипломирал менаџмент Запишување совет (GMAC), принципи за одговорно менаџмент образование (PRME) група, конзорциумот за додипломски меѓународниот бизнис образование (CUIBE) и Советот за Рекреација акција (ДКЖЈН).

This school offers programs in:
 • Англиски

Гледа MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:


MS сметководството

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 1 more

Kogod Магистер на науки во Сметководство (MSA) програма ќе се подготвува за успешна кариера во сите аспекти на ова поле, од непрофитни на форензички сметководство. Без разлика дали сте унапредување на вашата кариера, транзиција кон нова, или само на почетокот, на MSA ќе се стави на добар пат да се натпреваруваат во процут поле и еден кој е проектиран да се зголеми за 22 проценти во следната деценија. [+]

Kogod е Магистер на науки во Сметководство (MSA) на програмата ќе се подготвува за успешна кариера во сите аспекти на ова поле, од непрофитни на форензички сметководство. Без разлика дали сте унапредување на вашата кариера, транзиција кон нова, или само на почетокот, на MSA ќе се стави на добар пат да се натпреваруваат во процут поле и еден кој е проектиран да се зголеми за 22 проценти во следната деценија.... [-]


MS финансии

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Сакате да го зголеми вашиот продадена во областа на финансии? Магистер на науки Kogod во програмата за финансии (MSF) нуди интелектуално рафиниран програма која ќе се подготвува за лидерски позиции во финансискиот сектор. MSF класи да се подготват за на CFA, CAIA, ОПР и ФРМ испити, вооружување на вас со експертиза од суштинско значење за успех. [+]

Сакате да го зголеми вашиот продадена во областа на финансии? Магистер на науки Kogod во програмата за финансии (MSF) нуди интелектуално рафиниран програма која ќе се подготвува за лидерски позиции во финансискиот сектор. MSF класи да се подготват за на CFA, CAIA, ОПР и ФРМ испити, вооружување на вас со експертиза од суштинско значење за успех.

Фарид Sadeeh, MS финансии студент, знаеше Kogod беше за него кога тој се сретна факултет на програмата. "Професорите се големи. Тоа е помал програма, па на факултет ќе знае по име. Тие навистина е гајле што се случува со вас кога ќе дипломираат. "... [-]


MS и анализатор

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Washington + 2 more

Магистер на науки во Анализа (MSAn) на Kogod Школата за Бизнис се подготвува да направи организациски одлуки и решавање на динамичен бизнис проблеми со користење на анализа на податоци. На највисок премин MSAn е во срцето на програмата. Ќе партнер со локални организации да генерираат решенија за проблемите со реалниот свет и анализатор. MSAn дипломирани студенти држат позиции како што се бизнис разузнавачки аналитичар, финансиски аналитичар, сметководството криминолошки науки специјалист, и консултантски бизнис анализатор. [+]

На Магистер на науки во Анализа програма (MSAn) на Kogod Школата за Бизнис се подготвува да направи организациски одлуки и решавање на динамичен бизнис проблеми со користење на анализа на податоци. На највисок премин MSAn е во срцето на програмата. Ќе партнер со локални организации да генерираат решенија за проблемите со реалниот свет и анализатор. MSAn дипломирани студенти држат позиции како што се бизнис разузнавачки аналитичар, финансиски аналитичар, сметководството криминолошки науки специјалист, и консултантски бизнис анализатор.... [-]


MS маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Се стекнат со реалниот свет маркетинг вештини што ви треба за да се успее со Магистер на науки Kogod во маркетинг програма (MSMKTG). Клиент Проектот за применета, највисок премин искуство на програмата, е врв на наставната програма. Ќе работат во крос-функционални тимови заедно RedPeg маркетинг, наградуван DC-област маркетинг агенција, за дизајн на полн обем маркетинг кампања. Ќе го води проектот од почеток до крај, вклучувајќи истражување на пазарот, стратешко планирање, креативни имплементација и евалуација на резултатите од кампањата. [+]

Се стекнат со реалниот свет маркетинг вештини што ви треба за да се успее со Kogod е Магистер на науки во маркетинг (MSMKTG) програма. Клиент Проектот за применета, највисок премин искуство на програмата, е врв на наставната програма. Ќе работат во крос-функционални тимови заедно RedPeg маркетинг, наградуван DC-област маркетинг агенција, за дизајн на полн обем маркетинг кампања. Ќе го води проектот од почеток до крај, вклучувајќи истражување на пазарот, стратешко планирање, креативни имплементација и евалуација на резултатите од кампањата.... [-]


MS недвижности

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Магистер на науки во недвижности степен (MSRE) Kogod е подготвува да влезе во работа на пазарот на недвижности во различни специјализација области, како што се комерцијални развој и инвестициското банкарство, хипотекарното финансирање, меѓународен развој, и многу повеќе. Додека на Kogod, ќе имаат можност да се поврзат и со учество во професионални асоцијации на недвижен имот, вклучително и Националната асоцијација на индустриски и канцелариски работници (NAIOP), комерцијални недвижности жените (Crew), Меѓународниот совет на трговски центри (ICSC), и земјиште на Урбан Институт (Ули). На програмата MSRE е рангирана во топ 30 во светот. [+]

Kogod е Магистер на науки во недвижности степен програма (MSRE) се подготвува да влезе во работа на пазарот на недвижности во различни специјализација области, како што се комерцијални развој и инвестициското банкарство, хипотекарното финансирање, меѓународен развој, и многу повеќе. Додека на Kogod, ќе имаат можност да се поврзат и со учество во професионални асоцијации на недвижен имот, вклучително и Националната асоцијација на индустриски и канцелариски работници (NAIOP), комерцијални недвижности жените (Crew), Меѓународниот совет на трговски центри (ICSC), и земјиште на Урбан Институт (Ули). На програмата MSRE е рангирана во топ 30 во светот.... [-]


MS одржливост за управување со

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Мајстор во управување со степен на одржливост (MSSM) од Kogod Школата за Бизнис се интегрира бизнис образование со животната средина, науката и јавната политика. Дипломирани студенти се добро подготвени да се доведе во јавниот, приватниот и непрофитниот сектор. На MSSM е единствен интердисциплинарен бизнис-базирани степен од ваков вид во земјата, и е понудено од страна на еден од најзелените универзитети во САД [+]

На Мајстор во одржлив развој менаџмент степен (MSSM) од Kogod Школата за Бизнис се интегрира бизнис образование со животната средина, науката и јавната политика. Дипломирани студенти се добро подготвени да се доведе во јавниот, приватниот и непрофитниот сектор. На MSSM е единствен интердисциплинарен бизнис-базирани степен од ваков вид во земјата, и е понудено од страна на еден од најзелените универзитети во САД... [-]


оданочување ms

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Washington

Магистер на науки во оданочување програма (MST) се развива вашата компетентност во даночните код и државните даноци во САД. Ќе научат од експерт факултет и директори во престој кои работат во компании како што PWC, Делоит, и EY. Центарот за даночна политика Kogod е клучен дел од програмата, кои нудат дополнителни можности за збогатување и вмрежување во оваа област. [+]

На Магистер на науки во оданочување (MST) програма се развива вашиот компетентност во даночниот код и државните даноци во САД. Ќе научат од експерт факултет и директори во престој кои работат во компании како што PWC, Делоит, и EY. Центарот за даночна политика Kogod е клучен дел од програмата, кои нудат дополнителни можности за збогатување и вмрежување во оваа област.

[-]

Videos

Kogod School of Business, American University

Kogod School of Business, American University

Kogod School of Business, American University

Kogod School of Business, American University

Kogod School of Business, American University

Kogod School of Business, American University

Kogod School of Business, American University

Kogod School of Business, American University

Kogod School of Business, American University

Contact

Kogod School of Business, American University

Адреса, линија 1 4400 Massachusetts Avenue, NW
20016 Washington, District of Columbia, Соединети Американски Држави
Website http://www.american.edu/kogod/
Број на телефон +1 202-885-1000