Krannert School of Management, Purdue University

Introduction

Read the Official Description

ЗОШТО Пурдју МАГИСТЕРСКИ

Krannert Школата за менаџмент, Универзитетот Пурдју е најмал жив екосистем лидер надежен бизнис за совладување на аналитички решавање на проблеми и технолошки комерцијализација вештини кои се движат индустрија напред и го промени светот.

Krannert е уникатно позиционирана заедно глобално реномирани матични училиште, во рамките на динамична корпоративна партнерство за истражување и развој на заедницата. Нашите студенти се потопуваат во високо соработка, работник, како што се култура која има произведено водачите на некои од најголемите компании во светот.

Krannert Факултетот за менаџмент Пурдју Универзитетот нуди водечки програми мајстор за студентите кои имаат за цел да се изгради на нивниот бизнис, науката, технологијата, инженерството и математиката (матични) средини за да се влијае на истакнати организации.

Еве неколку од многуте причини зошто треба да се разгледа Krannert Школата за менаџмент, како следен чекор за вашата кариера:

Наставната програма. А ригорозни наставна програма која ве учи да побара право прашања и да се сврти на податоците во знаење. Искуствено учење. За прва рака, практично искуство за да го совладате способности, кои не може да се научи во училница. Разновидност. Нашиот талентиран и разновидна студент тело доаѓа од сите страни на светот, свикување да се формира богата култура на еклектичен, прогресивни раководство. Прилагодување. Нарачана пристап кон развој на лидерството, зајакнување на вашите грешки и изложен вашиот таленти. NETWORK. Пристап до глобалната мрежа на алумни Boilermaker на речиси 450.000 во 160 различни земји. Престиж. Историски познатиот МБА Пурдју 's и мајстор' s програми се reconized и почитуван во целиот свет.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

MS анализатор на бизнис и за управување со информации

Студии врз за студентски град Целосна 11 месеци June 2019 Соединети Американски Држави West Lafayette

Магистер на науки во Бизнис анализи и информации за управување е дизајниран да ги едуцира студентите во state-of-the-art информатички технологии и аналитички техники. Студентите ќе бидат подложени на ригорозни наставна програма и да се развие блискост со различни софтверски алатки кои се користат во моментов во бизнисот. [+]

Со децении, Krannert Факултетот за менаџмент се користат аналитички пристап кон бизнисот да се развива лидери во индустријата. Ние сме специјализирани во развој на учениците кои имаат за цел да се изгради врз нивните матични средини за да се утврди, олово, и да се зголеми истакнати организации.

На Магистер на науки по бизнис Анализа и управување со информациие дизајниран да ги едуцира студентите во state-of-the-art информатички технологии и аналитички техники. Студентите ќе бидат подложени на ригорозни наставна програма и да се развие блискост со различни софтверски алатки кои се користат во моментов во бизнисот. Студентите ќе имаат исто така, можности да се вклучат во искуствено учење.... [-]


MS маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна 1 година July 2019 Соединети Американски Држави West Lafayette

Пердју е една година Магистер на науки (маркетинг) програма обезбедува стручно образование, или веднаш по дипломирањето или по некои стекнување работно искуство. Програмата им помага на учениците се развие на знаење и вештини потребни за различни маркетинг позиции. [+]

MS маркетинг

Пердју е една година Магистер на науки (маркетинг) програма обезбедува стручно образование, или веднаш по дипломирањето или по некои стекнување работно искуство. Програмата им помага на учениците се развие на знаење и вештини потребни за различни маркетинг позиции. Дипломирани студенти се најверојатно да се претпостави позиција во бренд менаџмент, маркетинг консалтинг, маркетинг истражување / анализатор, или развој на бизнисот.... [-]


MS управување со човечките ресурси

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци August 2019 Соединети Американски Држави West Lafayette

На Krannert школа за менаџмент, ние сме свесни дека политики не се промени на работното место - луѓе. Нашите Магистер на науки во управување со хумани ресурси програма (MSHRM), рангиран # 1 од Eduniversal и # 6 од страна на Фајненшл тајмс, се развива уникатна комбинација на таленти да ви помогне да се неверојатно чувство за бизнис лидер направи. [+]

"Фокусирани човечки ресурси, чувство за бизнис лидери, за глобалните организации утре"

Кај Krannert Факултетот за менаџмент, Ние признаваме дека политиките не се менуваат на работното место - луѓе. нашата Магистер на науки во управување со хумани ресурси програма (MSHRM), Рангиран # 1 од Eduniversal и # 6 од страна на Фајненшл тајмс, се развива уникатна комбинација на таленти да ви помогне да се неверојатно чувство за бизнис лидер направи.... [-]


MS финансии

Студии врз за студентски град Целосна 10 месеци July 2019 Соединети Американски Држави West Lafayette

А Purdue Магистер на науки со концентрација во финансии (MS (F)) програма се базира на реалниот свет апликации и пристап до врвот умови во финансии, надополнувајќи студии во училницата за да се создаде холистички учење искуство. [+]

А Purdue Магистер на науки со концентрација во финансии (MS (F)) програма се базира на реалниот свет апликации и пристап до врвот умови во финансии, надополнувајќи студии во училницата за да се создаде холистички учење искуство. Овие интензивни студии дополнително ќе ги развијат вашите способности за критичко размислување, анализа и решавање на проблеми.

Работејќи во тимска средина, ќе студирате заедно со најдобрите студенти од САД и од целиот свет.... [-]


Videos

Krannert MBA Adam Beal

Krannert MSHRM Briana Sotelo

Contact

Purdue Krannert School of Management

Адреса, линија 1 Krannert Building 403 W. State Street
47907-2056 West Lafayette, Indiana, Соединети Американски Држави
Website http://www.krannert.purdue.edu/
Број на телефон +1 765-494-9700