Kutztown University of Pennsylvania

Introduction

Read the Official Description

Kutztown Универзитетот на Пенсилванија Се состои од четири факултети - бизнис, образование, Либералната науките и уметностите и визуелни и изведувачки уметности - Kutztown Универзитетот во Пенсилванија, нуди широк спектар на извонредни академски програми да ги подготви поединци за успешна кариера. Кој се наоѓа на 289 акри, во кампусот е во непосредна близина на околија на Kutztown во Berks Каунти, Пенсилванија. Во 2012 година, на универзитетот вклучува 9.804 студенти од повеќе од 20 држави и нации. Околу половина од студенти живеат во домови; останатите живеат во домот или во близина на станови. А добро заоблени програма на спортски, културни и социјални настани и активности задоволува речиси секој вкус. Имаме 362 tenured / мандат-песна наставни факултет и се пофали со поволни 20: 1 сооднос на студентите-факултет. Осумдесет и осум отсто од нашиот факултет имаат докторати или терминал степени. Kutztown Универзитетот е основан во 1866 година како трапезоидна Нормално школа. На училиште стана Kutztown држава колеџот за наставници во 1928 година, Kutztown Државниот колеџ во 1960 година и постигна универзитет статус во 1983 година. (Прочитајте повеќе за историјата на KU) KU е акредитирана од Блискиот членки на Комисијата за високото образование, а одобрена од Пенсилванија. Одделот за образование (PDE). Професионални акредитации вклучуваат Советот за социјална работа образование (CSWE), Националното здружение на училишта за уметност и дизајн (NASAD), Националното здружение на училишта за музика (NASM), Националниот совет за акредитација на тренинг образование (NCACE) и Националниот совет за акредитација на наставниците (NCATE). Kutztown Универзитетот е член на државниот систем на високото образование во Пенсилванија. Одборот на гувернери надгледува Државниот систем кој вклучува 14 јавни универзитети во Пенсилванија. Советот на повереници на локалната владеачко тело за Kutztown Универзитетот. Службените лица на Управата за универзитетот се претседателот и членови на кабинетот на претседателот.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

господар на образование, уверение во средно училиште советување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Kutztown

Мајстор за образование во средното училиште Советувалишта - Програмата за сертификација е сеопфатна сертификација програма дизајнирана за да ги подготви студентите за кариера како професионален школа советник во приватна или јавна училиштето амбиент за оценките 7-12. [+]

Господар на образование, уверение во средно училиште советување Мајстор за образование во средното училиште Советувалишта - Програмата за сертификација е сеопфатна сертификација програма дизајнирана за да ги подготви студентите за кариера како професионален школа советник во приватна или јавна училиштето амбиент за оценките 7-12. Програмата се состои од 51 часа семестар. По успешното завршување на програмата, како и квалификациите за оценките на испитување ПРАКСА, специјалист сертификација како средно училиште советник е добиено преку Пенсилванија Министерството за образование.... [-]


господар на образование licensure во средно училиште советување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Kutztown

Мајстор за образование во средното училиште Советувалишта - Licensure Програмата е сеопфатна програма дизајнирана за да ги подготви студентите за кариера како професионален школа советник во приватна или јавна училиштето амбиент за оценките 7-12, и / или кариера како советник во социјалните услуги поле. [+]

Господар на образование licensure во средно училиште советување Мајстор за образование во средното училиште Советувалишта - Licensure Програмата е сеопфатна програма дизајнирана за да ги подготви студентите за кариера како професионален школа советник во приватна или јавна училиштето амбиент за оценките 7-12, и / или кариера како советник во социјалните услуги поле. Оваа програма се состои од 60 часа семестар. По успешното завршување на програмата и квалификациите на оценките на испитување ПРАКСА, специјалист сертификација како средно училиште советник е добиено преку Пенсилванија Министерството за образование. По завршување на програмата, студентите ќе се сретна со академските барања од 60 кредити за Пенсилванија Лиценцирано професионален советник испитување. Оваа особено лиценца не е задолжително за пракса како професионален школа советник, но може да се бара во една клиника, агенција, болница, или други советување амбиент.... [-]


господар на образование во средно образование

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Kutztown

Мајстор за образование во средното образование програма на Kutztown Универзитетот нуди на студентите седум специјализации за средните училишта и лицата во сродни работни места: [+]

Господар на образование во средно образование Мајстор за образование во средното образование програма на Kutztown Универзитетот нуди на студентите седум специјализации за средните училишта и лицата во сродни работни места: ● биологија ● англиски ● математика ● социјални студии ● Наставна програма и настава ● средно ниво ● настава Оваа програма е дизајнирана да: ● Зголемување на свеста за проблемите во образованието во нивната широка поставување ● Проширување на знаење и разбирање на развојот на наставните програми и на наставни процес ● Зголеми професионална свест преку истражување ● Подобрување на научни раст и лични компетентност во една 'специјализирана област Програма на проучување На степен Магистер за образование во средното образование Програмата се состои од најмалку 30 semesтер часа. Електронски портфолио е потребно пред дипломирање. Сите курсеви се три семестар часа, освен на тезата (која не е задолжително) или пракса настава теренска работа. Секоја од специјализации има четири области на студии. Биологија, англиски, математика, социјални студии, Блискиот Ниво ● Површина Јас: Наставна програма - дизајниран за да обезбеди за научни раст во соодветната дисциплина. ● Површина II: Образовна средина - со цел да истражуваат на основите во основата на образовниот процес и да им се однесуваат на тековната практика во школување. ● Површина III: Упатство - за да ги испита критериуми за донесување одлуки и на структурата и организацијата на наставната програма и настава. ● Површина IV: Професионалност - дизајнирани да ги извршуваат разбирање на тоа како знаењето е стекнато, како да се провери знаењето, и како да се суди... [-]


господар на образование во училиште советување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Kutztown

Мајстор за образование студии по Советување им помага на дипломирани студенти во развојот на компетенции неопходни за позиција како советник во училиште поставувања.На програмата е структуриран за да им овозможи на дипломираните студенти да се развие личен свеста за себе како [+]

Господар на образование во школа Советувалишта Мајстор за образование студии по Советување им помага на дипломирани студенти во развојот на компетенции неопходни за позиција како советник во училиште поставувања. На програмата е структуриран за да им овозможи на дипломираните студенти да се развие личен свеста за себе како советник, познавање на советување и образовни концепти, и вештини во советување на студентите на различни возраст нивоа. Вклучени во оваа програма е акцент на развивање на проценка и вештини за истражување и користење на наодите од истражувањата во училиште советување. Ве молиме запомнете: На членови на факултет на Одделот за советување и социјалните услуги го задржуваме правото да го прекине обука или надзор од ниту еден кандидат кој покажува самиот / самата неспособни за постигнување прифатлив стандард на лични и / или професионално однесување. Овој стандард се однесува и на кандидатите за прием.Господар на образование во советување песни Постојат три четири програми поврзани со Магистер за образование советување во: ... [-]


господар на образование во читање

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Kutztown

На студиските програми: Мајстор за образование во читање програма е национално признати програма на студии, одобрени од страна на ИРА (јули 2007 година) и Националната [+]

Господар на образование во читање На студиските програми: Мајстор за образование во читање програма е национално признати програма на студии, одобрени од страна на ИРА (јули 2007 година) и Националниот совет за акредитација на обука на наставниците (март 2006). Оваа програма на студии се придржува до ИРА Кодексот на етика. ВАЖНО ЗАБЕЛЕШКИ: • На Читање специјалист сертификат може да се добијат во мајстор за образование во читање и читање специјалист програми само како дополнителна потврда на важечки Пенсилванија наставата I или II настава сертификат. На настава сертификат треба да биде во област која вклучува предмети во читањето. (На пример, средно образование, основно образование, посебни образовни, рано детство). • Ефективни 1 јануари 2011 година: На Пенсилванија Министерството за образование (PDE) има донесено законодавство што се рефлектира во Глава 49-2 барања во врска програми за сертификација. Глава 49-2 барања за сместување и адаптации на англиски јазик ученици (ELL) пропишуваат најмалку 9 кредити (270 часа) на предмети во Специјалниот образование и најмалку 3 кредити (90 часа) на предмети во англискиот како втор јазик. Сите сертификација кандидатите кои се запишуваат во Програмата за сертификација по 1 јануари 2011 година ќе треба да ги исполнуваат PDE барања, освен ако тие се исполнети овие барања во претходниот сертификат. Ве молиме да знаат дека Фондацијата и примена на ниво на предмети во Факултетот за читање програма веќе има вградени 3 кредити (90 часа) во Специјалниот образование. M.Ed./ Читање специјалист за сертификација Барања ... [-]


господар на образование сертификат во основното училиште советување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Kutztown

Мајстор за образование во основното училиште Советувалишта - Програмата за сертификација е наменета за развој на компетенции неопходни за поединечни да функционира како советник во основно училиште амбиент.На програмата е структуриран за да им овозможи на студентите да се [+]

Господар на образование сертификат во основното училиште советување Мајстор за образование во основното училиште Советувалишта - Програмата за сертификација е наменета за развој на компетенции неопходни за поединечни да функционира како советник во основно училиште амбиент. На програмата е структуриран за да им овозможи на студентите да се развие личен свеста за себе како советник, познавање на советување и образовни концепти, и вештини во советување основното училиште студенти. Вклучени во оваа програма е акцент на развивање на проценка и вештини за истражување и користење на наодите од истражувањата во училиште советување. Оваа програма се состои од 51 часа семестар. По успешното завршување на програмата и квалификациите на оценките на испитување ПРАКСА, специјалист сертификација како едно основно училиште советник е добиено преку Пенсилванија Министерството за образование.... [-]


господар на образованието, licensure во основното училиште советување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Kutztown

Мајстор за образование во основното училиште Советувалишта - Licensure Програмата е наменета за развој на компетенции потребни за поединечни да функционира како советник во основно училиште амбиент. [+]

Господар на образованието, licensure во основното училиште советување Мајстор за образование во основното училиште Советувалишта - Licensure Програмата е наменета за развој на компетенции потребни за поединечни да функционира како советник во основно училиште амбиент. На програмата е структуриран за да им овозможи на студентите да се развие личен свеста за себе како советник, познавање на советување и образовни концепти, и вештини во советување основното училиште студенти. Вклучени во оваа програма е акцент на развивање на проценка и вештини за истражување и користење на наодите од истражувањата во училиште советување. Оваа програма се состои од 60 часа семестар. По успешното завршување на програмата и квалификациите на оценките на испитување ПРАКСА, специјалист сертификација како едно основно училиште советник е добиено преку Пенсилванија Министерството за образование. По завршување на програмата, студентите ќе се сретна со академските барања од 60 кредити за Пенсилванија Лиценцирано професионален советник испитување. Оваа особено лиценца не е задолжително за пракса како професионален школа советник, но може да се бара во една клиника, агенција, болница, или други советување амбиент.... [-]


господар на социјална работа

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Kutztown

Мајстор за социјална работа програма на Kutztown универзитет се фокусира на потребите на семејството во својата општествена средина.Во текот на нивната студија, цврстиот комунален отпад студенти се активно вклучени со факултет експерти во двете истражување и подобрување на нивното знаење како што е во врска со [+]

Мајстор за социјална работа Мајстор за социјална работа програма на Kutztown универзитет се фокусира на потребите на семејството во својата општествена средина. Во текот на нивната студија, цврстиот комунален отпад студенти се активно вклучени со факултет експерти во двете истражување и подобрување на нивното знаење како што е во врска со предностите и потребите на семејството во сите негови различни форми. Студентите, факултет и човечки даватели на услуги да соработуваат за да обезбеди услуга за семејства во ризик, интервенира со семејствата во криза, се поврзете на клиентите да причини и промена на социјалната средина за поддршка на семејствата на денешницата и на семејствата од утре. Студентите се развие јасна разбирање и способност за да се практикуваат генералист социјална работа во нивното основање година на студирање. Напредни година обезбедува концентрација, развој на длабочина, ширина, и специфичноста во знаење на семејството во својата општествена средина.Студентите развиваат понатамошно усовршување преку изборни разбира придонеси и 960-часовна агенција со седиште практикум искуство. Оваа специјализирана програма на студии се остварува преку секој ученик 's избор на шест, 1-кредитна изборни предмети од широк спектар на теми, од терапевтски интервенции на агенцијата администрација и развојот на политиката. 64 кредитна (44 кредит за напредни стои) комуналниот цврст програма може да биде завршен во различни лице в лице и on-line формати за целосна и скратено работно време графиците, вклучувајќи и викенд извршен дизајн. Цврстиот комунален отпад Цели на програмата На програмата цврстиот комунален отпад е прилагодена да им помогне на учениците да се подготват да се исполнат одредени цели:... [-]


господар на јавната администрација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Kutztown

Мајстор за јавна администрација (MPA) програма обезбедува широк разбирање на принципите, процесите, целите и проблемите на администрирање на јавните услуги, со посебен акцент на политичката реалност на управувањето со јавниот сектор. [+]

Господар на јавната администрација Мајстор за јавна администрација (MPA) програма обезбедува широк разбирање на принципите, процесите, целите и проблемите на администрирање на јавните услуги, со посебен акцент на политичката реалност на управувањето со јавниот сектор. Програмата подготвува студентите со специјализирани знаења и технички вештини во буџетирање, планирање, персонал администрација, истражувања и други основни техники за управување. На програмата бенефиции професионалци вработени или бараат вработување во владини агенции (на сите нивоа), здравствена заштита и други не-за-профит организации и приватни претпријатија. Во источниот дел на Пенсилванија постои голем број на професии за кои јавната администрација експертиза е од суштинско значење, особено оние во "третиот сектор " индустрии кои зависат од ефикасна интерфејс со владини агенции и вешти ракување со владините процеси и прописи. Успешното завршување на триесет и шест (36) часа семестар на кредит е потребен за магистер по јавна администрација степен. Сите студенти прифатени во оваа програма мора да се завршат сите барања во рок од шест (6) календарски години. Кога извршуваат мајстор 's студии по јавна администрација, на Одделот за политички науки бара од студентите да се заврши 36 часа семестар во специјализирани курсеви. Курсевите вклучуваат: ... [-]