Carl H. Lindner College of Business, University of Cincinnati

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

Нашите програми

Универзитетот во Синсинати Карл Х Линднер Колеџот за бизнис во неколку наврати беше именуван за еден од најдобрите бизнис училишта во САД од страна на извори како што се САД Вести & извештај, Блумберг БизнисВик и Принстон преглед. Само како што е поважно, ние сме биле AACSB акредитирани (чест заработени од само 15% на светски бизнис школи) од 1919 година. Ние нудиме на студентите на национално рангирани МБА програма, како и осум специјализирани господар програми, од кои шест биле рангирани меѓу првите 10 програми во Соединетите Американски Држави. Нашите МБА програма неодамна беше рангиран # 1 во САД врз основа на нашите академски квалитет, успех работа поставеност и школарина достапност.

Нашите програми се комбинираат трансформативниот учење во училница со реалниот свет учење искуства. Нашите студенти имаат безброј можности за учество во регионални, национални и глобална натпревари случај, се здобијат со практично искуство, додека работат на проекти за глобалната клиенти како Procter & Gamble, Келог и Citi, и студирање во странство во Северна Америка, Јужна Америка, Европа и Азија.

Бидејќи специјализација нуди можност за да навистина го совладате нова дисциплина и значително да бутам на вашата кариера и заработуваат моќ, ние нудиме на студентите можност да се специјализираат своите дипломи со еден од повеќе од 20 дипломиран сертификати кои се движат од функционални области како маркетинг, финансии и операции на крос-дисциплинарен теми како што се анализа на податоци, иновации и претприемништво.

Каде се наоѓаме

Универзитетот во Синсинати се наоѓа во Синсинати, Охајо, еден од најголемите бизнис центри во САД. Четиристотини на компаниите на листата на Форбс на 500 имаат присуство во Синсинати и градот Синсинати е дом на седиштето на повеќе Fortune 500 компании по жител отколку во Њујорк, Лос Анџелес и Чикаго. Всушност, светот седиштето на седум Fortune 500 компании се наоѓаат во рок од 3 милји од Универзитетот во Синсинати кампусот е. Затоа што толку многу големи компании се толку блиску до нашиот кампус, на високи извршни директори имаат доволно можности за да гостин предавање во нашите часови и да присуствуваат на нашите различни настани и натпревари на кампусот.

Ен-Ен пари неодамна именуван Синсинати еден од Топ 6 места во САД да се започне бизнис и Форбс рангирана нашиот град како 7-ми највисок просечен приход во САД врз основа на трошоците за живот. Mashable рангирана Синсинати на повеќето социјални град во САД, Movoto го прогласија за еден од Топ 10 најпаметни градови во земјата и списание Kiplinger рангирана Синсинати својата # 1 најдобра залог за "жешки точки" и еден од 10-те најголеми градови во САД членки за младите.

Нашиот универзитет

Универзитетот во Синсинати е дом на 44.000 студенти и нашите дипломци во моментов живеат во сите педесет држави и во 125 земји низ целиот свет. Повеќе од 4.000 странски студенти присуствуваа на Универзитетот во Синсинати во 2015-16 академска година и нашиот универзитет неодамна беше рангиран # 5-те добредојде универзитет во светот од страна на Меѓународниот студентски Барометар. Покрај тоа, на Универзитетот во Синсинати неодамна беше именуван за еден од "најубавите кампуси во светот" од страна на списанието Форбс.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Гледа Online MSc » Гледа PhD » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор на уметноста во човековите ресурси

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 9 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Cincinnati + 1 more

Универзитетот во Синсинати мајстор на уметноста во управување со хумани ресурси подготвува студентите за лидерски улоги во управување со луѓе и можности за градење на вработените. [+]

Зошто да присуствува на Универзитетот во Синсинати за човекови ресурси?

Универзитетот во Синсинати мајстор на уметноста во управување со хумани ресурси програма ќе се подготвува за лидерски улоги во управување со луѓе и можности за градење на вработените. Како човечки капитал се повеќе се признати како потенцијална конкурентска предност, водечки фирми се фокусираат се повеќе и повеќе на талент стекнување и развој, обука за лидерство, култура и обликување.... [-]


MSc

господар на науката во применетата економија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Cincinnati + 1 more

Универзитетот во Синсинати Магистер на науки по применета економија неодамна беше именуван за еден од програмите на Топ десет применета економија во САД. Една од клучните причини зошто е историја на ѕвездената практикантска работа и вработување на програмата. [+]

Зошто да присуствуваат на Универзитетот за наука за применета економија?

Универзитетот во Синсинати Магистер на науки по применета економија неодамна беше именуван за еден од програмите на Топ десет применета економија во САД. Една од клучните причини зошто е историја на ѕвездената практикантска работа и вработување на програмата. Повеќе од половина од нашите Магистер на науки по применета економија студенти прифатат позиција со полно работно време пред дипломирањето, и повеќе од 90% од нашите дипломирани студенти се прифати позиција со полно работно време во рок од три месеци од дипломирањето. Нашите дипломци заработуваат во просек почетна плата во износ од $ 68.000 и се вработени од страна на многу од најпочитуваните компании во земјата, вклучувајќи Amazon.com, ЈП Морган Чејс, и Procter & Gamble.... [-]


Магистер на науки во информациони системи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 15 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Cincinnati + 1 more

Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во информациските системи програма е комбинација на клучните бизнис знаење со информациони системи фокусирани на технички предмети и реалниот свет искуство. Нашите Магистер на науки во информациските системи програма е познат по своите сили во планирање на ресурси на претпријатија (ERP), деловна интелигенција, бази на податоци дизајн и моделирање и управување со проекти. [+]

Зошто да присуствува на Универзитетот во Синсинати за информациски системи?

Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во информациските системи програма е комбинација на клучните бизнис знаење со информациони системи фокусирани на технички предмети и реалниот свет искуство. Нашите Магистер на науки во информациските системи програма е познат по своите сили во планирање на ресурси на претпријатија (ERP), деловна интелигенција, бази на податоци дизајн и моделирање и управување со проекти.... [-]


Магистер на науки во маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 9 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Cincinnati + 1 more

Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во маркетинг програма предвидува нашите студенти со потребните вештини, знаење и однесување е потребно за да стане светска класа на пазарот. [+]

Зошто да присуствува на Универзитетот во Синсинати за маркетинг?

Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во маркетинг програма ви обезбедува со вештини, знаење и однесување треба да стане светска класа продажби. Бидејќи градот Синсинати е дом на глобалната седиштето на Fortune 500 компании како Procter & Gamble, Kroger и Мејси е и градот е родното место на бренд менаџмент, нашите Магистер на науки во маркетинг програма ви нуди единствена можност да учат од светот врвот на пазарот и да работат на реалниот свет проекти за водечки компании како Procter & Gamble, Џонсон и Џонсон и Џенерал електрик.... [-]


Магистер на науки во Сметководство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 9 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Cincinnati + 1 more

Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во Сметководство е дизајниран да се зголеми веројатноста дека нашите ученици го положуваат нивните КПД испит на нивниот прв обид. Иако условите за да преземе во КПД испит се разликуваат од држава до држава, многу испитувања покрие содржини кои не се изучува во повеќето програми за додипломски студии. [+]

Зошто да присуствуваат на Универзитетот во Синсинати за сметководство?

Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во Сметководство е дизајниран да се зголеми веројатноста дека нашите ученици го положуваат нивните КПД испит на нивниот прв обид. Иако условите за да преземе во КПД испит се разликуваат од држава до држава, многу испитувања покрие содржини кои не се изучува во повеќето програми за додипломски студии.... [-]


Магистер на науки во финансии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 5 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Cincinnati + 1 more

Наменета за идните финансиски лидери на нашиот свет, на Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во финансии програма ви обезбедува со обука и во теорија и примена на финансиски концепти што е потребно за да се успее во оваа индустрија. [+]

Зошто да присуствува на Универзитетот во Синсинати за финансии?

Наменета за идните финансиски лидери на нашиот свет, на Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во финансии програма ви обезбедува со обука и во теорија и примена на финансиски концепти што е потребно за да се успее во оваа индустрија.

Нашата програма неодамна беше рангирана еден од Топ 10 најдобро, повеќето достапни програми во Соединетите Американски Држави. Ваквата вредност ви овозможува да добиете најмногу од вашата инвестиција и да се стави својата кариера во првите редови.... [-]


Магистер на науки по бизнис анализи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 9 - 12 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Cincinnati + 1 more

Во нашата програма, ќе работат на реалниот свет проекти и да ги научат вештините потребни за да се успее во визуелизација на податоци, статистички моделирање, податоци за рударство, оптимизација, и симулација, со цел да се proficiently анализира големи бази на податоци и генерирање на вистински увид. [+]

Зошто да присуствуваат на Универзитетот во Синсинати за бизнис анализи?

Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во Бизнис анализи ви обезбедува со експертиза во описни, предвидливо и нормативен анализатор. Тоа е една од многуте причини зошто Универзитетот во Синсинати Магистер на науки во Бизнис анализи беше именуван за еден од Топ 10 програми за бизнис и анализатор во САД и зошто нашите дипломирани студенти работат како бизнис аналитичари и податоци научниците на водечки светски компании како што се Google, Дизни, Procter & Gamble и Фејсбук.... [-]


Videos

Masters of Applied Economics - Lindner College of Business

UC Human Resources Master's Degree

MS Marketing

University of Cincinnati Master of Business Analytics Student Video

Lindner Graduate Programs