LIM College

Introduction

Read the Official Description

На Центар за постдипломски студии нуди програми магистратура уникатно дизајнирани за оние кои сакаат да стигне на следното ниво во модната индустрија дека расте се повеќе и повеќе предизвикувачки и конкурентна.

Како студент тука, ќе научат да се движите глобалната комплексност, новите технологии, како и социјалните и културните разлики во брзо се развива бизнис средина. Исто така, ќе се развие аналитички, технолошки и комуникациски вештини потребни за да се постигнат професионална позиција сакаш или стигнат до својата претприемачки цели.

Лим колеџ нуди интимни, поддршка поставување и нашите професори и членовите на административниот персонал признаваме и почитуваме разноликоста на потребите на учениците. Ако и кога се јавуваат проблеми, решенија никогаш не се далеку зад себе.

Прием

Услови за прием во Лим колеџ со себе носи и очекување дека студентите ќе се однесуваат како одговорни членови на LIM колеџ заедница и на професионален начин, додека претставуваат LIM колеџ. Ова ги вклучува очекување дека студентите ќе ги почитувате сите применливи закони; ќе бидат во согласност со правилата и прописите на LIM колеџ; ќе се одржи висок стандард на интегритет и чесност; ќе ги почитува правата, привилегиите и имотот на LIM колеџ и членови на LIM колеџ заедница. Студентите нема да се меша со легитимните LIM колеџ работи и се очекува да биде почитувана на сите времиња на членовите на LIM колеџ во заедницата, гости и продавачите на LIM колеџ.

Факултет

Членови на факултет LIM колеџот знаат за што зборуваат. Тие донесе богатство на професионално искуство и академско достигнувања во училницата. Многу од нашите професори се одржи или да се одржи на високо ниво позиции во модната индустрија. Спроведување на огромното знаење, искуство и врски, овие искусни практичари се добро опремени да ги води нашите студенти преку комплексноста на моден бизнис.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа BBAs » Гледа BScs » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

господар (MPS) во визуелна малопродажба

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави New York + 1 more

Прв од ваков вид во САД, мајстор на професионални студии во Visual трговски програма (MPS В.М.) на LIM колеџ нуди напредни, специјалистичко образование насочена кон крајот добивање горниот управување и извршната власт на ниво позиции. 

 [+]

Визуелна малопродажба е неопходен дел од ниту мало стратегија. Во текот на последните неколку години, на полето се пресели од подрумот студиото на извршната Заседателна - каде креативните и сензибилитети мора да биде поврзан со силно лидерство и менаџмент вештини.

Прв од ваков вид во САД, Господар на професионални студии во визуелна малопродажба програма (MPS В.М.) на LIM колеџ нуди напредни, стручно образование насочена кон крајот добивање на горниот управување и извршната власт на ниво позиции. ООУ В.М. ќе ви даде нога како да продолжи кариера во развојот на оваа област. Ќе ги научат принципите, филозофии и технологии на визуелна малопродажба преку истражување на пазарот, рацете на учење во училница, и на терен експериментирање, со акцент на принципите и практиките на одржлив дизајн. Исто така, ќе се развие лидерски и менаџерски способности, вклучувајќи ги и човечките ресурси и управување со проекти вештини.... [-]


господар (MPS) во Мода маркетинг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави New York + 1 more

Мајстор на професионални студии (MPS) во Мода маркетинг е програма 30-кредитна постдипломски. Секој курс е дизајниран за да ви даде тековната маркетинг и бизнис трендови, со цел да се здобијат со конкурентна предност во денешниот мода маркетинг сектор. [+]

Мода маркетинг истражува односот меѓу бизнисот на модната индустрија и корисниците, вклучувајќи развој, промоција, маркетинг и малопродажба аспекти на оваа глобална индустрија. Мода маркетинг работи со користење на актуелните трендови во модата за да се анализира, развива и имплементира стратегии за продажба во неколку медиуми.

Успешен моден пазарот се разбере дека признавањето потрошувачки трендови, силна брендирање, и пожелно производ сликата се сите основни елементи за градење на ефикасен и значајни кампања.... [-]


господар (MPS) во модата малопродажба и мало управување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави New York + 1 more

Мајстор на професионални студии по Мода малопродажба и мало менаџмент е дизајниран да ви даде конкурентска предност во трговијата на мало, облека и малопродажба пазари денес. [+]

На Господар на професионални студии по Мода малопродажба и менаџмент на мало е дизајниран да ви даде конкурентска предност во трговијата на мало, облека и малопродажба пазари денес. Оваа програма е идеална ако бараат дипломиран степен програма со акцент на развојот на кариерата, со цел да се направи транзиција во модната индустрија. Ова е лесен магистратура која ќе ви даде средства за да започне кариера во модната индустрија.... [-]


господар (MPS) во управувањето со глобалната мода синџирот на снабдување

Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2019 Соединети Американски Држави New York

Глобал Мода менаџмент на снабдувачки синџири е одговор на развојот на глобална синџирот на снабдување во модната индустрија. Студентите во оваа програма се стекнат со знаења на управување со синџирот на снабдување, така тие можат да бидат конкурентни кандидати за управување индустрија позиции. Дипломирани студенти од оваа програма се опремени со вештини за да се пополни позиции во областа на операции за управување, синџирот на снабдување и анализатор, набавка и логистика. [+]

Глобал Мода менаџмент на снабдувачки синџири е одговор на развојот на глобална синџирот на снабдување во модната индустрија. Студентите во оваа програма се стекнат со знаења на управување со синџирот на снабдување, така тие можат да бидат конкурентни кандидати за управување индустрија позиции. Дипломирани студенти од оваа програма се опремени со вештини за да се пополни позиции во областа на операции за управување, синџирот на снабдување и анализатор, набавка и логистика.... [-]


Videos

I am LIM

2015 LIM Commencement Promo