Lawrence Technological University

Introduction

Read the Official Description

LAWRENCE технолошки универзитет е роден пред 80 години во средината на иновации експлозија што ќе го промени светот. Никој друг, од Хенри и Edsel Ford помогна да започне револуционерен експеримент кој ќе стане ЛТУ, обезбедување на насоки и простор во нивните истегне поранешниот Модел Т фабрика за младите училиште.

Денес, ние сме сè уште го менуваат светот. Од тие први почетоци студенти и алумни се качил на да дизајн и инженер алатки, згради и производи кои помогнаа дефинираат нивните поколенија. И утре ЛТУ студентите ќе го стори истото.

Тука, ние сме за "теорија и практика" - земајќи апстрактни идеи во реалниот свет да ги реши утре проблеми. Нашата репутација доаѓа како многу од она што го правиме сега како тоа го прави од нашите познато минато.

Ако сте мислител, визионерски, градител ... Ако сте љубопитен ... тогаш сте Лоренс Техника. Ајде навивам вашиот ракавите и се нурне во една од најдобрите училишта на нацијата за инженерство, архитектура, наука, технологија и применети.

слика 2
This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc - Master » Види магистерски студии » Гледа MSc - HealthcareStudies » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во градежништвото

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Southfield

Градежни инженери одговори на нови и нови предизвици со кои се соочува општества и држави. Како infrasturctures возраста и nacessity за зелени технологии се зголемува, побарувачката за градежни инженери и своите вештини за решавање на проблемите е во пораст. [+]

Градежни инженери одговори на нови и нови предизвици со кои се соочува општества и држави. Како infrasturctures возраста и nacessity за зелени технологии се зголемува, побарувачката за градежни инженери и своите вештини за решавање на проблемите е во пораст.

Резиме

САД Бирото за труд статистика проценува дека проектираниот раст работа за градежни инженери во следните 10 години е 20 проценти. ... [-]


Магистер на науки во електрични и компјутерски инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Southfield

Електрични и компјутерски инженери ги комбинираат своите знаења на науката, математиката, инженерството и со решавање на проблемите вештини за дизајнирање, изградба и одржување на виталните производи, услуги и информации, тоа гориво нашата технологијата управувано светот. [+]

Електрични и компјутерски инженери ги комбинираат своите знаења на науката, математиката, инженерството и со решавање на проблемите вештини за дизајнирање, изградба и одржување на виталните производи, услуги и информации, тоа гориво нашата технологијата управувано светот. Многу работодавци денес веруваат постдипломски степен е од суштинско значење за да се успее во оваа конкурентна и брзо менување на пазар. Продолжување на вашето образование, може да ви помогне да се здобијат со професионално ниво на технички вештини, подобрување на вашиот продадена, и напредуваат во својата кариера.... [-]


Магистер на науки во индустриски инженеринг

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Southfield + 2 more

Како конкуренција од целиот свет се зголемува, така се зголемува и побарувачката за подобрување на продуктивноста, излезни и квалитетот на услугите од домашните компании. Како резултат на тоа, потребата за индустриски инженери никогаш не била поголема. [+]

Како конкуренција од целиот свет се зголемува, така се зголемува и побарувачката за подобрување на продуктивноста, излезни и квалитетот на услугите од домашните компании. Како резултат на тоа, потребата за индустриски инженери никогаш не била поголема. Според американското Министерство за труд, индустриски инженеринг вработување се очекува да се зголеми за 14 отсто во текот на следната деценија.... [-]


Магистер на науки во информатичката технологија

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Southfield + 2 more

Тоа е информатичко-управувано светот - и следниот бран на глобалната компјутерска технологија се приближува на искриват брзина. Брза и сигурна комуникација на податоци е извор на енергија на денешниот глобално интегриран претпријатија. [+]

Тоа е информатичко-управувано светот - и следниот бран на глобалната компјутерска технологија се приближува на искриват брзина. Брза и сигурна комуникација на податоци е извор на енергија на денешниот глобално интегриран претпријатија.

Разгорувајќи го вашиот траекторија кариера значи поврзување на вашиот техничка експертиза со познавање на бизнис-вештина за да се создаде промена во вашата организација во светски размери. Лоренс, Соединетите Американски Држави е Магистер на науки во информатичка технологија (MSIT) обезбедува знаење следната фаза и експертиза потребни за да напредуваат во својата кариера, ги прошири вашите можности, и ексел во динамична областа на информатичката технологија, каде предвидувања за вработување се за брза еко- колку што е 26 проценти до 2016 година.... [-]


Магистер на науки во Машински факултет

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Southfield + 2 more

Машински факултет е еден од најшироката инженерски дисциплини во индустријата, и возбудливи позиции се отвораат во широк спектар на области, од земјоделство и воздушната за медицински и производство. [+]

21-от век претставува број на предизвици, но на машински инженер, овие предизвици претставуваат можности да се направи разлика за идните генерации. Без разлика дали тоа значи да се помогне заштитата на животната средина, подобрување на транспортот, или развој на одржливи извори на енергија, изгледите за вработување и напредување остане силен. Механички инжинеринг е еден од најшироката инженерски дисциплини во индустријата, и возбудливи позиции се отвораат во широк спектар на области, од земјоделство и воздушната за медицински и производство.... [-]


Магистер на науки во мехатронни системи и инженерство

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Southfield

Мехатронни системи инженери користат прецизност механички, електрични и компјутерски инженеринг, како и математика и компјутерски науки, да се дизајнира подобрена производи, системи и процеси на производство барани од страна на денешниот пазар. [+]

Мехатронни системи инженери користат прецизност механички, електрични и компјутерски инженеринг, како и математика и компјутерски науки, да се дизајнира подобрена производи, системи и процеси на производство барани од страна на денешниот пазар. Користење на напредни научни и инженерски знаења, мехатронни системи инженери се комбинираат механички, електрични и електронски потсистеми да се создаде една контролира системи.... [-]


Master

господар на архитектурата

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Southfield + 2 more

Мајстор на Архитектура Лоренс, Соединетите Американски Држави ги комбинира теоријата со практиката и се фокусира на интеграцијата на технички, социјални и еколошки идеали во архитектурата. [+]

Лоренс, Соединетите Американски Држави е Господар на архитектура комбинира теоријата со практиката и се фокусира на интеграцијата на технички, социјални и еколошки идеали во архитектурата.

Мајсторот на програмата за Архитектура ви нуди академски акредитиви за професионална лиценцирање и прием во областа на архитектурата. Се подготвува студентите за доживотно учење преку критичко пракса и има за цел да се развие архитекти кои се посветени на креативно истражување, критичко размислување, иновативен дизајн и сугестивна комуникација, и професионален раководство.... [-]


Учителот од Инженеринг менаџмент

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2018 Соединети Американски Држави Southfield + 2 more

Од планирање на проектот, инженеринг менаџери се вклучени во речиси секој аспект на инженерски проекти. Тие треба силна бизнис администрација и лидерски способности со цел да ги надгледуваат вработените, управување со финансии, и да се обезбеди конечниот успех на работни места, тие го надгледува. [+]

Од планирање на проектот, инженеринг менаџери се вклучени во речиси секој аспект на инженерски проекти. Тие треба силна бизнис администрација и лидерски способности со цел да ги надгледуваат вработените, управување со финансии, и да се обезбеди конечниот успех на работни места, тие го надгледува. Не само што тие ја покажуваат техничка експертиза во нивната област, тие, исто така, бараат одлични комуникациски вештини за да се координираат со други менаџери, изведувачи, добавувачи и клиенти на ефикасен и професионален начин.... [-]


Videos