Lincoln University

Introduction

Read the Official Description

Бидејќи тоа беше основана во 1919 година, Линколн Универзитетот разви иновативна и мултикултурно образование. Се наоѓа во центарот на Сан Франциско, на Универзитетот нуди практични и достапни програми.

Со избирање на Линколн Универзитетот, ќе се изборот на образованието, која ќе им овозможи на живот полн со можности и ќе ви даде вештини за да се здобијат со поголема контрола врз вашиот сопствената судбина.

Линколн Универзитетот е единствена институција за високо образование, каде образовни совршеност, професионален know-how, како и up-to-date меѓународни стандарди се во комбинација со поединечни внимание и пријателска атмосфера, што доведува до образование од светска класа.

Во Линколн, ние самите гордост и за квалитетот на нашето образование и нејзиното значење во денешниот професионалниот свет. Секоја програма во рамките на Универзитетот е дизајниран за да се осигура дека сите на стекнатите знаења и вештини ќе бидат корисни за своите дипломирани студенти, обезбедување на практични и солидна основа за иднината на студентот. Ние бидете сигурни дека секој дел од образованието на нашите студенти ја постигнува својата цел и да ги носи поблиску до остварувањето на нивните професионални цели.

Од своето основање во 1919 година, во исто време, како многу од Америка врвни училишта, универзитетот го избра за реализација на најдобрите, по Ваша мерка образование да изберете неколку, наместо да обезбеди најширок спектар на теми и се грижиме за најширока можна публика . Линколн започнува со високо компетентен факултет и на повеќето корисни образовни програми и ментори секој студент на целиот пат до дипломирањето. успехот на нашите ученици "докажува дека ние се направи вистинскиот избор.

Линколн стана вистински глобален универзитет поради своите различни мултикултурни тело на студентите и факултетот. Се наоѓа во еден моќен меѓународен центар - Заливот на Сан Франциско - што нуди мноштво од непроценливо можности за учење. Поради успешна кариера во 21-от век се бара длабоко разбирање на меѓународните односи и влијанието на глобализацијата, Линколн е добро позиционирани да се даде на студентите конкурентна предност во бизнисот и професионални области во светот. Нашата одлична и ригорозни програма, извонредна факултет и удобен објекти обезбеди сите потребни компоненти за да се обезбеди патот на нашите студенти за успешна иднина.

Припадности

Линколн Универзитетот е институционална член на Американската асоцијација на колегиум Регистратори и приеми службеници (AACRAO), Американската асоцијација за високото образование и акредитација (AAHEA), Институтот за меѓународно образование (МИО), Националната асоцијација на странски студенти советници (NAFSA) И Националната асоцијација на независни колеџи и универзитети (NAICU); тоа е поврзано со Калифорнија Здружението на приватни Контактирај училишта (CAPPS).

На глобално ниво

На Универзитетот се наоѓа во една убава историска зграда на 15-ти и Френклин улиците во центарот на Оукленд, во срцето на Сан Франциско. На Универзитетот се наоѓа во центарот на витален, растечкиот град и обезбедува привлечна средина за своите студенти. Таа има пространи училници, аудиториумот, и библиотека, како и компјутер, англиски и дијагностички лаборатории слики. Вендинг машини и микробранови печки се предвидени во кафетеријата и дневна на студентите, каде што студентите ќе можат да се соберат за conversa¬tions, гледање телевизија и игри. Заливот Рапид транзит (Барт) и многу автобуски линии се во близина.

Избор Линколн Универзитетот

Од 1919 година, Линколн Универзитетот отсекогаш одржува расни и интеркултурна ориентација. Географските и историските влијание на Заливот на Сан Франциско го привлече студенти од многу народи, особено на земји во Пацификот Rim. Соодветно на тоа, на универзитетот се обиде да обезбеди меѓународен амбиент за своите студенти. Студентите се охрабруваат да се интелектуално љубопитни во извршување на знаење и разбирање на културните разлики и сличности, како и сериозни во напорите да се најдат решенија за проблемите на светот денес. Во последниве години, студенти од повеќе од четириесет земји не биле запишани во Линколн Универзитетот.

Линколн Универзитетот е заедница на учење, чии членови, вклучувајќи администрација, факултет и студенти, држете различни уникатни културни средини и карактеристики. Наставната програма е заснована на општи студии и е дизајниран да се поттикне индивидуална истражување на напредни студии. Универзитетот спроведува своите програми со свесен фокус врз крос-културните димензии на учење.

Линколн Универзитетот обезбедува можности за пост-средно образование за сите студенти, без оглед на нивната земја на потекло, социо-економско ниво, раса, етничка или верска припадност. Универзитетот има политика на отворена за прием на сите квалификувани студенти.

Секој студент е посебен и единствен поединец кој се почитува како таков. Една од целите за секој член на факултет, е да се почитува и да се зголеми достоинството и вредноста на секој студент. Услугите обезбедени од страна на Универзитетот се разликуваат по своите специфични способност да ги задоволи потребите на студентите кои се постигнување на нивните уникатни цели. За таа цел, секој факултет и член на персоналот придонесува во процесот на насоки и советување.

Мисија на Универзитетот Линколн

Мисијата на Линколн Универзитетот е да им обезбеди на синтеза на нови и традиционалните образование, што доведува до одличен професионални можности за американски и странски студенти. Образовните програми за додипломски и постдипломски студии, како и уверение програми се развиени за да се обезбеди влез на успешна кариера и алатки за професионален развој. Со додипломски степени во бизнисот и дијагностички слики и сертификати во сродни здравствени полиња, студентите од Универзитетот Линколн се добро подготвени да влезат на пазарот на труд со вештините кои ги задоволуваат потребите на современиот работното место. Програми за постдипломски студии во бизнис студии, на ниво на двете магистерски и докторски, да обезбеди успешни на студентите со сеопфатна и практично искуство во светот на бизнисот.

Основните цели на Универзитетот се:

  1. да им помогне на студентите во развојот на своите аналитички капацитет;
  2. да ги обезбеди потребните знаења од избраните области;
  3. да се воведе односот на лична одговорност потребни за да функционираат како граѓанин во меѓусебно зависен свет;
  4. обезбеди терминал степен на мотивирани и способни студенти.
This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Health BScs » Гледа BAs » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки (МСП) во меѓународниот бизнис

Студии врз за студентски град 54 часа September 2019 Соединети Американски Држави Oakland

МСП во меѓународен бизнис степен програма им овозможува на студентите со додипломски и / или постдипломски степени во бизнисот за да се здобијат со во-длабочината и применуваат разбирање на комплексноста и функциите на меѓународните управување со професионалци во глобално конкурентна и брзо менување на бизнис и економска средина. [+]

Магистер на науки (МС) степени Вовед

Линколн Универзитетот нуди Магистер на науки во Меѓународен бизнис (МСП во IB) и Магистер на науки во финансии менаџмент (MS во FM) степени. Програмите се дизајнирани да се развие широка надлежност и да им овозможи на дипломираните студенти да работат во широк спектар на бизнис ситуации соодветни на нивната специјалност. програми на Линколн Универзитетот MS одржи силна меѓународна фокус. Со цел да ги исполни севкупната мисија, акцент е ставен во текот на важни дисциплини и вештини, како и одредени области.... [-]


Магистер на науки (МСП) во финансии менаџмент

Студии врз за студентски град 54  September 2019 Соединети Американски Држави Oakland

МСП во финансии за управување со степен програма им овозможува на студентите со додипломски и / или постдипломски степени во бизнисот за да се здобијат со во-длабочината и применуваат разбирање на комплексноста и функции на финансирање на професионалци во глобално конкурентна и брзо менување на бизнис и економска средина. Оваа специјализирана програма е дизајнирана да одговори на големи финансиски проблеми со кои се соочува мултинационални компании како капитал извори, странски и домашни инвестиции ризикот, проценка на финансиските перформанси и финансиски прогнозирање и планирање. [+]

Магистер на науки (МС) степени Вовед

Линколн Универзитетот нуди Магистер на науки во Меѓународен бизнис (МСП во IB) и Магистер на науки во финансии менаџмент (MS во FM) степени. Програмите се дизајнирани да се развие широка надлежност и да им овозможи на дипломираните студенти да работат во широк спектар на бизнис ситуации соодветни на нивната специјалност. програми на Линколн Универзитетот MS одржи силна меѓународна фокус. Со цел да ги исполни севкупната мисија, акцент е ставен во текот на важни дисциплини и вештини, како и одредени области.... [-]


Videos

Lincoln University, Oakland, CA

Contact
Адреса на локацијата
401 15th Street
Oakland, California 94612
USA

Oakland, California, 94612 US