Murray State University

Introduction

Read the Official Description

Локација Мареј, Кентаки, САД 186 километри од Нешвил, Тенеси

Достапен школувањето

15.712 $ годишно за студентите на додипломски студии 18.444 $ годишно за дипломирани студенти

Јавен универзитет основан во 1922 година Над 90 години искуство во високото образование

Упис на студенти 11.166 студенти од САД и 68 земји

Академски програми

118 програми на додипломски, магистерски и докторски нивоа

Класа мали димензии

Сооднос 16-1 студент на факултетот

Националните рангови

САД Вести: 9 Ранг јавност, регионално Универзитетот во Јужна Форбс: Америка Топ колеџи

Кампусот живот

200 студентски организации, 8 домови, и 4 на кампусот опции за јадење

Спорт

NCAA дивизија јас спортски екипи, заедно со клубот и интрамурална тимови

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health Pre-Meds » Гледа Online MSc » Гледа Health Bachelor » Гледа BBAs » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор на уметноста во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години May 2019 Соединети Американски Држави Murray + 2 more

Наставната програма на Државниот универзитет Мареј Мајстор на уметничката програма во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL) е врз основа на насоките развиени од TESOL, меѓународна професионална организација, како и на признати програми во други институции. Се одликува со настава и искуства кои придонесуваат директно на надлежности во лингвистиката, јазикот педагогијата, оценување и култура. [+]

Програма преглед

Наставната програма на Државниот универзитет Мареј Мајстор на уметничката програма во настава на англиски Воведничари на други јазици (TESOL) е врз основа на насоките развиени од TESOL, меѓународна професионална организација, како и на признати програми во други институции. Се одликува со настава и искуства кои придонесуваат директно на надлежности во лингвистиката, јазикот педагогијата, оценување и култура. ... [-]


MSc

Магистер на науки во информациони системи (MSIS)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Murray

Ние имаме повеќе основни курсеви споредено со кој било програмата во регионот - но тоа е само 30 кредит часови долго. Ќе најдете голема употреба на индустријата стандарден софтвер. [+]

Магистер на науки во информациони системи (MSIS) Зошто MSIS на Мареј држава? Ние имаме повеќе основни курсеви споредено со кој било програмата во регионот - но тоа е само 30 кредит часови долго. Ќе најдете голема употреба на индустријата стандарден софтвер. Може да биде завршен во 15 месеци, ако ИТ и бизнис позадина имаат. Образованието е прифатлива. Повеќето меѓународни студенти се добијат попустите на школарина. Основните курсеви може да се заврши или преку сателитски кампуси (во Paducah, Hopkinsville, Хендерсон, а Madisonville) или преку веб-подобрена онлајн метод. Најдобра колеџи САД Вести Америка рангирана Мареј Државниот колеџ најдобрите господар во Кентаки. Мареј outranks сите јавни универзитети Кентаки во "додипломски и алумни задоволство". Мареј е безбедно, семејство-ориентирана заедница. На програмата е AACSB акредитирани и ЦИП кодот е 11,0103. ... [-]

Магистер на науки во областа на безбедноста и здравјето

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Murray

На постдипломските програма во Безбедност и здравје е дизајниран да ги подготви студентите да becomecompetent и да покажат познавање на концентрациите на безбедноста и здравјето при работа на програмата: животната средина, здравјето и безбедноста, индустриската хигиена и управување со безбедноста. [+]

Глава: Гери А. Морис

КООРДИНАТОР НА ДОСТАПКАТА : Басам Х. Атих

АКРЕДИТАЦИЈА: Комисија за акредитација на применета наука на ABET (ASAC / ABET)

ЦЕЛИ

Програмата за постдипломски студии во областа на безбедноста и здравјето при работа е дизајнирана да ги подготви студентите да станат компетентни и да демонстрираат знаење во концентрациите на програмата за безбедност и здравје при работа: здравје и безбедност на животната средина, индустриска хигиена и управување со безбедноста. Лицата кои го следат овој степен мора да имаат дипл. степен во безбедност и здравје, или поврзана со полето, и / или completea јадро од 15 кредити (семестар) часа на додипломски работа.... [-]


Master

господар во земјоделството

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Murray

Целта на овој степен е да обезбеди можност за професионални земјоделски персоналот за да се добие образование на ниво на постдипломски или да се подготват за терминал степен работа на докторски ниво. [+]

Господар во земјоделството

На Факултетот за земјоделство нуди Магистер на науки степен. Целта на овој степен е да обезбеди можност за професионални земјоделски персоналот за да се добие образование на ниво на постдипломски или да се подготват за терминал степен работа на докторски ниво. Факултет советници им помогне на студентите во планирањето на соодветен курс на студија за да се исполнат нивните индивидуални цели и да се обезбеди балансирана програма.... [-]


господар во применетата инженерството и технологијата на управување

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Murray

Оваа програма е наменета за луѓе кои сакаат да понатаму нивното знаење на индустриски менаџмент, лидерство, и технологија. [+]

Магистер по применети инженерство и технологија за управување

Оваа програма е наменета за луѓе кои сакаат да понатаму нивното знаење на индустриски менаџмент, лидерство, и технологија. Програмата е наменета за студентите кои имаат позадина во технологијата, инженерството, науката, или управување со бизнисот. Други средини ќе бидат разгледани додека студентите се преземени доволно математика. Повеќето дипломци да најдат вработување во производство или хемиска обработка индустрии. ... [-]


Videos

Murray State University