MUST University

Introduction

Read the Official Description

МОРА е американски универзитет со меѓународно дофат. Ние сме постојано проширување односи со национални и меѓународни образовни заедници и бизнис организации да се збогати на искуствата на нашите студенти и да се олесни нивното учење во МОРА. Ние веруваме во соработка и учеството во образованието, кога студентите, администратори, факултет, вработени и општеството да им помогне на институцијата да се подобри, во корист на сите засегнати страни. Ние сме решени да биде организација од светска класа и покануваме да бидете дел од МОРА.

Денес и во иднина, знаењето е разликата помеѓу успех и неуспех. Како што информатичката станува огромна, а барањата за зголемување на продуктивноста и сигурноста, ние цврсто веруваме дека решението лежи во образованието. Програмите кои ги нудиме на нашите студенти се подготвуваат да започнете нова кариера или да им помогне да се подобри нивните постоечки оние. Нашите програми имаат заедничка цел: обука за ефикасно управување и администрација и како резултат на тоа, им овозможат на нашите дипломирани студенти со знаења за успех.

Ние нудиме настава на кампусот и онлајн. Нашиот кампус се наоѓа на бул 1 Oakwood, Холивуд, Флорида

Јавете се веднаш (305) 847-2190

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Health BScs » Гледа Health MSc » Гледа Associate of Science » Гледа BScs »

Programs

This school also offers:

MSc

М-р во меѓународниот бизнис

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Fort Lauderdale

Програмата Магистер по меѓународна бизнис во МОРА универзитет е дизајниран да ги подготви студентите за управување во рамките на мултинационални организации и индустрии. Студентите ќе се здобијат со лидерски вештини и сеопфатна разбирање на културните прашања бизнис, меѓународни прописи и стратешко планирање потребни за да успее во динамична глобална пазарот денес. [+]

O мајстор 's програма во меѓународниот бизнис на задолжително универзитет е дизајниран да ги подготви студентите за управување во рамките на мултинационални организации и индустрии. Студентите ќе се здобијат со лидерски вештини и сеопфатна разбирање на културните прашања бизнис, меѓународни прописи и стратешко планирање потребни за да успее во динамична глобална пазарот денес. Други области на фокус вклучуваат предизвиците на проширувањето, употребата на технологијата и ефикасно донесување одлуки на меѓународно ниво.... [-]


Мајстори во новите технологии во образованието

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Fort Lauderdale

На постдипломските програма во новите технологии на шира високото образование обезбедува на учесниците со знаење и технологија вештини за да се создаде ефикасна планови за централно училиште технологија, развој на програми за наставниците во училница обука за користење на технологија, унапредување на организациски промени преку технологијата, управување, технологија ресурси и персонал во училишната средина, и да ги применуваат своите технички вештини и знаење да се идентификуваат и да ги користат технолошките ресурси соодветно на потребите на училиштата, училишните области и слични образовни организации. [+]

програмата постдипломски студии во новите технологии во образованието на шира Универзитетот обезбедува на учесниците со знаење и технологија вештини за да се создаде ефикасна планови за централно училиште технологија, развој на програми за наставниците во училница обука за користење на технологија, унапредување на организациски промени преку технологијата, управуваат со технологија ресурси и персонал на училишната средина, и да ги применуваат своите технички вештини и знаење да се идентификуваат и да ги користат технолошките ресурси соодветно на потребите на училиштата, училишните области и слични образовни организации. Сите курсеви се бара решавање на овие технологија за потребите на училиштата.... [-]


Contact

MUST University

Адреса, линија 1 1 Oakwood Blvd #120 Hollywood, Florida 33020 (305) 847-2190 info@mustedu.com
33020 Fort Lauderdale, Florida, Соединети Американски Држави
Website mustedu.com
Број на телефон +1 305 847-2190