Manhattanville College School of Business

Introduction

Read the Official Description

За

На Манхетнвил школа за бизнис (MSB) помага да се подготват денешните професионалци за бизнис утре. Студентите профитираат на содржината на училиштето управувано содржина, удобен вечер или викенд формати, и голема факултет и алумни мрежа.

Дипломирани студенти и факултет се вработени во врвни компании, вклучувајќи Морган Стенли, Мастеркард, Пепси Ко, НФЛ, Веризон и Њујоршката берза. Се наоѓа во срцето на округот Westchester во Купба, Њујорк, 30 минути од Њујорк - и опкружен со Fortune 100 и 500 компании - MSB нуди шест кариера фокусирани Магистер на науки степени:

  1. МСП Бизнис Лидерство;
  2. MS финансии - 3 концентрации - Корпоративни финансии, инвестициски менаџмент и сметководство;
  3. Меѓународен менаџмент;
  4. Управување со човечките ресурси и организациска ефективност;
  5. Маркетинг комуникациски менаџмент; и
  6. Спорт Бизнис и забава менаџмент.

Школата за бизнис е акредитирана од страна на Меѓународното собрание за колегиум бизнис образование (IACBE).

Дојдете да работите на својата иднина!

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc »

Programs

This school also offers:

MSc

МСП во бизнис лидерство

Студии врз за студентски град 18 месеци February 2019 Соединети Американски Држави New York

Развој на лидерство е еден од најитните предизвици на талент со кои се соочуваат организациите. Тоа е предвидено дека компаниите ќе се соочат со огромна криза или недостаток на раководството, поради бројот на бебето Boomers почнуваат да се пензионираат. Бидејќи овие талентирани високи лидери ќе заминат, тие ги земаат своите вредни вештини и искуства со нив. Сепак, оваа потреба е создавање на можност за образовани и талентирани деловни професионалци да ги преземат лидерските улоги во бизнисот. [+]

Преглед

Манхетнвил е Магистер на науки во бизнис лидерство програма им дава на студентите моќ да се вози организациски промени во повеќе комплексни светот на модерни корпорации. Позиционирањето како лидер во конкурентниот деловен свет бара солидна основа во стратегијата и иновативен приод кон решавање на проблемите. Можете да направите транзиција од менаџментот на лидерство со оваа напредна МБА алтернативна програма.... [-]


МСП во маркетинг комуникациски менаџмент

Студии врз за студентски град 18 месеци February 2019 Соединети Американски Држави New York

Магистер на науки во маркетинг Комуникациски менаџмент програма на колеџот Manhattanville обезбедува силна основа во принципите и практиките на маркетинг и за односи со јавноста и се фокусира на тековните теми, вклучувајќи социјални медиуми, углед управување, иновации и раст на пазарот. [+]

Преглед

Магистер на науки во маркетинг Комуникациски менаџмент програма на колеџот Manhattanville обезбедува силна основа во принципите и практиките на маркетинг и за односи со јавноста и се фокусира на тековните теми, вклучувајќи социјални медиуми, углед управување, иновации и раст на пазарот.

Маркетинг е клучен двигател на секоја индустрија - без разлика дали станува збор за голема корпорација, мал бизнис, непрофитна организација или услуга. Тоа е исто така една од најдинамичните и возбудливи полиња во бизнисот. Според Бирото за труд статистика, изгледите за работа за маркетинг и промотивни менаџери до 2024 година ќе растат побрзо од просекот за сите занимања.... [-]


МСП во меѓународниот менаџмент

Студии врз за студентски град 18 месеци February 2019 Соединети Американски Држави New York

Живееме во растечка глобална економија. За да напредува во денешниот деловен свет, ќе треба солидно разбирање на економската, политичката, регулаторната и културната динамика што влијае на мултинационалните вложувања. Препознајте како да се натпреварувате и да се натпреварувате низ целиот свет со користење на меѓународни бизнис стратегии. Подгответе се за возбудлива кариера во меѓународниот бизнис со темелна основа во различни деловни фондации, како и бизнис фокус. [+]

Мајстор во меѓународниот менаџмент

Манхетнвил е Магистер на науки во меѓународниот менаџмент е идеален за земјите аспиранти кои сакаат да се пробие во светот на глобалниот бизнис. Како и големите и малите организации ги поставуваат своите позиции на меѓународните пазари, побарувачката за професионалци со крос-културни комуникациски вештини и врвни квалификации е во пораст. Земете нурнува во меѓународниот менаџмент со оваа сеопфатна програма магистратура.... [-]


МСП во спортски бизнис и забава менаџмент

Студии врз за студентски град 18 месеци January 2019 Соединети Американски Држави New York

Програмата MS Sport Business и Entertainment Management ги подготвува студентите за возбудлива кариера во спортската индустрија. Се разбира, имаме омилени тимови и спортови, но тоа е разговор за спортско радио. Ова е за спортски бизнис и создавање на следниот бран на лидери за индустријата за спортски бизнис. [+]

Господар во спортски бизнис и забава менаџмент

Манхетнвил е Магистер на науки во Спорт Бизнис и забава програма за управување е само целосно акредитиран степен од ваков вид во Westchester / Fairfield Каунти (КТ) област. Програмата е дизајнирана да им даде на амбициозните професионалци знаења, искуство и можности за мрежно поврзување потребни за да се претпостави предизвик улога во спортски менаџмент.... [-]


МСП во управување со хумани ресурси и организациска ефикасност

Студии врз за студентски град 18 месеци February 2019 Соединети Американски Држави New York

Манхетнвил колеџ мајстор на управување со хумани ресурси и организациска ефикасност програма обучува студентите да станат успешни професионалци со хумани ресурси. Вработените се вели дека се најголема предност на организацијата и конкурентна предност. Важно е да се привлечат, обучат, развијат и задржат најдобрите луѓе. [+]

Преглед

Манхетнвил колеџ мајстор на управување со хумани ресурси и организациска ефикасност програма обучува студентите да станат успешни професионалци со хумани ресурси. Вработените се вели дека се најголема предност на организацијата и конкурентна предност. Важно е да се привлечат, обучат, развијат и задржат најдобрите луѓе. На денешните глобални и сложени пазари, професионалци за човечки ресурси преземаат повеќе стратешка улога од било кога. Дипломирани студенти на програмата господар Manhattanville е знаат како да комуницираат ефективно, управување етички, и донесе стратешка визија на различни работна сила. Тие служат како клучна врска помеѓу раководството на организацијата и нејзините вработени. Со курсеви се нудат во вечерните часови и за време на викендите, можете да заработите степен вашиот господар додека сеуште продолжува да расте во вашата кариера.... [-]


МСП во финансии

Студии врз за студентски град 18 месеци February 2019 Соединети Американски Држави New York

Манхетнвил колеџ Магистер на науки во финансии програма се фокусира на оди подалеку од броеви за да се разбере поголемо влијание финансии има врз една организација. Улогата на CFO во највисоките организации еволуирала од броењето на броеви за да биде стратешки партнер на извршниот директор. [+]

Преглед

Манхетнвил колеџ Магистер на науки во финансии програма се фокусира на оди подалеку од броеви за да се разбере поголемо влијание финансии има врз една организација. Улогата на CFO во највисоките организации еволуирала од броењето на броеви за да биде стратешки партнер на извршниот директор. Побарувачката за паметни, комуникативни и внимателни луѓе на врвни финансиски позиции ќе се зголеми уште повеќе во иднина. Стекнат разбирање на процесите на финансиска одлука за да го зголемат богатството на акционерите, анализата на финансиските извештаи и финансиските институции и да се уверите во тековните финансиски специјални теми во Магистерската програма за финансии во Менхетенвил.... [-]


Videos

Welcome to the School of Business

Contact

Manhattanville School of Business

Website https://www.mville.edu/academics/school-business
Број на телефон +1 914.323.5464