Marconi International University - Miami

Introduction

Read the Official Description

Маркони Меѓународниот универзитет е иновативна универзитет лиценцирани од страна на Флорида Одделот за образование на Комисијата за независни Образование CIE.

MIU мисија е да се задоволат потребите на меѓународни и домашни студенти, нудејќи им на различни можности за студирање на додипломски и постдипломски студии на ниво, флексибилен распоред, постојано запишување, онлајн класи, виртуелен лаборатории и симулации.

5k

На Универзитетот се вклучени во значајни истражувања и иновации во согласност со општествените промени и развој, промовирање на употребата на иновативни методологии за учење со спојување напредни технолошки решенија со традиционалните активности како предавања, работилници и семинари. Заложба за квалитет и квалитетот инспирира нашите програми кои ги подготви студентите да се соочи со глобалните промени и успешно да ги примени своите академски знаења во реалниот живот ситуации.

Маркони мисија е да обезбеди иновативни и прифатлива високо-квалитетни програми и можности за учење за домашни и странски студенти слично, со користење на најнова технологија и одговарање на потребите на учениците во извршување на нивните академски, личен и професионален интегритет.

Зошто да го изберете Маркони Меѓународен

  • Високо квалификувани меѓународни факултет - програми понудени на англиски и шпански - пристап до услуги за поддршка и кариера ориентирани насоки - во просек од 12 студенти по класа со индивидуализирани грижа и внимание - дидактички поддршка во англиски и шпански јазик од посветен факултет и кадар - мултикултурна средина за учење - пристап до меѓународна мрежа на европски и меѓународни универзитети

MIU програма за практикантска работа

Двете меѓународни и американски студенти можат да аплицираат за да биде дел од програмата на Маркони стажирање во САД, Азија и Европа.

Можности, како вредни стручно знаење во меѓународна средина, патување и култура во градовите како Хонг Конг, Шангај, Сингапур, Рим и во поголемите градови во САД.

На практиканти се нудат од страна на врвни компании поврзани со полето на студии. Заинтересираните студенти треба да комуницираат во времето на запишување доколку тие се подготвени да се применуваат и на кандидатите ќе бидат избрани од страна на компаниите, според критериуми како што се јазикот способности, работа професионално искуство и резултати во учењето.

This school offers programs in:
  • Англиски
  • шпански

Види магистерски студии » Гледа BBAs » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

Магистрирал во образованието Лидерство, менаџмент и нови технологии

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Miami + 2 more

Магистер по образование Лидерство и менаџмент програма е наменета за студентите кои бараат улоги како лидери во областа на образованието, изложување на нив да иновативни истражувања и пракса во раководството, управувањето и администрацијата на образовните институции. [+]

Магистер по образование Лидерство и менаџмент програма е наменета за студентите кои бараат улоги како лидери во областа на образованието, изложување на нив да иновативни истражувања и пракса во раководството, управувањето и администрацијата на образовните институции. Подучени од искусни практичари и активни истражувачи во областа, мајстор ги интегрира теоријата и практиката за да им овозможи на дипломираните студенти да стекнат академски и практични вештини во орална комуникација, решавање проблеми, критичко размислување и градење на тим.... [-]


Videos

Marconi International University - Miami

Contact

Marconi International University

Адреса, линија 1 111 NE 1st Street, 6th Floor
FL 33132 Miami, Florida, Соединети Американски Држави
Website http://www.marconiinternationaluniversity.edu/en/
Број на телефон +1 305-266-7678