Marriott School of Management, Brigham Young University

Introduction

Read the Official Description

Именуван за Џ. Вилард и Алис С. Мариот, на Факултетот за менаџмент Мариот дели многу од истите вредности кои имаат изградена една од најуспешните во светот гостопримство companies.When основање неговата компанија во 1927 година, г-дин Мариот рече, "успехот никогаш не е финалето. " Ние ги следиме во овој дух-поттикнување на иновации, гледајќи во детали, и врши притисок за совршенство. Мисија Образование За да се привлечат, развој, и место мажите и жените на верата, карактер, и професионалната способност кој ќе стане исклучително лидери способна да се справи со промените во една динамична, глобалната животна средина. Истражување Да се ​​унапреди знаењето со градење на силни концептуални основи да се идентификуваат и да ги реши критична за управување со проблеми, фокусирајќи се посебно внимание на глобалната, технолошки, и претприемачки возачи. Областа на Да се ​​прошири на благословот на управување со образованието на членовите на светот Црква. Пријателство Да се ​​развие пријатели на Универзитетот и Црквата низ целиот свет преку услуги во професионални организации и соработува во развојот на менаџмент-образовни програми. Училиште Колеџ Бригам Јанг Универзитетот на бизнис стана школа за менаџмент во 1975 година. Во училиштето беше именуван за Мариот корпорација основачите Ј. Вилард и Алис С. Мариот во 1988 година. Школата Мариот е сместен во Н. Елдон Танер зграда, седум ката, 120.000 квадратни метри, гранитна зграда се наоѓа на BYU кампус во Прово, Јута. Студентите Околу 1.900 студенти и 1.100 студенти се запишуваат во училиште Мариот. Речиси 75 отсто од студентите се двојазични, околу 20 проценти зборуваат трет јазик. Повеќето од нив живееле во странство. Во училиштето се запишуваат околу 10 отсто странски студенти. Алумни Во училиштето има околу 44.000 дипломци. Повеќе од 900 најинтересните активно советува студентите преку волонтерски ментор програма. Повеќе од 500 најинтересните и пријатели се вклучени со советодавни Советот на училиштето и специфични одбори.  

Види магистерски студии » Гледа EMBA »

Programs

This school also offers:

Master

Господар на информатичките системи за управување (mism)

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Provo

На MISM мешавини информациски системи теорија со "раце" за пристап кон учењето информации системи и имплементација вештини. [+]

Мајсторот на информациски системи за управување (MISM) степен е наменета за студентите кои бараат професионална кариера во информатичките системи. На MISM мешавини информациски системи теорија со "раце" за пристап кон учењето информации системи и имплементација вештини. Управување теми се особено е нагласена.

На MISM степен има ново ревидирана програма овозможувајќи им на учениците да развијат основа на клучните ISys теми, вклучувајќи управување со и стратегија, луѓе и организации, ИТ архитектурата и системите за развој. ... [-]


Господар на сметководствена

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Provo

Мисијата на MAcc програма е да се постигне квалитет во сметководствени образование и да му се посветам страст за доживотно учење. [+]

Цел на програмата

Мисијата на MAcc програма е да се постигне квалитет во сметководствени образование и да му се посветам страст за доживотно учење основана на вредностите на Црквата на Исус Христос на судниот ден светители. Основните вредности на програмата се:

Студентски фокус - Ние ги видите учениците како наш примарен клиенти и нашите партнери во учењето. Стипендии - Ние ја потврдува широка дефиниција на стипендијата како што беше потврдено од страна на квалитетот и рецензија. ... [-]

Мајстор за бизнис администрација

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Provo

На BYU МБА комбинира со висок квалитет и ниска цена заедно и ќе ви понуди одличен менаџмент образование на чувствувате вредност. [+]

BYU на МБА програма во голема мера е финансиран од страна на Црквата на Исус Христос на судниот ден светители. Нашите црковни водачи се желни да се развијат идни лидери. Нивното спонзорство создава уникатен обврски и можности. Во прилог на производство на дипломци извонредна баран од водечките корпорации, бараме да се унапреди светската мисија на Црквата, која е подобро да се живее преку учење и примена на Евангелието на Исус Христос. Ние веруваме дека развојот на глобално ориентирани бизнис лидери корист на Црквата и на светот пошироко. Исто така, ние откривме дека менаџерите просветлен од вистините на евангелието и инспирирани да ги споделите се поефикасни во чисто професионален однос. ... [-]