Marymount University

Introduction

Read the Official Description

Marymount Универзитетот е динамична учење заедница, каде што ќе стекнат вредни знаења и вештини во предизвикувачки, уште поддршка, атмосфера. Повеќето MU класи се мали, обезбедување идеална опција за квалитет на настава и лично внимание што водат до академски успех. Во Marymount, во училницата на животната средина е високо соработка, вие ќе се запознаете со вашиот соученици и професори, и тие ќе добијат да знаете! &nbsp Marymount нуди додипломски и постдипломски студии во широк спектар на дисциплини. И MU факултет донесе нивните стипендија, професионална експертиза, и врски на училницата, да го продлабочат своето учење. &nbsp Близина Marymount на Вашингтон, Д.Ц., е додадена предност: нацијата 's капитал нуди извонредна културна, академски и професионални ресурси што ќе ја збогати вашиот колеџ искуство!&nbsp Нека Marymount Универзитетот да биде вашиот прозорец на светот се наоѓа во Арлингтон, Вирџинија - само неколку минути од Вашингтон - Marymount ви нуди можност да живеат и учат во близина на еден од највозбудливите и влијателни градови во светот. Ако сте во потрага за голем образование во главниот град локација, ова е местото да биде! &nbsp Основана во 1950 година од страна на религиозни на Светото срце на Марија, Marymount е независна, coeducational католички универзитет. MU нуди диплома, магистерски и докторски дипломи во широк спектар на дисциплини. &nbsp Marymount е разновидна и добредојде на академската заедница со околу 3.600 студенти претставуваат околу 40 држави и 70 земји. &nbsp Студентите наоѓаат возбудливи можности за вклучување, услуги и водство на Marymount.Еве, придонеси секој поединец, идеи и таленти се вреднува, и сите да им помага Marymount одлично место за да живеат и учат. &nbsp Истражуваат овој веб сајт за да дознаете повеќе за кампусот Marymount е, програми, услуги и ресурси - и да се открие како локација на Универзитетот обезбедува извонредни можности за учење и личен развој. Уште подобро, посетете не во лице и да видиме за себе!

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Health MSc » Гледа Health Certificates » Гледа Health PhDs » Гледа Graduate Certificates » Гледа Certificates » Гледа Doctors of Education » Гледа Law курс » Гледа курс » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

внатрешен дизајн (ма)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Мајстор Marymount на уметностите во Ентериери Програмата се стреми да ги негува вашата интелектуална раст, независно учење, и зголемен капацитет да се вклучат во внатрешен дизајн пракса. [+]

Ентериери (р)

&nbsp

Без разлика дали се само почетокот кариера како дизајнер на ентериер или со унапредување на вашата актуелна професионална внатрешен дизајн знаења и вештини, Marymount Универзитетот може да одговара на вашите потреби - нуди две песни во својата Ентериери програма.

Мајстор Marymount на уметностите во Ентериери Програмата се стреми да ги негува вашата интелектуална раст, независно учење, и зголемен капацитет да се вклучат во внатрешен дизајн пракса. ... [-]


клинички ментално здравје советување и судска психологија (ма)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Преку оваа програма, ќе имаат можност да заработат за мајстор на уметноста во Клинички ментално здравје советување и мајстор на уметноста во судска психологија. [+]

Клиничка ментално здравје советување со судска психологија

&nbsp

Marymount нуди судска психологија опција за студенти во Клиничкиот ментално здравје консултации на програмата. Преку оваа програма, ќе имаат можност да заработат за мајстор на уметноста во Клинички ментално здравје советување и мајстор на уметноста во судска психологија.

Судска психологија Marymount програма балансира традиционалните психолошките знаења и вештини со специјализирана разбирање на системот на кривичната правда и правните системи, додека прислушување во богатите ресурси на главниот град на државата. Предмети е интердисциплинарна, комбинирајќи студија во социологијата, кривичната правда, и јавната политика, во прилог на многу потполиња во психологијата. ... [-]


мауправување со човечките ресурси во Reston центар

Студии врз за студентски град Дел-студии 6 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

М-р во управување со хумани ресурси е на располагање кај Marymount на Reston центар, претставено во група формат. [+]

Управување со хумани ресурси на Reston Центар

&nbsp

М-р во управување со хумани ресурси е на располагање кај Marymount на Reston центар, претставено во група формат.

&nbsp

На група пристап овозможува на студентите да биде дел од зацврсна, колаборативно учење заедница - група на ученици со заеднички цели кои се земе часови заедно во текот на времетраењето на програмата.

&nbsp... [-]


мајстор на уметноста во клинички ментално здравје советување

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Мајстор Marymount на уметноста во клинички ментално здравје консултации на програмата ќе ви подготвиме да функционираат како ефикасен советник во широк спектар на подесувања. [+]

Клиничка ментално здравје советување

&nbsp

Успешно извршување како етички, професионални, и се грижат советник бара да се интегрираат теоретски и истражувачки базираниот знаење со терапевтски вештини и лична нега, како и програмата Marymount е наменета да им помогне ве водиме во овој развој. Мајстор Marymount на уметноста во клинички ментално здравје консултации на програмата ќе ви подготвиме да функционираат како ефикасен советник во широк спектар на подесувања. ... [-]


мајстор на уметноста во кривичната правда администрација и политика

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Marymount Универзитетот сега нуди мајстор на уметноста во правда администрација и политика кој е идеален за кривичната правда професионални бараат напредок. [+]

Правда администрација и политика

&nbsp

Marymount Универзитетот сега нуди мајстор на уметноста во правда администрација и политика кој е идеален за кривичната правда професионални бараат напредок. MU се наоѓа во Арлингтон, Вирџинија, во близина на исклучителни ресурси на нашата нација 's капитал.

Оваа програма е наменета за:

&nbsp

физички лица заинтересирани за учење за формулацијата на политиките и менаџерските аспекти на кривичната правда организации професионалци кои сакаат да напредуваат во својата кариера оние кои се планира да се подготват за докторски студии со цел да се спроведе истражување или да предава во дисциплина. ... [-]

мајстор на уметноста во правни администрација

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Мајстор на уметноста Marymount е во правни администрација ги подготвува студентите да ги унапредат во брзо растечки правни и paralegal полиња. [+]

правни администрација

Мајстор на уметноста Marymount е во правни администрација ги подготвува студентите да ги унапредат во брзо растечки правни и paralegal полиња. Својата програма интегрира пракса со теорија. Marymount членови на факултет се стручни лекари со релевантно искуство во правната арена.

Marymount исто така, нуди постдипломски сертификат во Paralegal студии, кој може да се заврши со магистратура или самостојно за студентите кои имаат претходно стекнатите диплома. Сертификатот се бара на успешното завршување на предмети и 24 часа на про боно правна служба за заедницата.... [-]


мајстор на уметноста во судска психологија

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Marymount беше првиот Вашингтон, област универзитет за да се понудат на мајстор на уметноста во судска психологија. [+]

Судска психологија

&nbsp

Marymount Универзитетот е лидер во подготвувањето на поединци за да се биде дел од еден од најбараните кариера полиња денес - судска психологија.

Marymount беше првиот Вашингтон, област универзитет за да се понудат на мајстор на уметноста во судска психологија. И може да профитираат на сојузи на Универзитетот и близината на клучните агенции важно да се учат во оваа област - организации како што се на ФБИ, NCIS, Врховниот суд, на американското Министерство за правда, и во Вирџинија Одделот за малолетничка правда. MU интегрира ресурси на таквите агенции преку посети, судницата набљудувања, теренски истражувања, практиканти, и истакнати говорници. ... [-]


мајстор на уметноста во управување со човечките ресурси

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Мајстор Marymount на уметности во управување со хумани ресурси подготвува професионалци да стане стратешки деловни партнери со лидери, менаџери, како и персонал - сите од нив мора да работат заедно за да се обезбеди со високи перформанси на нивната организација. [+]

Управување со хумани ресурси

&nbsp

Човечките ресурси е бизнис сферата која се занимава најдиректно со најголема предност во било која организација е: својот народ.

Мајстор Marymount на уметности во управување со хумани ресурси подготвува професионалци да стане стратешки деловни партнери со лидери, менаџери, како и персонал - сите од нив мора да работат заедно за да се обезбеди со високи перформанси на нивната организација. ... [-]


мајстор на уметноста и во литературата и јазикот

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Програма Marymount е ги подготвува студентите за понатамошно напредни студии или за кариера и збогатување во таквите области како во средно училиште и заедницата колеџ наставата, како и пишување, истражувања, и за уредување во бизнисот ... [+]

Литература и јазик

&nbsp

Marymount 's мајстор на уметноста во литературата и јазикот програма продлабочува студентите разбирање на човечката состојба.

Книжевна студија подобрува културна свест и естетичко вреднување, поттикнува чувствителност и ментална еластичност преку разгледување на повеќе гледни точки, и ги охрабрува критичко размислување со приближување текстови од различни критички перспективи. Јазичниот и реторички студија heightens разбирање на теоретски, креативно, како и практичните аспекти на јазикот и восовршува способноста на студентите да критика и подобрат сопствениот пишување во светлината на неговата намена и публика. ... [-]


пастирски и духовна грижа (ма)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Апостолски советување Marymount програма возови надлежните лекарите и советници за да обезбеди советодавни услуги од верата-базирани и / или духовна перспектива. [+]

Пастирски и духовна грижа (р)

Апостолски советување Marymount програма возови надлежните лекарите и советници за да обезбеди советодавни услуги од верата-базирани и / или духовна перспектива.

 Програмите обезбеди академски и клинички можности за студентите да се интегрираат во религиозни и духовни способности како што е наведено од страна на Здружението за духовниот, етички и религиозни вредности во советување, 2009 (ASERVIC), со поделбата на американскиот советување асоцијација, со цел да се обезбеди сеопфатен пристап кон лекувањето на една личност.... [-]


пасторална советување (MA)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Апостолски советување Marymount програма возови надлежните лекарите и советници за да обезбеди советодавни услуги од верата-базирани и / или духовна перспектива. [+]

Пасторална советување

Апостолски советување Marymount програма возови надлежните лекарите и советници за да обезбеди советодавни услуги од верата-базирани и / или духовна перспектива.

 Програмите обезбеди академски и клинички можности за студентите да се интегрираат во религиозни и духовни способности како што е наведено од страна на Здружението за духовниот, етички и религиозни вредности во советување, 2009 (ASERVIC), со поделбата на американскиот советување асоцијација, со цел да се обезбеди сеопфатен пристап кон лекувањето на една личност.... [-]


училиште советување (ма)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Школа Советувалишта Marymount Универзитетот подготвува програма за ефикасно професионалци, кои се надлежните во широк спектар на клинички, консултативна и административни улоги во основно, средно и високо образование нивоа. [+]

Училиште советување

&nbsp

Училиште советници се клучни членови на образовниот на училиштето лидерски тим. Тие помагаат да се создаде учење и социјалната средина што негува студенти 'академски успех и личен развој.

Школа Советувалишта Marymount Универзитетот подготвува програма за ефикасно професионалци, кои се надлежните во широк спектар на клинички, консултативна и административни улоги во основно, средно и високо образование нивоа. ... [-]


хуманистичките науки (м-р)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Постдипломски студии во книжевноста, лингвистиката, и хуманистичките науки подобрува историски и етичка свест, негува јасно и критичко размислување, и hones вештини за пишување. [+]

Хуманистичките

&nbsp

Дали сте заинтересирани за литература, култура, историја, историја на уметност, филозофија и компаративна веронаука? Дали сакате да Уживајте во ресурсите на град од светска класа?

Постдипломски студии во книжевноста, лингвистиката, и хуманистичките науки подобрува историски и етичка свест, негува јасно и критичко размислување, и hones вештини за пишување. ... [-]


MSc

информатичката технологија (ms)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Мајстор Marymount на наука во информатичка технологија се подготвува поединци за лидерски улоги во ИТ индустријата. [+]

Информатичка технологија (МС)

&nbsp

Технологија игра значајна улога во нашите секојдневни животи и дискови голем дел од бизнис и активностите на владата на Вашингтон метрополитенска област. Покрај тоа, многу работни места се фокусираат на ефикасен и ефективен менаџмент на ИТ.

Мајстор Marymount на наука во информатичка технологија се подготвува поединци за лидерски улоги во ИТ индустријата. Програмата обезбедува знаења и вештини низ целиот спектар на теми во индустријата - системи и инженерство, за донесување одлуки за ИТ, етика и право, компјутерски мрежи, бази на податоци технологии, ИТ управување и стратегија, Веб развој, како и информации за осигурување. ... [-]


Магистер на науки во управувањето

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Мајстор Marymount на науки во менаџмент е наменета да им помогне на вршење на менаџери ги развиваат своите вештини со цел да бидат поефикасни. [+]

Управување со

&nbsp

Во работното место денес, искусни менаџери често се активни учесници во формулирање на стратегија и извршување. Тие служат како клучни играчи во постојаниот репозиционирањето неопходни за тековниот успех на организацијата.

Мајстор Marymount на науки во менаџмент е наменета да им помогне на вршење на менаџери ги развиваат своите вештини со цел да бидат поефикасни. Како во училницата и на работното место станаа лаборатории, како членови на факултет се стремиме да се сечат теорија и примена на конзистентна основа. Наставната програма на програмата ги подобрува способностите на ученикот во водство, иновација, комуникација, тимска работа, и стратешко размислување - од кои сите се од суштинско значење за успехот на организацијата и унапредување на менаџерот. ... [-]


Master

M.Ed.во Reston центар

Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Marymount Универзитетот нуди мајстор за образование степен со настава licensure за основно или средно оценки преку своите Reston центар, како и нејзината nonlicensure мајстор за образование во Професионални студии. [+]

M.Ed. во Reston Центар

&nbsp

Marymount Универзитетот нуди мајстор за образование степен со настава licensure за основно или средно оценки преку своите Reston центар, како и нејзината nonlicensure мајстор за образование во Професионални студии. Можете да добиеш диплома во две години на вонредно студирање во викенд класи. Овие група програми се идеални за кариера прекинувачи кои имаат додипломски студии во една дисциплина, освен образование и сега сакаат да учат. Тоа е специјално дизајниран за студентите кои имаат полно работно време обврски од понеделник до петок во текот на денот. ... [-]


господар на образованието во администрација и надзор

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Мајстор Marymount Универзитетот за образование во администрација и надзор е онлајн програма дизајнирана за да се подготват студентите во светот за училишната администрација во католичките училишта [+]

Администрација и надзор

&nbsp

Мајстор Marymount Универзитетот за образование во администрација и надзор е онлајн програма дизајнирана за да се подготват студентите во светот за училишната администрација во католичките училишта, како и јавните или приватни училишта. Учесниците завршување на курсот на студија во група, поддршка едни на други и споделување на искуства и согледувања. Курсеви се наменети и подредена да им помогне на учесниците расте во нивната духовност и лидерски способности. Ова е особено корисно за наставници чии листи може да се направи присуствува на кампусот курсеви тешко. ... [-]


господар на образованието во стручни студии

Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Мајстор Marymount за образование во Професионални студии програма е наменета за оние студенти кои не се бараат настава лиценца. Студентите во оваа програма може да се практикуваат наставниците; образование професионалци, кои не се ... [+]

Образование - Професионални студии

&nbsp

Мајстор Marymount за образование во Професионални студии програма е наменета за оние студенти кои не се бараат настава лиценца. Студентите во оваа програма може да се практикуваат наставниците; образование професионалци, кои не работат во училница амбиент, како што се образовна агенција, музејски амбиент, влада или позиција, или студенти кои имаат намера да ги учат во меѓународни или приватни училишта. ... [-]


образование (licensure програма)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Marymount е еден од водечките образование за наставници програми во областа поголема Вашингтон,. Marymount најинтересните се предава во јавниот, приватниот, католик, и независни училишта ... [+]

Образование (Licensure програма)

&nbsp

Marymount е еден од водечките образование за наставници програми во областа поголема Вашингтон,. Marymount најинтересните се предава во јавниот, приватниот, католик, и независни училишта. Marymount дипломирани студенти учествуваат во динамична област искуства во различни поставки училиште и се подготвени за предизвиците во училниците на денешниот ден. ... [-]


посебни образовни, генерален наставна програма (M.Ed.)

Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Наставник Marymount на подготовка програми се акредитирани од страна на Одделението за образование на наставници и сертификација на Вирџинија Министерството за образование и Националниот совет за акредитација на наставниците (NCATE). [+]

Дефектологија, општо наставна програма (M.Ed.)

&nbsp

Marymount е еден од водечките образование за наставници програми во областа поголема Вашингтон,. Marymount најинтересните се предава во јавниот, приватниот, католик, и независни училишта. Marymount дипломирани студенти учествуваат во динамична област искуства во различни поставки училиште и се подготвени за предизвиците во училниците на денешниот ден. ... [-]


средно образование (M.Ed.)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Arlington

Наставник Marymount на подготовка програми се акредитирани од страна на Одделението за образование на наставници и сертификација на Вирџинија Министерството за образование и Националниот совет за акредитација на наставниците (NCATE). [+]

Образование (Licensure програма)

&nbsp

Marymount е еден од водечките образование за наставници програми во областа поголема Вашингтон,. Marymount најинтересните се предава во јавниот, приватниот, католик, и независни училишта. Marymount дипломирани студенти учествуваат во динамична област искуства во различни поставки училиште и се подготвени за предизвиците во училниците на денешниот ден. ... [-]