Maxwell School of Citizenship and Public Affairs - Syracuse University

Introduction

Read the Official Description

Максвел школа за државјанство и јавни работи е дом на Универзитетот Сиракуза за иновативни, интердисциплинарни настава и истражување во општествените науки, јавната политика, јавната администрација и меѓународните односи. Тоа вклучува водечка американска дипломирана школа за јавни работи, нудејќи високо ценети професионални степени заедно со напредни научни степени во општествените науки; и е дом на програми за додипломски студии во целиот спектар на општествени науки.

Силата на Максвел во голема мера произлегува од нејзината разноликост - неспоредливоста на различни образовни мисии кои коегзистираат, а понекогаш се мешаат под нејзиниот покрив. На дипломирањето, на пример, Максвел е дом на силни магистерски програми за јавна администрација и меѓународни односи, во конвенционални и средни формати. И, под истиот покрив, Максвел нуди магистерски и докторски студии во општествените науки, плус иновативна програма за општествени науки за студенти со уникатни, интердисциплинарни интереси. Ниту една голема постдипломна школа за јавни работи не ги меша овие различни елементи како Максвел. (Мајстор за јавна администрација програма, патем, е постојано рангирана еден од нацијата врвот MPA програми од USNews

Додипломците кои имаат поголеми или помали знаења во општествените науки имаат корист од истиот факултет кој го заслужуваат Максвел за високото рангирање во истражувањата и образованието. Тие учат програми за додипломски студии по антропологија, економија, географија, историја, меѓународни односи, политички науки и социологија, како и во програмата за јавни работи со политика и вештини. Максвеловиот богат, дефинирајќи го интересот за природата и механиката на демократско државјанство, го опслужуваат тимски-предаваните MAX курсеви и новиот потпис на училиштето, кој е главен во граѓанството и граѓанскиот ангажман. Заедно, тие напредуваат со наследство од интердисциплинарно образование за граѓанство во Максвел школа, која е сега 90 години.

Маквел научниците и учениците спроведуваат широкораспространето истражување преку девет интердисциплинарни центри, секој од нив се фокусира на актуелната област во јавните работи, како што се социјалната и економската политика, конфликтот и соработката, јавната благосостојба, стареењето, енергијата и животната средина, националната безбедност и регионалните студии , меѓу другите.

Повеќето програми се сместени во пар поврзани структури кои вклучуваат Мелвин А. Eggers сала, отворен во 1993 година, и Максвел Хол, беше отворен во 1937 година и значително реновиран во 1994 година. Комплексот вклучува кафуле, пакет конференциски и работни простори за професионални дипломирани студенти, и "Градски заливи" за сите докторски и многу магистерски студенти.

Максвел е еден од 12-те училишта и колеџи на Универзитетот Сиракуза, голем, сеопфатен и истакнат приватен универзитет лоциран во северниот дел на Њујорк. Сиракуза, Њујорк, е удобен град со средни големини со погодности на метрополитен центар, и само неколку минути од големиот избор на рурални и природни атракции.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Види магистерски студии »

Programs

This school also offers:


Извршен мајстор за јавна администрација

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 18 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Syracuse + 2 more

Извршниот програми Максвел им помогне на професионалци од средна возраст да ги пополнат празнините во нивните вештини или знаења, да се подготват за идните менаџмент и политички предизвици, да го продлабочат разбирањето на критичните глобални прашања или да ги пренасочат нивните планови за кариера. [+]

Подготовка на глобални лидери за глобалната заедница

Извршниот програми Максвел им помогне на професионалци од средна возраст да ги пополнат празнините во нивните вештини или знаења, да се подготват за идните менаџмент и политички предизвици, да го продлабочат разбирањето на критичните глобални прашања или да ги пренасочат нивните планови за кариера.

Нашите програми се флексибилни според дизајнот, овозможувајќи им на учениците да го завршат степенот како што им дозволува нивниот распоред, со полно работно време или со скратено работно време. Ние нудиме програми во Сиракуза, Вашингтон, и онлајн.... [-]


Магистер по меѓународни односи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 16 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Syracuse + 1 more

На Максвел школа Магистер по меѓународни односи (MAIR) нуди флексибилни 40-кредитна, 16-месечната наставна програма. Рангиран меѓу првите професионални програми за образование во меѓународните односи во светот, нашата МИР програма комбинира ригорозни интердисциплинарни предмети со реалниот свет искуства. [+]

Комбинирање стипендии и вештини за да им служи на глобалните кариери.

На Максвел школа Магистер по меѓународни односи (MAIR) нуди флексибилни 40-кредитна, 16-месечната наставна програма. Рангиран меѓу првите професионални програми за образование во меѓународните односи во светот, нашата МИР програма комбинира ригорозни интердисциплинарни предмети со реалниот свет искуства.

Ние им нудиме на студентите солидна основа во меѓународниот менаџмент, истражување дизајн и анализа во комбинација со во-длабочината и интердисциплинарна разбирање на комплексноста на меѓународните односи.... [-]


Мајстор за јавна администрација (МПА)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Syracuse + 1 more

А признати лидер во областа за повеќе од 90 години, Максвел школа е мајстор за јавна администрација (МПА) е интензивна, 12-месечната професионална програма за постдипломски студии која им нуди на студентите вештини, знаења и мрежа, тие ќе треба да бидат успешни професионалци и ангажирани граѓани кои им служат на јавноста преку националните и меѓународните владини, непрофитни и приватни сектори. [+]

Највисоко рангирана, 1-годишна програма за светла иднина во јавниот сервис

А признати лидер во областа за повеќе од 90 години, Максвел школа е мајстор за јавна администрација (МПА) е интензивна, 12-месечната професионална програма за постдипломски студии која им нуди на студентите вештини, знаења и мрежа, тие ќе треба да бидат успешни професионалци и ангажирани граѓани кои им служат на јавноста преку националните и меѓународните владини, непрофитни и приватни сектори.... [-]


Videos

Maxwell and Citizenship: The Thread That Runs Throughout