Mercy College

Introduction

Read the Official Description

Милост колеџ е динамична, разновидна Њујорк област колеџ чии ученици се на лична мисија: да го извлече максимумот од животот со добивање на најмногу од нивната едукација.

Основана во 1950 година, Милост нуди повеќе од 90 додипломски и постдипломски диплома и уверение програми во рок од пет училишта: бизнис, образование, здравство и природни науки, либерални уметности и социјални и однесувањето науки. Соединетите Американски предизвиците со факултет и кадар за да се направи работата на високото образование за сите гладни доволно да заработат за подобро место во животот. Со кампуси во Добс Фери, Бронкс, Менхетн и Yorktown Heights, Енергија на културата колеџ се одржува од страна на различни студент тело од целиот регион.

Mercy102

Трансформативниот образовни искуство


Милоста предизвици на секој од своите додипломски и постдипломски студенти да се надминуваат нивните лични и интелектуални очекувања. дипломирани студенти милоста демонстрираат успех и довербата во професионално и стручно Спектри, како и влијанието што го имаат во нивните заедници или во целиот свет е доказ за зајакнување на образовни искуство.

енергична академската заедница милоста придава голема важност на учење надвор од училницата со реалниот свет на искуства. Овој пристап на стипендија охрабрува студентите да ги применат она што го учат во училницата со живот по дипломирањето. светски познатиот факултет работат милост тесно со студентите на овие проекти.

Mercy_York

Милоста е посветена на поврзување на студентите со светот. На Академијата има богата традиција на служба на заедницата преку "Милоста дава назад" иницијатива, која ги охрабрува студентите да учествуваат во, и можности за водство, сервис-учење. Ова е одраз на историјата милоста и вредностите содржани во печат Милост колеџ (Inserviendo Consumere, кое се консумира во служба).

На кампусот настани и меѓународни патување искуства помогне на студентите да се открие и да ја цениме култури далеку од дома. Нашите дипломирани студенти се ангажирани граѓани.

Mercy101

Предност на Пактот


Посветена на поддршка на студентите во текот на нивното образование, Милост колеџ нуди персоналните учење искуство кое вклучува Личен Договор (PACT) програма дело на колеџот. Пактот е национално признати менторство програма која служи како модел за успех на студентот. www.mercy.edu/ 877-МИЛОСТ-Go.

Вашиот ПАКТ ментор е вашата точка на лицето кое ви помага да се движите колеџ живот. Вашиот ментор ќе ви помогне да се разбере и да аплицираат за финансиска помош, изберете право големи, изберете и да се регистрирате за класи, да ги следат вашите академски напредок, развој на лидерски вештини, слета на стажирање, и да се подготви за интервју за работа.

Mercy_ny

Посакувана кампусот на животната средина


Здивот природната средина на реката Хадсон разликува сценско кампусот Милоста во живописното село Добс Фери. главната улица Добс Фери, само неколку чекори од кампусот, нуди шармантна ресторани, бутици, трговски, кафулиња и енергична животот во заедницата. Железничка станица Метро-Север, кој се наоѓа на кампусот, го прави Њујорк достапни. Ќе пристигнете во срцето на Менхетен, на станицата Гранд Централ, за помалку од 30 минути. Испита уметност во МоМА, искуство Бродвеј, мраз скејт на Брајант Парк, да ги открие опера во Метрополитен, фати игра на стадионот Јенки или Citi Field, истражуваат Централ Парк, Митрополитот Музејот на уметност и ботанички градини, и да се добијат искуство со безброј практикантска работа и можности за работа.

други кампуси милост, кој се наоѓа во Менхетн, Бронкс и Yorktown Heights, нудат флексибилност и удобност.Достапност
Милоста нуди една од најниските стапки на приватниот колеџ школувањето во државата, а најниска во државата Њујорк. На Колеџот исто така, обезбедува дарежлив стипендија пакети за високо постигнување студенти. Дали студентите се станбени или патување, ќе најдете богатство на можности и збогатување искуство колеџ на дел од просечната цена.

Мисија

Mercy_DF1

Милост колеџ е посветена на обезбедување мотивирани студенти можност да ги трансформираат нивните животи со високо образование, нудејќи им на либерални уметности и професионални програми во персоналните и висок квалитет на учење, што се подготвува студентите да се качат на наградува кариери, да продолжат да учат во текот на нивните животи и да дејствува етички и одговорно во менување на светот.

MercyMission
This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online BAs » Гледа Online BScs » Гледа Online MA » Гледа Online MSc » Гледа Online Masters » Гледа Health BScs » Гледа Health MSc » Гледа BScs » Гледа 1-year MBAs » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

MSc

М-р во cybersecurity

Он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 месеци September 2019 Соединети Американски Држави USA Online New York Dobbs Ferry Yorktown Heights + 4 more

Со индустрија расте побрзо од било кој друг, нашата програма ќе ви помогне да се заштитат на дигиталниот свет многу наши животи зависат. Бидејќи херои може да има маса работни места! [+]

Бидејќи херои може да има маса работни места

Со индустрија расте побрзо од било кој друг, нашата програма ќе ви помогне да се заштитат на дигиталниот свет многу наши животи зависат.

Во денешниот свет не постои ништо поважно од стекнување на напредни образование и вештини за да ги заштитиме нашите приватни податоци. Компании, влади, за спроведување на законот и поединци сите се соочи со растечката комплексност во нашата повеќе меѓусебно поврзани свет и потребата за двете заштита на податоци и да се подготват за најлошото. Вашата работа во MS Cybersecurity ќе ви се подготват за кариера во владина агенција, за спроведување на законот, приватни компании, болници, здравствени организации и ИТ оддели.... [-]


М-р во Организациона Лидерство

Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави USA Online New York + 2 more

Научете како да управуваат и да доведе со степен Магистер нашите 1-година Мајстор Се што е потребно за да биде лидер на врвни во денешното брзо менување на светот на бизнисот. [+]

Научете како да управуваат и да доведе со нашите 1-година Мајстор 's степен

Господар на она што е потребно за да биде лидер на врвни во денешното брзо менување на светот на бизнисот.

Со Магистер на науки во Организациона Лидерство (MSOL), ќе биде подготвен за оваа некогаш менување на светот. Нашите ценети инструктори се комбинираат долгогодишно искуство во водечка индустрија вештини и знаења со цел да им обезбеди на студентите со можностите кои им се потребни за да се успее и да се направи разлика во одбраната на нивните професија. ... [-]


Магистратура по човечки ресурси

Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави USA Online New York Dobbs Ferry + 3 more

Мајстор во управување со хумани ресурси Научете како да се развие и да управуваат со бизнис тимови во за-профит и не-за-профит организации. [+]

МСП во управување со хумани ресурси

Научете како да се развие и да управуваат со бизнис тимови во за-профит и не-за-профит организации.

Стане професионална човечки ресурси. Тоа е она што на Магистер на науки во управување со хумани ресурси е дизајниран да се направи. Ќе дознаете како да управуваат и развиваат тимови за човечки ресурси во бизнисот, индустријата и секторот за не-за-профит.... [-]


Videos

We are Mercy College

Contact

Mercy College

Адреса, линија 1 Mercy College 555 Broadway
10522 Dobbs Ferry, New York, Соединети Американски Држави
Website http://www.mercy.edu/
Број на телефон +1 877-637-2946

Адреса, линија 1 66 West 35th Street (Herald Square)
10001 New York, New York, Соединети Американски Држави
Број на телефон undefined

Адреса, линија 1 1200 Waters Place
10461 New York, New York, Соединети Американски Држави
Број на телефон undefined

Адреса, линија 1 2651 Strang Boulevard Yorktown Heights
10598 Yorktown Heights, New York, Соединети Американски Држави
Број на телефон undefined

Адреса, линија 1 USA Online, Соединети Американски Држави
Број на телефон undefined