Metropolitan State University of Denver

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

Од скромни почетоци во бројни згради расфрлени низ центарот на градот Денвер, МСУ Денвер сега е врвниот избор за колеџите од Колорадо и на пат да стане еден од најистакнатите државни урбани универзитети во државата.

Визија

Митрополитот Државниот универзитет во Денвер е визија да стане главен јавен градски универзитет во државата.

Мисија

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Види магистерски студии » Гледа Part time MBAs »

Programs

This school also offers:

MA

Мајстор на уметноста во настава

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Denver

Мајстор на уметноста во настава (МАТ) програма е наменета за кандидати со диплома во областа, освен образованието, кои сакаат да добијат магистрирал и да стане лиценциран наставник во областите на или основното образование или дефектологија. Двете области обезбедуваат сеопфатна позадина во образованието со сите потребни предмети и клиничко искуство за лиценцирање во државата Колорадо. [+]

Мајстор на уметноста во настава (МАТ) програма е наменета за кандидати со диплома во областа, освен образованието, кои сакаат да добијат магистрирал и да стане лиценциран наставник во областите на или основното образование или дефектологија. Двете области обезбедуваат сеопфатна позадина во образованието со сите потребни предмети и клиничко искуство за лиценцирање во државата Колорадо.... [-]


Master

господар на здравствената администрација

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии January 2019 Соединети Американски Држави Denver

Митрополитот Државниот универзитет во Денвер нов мајстор за здравство администрација (MHA), е дизајниран да ги подготви студентите за предизвик и наградува кариера во здравствената заштита. Програмата нуди континуирани студенти, како и оние кои сакаат да го зголемат своето знаење и потенцијал за заработка, уникатен и добро заокружен увид во индустријата за која се очекува да има зголемување од 17% до 2024 година. [+]

Мајстор за здравство администрација

Митрополитот Државниот универзитет во Денвер нов мајстор за здравство администрација (MHA), е дизајниран да ги подготви студентите за предизвик и наградува кариера во здравствената заштита. Програмата нуди континуирани студенти, како и оние кои сакаат да го зголемат своето знаење и потенцијал за заработка, уникатен и добро заокружен увид во индустријата за која се очекува да има зголемување од 17% до 2024 година. Програмата MHA може да биде завршена за 2,5 години во мали сесии кои ја промовираат студентската интеракција и индивидуализираното внимание.... [-]


господар на професионални сметководствени

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 6 години September 2019 Соединети Американски Држави Denver + 1 more

Степен MPAcc ви дава можност да се насочите вашите критички размислување вештини, лидерство таленти и вашата способност да работат во тим; Развие етичка основа за да помогне во прилагодувањето на денешниот повеќеслоен деловен свет и донесување комплексни одлуки; Произведуваат висококвалитетни, професионални пишани и усни комуникации; Користете технологија што се применува на сметководствената област ... [+]

Зошто MPAcc степен на МСУ Денвер? Само 10 класи (30 кредит часови) и нема теза Концентрации во областите со голема побарувачка: јавното сметководство, измама и сметководство за криминолошки науки, внатрешна ревизија и оданочување Една од најприфатливите MPAcc програми во Колорадо и пошироко Мали класа големини за повеќе еден-на-еден наставник интеракција Вечер или попладневни опции за класа Искусни инструктори со различни потекла во сите видови на сметководство Различни и разновидни центарот на кампусот, кој е во близина на бизнис-област Студентот од сите образовни и професионални средини се охрабруваат да истражуваат ... [-]

Мајстор за социјална работа

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Denver + 1 more

MSU Денвер магистер по социјална работа (MSW) Програмата ги едуцира социјалните работници да им служи на потребите на поединци, семејства, групи, заедници и организации во мултикултурно и глобално општество. MSU Програмата MSW Денвер е целосно акредитирана од страна на Советот за социјална работа образование, единственото акредитирачко тело за социјална работа. [+]

MSU Денвер магистер по социјална работа (MSW) Програмата ги едуцира социјалните работници да им служи на потребите на поединци, семејства, групи, заедници и организации во мултикултурно и глобално општество. MSU Програмата MSW Денвер е целосно акредитирана од страна на Советот за социјална работа образование, единственото акредитирачко тело за социјална работа.

Нашата програма ги комбинира академско, истражувачко и теренско искуство со ригорозни наставни програми во кои се учи етичко одлучување, научно истражување, културна чувствителност и глобална свест, како и клиничка проценка и интервенциски вештини, лидерски и менаџерски вештини и организирање на заедницата.... [-]


Videos

MSU Denver’s MBA Program

MSU Denver Master of Professional Accountancy

Contact

Metropolitan State University of Denver

Адреса, линија 1 890 Auraria Pkwy #430
CO 80204 Denver, Colorado, Соединети Американски Држави
Website https://msudenver.edu/
Број на телефон +1 303-556-5740