Millennia Atlantic University

Introduction

Read the Official Description

Милениуми Атлантик универзитетот нуди образование дека е наменска на вашиот еден-на-еден вид таленти и соништа. Ние сме горди да го објави отворањето на нашата нова, поголема кампусот! Запишат на Мо во Doral, Флорида во близина на Мајами и да откриете вашите вистински потенцијал во средина дизајниран со вас во умот. Без разлика дали сте прв пат бруцоши, дипломиран студент или професионална бараат да ги унапредат својата кариера ова е местото за вас. Нашата филозофија е изграден на ова ветување: студенти од прва. Контактирајте не за да дознаете повеќе за нашите програми за образование, МБА онлајн, продолжување на образованието програми, класи на шпански јазик за прва година се зборува шпански студенти, и флексибилен распоред. Ние со нетрпение очекуваме да ви добредојде во Мо заедница. Милениуми Атлантикот е универзитет со меѓународна, реалниот свет пристап кон учењето со единствена мултикултурна наставни програми придонес во бизнис администрација, сметководство, човечки ресурси, Paralegal, здравство Информатички менаџмент, и многу повеќе. Со димензии класа со просек од 12 студенти, за ловење, вие се гарантира лични внимание од посветен факултет и кадар. Милениуми Атлантик универзитетот е овластен под федералниот закон за да се запишат не-имигрантски вонземјанин студенти.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа Health BScs » Гледа Health MSc » Гледа Associate of Science » Гледа BBAs » Гледа Law курс » Гледа Law LLB » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор на уметноста - управување со човечките ресурси

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Doral

Мајсторот на уметностите степен програма во управување со хумани ресурси е 36 часа семестар во траење. Нема изборни предмети и една теза не е потребен за завршување.На предмети е поделена меѓу курсеви за менаџмент, кои се [+]

Мајстор на уметноста - Управување со хумани ресурси Мајсторот на уметностите степен програма во управување со хумани ресурси е 36 часа семестар во траење. Нема изборни предмети и една теза не е потребен за завршување. На предмети е поделена меѓу курсеви за менаџмент кои се поврзани со управување со човечки ресурси и корпоративното донесување одлуки и курсеви, кои се директно поврзани со клучни управување со човечки ресурси функционални предметот, и исто така вклучува највисок премин разбира дека ги носи заедно многу од предметите се опфатени во текот на програмата во финалниот проект. ... [-]