Millersville University

Introduction

Read the Official Description

Универзитетот Милерсвил е најдобриот избор за луѓето од Пенсилванија и пошироко, кои се мотивирани да ги применат своите мајчин интелигенција и образование од светска класа на предизвик и важна работа за насочување на самите себе, нивните семејства и нивните заедници преку време на менување на можностите. Мажите и жените на факултетот на Универзитетот Милерсвил се научници кои многу се почитуваат во своите области; пристапни учители и активни ментори кои ги ангажираат своите ученици во училницата, канцеларијата, истражувачката лабораторија и во животот на кампусот. На факултетот е темелно поддржан во својата работа од страна на мажите и жените на Millersville Универзитетот на персоналот и лидерски тим - се грижат луѓе на компетентност и интегритет кои ги споделуваат со нивните факултет партнери решеност дека дипломираните Millersville ќе бидат подготвени да доведе робустен интелектуална, професионална и граѓаните живеат како дипломирани студенти на некоја од најпознатите институции во државата.

Голема репутација

Универзитетот Милерсвил има одлична репутација. Основана како светилник на академска можност пред повеќе од 150 години, денес Универзитетот Милерсвил е еден од најценетите јавни универзитети во својот регион во САД. Ние сме дом на факултет на посветени едукатори кои се сметаат за најдобри во своите дисциплини. Универзитетот Millersville се одликува со интелегентни, вредни студенти кои го прифаќаат животот на областа Ланкастер и значително придонесуваат за неговото подобрување. Нашите дипломирани студенти се многу барани од страна на работодавците, а многумина го заземаат својот пат во најригорозните програми понудени од најдобрите дипломирани училишта. Секоја класа на Универзитетот "Милерсвил" испраќа добро подготвени професионалци и ги грижи граѓаните во заедниците на Комонвелтот, каде што тие даваат значителен придонес во иднината, со што во секоја генерација ќе се утврди вредноста на нивната алма матер.

Будење на Интеллект

Универзитетот Милерсвил го разбудува интелектот. Нашиот факултет и кадар препознаваат дека секој студент доаѓа со енергија, интелигенција и ветување. Со пристап до образовни ресурси од светска класа, цврста основа за либерални уметности и блиска средина за учење, нашите ученици се изучуваат, менторираат и инспирираат од професори кои го посветуваат вниманието на контекстот на нивните ученици надвор од училницата. Millersville универзитет професори работат со индивидуални таленти и вештини на своите ученици, поттикнување во секоја страст да знаете повеќе, и глад за да се постигне.

Образовните заедници на Универзитетот Милвервил се обидуваат да ги разбудат чувствата на неограничена можност кај своите ученици, создавајќи услови во кои учениците можат да станат свесни за сопствениот интелектуален капацитет за да ги истражат овие можности и за сопствената мотивација да го сторат тоа. Ова е посветеноста на Millersville кон едукација на јавноста која ја служи.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online MSc »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор на уметноста во историјата

Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Millersville

Претседателски негово отповикување, за контрола на оружјето, расна поделба, улогата на етничките малцинства во нашето општество - овие и сите на критички дебати на нашето време може да се разбере само во контекст на [+]

Магистер по историја

&nbsp

Претседателски негово отповикување, за контрола на оружјето, расна поделба, улогата на етничките малцинства во нашето општество - овие и сите на критички дебати на нашето време може да се разбере само во контекст на историјата.

&nbsp

Познавање на минатото ни помага да се здобијат со перспектива на работите на сегашноста и на иднината, познавање на корените на нивната култура им помага на граѓаните да се вклучат во прашања од денес, така што тие можат да ја обликуваат иднината. ... [-]


мајстор на уметноста и господар на образование на англиски јазик

Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Millersville

Millersville Универзитетот на Катедрата за англиски едуцира студенти на додипломски студии, чии деривати на истражување, аналитички, и вештини за пишување им се овозможи да ги унапреди во докторски програми или други [+]

Мајстор на уметноста и мајстор за образование на англиски јазик

Millersville Универзитетот на Катедрата за англиски едуцира студенти на додипломски студии, чии деривати на истражување, аналитички, и вештини за пишување им се овозможи да ги унапреди во докторски програми или други професионални потфати. На Millersville Катедрата за англиски јазик нуди две постдипломски степени, мајстор на уметноста и на Мастерс за образование. Покрај тоа, на одделот обезбедува наставна програма која води кон сертификација за студентите кои сакаат да станат наставници, но кои не имаат завршено високо образование или на англиски јазик. ... [-]


MSc

Магистер на науки во интегрирани научни апликации

Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Millersville

Millersville Универзитетот е прифаќаат апликации за овој применета, интердисциплинарна програма.На MSISA е наменет како поефикасна и поефективна алтернатива на традиционалните господар 's програми [+]

Магистер на науки во интегриран научно Апликации

&nbsp

Millersville Универзитетот е прифаќаат апликации за овој применета, интердисциплинарна програма. На MSISA е наменет како поефикасна и поефективна алтернатива на традиционалните господар 's програми во областа на науката. На програмата ќе произведува средно ниво професионалци, кои се подготвени да влезат во работната сила со интердисциплинарни научни и деловна експертиза да управуваат со комплексни проекти. ... [-]


Магистер на науки во клиничка психологија

Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Millersville

Клиничка програма нуди 42 кредитна опција погодна за внесување на докторска програма.Сите Клинички Студентите мора да преземе 3 основни курсеви [+]

Магистер на науки во клиничка психологија

&nbsp

Клиничка програма нуди 42 кредитна опција погодна за внесување на докторска програма.

&nbsp

Сите Клинички Студентите мора да преземе 3 основни курсеви:

&nbsp

Основни курсеви: 9 кредити

PSYC 530 развој на детето во семејството на системот PSYC 612 Истражувања Дизајн и Статистичка анализа PSYC 635 Психопатологија ... [-]

Магистер на науки во училиште психологија

Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Millersville

На програмата доби целосна Одобрување статус од страна на Националната асоцијација на училишни психолози.Програмата е 64-часовна семестар, пост бакалауреат текот на студијата, што доведува до сертификација во [+]

Магистер на науки во училиште психологија

&nbsp

На програмата доби целосна Одобрување статус од страна на Националната асоцијација на училишни психолози. Програмата е 64-часовна семестар, пост бакалауреат текот на студијата, што доведува до Сертификација во училиште психологија во Заедницата на Пенсилванија. Студентите се обезбедени со компетентност-базирана програма која се движи секвенцијално од силна база на знаење за стекнување на применуваат вештини, а потоа, до надгледувана практикум и стажирање искуства. По успешното завршување на одреден 43 семестар часови Магистер на науки по психологија е доделена. По успешното завршување на преостанатите 21 часа семестар кој вклучува практикум и 1200, цела година стажирање, студентот се препорачува за сертификација училиште како психолог во Пенсилванија Одделение за образование. Студентите може да ги префрли во програмата откако заработи магистратура по психологија или поврзани со полето на друго место. Комонвелтот бара од студентите да помине различни Праксис прегледи пред да можат да бидат заверени училиште како психолог. На програмата се обидува да се приспособат на студентите кои сакаат да ја заврши најголемиот дел од нивната програма за скратено работно време, вечер основа (со исклучок на неколку летни курсеви и практикум и стажирање искуства). ... [-]


Master

господар на образованието во надарени образование

Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Millersville

Мајстор за образование степен во надарени образованието е дизајниран да обезбеди стручно знаење потребни од страна на наставниците и другиот образовен кадар кој работи со надарени и способни студенти [+]

Мајстор за образование во надарени образование

Мајстор за образование степен во надарени образованието е дизајниран да обезбеди стручно знаење потребни од страна на наставниците и другиот образовен кадар кој работи со надарени и способни студенти (К-12). Наставната програма е соодветна за наставниците дали тие се обезбеди настава во посебни програми за надарени или да предава во инклузивни услови. На М Ед. Степен во надарени образование не даваат наставникот сертификација. Секторот за основно и во раното детство образование е одговорно за надарени програма за образование иако самата програма е мулти-дисциплинарен. ... [-]


господар на образованието во спортски менаџмент

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии September 2018 Соединети Американски Држави Millersville Philadelphia

На Millersville Универзитетот M.Ed. во спортски менаџмент е наменета за студентите кои сакаат да работат во возбудлив, на глобално ниво, и големите бизниси на управување со спорт. На M.Ed. во спортски менаџмент во Millersville ќе се подготвува за лидерство во овој динамичен професија. Да заработите [+]

Мајстор за образование во управување Спорт

Располагање или на кампусот или програма мешан формат, Millersville Универзитетот M.Ed. во спортски менаџмент е наменета за студентите кои сакаат да работат во возбудлив, на глобално ниво, и големите бизниси на управување со спорт. На M.Ed. во спортски менаџмент во Millersville ќе се подготвува за лидерство во овој динамичен професија. Да заработите ингеренциите да помогне да се оствари вашите цели во кариерата. Можете да дознаете од факултет посветена на настава совршеност. Вие мрежата со лидерите во спортот. И ќе се приклучат колеги најинтересните работи во професионална, колегиум, схоластика, и рекреација спорт и фитнес.... [-]


Мајстор за социјална работа

Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Millersville

Millersville и Shippensburg универзитети се заеднички нуди Мајстор за социјална работа (со цврстиот комунален отпад) степен програма.Таа е наменета за студентите кои сакаат да унапреди или своето образование во социјална работа [+]

Мајстор за социјална работа

Millersville и Shippensburg универзитети се заеднички нуди Мајстор за социјална работа (со цврстиот комунален отпад) степен програма. Таа е наменета за студентите кои сакаат да унапреди или своето образование во социјална работа или се приклучат на социјалната работа професија. Програмата е развиена за да ја поддржат и редовен студент и професионална работа. State-of-the-art технологија им дозволува на учениците да се здобијат со социјална работа знаење, вештини и вредности преку повеќе образовни методи, вклучувајќи ги и традиционалните кампусот класи, телеконферентна и веб-базирани активности. Бидејќи ова е заедничка програма, студентите имаат корист од квалитетот факултет и ресурси на двата универзитети. ... [-]


Мајсторот на образованието со сертификација во училиште советување

Студии врз за студентски град September 2018 Соединети Американски Држави Millersville

Советување психолози се обидат да се унапреди и да се подобри нормална човечка функционирање во текот на поединци 'животен век од страна им помагаат да ги реши проблемите, донесуваат одлуки и да се справат со стресот на секојдневниот [+]

Мајсторот на образованието со сертификација во училиште советување

&nbsp

Советување психолози се обидат да се унапреди и да се подобри нормална човечка функционирање во текот на поединци 'животен век од страна им помагаат да ги реши проблемите, донесуваат одлуки и да се справат со стресот на секојдневниот живот. Користење техники, како што е набљудување, интервјуирање, администрирање интерес пописи, или други тестови, советување психолози им помогне на луѓето кои се соочуваат со тешкотии во одреден аспект од нивниот живот. Нивните клиенти се обично не се ментално или емоционално лошо, но тие се често вознемирени, вознемирени, или се борат со некои конфликт кој може да биде во нив или во нивната животна средина. Психолозите се обидат да се унапреди и да се подобри нормална човечка функционирање во текот на поединци 'животен век од страна им помагаат да ги реши проблемите, донесуваат одлуки и да се справат со стресот на секојдневниот живот.Користење техники, како што е набљудување, интервјуирање, администрирање интерес пописи, или други тестови, советување психолози им помогне на луѓето кои се соочуваат со тешкотии во одреден аспект од нивниот живот. Нивните клиенти се обично не се ментално или емоционално лошо, но тие се често вознемирени, вознемирени, или се борат со некои конфликт кој може да биде во нив или во нивната животна средина. ... [-]


Contact
Адреса на локацијата
Millersville University
PO Box 1002
1 South George St

Millersville, Pennsylvania, 17551 US