North Park University

Introduction

Read the Official Description

Богата историја ...

Основана во 1891 година од страна на Евангелистичката црква пакт, Северна парк универзитет се наоѓа на северната страна на Чикаго и се запишува 3.200 студенти од целата земја и светот. Во Северна парк, совршеност подразбира не само длабоко традиција во либерални уметности и на христијанската вера, но исто така и духот на иновации, да дојдеме да им служи и да научат од динамиката на заедницата околу нас.

Врски локалната и глобалната ...

NORTH PARK работи да се вклучат во соседството и град во кој живееме начини кои го збогатуваат животот на кампусот и да ги поврзете со нас на различни луѓе од Чикаго, чии корени се прошири низ целиот свет. Додипломски и посебни програми за додипломски студии донесе возрасни, во кои работат професионалци во кампусот на вечери и викенди. Намерно ангажирање на градот Чикаго поддржува и дополнува подобрување на ресурси на Универзитетот во либерални уметности, како и во специјализирани области како што се бизнис, здравствени науки, и образованието.

Изразито христијански ...

Ние сме христијански универзитет, посветена врска вера во Исус Христос за целите на високото образование. Нашиот не е конформист животната средина; прифаќање на различноста екуменизмот е духот на нашиот кампус. Нашата врата е отворена за студентите кои признаваат дека образованието секогаш подразбира вредности. Во училниците Северна парк, ќе најдете полно работно време факултет на оствари христијанските учители и научници, и на нашиот кампус, заедница на верата.

Дознај повеќе ...

Ве покануваме да дознаете повеќе во врска со Северна Парк посебно место со историја се протега од пред повеќе од еден век и во иднина се проширува за да се одговори на предизвиците на иднината. Ние сме во потрага за мажи и жени, кои долго за да растат во знаење и вера, и кои сакаат чувство на вокација преку водство и животот на услугата во глобално општество.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Health Pre-Meds » Гледа Health курс » Гледа Health Bachelor » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа Law курс » Гледа курс » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

господар на божественоста

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago

Како реагирате на Божјиот повик во професионална служба, мајстор на Божество (MDiv) е основа треба да побара ракоположување христијански сервис. [+]

Мајстор на Божественоста Освојте вашиот Магистер на Божественоста

Како реагирате на Божјиот повик во професионална служба, мајстор на Божество (MDiv) е основа треба да побара ракоположување христијански сервис. Додека историски степен се фокусира на обука за лицата за соборна министерство, MDiv Северна парк е исто така одлична подготовка за лидерство во специјализирани министерства, вклучувајќи parachurch и непрофитни организации. Флексибилност во рамките на степен, средиштето на Богословијата во Евангелско пакт црковна заедница, и во академската и заедницата ресурси во Северна Парк ви овозможи да истражуваат теми уникатен за вашите сегашни и идни министерства додека да се развие теолошки и формациска основа ви треба за вашата стручна животот.... [-]


господар на музиката во вокалната изведба

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago

А господар на музиката во вокалната изведба степен е важен чекор во својата кариера, патот како класичен музичар. [+]

Мајсторот на музиката во вокалната изведба Освојте вашиот Учител во вокалната изведба

А господар на музиката во вокалната изведба степен е важен чекор во својата кариера, патот како класичен музичар. Ќе се истражуваат техника, стил, лирски дикција, и многу повеќе, стекнување практично искуство преку соло изведба и ансамблот работа. Напредна обука ќе ви помогне да расте свој талент и способност за да може успешно да ги извршуваат улоги во фестивали, работилници, како и компании. Вие исто така ќе бидат подготвени за изведба и тренинг кариери во различни професионални, непрофитна, или црква поставувања.... [-]


Господар на непрофитна администрација

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago

А господар на непрофитна администрација диплома од Факултетот за Бизнис и непрофитни менаџмент ќе ви подготвиме за високи позиции во непрофитниот сектор. [+]

Господар на непрофитна администрација Освојте вашиот Учител на непрофитна администрација

Господар на непрофитна администрација (МНА) степен се подготвува поединци за да се доведе непрофитна низ секторот. Овој степен опфаќа сите дисциплини, од суштинско значење за да се работи ефикасно, мисија-управувано организации, од собирање средства за финансиска поддршка на донесување одлуки за управување. А посебен фокус на стратегискиот менаџмент, како и релевантните прописи и надворешните барања за известување, ќе ви помогне да развие вештини треба да служи како извршен директор во двете мали и големи организации.... [-]


Videos

Undergraduate Academics

Welcome Back