New York School of Interior Design

Introduction

Read the Official Description

За Њујорк школа за внатрешни работи Дизајн

NYSID на прв поглед

 • Година Основана: 1916
 • Вкупно ученици: 538
 • Постдипломски сертификат: 157
 • Додипломски: 381
 • Просечната возраст на учениците: 30
 • Работа поставеност стапка за 2014-2015 академска година:
 • 92% од нашите студенти се вработени во рок од шест месеци од дипломирањето
 • 95% од нашите дипломирани студенти се вработени во рок од шест месеци од дипломирањето
 • Членки кои се застапени: 22
 • Земјите кои се застапени: 35
 • % На меѓународни студенти: 23%
 • Број на програми нудат: 9 (3 со онлајн опции за учење)
 • Студент - факултетот сооднос: 10: 1
 • Вкупно Факултет членови: 117
 • Просечна Класа големина: 13

Историјата на Њујорк школа за внатрешни работи Дизајн

Показатели на успех за еден век

Внатрешен дизајн еволуираше во текот на минатиот век, и во Њујорк школа за внатрешни работи Дизајн која беше основана од страна на архитектот SHERRILL Whiton 100 години, го смени заедно со него. Во 1915 година, за време на застој во градежната индустрија, Whiton зачна идејата за студија на курсот дом во декоративната уметност. Како што се повеќе и повеќе студенти дома студија почнале да ги посетуваат своите професионални канцеларија очекува да се најде училиште, тој одлучи да се отвори една во 1916 година. Тој ја основал во Њујорк школа за внатрешни работи декорација. Во тоа време, внатрешен дизајн е само почнува да се оформува како посебен и призната професија и еден кој бара обука во сè, од историјата на уметноста да се игра на светлината на ѕидови и други површини.

Во 1924 година, NYSID бил најмен од страна на Државниот одбор на Regents на Њујорк. Оттогаш, таа порасна од мал број на ученици и еден курс на студии во својата прва година на повеќе од 600 студенти и девет програми денес. Whiton буквално ја напиша книгата за внатрешен дизајн образование. Неговото дело Елементи на внатрешно уредување е објавен во 1937 година и во моментов е во 6-то издание, сега насловен внатрешен дизајн и декорација. Тоа е уште еден дизајн училиште стандард денес.

Во 1951 година, името на колеџот беше променето во Њујорк школа за внатрешни работи Дизајн, признавајќи дека за образование, ние нудиме самиот не се однесуваат само на со детали и бои на просторот, туку и архитектурата за внатрешни работи, се што не е строго структурни . И од време на Жаклина Кенеди беше првата дама и прв го донесе на националните важност на улогата на дизајнер на ентериер со реновирање неа на Белата куќа, што ние веќе се на местото на настанот за четири децении. На многу начини, тоа е нашата цврста основа во еволуцијата на историјата на дизајнот на ентериер е кој ни овозможи да биде нејзиниот претходник.

Во своите рани денови NYSID се наоѓаат во различни згради на авенијата Медисон и во Мидтаун-последниот, импресивен сајт на Исток Стрит 56, беше дизајниран од архитектот и факултетот член Вилијам Breger. NYSID на крајот се населиле во својата моментална локација на Исток Стрит 70 во 1994 година, меѓу првите ликовната уметност на градот и антички дилери и познатиот музеи. Една од главните проширување и реновирање до тандем зграда NYSID е на Исток на 69-ул-следи во доцните 1990-ти. И, во 2010 година, на Колеџот ја отвори својата LEED-Платинум Додипломски центар на Парк авенија Јужна и 28 Стрит, во која се сместени факултет, вработени и повеќе од 150 дипломирани студенти.

Денес, ние сме фирма верници во важноста на одржливост, за поттикнување на дијалог помеѓу областа на внатрешен дизајн и архитектура, и во иднина на стандардите за акредитација во образованието и лиценцирање на лекари во внатрешен дизајн професија. Благодарение на напорите на нашите ценети факултет, и подеднакво заслужните дипломирани студенти-добар внатрешен дизајн е парадигма за добро, здрава, одржлива живот на планетата. И вештините на професионалци се, повеќе од кога било, на побарувачката.

NYSID Мисија и Визија

МИСИЈА: Њујорк школа за внатрешни работи Дизајн подготвува аспиранти дизајнерите на ентериер и работа на професионалци да бидат лидери во областа на обезбедува фокусирани и извонредно внатрешен дизајн образование цртање на експерт факултет, иновативни пристапи, индустрија и блиски односи.

ВИЗИЈА: Њујорк школа за внатрешни работи Дизајн е глобален лидер во дизајнот на ентериер образование, влијае на професијата преку иновативни наставни програми и стратешки соработка, со дипломираните студенти сместени во позиции на влијание низ целиот свет.

Вредности

Њујорк школа за внатрешни работи Дизајн вредности:

 • На квалитетот на човечкиот живот во изградена средина
 • "Искра" може да се најде во секој студент
 • Во богатата историја на институцијата и професија дизајн
 • Посебните можностите што ги нуди Њујорк локација NYSID е
 • Средина која го поттикнува креативното размислување, соработка и колегијалност меѓу студентите, факултет и кадар
 • Мали и се фокусира средини за учење, и дигитални и искуствено
 • Стручноста и обврски на факултет и кадар
 • Двете концептуални и применети дизајн
 • Почитување на животната средина и одржливи практики
 • А силна основа во либерални уметности, како суштински дел од образованието на дизајнерот
 • Фондацијата на почит за себе, другите, како и поголемата светот
 • Ангажирање со локални и глобални заедници
NYSID
This school offers programs in:
 • Англиски

Види магистерски студии »

Programs

This school also offers:

Master

Master of Professional Studies in Healthcare Interior Design

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави New York + 1 more

Програмата ги подготвува студентите да бидат здравството специјалист дизајнери, планери капацитети во здравствените институции, истражувачи поддршка архитектонски тимови, и менаџери дизајн и администратори во задоволството на пациентите. [+]

Индустријата за здравствена заштита е брзо проширување за да се приспособат на растечките потреби на стареење бебе бум генерација и глобалната експлозија на населението. Како одговор, NYSID создаде иновативен, интердисциплинарна програма која обезбедува вршење на дизајнери и здравствените професионалци можност да работат заедно и да се здобијат со широко познавање на тековните прашања, истражувања и теоријата во дизајнот на здравството ентериери и се примени во фокусирани студиото искуства .... [-]


Master of Professional Studies in Sustainable Interior Environments

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави New York + 1 more

Пратениците во одржлив внатрешни околини (MPS-S) е пост-професионални програма структурирана да се подготви професионалци за дизајн да се претпостави лидерски улоги во развивање и одржување на одржливи внатрешни простори што позитивно ќе влијае на светот. [+]

Наменети за оние кои работат во дизајнот или архитектурата професии, на програмата нуди на студентите со темелна основа во најдобрите практики во животната средина информирани дизајни за внатрешни работи. По завршувањето на програмата MPS-S, студентите се во можност да седат за акредитација LEED АП - високо баран акредитивен.

Учениците се изложени на широк спектар на теми, истражувачки методи, интегриран дизајн методологии, и одржливи практики на управување со проекти. Исто така покрива квалитет на внатрешниот воздух, како и зелени текстил, мебел и декоративни елементи. Програмата вклучува две студиски курсеви со цел да се интегрираат стекнатите знаења и истражувања, додека истражувањето двете станбени и нестанбени средини.... [-]


Господар на професионални студии во внатрешни осветлување дизајн

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави New York + 1 more

Пратениците во внатрешни осветлување дизајн (MPS-L) е една година, со пост-професионални степен што им нуди ригорозни професионално образование во областа на природните и вештачките осветлување за внатрешни работи на животната средина. [+]

NYSID е рангиран # 2 дипломиран програма во САД од страна на дизајнот разузнавање

Пратениците во внатрешни осветлување дизајн (MPS-L) е една година, со пост-професионални степен што им нуди ригорозни професионално образование во областа на природните и вештачките осветлување за внатрешни работи на животната средина. Како и секој дизајнер на ентериер или архитект да ви кажам, креативни и ефективни Осветлување е од клучно значење за успехот на секој внатрешен простор. Менување на технологии, нови закони кои мандатот на енергетската ефикасност и побарувачката за инспирирани, иновативни решенија направивме силна потреба за специјалисти во внатрешното осветлување дизајн.... [-]