National-Louis University, College of Management & Business

Introduction

Read the Official Description

Светот на бизнисот работна средина се менува брзо, станува се повеќе глобални и конкурентни, со технолошки достигнувања кои имаат револуција во начинот на кој го правиме бизнис. На национално-Луј универзитетот Колеџ за Менаџмент и бизнис, ние се комбинираат типичен академски искуство во училница и реалноста на светот на бизнисот. Нашиот факултет предава менаџмент теории и концепти кои се веднаш корисно за вас на работното место со цел да се вклучат талентирани поединци и стопанските организации во моќен и наградува учење и откривање процес. Ние развијат лидери кои ексел во постојано променливиот пазар од страна на размислување за стратешки решавање на проблеми и предизвици, а искористување можности. Со повеќе локации и флексибилен распоред придонеси нашата посветеност да работи возрасните никогаш не била посилна.  

Гледа MSc » Гледа Online MBA » Гледа Part time MBAs »

Programs

This school also offers:

MSc

МСП во управување со

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Chicago + 1 more

Идеален за менаџери и други професионалци чии работни места бараат чести интеракција со други луѓе или да бараат води и надгледување на други во една организациска поставеност. [+]

На програмата за управување се базира на убедувањето дека повеќето професионалци во бизнисот, не-за-профит, како и владини организации имаат доволно вештини во нивната специјализација, но треба повеќе знаење и вештина да ефективно да ја водат и управуваат со човечките комплексноста во организациите. Програмата е дизајнирана за да овозможи квалитетно образование за возрасни лица, кои сакаат да се здобијат со знаења и вештини кои ќе им помогне да: 1) да работат поефикасно со луѓе на сите нивоа во организацијата; и 2) функција поефикасно да придонесат кон постигнување на организациските цели. Програмата е наменета за менаџери и други професионалци, чии работни места бараат чести интеракција со други луѓе или да бараат води и надгледување на други во една организациска поставеност. степен програма Овој мајстор е понудена на избраните локации погодни за работа на студентите кои се состануваат во кластерот групи кои остануваат заедно за целата програма. Спектарот и дизајн на предмети потребни им овозможи на студентите да ги применат своите знаења и вештини речиси веднаш во нивната работа поставувања. ... [-]


МСП во управување со човечките ресурси и развој

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago

Предвидува во-длабочината на испитување на теоријата и принципи во управувањето со човечки ресурси и развој на човечки ресурси функционални области. [+]

Оваа програма обезбедува степен за во-длабочината на испитување на теоријата и принципи во управувањето со човечки ресурси и развој на човечки ресурси функционални области. Програмата вклучува неколку дисциплини како што се управување со организациски промени developmentand, управување со перформансите и мерење и управување со човечките ресурси и развива практични вештини за управување. Таа, исто така им нуди на студентите можност да ги споделат своите искуства со работа и да се применува соученици научените вештини во нивната работа. Магистер на науки во управување со хумани ресурси и развој (MS-ХРМ & D), се нуди во избрани локации погодни за студентите кои се среќаваат во група групи кои остануваат заедно за целата програма. Предмети кои се презентирани секвенцијално во различни недела-end и недела-ден планови. * Програма Потребно SH 36 MGT509 со хумани ресурси планирање 4 MGT533 Организациско однесување, организациски промени и развој 5 MGT521 Регрутирање, селекција и задржување 3 MGT541 Односи со вработените и на Законот 3 MGT513 Вкупно за надомест на системи 5 MGT520 анализа на перформансите и продуктивноста Мерење 4 MGT515 Training & Development: Системи и практики 4 MGT540 труд менаџмент на односите 4 MGT508 тековните пракси во хумани ресурси 4 MGT590 управување со стаж (3sh) може да биде замена за еден од наведените предмети. ... [-]