National University Online

Introduction

Read the Official Description

Националниот универзитет е втор по големина, приватна, непрофитна институција за високо образование во Калифорнија. Основана во 1971 година, Националниот се состои од пет училишта и на еден колеџ, вклучувајќи го и училишта за бизнис и менаџмент, образование, факултет и технологија; здравството и социјалните услуги, и медиумите и комуникациите, и на Академијата на науките и писма. Националниот универзитет е горда на својата посветеност кон различноста. Национален обезбедува господар степени повеќе во образованието на малцинските студенти од било кој друг факултет или во нација, како и господар степени повеќе во сите дисциплини, во комбинација на Калифорнија Хиспанците и Афроамериканците, според Различни прашања во високото образование. На годишно ниво, исто така, Народна во редовите на Топ 10 на национално ниво во доделување и магистерски да се жени. Во секоја од последните шест години, има изготвено Национална повеќе credentialed наставниците од било кој друг единствена институција од високото образование во државата, според Комисијата за настава Credentialing. Националниот универзитет нуди додипломски и постдипломски 100 степени, како и 16 наставници приод и уверение програми. Еден лидер во онлајн образование, Национална нуди повеќе од 40 додипломски и постдипломски програми за образование и повеќе од 300 курсеви на интернет. Национално е посветена на пристапноста и содржи 13 локации низ округот Сан Диего. Регионални кампуси се исто така се наоѓа во Camarillo, Коста Меса, Сакраменто, Рединг, Сан Хозе, Стоктон, Њујорк, Бејкерсфилд, Онтарио, Сан Бернардино, Лос Анџелес, Sherman Oaks, портокал и Twentynine палмите, како и Хендерсон, Невада. Националниот универзитет е предводник на институција на Националниот универзитет систем, кој беше формиран во 2001 година да одговори на новите барања за образованието во 21 век. Во прилог на Националниот универзитет, на филијали на Националниот универзитет на системот се: Националната Политехничкиот колеџ за инженерство и Oceaneering; Спектар Пацифик учење компанијата ДОО; Националниот универзитет Виртуелна средното училиште; WestMed колеџ; и Националниот универзитет Меѓународниот. административните и академските седиштето на Националниот универзитет се наоѓа во La Jolla, Калифорнија.

Programs
Моментално нема програми за да се прикаже

Ве молиме да се насочите пребарување погоре, проверете го нашиот популарен категории подолу или вршење на клучни зборови за пребарување.


... or simply by choosing your degree: