New England College

Introduction

Read the Official Description

60610_ScreenShot2017-11-14at11.19.40.png

Нов Англија колеџ е приватна, непрофитна колеџ, кој се наоѓа во типичен Нов Англија град Хенникер, Њу Хемпшир посветен на обезбедување на исклучително образование за додипломски, додипломски и докторски студенти од целиот свет.

Ранг од страна на американскиот Вести и светски извештај во врвот ниво на бакалауреат колеџите на север, Нова Англија колеџ подготвува студентите на начин кој е робусен, темелно и ангажирање. Ние го нарекуваме "искуствено учење" или учење преку правење. Без разлика дали тоа е курс за бизнис или филозофија, професорите на НЕК го вклучуваат практичното искуство во наставната програма, така што студентите ќе дипломираат со повеќе од само еден степен.

Постојат многу елементи за New England College кои можат да ви интрига - уникатна образовна филозофија, живописната поставка на кампусот, или сите активности кои можат да придонесат за вашата лична трансформација - а вие само може да откриете дека тоа е вистинското место за вас. Добредојдовте!

Еднакви образовни можности

Политиката на New England College е да ги администрира сите образовни програми и сродни услуги за поддршка и бенефиции на начин кој не врши дискриминација поради расата, бојата на кожата, религијата, полот, сексуалната ориентација, возраста, националното потекло, физичката или менталната студентска или хендикеп или други карактеристики кои не можат законски да бидат основа за обезбедување на такви програми или услуги. Понатаму, секоја област во рамките на институцијата ќе ја охрабри примената на учениците од малцинствата и жените да ги отстранат последиците од каква било минато дискриминација во одредбите на образовните и сродни услуги и да воспостават процедури кои ќе обезбедат еднаков третман и еднаков пристап до објектите и образовните бенефиции за сите студенти како што се бара со закон.

60611_ScreenShot2017-11-14at11.20.09.png

НЕЦ На прв поглед

Кампусот : Хенникер, Њу Хемпшир е брз 15 минути од главниот град на државата (Конкорд, NH), 30 минути од најголемиот град (Манчестер, NH), и 90 минути од Бостон. Кланиците, просториите за состаноци и живеалиштата ги делат околните убавината на нашиот кампус од 220 хектари и реката Contoocook.

Програми : 37 диплома програми, 12 програми магистрирал и една докторска степен програма се испорачуваат во традицијата на либерални уметности, и со акцент на искуствено учење, со посветен и остварен факултет.

Студенти : Околу 1.000 на кампусот и 900 присутни студенти на додипломски студии, а 900 дипломирани студенти од целиот свет присуствуваат на колеџот во Нова Англија. Искуството на NEC е соработка и поддршка. Многу различни, повеќе од една третина од учениците на НЕЦ се идентификуваат како студенти на боја.

Активности : 18 спортски терени, бројни интрамурални спортови и повеќе од 40 клубови и организации од сите видови, заедно со бесконечен распоред на забавни активности и настани, го олеснуваат чувството дека сте во НЕЦ. Стани дел од нацистичкиот народ!

Практиканти : Студентите на НЕЦ имаат корист од над 1.000 можности за стажирање, постојан пристап до реалниот свет искуство и практична обука преку активна соработка со партнери во индустријата и услуги за советување за кариера.

Мисија и визија

Мисија

New England College е креативна и поддржувачка заедница за учење која ги предизвикува поединците да се трансформираат себеси и својот свет.

Изјава за визијата на

Нов Англија колеџ ќе биде најмногу почитувани и баран мали приватни колеџ во Њу Хемпшир, познат по своите иновативни академски програми и како лидер во искуствено образование.

60612_ScreenShot2017-11-14at11.21.31.png

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Гледа Online MBA » Гледа Online MA » Гледа Health MSc » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

господар на науката во анализа на податоци и бизнис статистика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии Open Enrollment Соединети Американски Држави Henniker USA Online + 1 more

Со растот на дигиталното доба бизнисите и организациите имале пристап до невидени количини на податоци. [+]

[-]

господар на науката во човековите услуги

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Henniker USA Online + 1 more

Мајстор на наука во Нов Англија колеџ во програми за хумани услуги им нуди на студентите 36-кредитна степен програма, вклучувајќи многу од курсевите во 60-кредитна МСП во ментално здравје советување, без интензивна пракса компонента. [+]

Мајстор на наука во Нов Англија колеџ во програми за хумани услуги им нуди на студентите 36-кредитна степен програма, вклучувајќи многу од курсевите во 60-кредитна МСП во ментално здравје советување, без интензивна пракса компонента. Дипломирани студенти на оваа програма се подготвени за лидерски позиции во социјални услуги, образование, управување со однесувањето здравство, советување сродни организации и здравствена заштита. Специфични кариера песни кои дипломирани студенти може да ги извршуваат вклучуваат управување со случаи, специјалисти за дневен третман, психолошки асистенти и стручни оценувачи.... [-]


Магистер на науки во компјутерски информациони системи

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Henniker USA Online

Магистер на науки во компјутерски информациони системи е наменета за студентите кои сакаат да се комбинираат развојот на техничката компетентност во информациски системи со стекнување на знаења и продолжување на вештини во менаџерски и организациски области. [+]

Магистер на науки во компјутерски информациони системи е наменета за студентите кои сакаат да се комбинираат развојот на техничката компетентност во информациски системи со стекнување на знаења и продолжување на вештини во менаџерски и организациски области. Дипломирани студенти на оваа програма ќе можат да работат во различни области за да го максимизираат најсовремениот информациски систем алатки и техники за промовирање на организациски успех.... [-]


Магистер на науки во управување со инженеринг на проектот

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Henniker USA Online + 2 more

[+]

Бидете во можност да ги користите финансиските и сметководствените информации во поддршка на тактички и стратешки одлуки. Разбирање на менаџерски вештини потребни за управување со комплексни проекти за успешни заклучоци. [-]

Contact

Адреса, линија 1 98 Bridge Street
03242 Henniker, New Hampshire, Соединети Американски Држави
Website https://www.nec.edu/
Број на телефон 603.428.2000

Адреса, линија 1 USA Online, Соединети Американски Држави