NewSchool of Architecture and Design

Introduction

Read the Official Description

ОТКРИЈТЕ NewSchool

NewSchool за архитектура и дизајн е глобално призната дизајн универзитет познати по нашите напред-размислување професори, индустрија врски и инспиративна универзитетската заедница. Нашите студенти се иновативни дизајнери кои се страстни за извршување возбудлива кариера во областа на Дизајн, архитектура и дигитална уметност. Од првиот ден во класа, ние ќе ви помогнеме да се поттикнат вашиот креативни граници додека ви даваат алатки да расте како дизајнер.

Нашата соработка со наградуваниот дизајн училишта како што се дизајн училиште медиумите во Окленд, Нов Зеланд и Domus академија во Милано, Италија, ќе ви даде една глобална перспектива дизајн. Ќе имате врски со влијателни компании од целиот свет преку нашите остварува алумни мрежа и индустријата партнерства. Кариера на нашите услуги Советници сме посветени да ви помогнеме да се подготви за креативна кариера.

Индустријата партнерства и развој на кариера

Нашите програми се дизајнирани со вашата идна кариера во умот. Што ќе работат на реалниот свет проекти, да развијат своите вештини и стандарден софтвер индустрија и да научат од професори кои се остваруваат работните професионалци во својата област. Нашата мрежа на универзитети дизајн може да ви даде врски со некои од највлијателните компании во светот, вклучувајќи Nokia, Gensler и Sony Entertainment.

Глобална поврзување

Дизајн нема граници и ниту не NewSchool. Ние сме дел од една глобална мрежа од над 75 водечки дизајн универзитети во 29 земји. Ќе доживее вистински глобална училница со единствени студии во странство програми, разновиден меѓународните студентски тело, крос-локација соработки, и светски познати гости предавачи.

Академски совршеност

Нашите студенти и факултет се постојано подигање на лента, освојувајќи бројни натпревари надвор од училницата. Нашиот мајстор на Архитектура неодамна беше рангирана меѓу најдобрите 30 во светот од страна на рамка списание и нашите дизајн и програми за дигитални уметности беа развиени во соработка со две наградуваниот дизајн училишта медиуми дизајн училиште во Оукленд, Нов Зеланд и Domus академија во Милано, Италија.

NewSchool за архитектура и дизајн е акредитирана од Западен Здружение на училишта и колеџи (WASC) Високи колеџ и универзитет комисија. Програмски акредитација за нашите професионални програми архитектура е обезбедена преку Националниот Архитектонски акредитација одбор (NAAB).

CAMPUS и за заедницата

Нашиот кампус се наоѓа во срцето на возбудливиот Ист Вилиџ дизајн област во центарот на Сан Диего, дом на водечките дизајн студиа, производствени погони и иновативни глобални компании. Без разлика дали сте црти во една од нашите многу студио простори, дизајнирање на рендерирање во нашата држава-of-the-art компјутерски лаборатории, или за производство на вашиот дизајн на нашата 3D печатач - NewSchool има алатките што треба да донесе вашите креативни идеи за живот.

Меѓународна поддршка СТУДЕНТСКИ УСЛУГИ:

Поддршка, преку процесот на упис
Виза поддршка и советување
Помош за домување
Постојана поддршка за време на кампусот
This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Online Summer courses » Гледа Online Masters » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:

Master

постдипломски архитектура степени

Студии врз за студентски град Целосна 2 - 3 години October 2019 Соединети Американски Држави San Diego

NewSchool нуди повеќе програми за постдипломски студии во архитектурата за решавање на уникатните потреби на нашата индустрија. Многу од нашите програми се NAAB акредитирани. NewSchool може да избере да се фокусира на нивните студии или во невронски мрежи за архитектура или здрави урбанизам. [+]

NewSchool нуди повеќе програми за постдипломски студии во архитектурата за решавање на уникатните потреби на нашата индустрија. Многу од нашите програми се NAAB акредитирани. По барање на повеќе информации нашите запишување специјалист може да се објасни различни придонеси програма подетално да ви помогне да се најде на патот кој е во право за вас.

На Мајстор на Архитектура I степен е NAAB акредитирани степен што ги подготвува студентите да ги извршуваат државни архитектура licensure. Програмата е поделена во две песни во зависност од образовна позадина на студентот. Студентите кои имаат диплома во архитектурата од една програма која не беше NAAB акредитирани може да заврши програмата за две години. Студентите кои имаат диплома во неповрзани поле ќе потроши една дополнителна година за учење на основите на архитектурата и заврши степен во три години. ... [-]


Videos

This is NewSchool of Architecture + Design

Contact
Адреса на локацијата
NewSchool of Architecture + Design
1249 F Street

San Diego, California, 92101 US