Northern Arizona University

Introduction

Read the Official Description

За Северна Аризона Универзитетот

Северна Аризона Универзитетот е државен универзитет нуди додипломски, постдипломски и професионални степени со висок квалитет и општествена вредност. Како студент, ќе се во центарот на искуството на NAU, кој е воден од страна на посветен и истакнати факултет посветени на учење, индивидуални ангажман, како и истражување совршеност.

Насекаде, каде што сакате да дознаете

Северна Аризона Универзитетот нуди повеќе начини за да заработите вашиот степен, без разлика дали планирате да студираат на нашиот Flagstaff кампусот, интернет, или во еден од нашите локации во Аризона.

Извонредност во применети истражувања

На универзитетот е на високо-истражувачка институција, обезбедување на практични решенија за проблемите кои влијаат на нашиот регион, нација, и во светот. Нашите студенти и светски познати истражувачи факултет работат заедно за да се истражуваат решенија за климатските промени, малцинските здравствените нееднаквости, подобрување на протетика технологија, и да се создаде одржливи решенија за широк спектар на прашања.

Школарина и трошоци

Знаеме колеџ трошоци понекогаш може да изгледа застрашувачки, но обезбедување на вас со одлична вредност е нешто што ние сме многу посветени на:

Вашиот додипломски школувањето стапка е загарантирана да остане иста за 4 години.
Ако живеете во една од 14 имаат право на западните држави, школарина ќе биде приближно половина од стапката на школувањето надвор од државата.
Нашите студенти имаат речиси 25 отсто помалку долг студентски кредит од националниот просек.

Атлетика

Северна Аризона Универзитетот има 15 NCAA дивизија јас атлетика тимови. Ние нудиме исклучителни студентот искуство спортист, кулминирајќи во дипломирањето. Нашите програми биле почестени неколку пати со престижната Big Sky конференција претседателите на Куповите, која го признава целокупниот спортски успех во конкуренција и академици.

нашите вредности

Квалитет во образованието

Ние нудиме ригорозни, со висок квалитет и прифатлива образование на сите наши ученици. Видите неверојатни разлики дека многу од нашите дипломирани студенти се направени.

вашиот успех

За да се обезбеди својата иднина успех, ние сме посветени на ставање на потребите на вас, на ученик, во центарот на сè што правиме. Нашите истакнати професори се посветени не само на наставата, туку служат како ментори и да работам со вас, како и. Тука, рацете на учење и можности за истражување и креативни работи се достапни за вас, дури и како додипломски.

далечинско образование

Тоа е важно за нас да се обезбедат сите квалификувани студенти со пристап до високото образование. Преку продолжениот кампуси на Северна Аризона, можете да заработите степен на повеќе локации во Аризона.

Разновидност

Што го промовира различноста е камен-темелник на универзитетот. Да им помогне на прошири своите универзитетски искуства, ние спонзорираме повеќе меѓународни можности и културно-забавни настани.

Ние го промовира вклучувањето во целата своја универзитетските наставни програми. Покрај тоа, ние создаваме можности за сите различни групи да ги споделат своите перспективи и знаење, така што сите ученици добиваат богата учење искуство. Заедно, ние се изгради граѓанско, ангажирање, и почитувана климатските кампусот каде се почитуваат сите средини.

Сите студенти се охрабрени да учествуваат во нашиот широк спектар на студентските клубови и организации кои негуваат различни интереси.

Интегритет

Праведност и чесност не се само карактеристиките на восхитувачка човек, тие се, исто така, карактеристики на прекрасна организации. Ние се стремиме кон токму тоа, и се посветени на транспарентноста и отчетноста-за праведност и чесност во сè што правиме. Сите од нашите најнови факти и статистички податоци може да се најдат на Одделение за планирање и институционално истражување.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online BAs » Гледа Online BScs » Гледа Health BScs » Гледа BBAs » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа PhD » Гледа Bachelor »

Programs

This school also offers:


ма во наставата на англиски како втор јазик

Студии врз за студентски град Целосна 18 - 24 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

Нашите TESL степен е комбинација силна теоретска основа во применета лингвистика со практична обука во наставата на англиски јазик на луѓе кои зборуваат други мајчини јазици. [+]

Нашите TESL степен комбинира силна теоретска основа во применета лингвистика со практична обука во наставата на англиски јазик на луѓе кои зборуваат други мајчини јазици.

Програмските цели

На клучните цели на програмата се:

обезбеди лингвистичката теорија потребно за ESL / ЕФЛ наставниците опремување на наставниците со практични вештини неопходни за ефективна настава јазик ги подготви студентите за понатамошни студии во наставата по англиски јазик, применетата лингвистика, и сродните области TRACKS ... [-]

Med во двојазични и мултикултурно образование

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

Нашата диплома програма ги подготвува кандидатите за кариера како професор по англиски како втор јазик (ESL) наставник училница, ESL учител ресурси, или учител одговорен за обезбедување на ESL настава и поддршка во редовните училница или посебни поставувања. [+]

Наставни барања за 2016-2017 академска година

Нашата диплома програма ги подготвува кандидатите за кариера како професор по англиски како втор јазик (ESL) наставник училница, ESL учител ресурси, или учител одговорен за обезбедување на ESL настава и поддршка во редовните училница или посебни поставувања. Кандидатите се стекнат со знаења, вештини и подготовки за развој на ESL вештини во читање, пишување и слушање, и за вклучување на заедницата и семејствата како партнери. Тие исто така ќе ја напушти програмата со историска перспектива на англиски јазик ученици во САД Кандидатите ќе развијат посебни вештини за проценка на англиски јазик на ученикот вештини и содржината на знаење област, како и познавање на различни модели програма. Тие ќе се запознаат со тековните истражувања во ESL настава, и се разбере како теорија може да се структурирани во училница пракса за развој на орален јазик и писменост вештини на сите ученици.... [-]


Менг во инженерство на животната средина

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

Ова не-теза програма е наменета за вршење на стручни лица и ви овозможува да се изгради дополнителна експертиза во областа на инженерството областа на животната средина на водните ресурси, контрола на загадувањето на воздухот, одржлив инженеринг, хидрогеологијата, биотехнологијата и дизајнот на изградена и природна санација системи. [+]

степен барања

Да заработи на овој степен, мора да завршат вкупно 30 кредит часови:

применета математика се разбира, во соодветната тема, како што нумерички методи, линеарна алгебра, или статистичка анализа (3 часа кредит) Се разбира за управување со инженеринг (3 часа кредит)

24 кредит часови од:

општа инженеринг, инженерство на животната средина, градежништво, машинство, или геологија, избрани со одобрение вашиот комисија (15 кредит часови) изборни предмети (9 кредитна часа), кои можат да вклучат до шест часа кредит во практични проекти по избор прием информации ... [-]

Менг во електротехниката

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

степен на Менг ЕЕ е не-теза програма која се фокусира на развивање на напредни електротехниката експертиза преку искуство проект-базирана. [+]

На Менг ЕЕ степен е не-теза програма која се фокусира на развивање на напредни електротехниката експертиза преку искуство проект-базирана.

Дипломирани студенти на овој степен имаат напредни експертиза и се добро квалификувани да работат во разни електрични инженеринг апликации. Студентите кои се планира за понатамошно постдипломски студии во р Програмата може да бидат заинтересирани во тезата-базирани берза ЕЕ програма.... [-]


Менг во градежништвото

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

Учителот од Инженеринг е не-теза професионална степен, првенствено врз основа на работа се разбира и / или на проектот инженеринг дизајниран со водство на факултет советник за решавање на потреба или проблем специфични за нивните инженеринг поле на студии (граѓански, животната средина, електрични, или Машински факултет). [+]

Овој степен ви обезбедува со широк, практика базирана на образование.

степен барања

Да заработи на овој степен, мора да завршат вкупно 30 кредит часови:

применета математика се разбира, во соодветната тема, како што нумерички методи, линеарна алгебра, или статистичка анализа (3 часа кредит) Се разбира за управување со инженеринг (3 часа кредит)

24 кредит часови од:

општа инженеринг, инженерство на животната средина, градежништво, машинство, или геологија, избрани со одобрение вашиот комисија (15 кредит часови) изборни предмети (9 кредитна часа), кои можат да вклучат до шест часа кредит во практични проекти по избор прием информации ... [-]

Менг во механички инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

Учителот од Инженеринг е не-теза професионална степен, првенствено врз основа на работа се разбира и / или на проектот инженеринг дизајниран со водство на факултет советник за решавање на потреба или проблем специфични за нивните инженеринг поле на студии (граѓански, животната средина, електрични, или Машински факултет). [+]

На Мајсторот на факултет е не-теза стручно образование, првенствено врз основа на работа се разбира и / или на проектот инженеринг дизајниран со водство на факултет советник за решавање на потреба или проблем специфични за нивните инженеринг поле на студии (граѓански, животната средина, електро или машински инженерство). Овој степен програма е дизајнирана да обезбеди широка, практика базирана на образование.... [-]


Менг во компјутерски науки

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

Оваа програма им помага на студентите кои сакаат да ги надградат нивните сегашни инженеринг експертиза од страна на нурнати во современите и идните напред областа на компјутерските науки. Планот е опремен реалниот свет релевантност и флексибилност во формат на курсот и испорака далечина. [+]

На Менг CS степен е не-теза програма која се фокусира на градење на напредни компјутерски науки експертиза преку искуство проект-базирана.

Дипломирани студенти на овој степен имаат напредни експертиза и се добро квалификувани да биде лидер во различни организации, развој на софтвер. Студентите кои се планира за понатамошно постдипломски студии во р Програмата може да бидат заинтересирани во тезата-базирани берза CS програма.... [-]


МСП во науката за климата и решенија

Студии врз за студентски град Целосна 18 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

На климатските науката и решенија (CSS) програма Професионалец наука мајстор комбинација на фондација за наука клима и одржливи системи студии со професионална обука и организациски вештини за да им помогне на дипломираните студенти се успее во растечката клима индустрија. [+]

На Климатските науката и решенија (CSS) програма Професионалец наука мајстор комбинација на фондација на климатските науката и одржлив студии системи со професионална обука и организациски вештини за да им помогне на дипломираните студенти се успее во растечката клима индустрија.

Програмата ја нагласува 18-месечно, базирана програма за не-теза програма е дизајнирана да им помогне на студентите директно се однесуваат наука и политика вештини во организациски поставувања Студентите ќе се сретне со факултет, индустриски професионалци, како и координатор на кариерата да се насочите своите професионални интереси и развие портфолио на применетата нивните проекти Меѓународен Советодавниот одбор на професионалци овозможува на програмата е задоволување на тековните потреби на растечкиот климатските индустријата и обезбедува директна помош за студентите во нивните растечки професионална мрежа, обезбедување на практиканти и да напредува во својата кариера, нашите студенти ... [-]

м-р во градежништвото

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

Оваа програма им помага на студентите кои сакаат да се да го продолжат своето образование инженеринг и се здобијат со знаења и вештини за да се справи со важни инженеринг песни на нашето време: одржливост и иновации. План на студијата, располага реалниот свет релевантност и можностите за одржлив економски ефект системи, дизајн и употребливост. [+]

Оваа програма ќе ви помогне да се разбере примена на својата професија во контекст на две од најважните прашања на нашето време-одржливост и иновации. Со вашата теза, ќе се соочат со предизвикот да се смисли иновативни решенија и подобрување на постоечките методи за да се подобри нашиот свет.

степен барања

Да заработи на овој степен, мора да заврши најмалку 30 кредит часови:

6 теза кредит часови во Cene 699, 699 КС, ЕЕ 699, EGR 699 или 699 МЕ напредна математика или статистика (3 часа кредит) часа инженеринг основни курсеви 6 кредити (EGR 501 и EGR 502) изборни предмети (15 кредит часови) избрани со одобрение вашиот комисијата прием информации ... [-]

Берзата во инженерство на животната средина

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

Оваа програма ќе ви помогне да се разбере примена на својата професија во контекст на две од најважните прашања на нашето време-одржливост и иновации. [+]

Оваа програма ќе ви помогне да се разбере примена на својата професија во контекст на две од најважните прашања на нашето време-одржливост и иновации.

Со вашата теза, ќе се соочат со предизвикот да се смисли иновативни решенија и подобрување на постоечките методи за да се подобри нашиот свет.

степен барања

Да заработи на овој степен, мора да заврши најмалку 30 кредит часови:... [-]


Берзата во електротехниката

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

степен на Македонската берза за енергетска ефикасност е истражувачки и тезата-базирана програма се фокусира на примена на електротехниката за одржлив системи и напредни инженерски дизајн. [+]

На МБ ЕЕ степен е истражувачки и тезата-базирана програма се фокусира на примена на електротехниката за одржлив системи и напредни инженерски дизајн.

Дипломирани студенти на овој степен имаат напредни експертиза и се добро квалификувани да работат како лидери во одржлив дизајн, лаборатории за истражување, и претприемачки организации. Овој степен, исто така, предвидува истражување искуство и силна основа за понатамошно постдипломски студии во електротехниката д-р програмата. Студентите кои не се планира за понатамошно постдипломски студии, исто така може да бидат заинтересирани во не-теза Менг ЕЕ програма.... [-]


Берзата во компјутерски науки

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

степен на Берзата CS е истражувачки и тезата-базирана програма со која се фокусира на примена на компјутерски науки на напредни одржливост и инженеринг дизајн. [+]

степен на Берзата CS е истражувачки и тезата-базирана програма со која се фокусира на примена на компјутерски науки на напредни одржливост и инженеринг дизајн.

Дипломирани студенти на овој степен имаат напредни експертиза и се добро квалификувани да работат во развој на софтвер организации, особено во апликации кои се однесуваат на одржливоста, податоци за рударство, и софтвер за дизајн. Овој степен, исто така, предвидува истражување искуство и силна основа за понатамошно постдипломски студии во р програмата. Студентите кои не се планира за понатамошно постдипломски студии, исто така може да бидат заинтересирани во не-теза Менг CS програма.... [-]


Берзата во механички инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Flagstaff

Магистер на науки во Инжинерство (МБ) е / истражување се фокусираше степен дипломиран програма тезата-базирана. Студентите работат тесно со факултет советник да се развие личен план за истражување во рамките на нивната област акцент (граѓански и животната средина, компјутерски науки, електротехниката, или Машински факултет), кој им овозможува на студентите да се дизајнира и да ги завршат оригинално истражување истражување во нивната област на специјалност. [+]

На Магистер на науки во Инжинерство (МБ) е / истражување се фокусираше степен дипломиран програма тезата-базирана. Студентите работат тесно со факултет советник да се развие личен план за истражување во рамките на нивната област акцент (граѓански и животната средина, компјутерски науки, електротехниката, или Машински факултет), кој им овозможува на студентите да се дизајнира и да ги завршат оригинално истражување истражување во нивната област на специјалност. Овој степен програма е вредно за инженери заинтересирани во спроведувањето на докторски студии, академска кариера, или професионална кариера во истражување или производ иновации.... [-]


Contact
Адреса на локацијата
Northern Arizona University
South San Francisco Street

Flagstaff, Arizona, 86011 US
Social Media