Oklahoma Christian University School of Business Administration

Introduction

Read the Official Description

Мисијата на Факултетот за бизнис администрација е да се изгради една заедница на доживотна односи врз основа на траен христијански вредности во рамките на совршеност во современото бизнис образование. За да се постигне нашата мисија, се посветам на односите меѓу сегашните и поранешни студенти на училиштето, неговите бизнис-партнери и на универзитетот. Ние обезбеди богат, интегративни учење, која негува креативно размислување и генијалност. Ние дипломиран луѓе со карактер, интегритет, компетентност и знаења. Наша примарна Акцентот е на настава. Ние сме на континуирана потрага по перфекција во рамките на христијанските принципи. Тоа е зошто нашите основни вредности остануваат овие три принципи: Вечната вредности развој етика и интегритет во согласност со Божјото Слово. Современи бизнис едукација - демонстрација на совршеност преку иновација, стипендија и сервис. Заедница поврзување кариери, компании, заедници и цркви. На Факултетот за бизнис администрација започна иновативна, забрзана МБА програма во 2000 година. На брза песна МБА програма нуди вечерните часови две ноќи неделно, а на студентите им овозможува да заработат на нивната МБА во што малку како една година. На Факултетот за бизнис администрација е акредитирана од страна на ACBSP (Асоцијација на колегиум Бизнис Школи и програми) и е член на AACSB (Меѓународната асоцијација за напредување колегиум училишта за бизнис).

Види магистерски студии »

Programs

This school also offers:

Master

брза песна МБА програма

Студии врз за студентски град Дел-студии 12 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Oklahoma City

Влегувај во брза песна со OC МБА денес! Ајде да видиме што за разлика од една година го прави. Почне да се движи со забрзана програма која е прилагодена за да ги собере зафатени животи на работните возрасни. [+]

Влегувај во брза песна со OC МБА денес! Ајде да видиме што за разлика од една година го прави. Почне да се движи со забрзана програма која е прилагодена за да ги собере зафатени животи на работните возрасни. Со следење на наставата една или две ноќи неделно, студентите ќе можат да ја заработат својата дипломиран степени при балансирањето зафатен работни планови, семејства, и други активности. Високо мотивирани студенти може да заврши програмата во 12-16 месеци. Студентите кои сакаат да се земе само една класа неделно може да заработуваат нивните МБА во две години. Силата на наставната програма е нејзиниот акцент на етиката, со практични знаења и реалниот свет апликации. Курсеви во водство, промет, економија, менаџмент, комуникациски, организациони прашања, глобалните перспективи, финансиите и технологијата се учи од страна на факултетот кој им донесе богатство од бизнис искуство, како и академска подготовка на училницата. Додипломски студии по бизнис не е услов. Ученици од сите академски средини се добредојдени во нашата програма. ... [-]