Oogieart

Introduction

Read the Official Description

Oogie уметност

за нас

 • Настава искуство: + 33Y
 • Вкупно Стипендии: $ 43 милиони
 • Сколастичката уметност награди: 1,127
 • Националните награди настава: 29
празно мали

Портфолио песна систем ™

Ги пратите вашиот напредок во движење Ние да може лесно да се добие помош кога ви треба. Прашајте ја прашања на вашиот телефон или таблет уред од било каде во светот. Ние сме среќни да помогнеме.

празно мали

Програмата Oogie уметност Глобална уметност

Уметност Лидерство програма, уметник асистент програма, Летна уметност во странство програма

Oogie уметност сајтотпразно мали

Слушнете што нашите студенти се вели.

Многу од нашите студенти се земе курсеви со нас со години. Слушаат нивните приказни да се добие подобра идеја за она што Oogie уметност е за сите.

Студент на Рефлектор: Алекс Khomyakov од Oogie уметност на Vimeo.

празно мали

Нашите студенти се во неверојатни колеџи.

Ние работиме поединечно со секој од нашите студенти да им помогне да се добие прием на највисок ранг програми за додипломски студии во земјата.

 • Купер унија
 • Род Ајленд школа за дизајн
 • Универзитетот Харвард
 • Факултетот за визуелна уметност
 • Универзитетот во Њујорк
 • Програмата Браун + RISD двојна диплома
 • Парсонс школа за дизајн
 • Универзитетот Колумбија
 • Прат Институтот
 • Универзитетот Браун
 • UPenn
 • Карнеги Мелон Универзитетот
 • Бостон Универзитетот
 • Универзитетот Стенфорд
 • Универзитетот Јеил
 • Универзитетот Вашингтон во Сент Луис
 • колеџот во Бостон
 • Универзитетот Принстон
 • Универзитетот во Мичиген
 • SAIC
 • итн
празно мали

Ние ги скрши сопствениот рекорд секоја година.

Неодамна, нашите студенти се освои повеќе Сколастичката уметност и пишување награди од било кој друг уметничко училиште во земјата.

Oogie уметност шемапразно мали

Нашите часови помогнаа илјадници студенти

Бидејќи нашиот пристап е базиран на децении на искуство, може да се очекуваат вонредни приеми и стипендии резултати.

 • 93%: Нашата 12-месечен Студентски задржување стапка
 • +33: Вкупно години искуство на наставата
 • 9: 1: просечниот сооднос студент-професор по класа
 • стапка на успех прием на колеџи: 100%
 • $ 37k: Просечната schollarship долари доделени на нашите дипломирани студенти
 • 5.6: просечниот број на награди од страна на секој од нашите студенти
 • 40%: процент на студенти, без планови да се големи во уметноста
 • $ 35k: Вкупно schollarship долари освои уметност студенти Oogie
празно мали

Oogie уметност сака да ви се исполнат

Регистрацијата е во тек! КЛИКНЕТЕ ТУКА ЗА распоредот.

Студент на Рефлектор: Hiann Ли од Oogie уметност на Vimeo.

This school offers programs in:
 • Англиски

Гледа Summer courses »

Programs

This school also offers: