Our Lady of the Lake University School of Business

Introduction

Read the Official Description

На Факултетот за бизнис нуди додипломски и постдипломски програми за национално акредитиран од страна на Здружението на колегиум Бизнис Школи и програми (ACBSP). Тоа се: диплома за бизнис администрација, диплома за уметности во менаџмент, диплома за применета студии по менаџмент и Магистер по бизнис администрација. Покрај тоа, школата нуди диплома по компјутерски информациони системи и безбедност, диплома за наука образование во компјутерски и информациони системи и безбедност Образование за оние кои сакаат да се стане сертифициран како професор во средно училиште во оваа област, како и новата МСП во Е-бизнис. Степен планира поставување издаде специјализација барања, како и општите барања за образование кои се уникатни за бизнис администрација и електронска трговија / информативни системи специјалност, можат да се добијат во канцеларијата на деканите.  

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online MSc »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во информатичките системи и безбедност

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави San Antonio Dallas + 1 more

На МСП во информациските системи и безбедност е најпосакувана диплома за следната генерација на директори. [+]

На МСП во информациските системи и безбедност е најпосакувана диплома за следната генерација на директори.

Глобал клиенти, домот работници, на on-line продажба и поддршка, интегрирани системи, а ти си одговорен за одржување на сето тоа заедно и земајќи ја на следното ниво. Ова не е вашиот родител светот на бизнисот. Нејзините Е-бизнис и неговите сите врз основа на информациони системи и безбедност, и OLLU можат да ви помогнат. ... [-]


Магистер на науки во организациски раководство

Студии врз за студентски град Целосна August 2019 Соединети Американски Држави Dallas San Antonio

Можете да изберете општо организациски раководство големи или зголеми со сертификати во правда, мексиканскиот американски студии, Borderland студии или превенција на насилство и интервенција. [+]

Надвор менаџмент

Компании и организации денес се соочуваат со постојани промени. Економиите во развој, нови технологии и глобалната конкуренција го направија тоа неопходно за бизнисот да вработуваат луѓе кои можат да им помогнат да се справат со овие услови. Менаџерите денес не само што мора да биде добро логистичка стратези, тие мора да бидат добри лидери, луѓе кои можат да ги инспирира другите да продолжи со визија. ... [-]


Master

Мајстор за бизнис администрација

Студии врз за студентски град August 2019 Соединети Американски Држави San Antonio Dallas

Мајстор за бизнис администрација степен програма е иновативна програма дизајнирана за да ги задоволи потребите на вршење на извршни директори во добивката и непрофитна поставувања. [+]

Мајстор за бизнис администрација степен програма е иновативна програма дизајнирана за да ги задоволи потребите на вршење на извршни директори во добивката и непрофитна поставувања. Нуди во популарните Викенд Степен програма формат, МБА се фокусира на острат вештини во процесот на донесување на одлуки и решавање на проблеми однесување за професионална администраторите. наставни дизајн на програмата се интегрира научни и технолошки достигнувања со докажани принципи на менаџментот. ... [-]