Pamplin College of Business, Virginia Polytechnic Institute and State University

Introduction

Read the Official Description

На Pamplin колеџ, како центар на совршеност, е академски генератор на висок квалитет се применуваат и теоретски истражувања што преведува во наставата супериорност и лекар апликации за сите нејзини публика. Изјава на Намена На Pamplin на Бизнис колеџот ќе биде признат како најдобар додипломски бизнис училиште Вирџинија преку исклучително настава со полно работно време факултет, кои се, исто така, национално признати во теоретски и применети истражувања. На колеџ Pamplin е дополнително обврза да биде познат по своите дипломирани програми во текот на Комонвелтот, и да им служи на бизнисот и општеството преку експертиза на факултет, најинтересните и студенти. Спектар на програми На Pamplin на Бизнис колеџот нуди специјалност во областа на сметководството и информациски системи, информатичката технологија, бизнис, економија, финансии, угостителството и туризмот за управување, менаџмент и маркетинг. Нејзината он-кампусот запишување е околу 3.800 студенти и 230 со полно работно време на дипломираните студенти во МБА, мајстор на Сметководство и информациони системи, Магистер по угостителство и туризам управување, и д-р програми. На колеџ, се запишува 160 скратено работно време МБА и 57 извршен МБА студенти на Северна Вирџинија центар Вирџинија во Митрополитот Вашингтон, а околу 70 професионални МБА студенти, кои се земе часови кои наизменично две други локации во државата. Ваков вид истражување, еминентни стипендии Pamplin членови на факултет се справуваат со големи проблеми во индустријата, финансии, управување со пракса, и информатичката технологија, за да именува неколку области. Нивното истражување придонесе за поголемо разбирање на бизнис прашања, се наведува во владата расправи и судот сведоштво, и одигра улога во креирањето на политиката. Иако спонзориран од истражувањето не е централен аспект на истражувачки програми на бизнис училишта, неколку Pamplin членови на факултет се привлече националното финансирање за нивните истражувања, во кои работат како членови на интердисциплинарни тимови. Одделенија на колеџ исто така редовно се рангираат меѓу првите програми во земјата или во светот за научни продуктивноста, врз основа на член објавување во водечките академски списанија во нивните области. Национално и меѓународно признати факултет Експертите Високи факултет Pamplin е научи многу од предмети потребни; студентите учат од професори кои ќе освојат наставата и истражувањата награди, пишува на книги кои се користат во училниците насекаде, послужи како консултанти на компаниите, или работеле во бизнисот и индустријата. На колеџ, има 20 добитници на вино награда на Универзитетот за настава совршеност, бидејќи наградата е основана во 1957 година.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Part time MBAs » Гледа EMBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Ms во сметководствени и информациски системи

Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Blacksburg Abingdon + 1 more

Програмата Магистер по сметководство и информациони системи (MACIS) е отворена за студентите со диплома во било која дисциплина. [+]

Програмата Магистер по сметководство и информациони системи (MACIS) е отворена за студентите со диплома во било која дисциплина. Влегувањето на учениците кои не го сторија тоа, мора да ги завршат следните предуслови: еден предмет во основите на сметководството, принципите на макро и микроекономија, деловната статистика, деловното право, принципите на управување, принципите на маркетингот, принципите на финансирање, основите на науката за управување и деловната политика. Постојат неколку други предуслов курсеви кои се единствени за избраната опција. Студентите без претходно колегиум студии во сметководство и бизнис администрација може да очекуваат да поминат најмалку две години во програмата. За оние кои ги исполниле условите во позадина - односно, студентите кои студирале бизнис, сметководство или информациски системи како студенти - програмата обично може да се заврши во 12-15 месеци. Мајстор за сметководство и информациони системи програма бара завршување на 30 часа семестар. Тој е дизајниран да обезбеди дипломирани студенти со специјализирани знаења во една од четирите програмски опции: информациски системи, финансиски извештаи и услуги за уверување, финансиски услуги или даночно сметководство. Студентите избираат опција при влегување во програмата. Услуги за финансиско известување и осигурување... [-]


Master

Магистер по угостителство и туризам и менаџмент

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Blacksburg Abingdon + 1 more

Магистер на науки во ХТМУ дава можност за раст како студент и кариера во режија физички лица заинтересирани за кариера како среден менаџерски персонал, наставници, истражувачи, консултанти и за сите аспекти на туристичката индустрија. [+]

Магистер на науки во ХТМУ дава можност за раст како студент и кариера во режија физички лица заинтересирани за кариера како среден менаџерски персонал, наставници, истражувачи, консултанти и за сите аспекти на туристичката индустрија. Студентите можат да очекуваат стимулативна средина поттикнување на кои бараат примена на нови знаења во оваа индустрија. Оваа програма вклучува интерфејс и фокус, низ предмети и завршувањето на професионалниот хартија, со индустријата и образовните држави за прашања од непосредно и долгорочно значење за индустријата. ... [-]


Мајстор за информатичка технологија

Он-лајн студии Целосна 1 година September 2019 Соединети Американски Држави Blacksburg Abingdon + 1 more

Програмата VTMIT е заедничка диплома помеѓу Колеџот за инженерство и Колеџот за бизнис на Памплин, од кои двете имаат национални рангирања кои постојано ја ставаат Вирџинија Техуд меѓу првите педесет универзитети низ целата земја во бизнисот и инженерството. Степен на информатичка технологија од Вирџинија Техника е добро познат и високо се почитува меѓу работодавците и ИТ професионалци низ целиот свет. [+]

Како ИТ степен од Технологијата Вирџинија ќе ја прошири својата иднина?

Од своето основање како колеџ за грант во 1872 година, Политехничкиот институт во Вирџинија и Државниот универзитет, популарно познат како Вирџинија Тех, стана најголем универзитет во Вирџинија. Со околу 200 програми за образование и 148 милиони долари за истражувачки проекти секоја година, Вирџинија Тек е водечка истражувачка институција во државата. Посетете ја Вирџинија Техника Преглед за дополнителни информации.... [-]


полно работно време МБА програма

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Blacksburg Abingdon

На "Вирџинија Тек" Мајстор за бизнис администрација на програмата во Национална Капитал регион е комбинација на ресурсите на Blacksburg кампусот на универзитетот со пристапноста на Вашингтон, градското подрачје. [+]

На "Вирџинија Тек" Мајстор за бизнис администрација на програмата во Национална Капитал регион е комбинација на ресурсите на Blacksburg кампусот на универзитетот со пристапноста на Вашингтон, градското подрачје.

Тој нуди квалитет и предизвик што би се очекувало од добро организирана, програма која е целосно акредитирана од страна на AACSB, на Меѓународната асоцијација за менаџмент образование. И тоа се специјално дизајнирани за потребите на полно работно време професионалец кој е заработка на МБА на скратено работно време врз основа. ... [-]