Park University

Introduction

Read the Official Description

Парк Универзитетот е основан во 1875 година, и е институција од четири години, приватни, непрофитни, coeducational, либерални уметности со програми кои се целосно акредитирани од страна на Комисијата за високото образование, член на Централна Северна Здружение на колеџи и училишта. Паркот е именуван како врвот е рангирана на вредноста на национално ниво меѓу приватните колеџи и универзитети од страна на родителите и колеџи, онлајн ресурс за родители на колеџ-врзани студенти, и нема надвор од државата школувањето. Студирање во парк универзитет Како приватна установа, класи паркот се мали и ангажирање. Професори обезбеди лични внимание и да ги подготви студентите за доживотно учење. Со студенти од повеќе од 120 земји, Парк, обезбедува можности да се запознаат нови култури и да се стекнат со знаења за да се успее во глобалниот пазар. Студенти се запишуваат во парк универзитет можат да ги завршат нивните дипломи во традиционалните класи, во онлајн класи, или со комбинирање на традиционалните и онлајн класи на начин кој одговара на нивните потреби и ги подобрува своите образовни искуства. Нашата онлајн курсеви се интерактивни, студентот во центарот, и се одржуваат од страна на високо квалификувани, искусни факултет. Нашата цел е да се направи тоа како погодно што е можно за да заработите напреден степен и да се изгради вашиот успех. Центар за поддршка на Академскиот нуди многу услуги за да им помогне на нашите студенти со нивните академски напредок и развој на кариера CENTE р обезбедува услуги за сите фази на развој на кариерата. Области на студии Парк универзитет нуди додипломски и постдипломски програми во следните области на студии:

Уметности, музика и театар БИЗНИС Комуникациски студии образование Хуманитарните науки Информации и компјутерски науки / математика ЈАЗИЦИ Лидерство и администрација Природни науки Prelaw Premed / Медицински Општествени науки и психологија

Акредитација Програми Парк Универзитетот програми се акредитирани од страна на Комисијата за високото образование, член на Централна Северна Здружение на колеџи и училишта.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Види магистерски студии » Гледа Health BScs » Гледа Health Associate of Science » Гледа Health Master » Гледа BAs » Гледа BScs » Гледа Law LLB » Гледа курс » Гледа Bachelor » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор на уметноста во едукативен лидерство

Студии врз за студентски град 8 недели September 2019 Соединети Американски Држави Kansas City Parkville

Мајсторот на образованието со специјализација во едукативен лидерство степен е дизајниран да ги подготви студентите за сертификација во principalship. Тоа е понудена во формат на осум недели, класи на состанокот една вечер неделно, за 4 1/2 часа. [+]

мајстор на уметноста во едукативен лидерство

Мајсторот на образованието со специјализација во едукативен лидерство степен е дизајниран да им овозможи на сертификација за principalship во 36 часовна програма. Тоа е понудена во формат на осум недели, класи на состанокот една вечер неделно, за 4 1/2 часа. Со полно работно време за запишување е еден курс по осум недели рок. Со полно работно време за запишување во текот на учебната година и два предмети за две лета им овозможува на проектот во две календарски години. Студентите кои се вработени со полно работно време се охрабруваат да не се потежок товар. ... [-]


мајстор на уметноста во комуникација и лидерство

Он-лајн студии Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Kansas City Parkville

Во Република Платон, тој се дискутира за соодветна обука што треба да биде дел од едукација на политичките лидери. Уште од времето на класичниот грчки филозофи, безброј личности се шпекулира за принципите на лидерство. [+]

Мајстор на уметноста во комуникација и лидерство

Во Република Платон, тој се дискутира за соодветна обука што треба да биде дел од едукација на политичките лидери. Уште од времето на класичниот грчки филозофи, безброј личности се шпекулира за принципите на лидерство. Од пребарувањето за ефективно лидерство денес продолжува како современите организации стана покомплексен. Мајстор на уметноста во комуникација и лидерство започнува со премисата дека комуникацијата е суштината на ефективно лидерство. На студентот обучени во комуникацијата е уникатно квалификуван да обезбеди иновативни раководство во рамките на глобалната заедница. Овој дипломиран програма е наменета за професионалци кои сакаат да се изгради на нивните сегашни кариера вештини, преминете на нова позиција или организација, или желба лично збогатување. Комплексноста на односите и натпреварувачки карактер на бизнис побарувачката лидери со високо полиран интерперсонални и организациски вештини. Овој степен обезбедува, практично и теоретски знаења потребни за да служи во корпоративното поставувања, војската, непрофитна, владата, политиката, или други арени. ... [-]


Master

господар на музиката

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Parkville Kansas City

Мајстор на музиката степен програма е напреден курс на студија за музичари кои поседуваат диплома 's степен и се бараат кариера како професионални музичари. [+]

Мајсторот на музиката

&nbsp

Мајстор на музиката степен програма е напреден курс на студија за музичари кои поседуваат диплома 's степен и се бараат кариера како професионални музичари.

&nbsp

Услови за прием

&nbsp

Секој кандидатот мора да има диплома 's степен од регионално акредитирани САД институција за високо образование или четири години на еквивалентни со полно работно време колеџ работа од акредитирана странска институција. Минималните додипломски одделение точка просек (GPA) потребни за прием е 3,00 на 4,00 скала. Индивидуалните програми може да бара соодветно влезот тест резултатите како што е GRE или GMAT.Иако влезот тест резултатите сами по себе не претставуваат единствена или крајниот критериум за доделување или одбивање прием во секој студент, секоја програма што користи тест резултатите ќе ги разгледа, во комбинација со други критериуми, како суштински дел од барањата за доделување на целосен прием. Кандидатите кои имаат господар 's степен не се бара да ги достави резултатите на GRE или GMAT. Услови за прием може да се повлече, ако тоа беше доделена врз основа на значително неточни информации или на испуштањето на релевантните факти, кои, доколку се познати во времето на прием, би резултирала со негирање. Со цел да се заврши процесот за аплицирање, кандидати треба да достават на Факултетот следниве документи освен ако поинаку не е наведено од страна на политиката: ... [-]


господар на образование во образованието за возрасни

Он-лајн студии Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Kansas City Parkville

Оваа програма го отелотворува прогресивна и кохерентна проспект во следниве основни области: теоретски и филозофски основи на образованието за возрасни [+]

Мајстор за образование во образованието за возрасни

Оваа програма го отелотворува прогресивна и кохерентна проспект во следниве основни области:

На теоретски и филозофски основи на образованието за возрасни Основните импликации, карактеристики, и широк опсег на образованието за возрасни Критичко размислување кон општествени промени во образованието за возрасни Раководството и олеснување потребни за учење и развој за возрасни Истражување за образование на возрасни ... [-]

господар на образование во раното детство образование

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Kansas City Parkville

Мајстор за образование програма, со акцент во раното детство образование, е дизајниран за да обезбеди напредна предмети на теми специфични за работа со млади деца, раѓање, преку градус [+]

Мајстор за образование во раното детство образование

Мајстор за образование програма, со акцент во раното детство образование, е дизајниран за да обезбеди напредна предмети на теми специфични за работа со млади деца, раѓање, преку три одделение. Мајстор за образование степен со акцент во раното детство, се претпоставува силна, тековни позадина во принципите на раното детство образование, дете раст и развој, наставните програми, наставни стратегии, оценување, работа со семејства и заедницата, и застапување. Степенот не е дизајниран да им обезбеди на предмети за сертификација во раното детство образование.... [-]


господар на образование на наставниците раководството

Студии врз за студентски град 36 часа September 2019 Соединети Американски Држави Kansas City Parkville

Мајстор за образование степен во Наставник раководство, кое содржи четири насоки, почна во октомври 1995 година, станувајќи првиот дипломиран програма во училиште за образование.Степенот е [+]

Мајстор за образование степен во Наставник Лидерство

&nbsp

Мајстор за образование степен во Наставник раководство, кое содржи четири насоки, почна во октомври 1995 година, станувајќи првиот дипломиран програма во училиште за образование. Степенот е дизајниран да ги задоволи практичните потреби на училницата наставникот, и користи модел пракса што врски теорија и пракса заедно, во секој курс. ... [-]


господар на образованието во јазикот и писменоста

Студии врз за студентски град 8 недели September 2019 Соединети Американски Држави Kansas City Parkville

Мајстор за образование во јазикот и писменоста степен е дизајниран со три песни, на три типа на едукатори: училницата наставникот песна, за К-12 едукатори веќе држи сертификација и наставата во јавниот и приватниот [+]

Мајстор за образование во јазикот и писменоста

&nbsp

Мајстор за образование во јазикот и писменоста степен е дизајниран со три песни, на три типа на едукатори: Училницата наставникот песна, за К-12 едукатори веќе држи сертификација и настава во јавните и приватните училишта. Оваа песна е наменета да им помогне на "редовни " наставниците во училница подобрување на писменоста развој на сите ученици во нивните училници, како и да им се помогне да се работи ефикасно со ученици кои имаат писменост потреби, во рамките на нивните училници. Оваа песна не доведе до дополнителни сертификати. Специјалниот читање Наставник / писменост Тренерот на патеката, за едукатори сакаат да работат како писменост тренери или специјални читање наставниците, во различни јавни и приватни поставувања.Степенот на програмата ги исполнува меѓународните ИРА 's стандарди за читање Професионалци (2003 ревизија) за Категорија II: училницата наставникот и Категорија III: Читање специјалист / писменост тренер. Оваа песна води кон Мисури Специјални читање сертификација. Овој сертификат не е на располагање како почетен сертификат; кандидатите веќе мора да бидат заверени во друга област. На англиски јазик за Воведничари на други јазици (ESOL) Наставник песна, за едукатори сакајќи ESOL лингвистиката и втор јазик стекнување основите како и ESOL методи, материјали, и проценки за јавни и приватни училишта. Овој степен програма ги исполнува ИРА 's стандарди за читање Професионална, Национален TESOL стандарди, како и Мисури Одделот за основното и средното образование ESOL стандарди. Оваа песна води кон Мисури ESOL сертификат.Сертификација не е на располагање како почетен сертификат; кандидатите веќе мора да... [-]


господар на јавната администрација

Он-лајн студии Студии врз за студентски град 36 часа September 2019 Соединети Американски Држави Kansas City Parkville + 1 more

МПА на програмата ви овозможува да бидете прилагодливи во својата кариера, се разбере и да се подготви за МНОГОСЕКТОРНИ и крос-сектор реалност, и успешно ја води во вашиот менување на животната средина.Затоа што [+]

Мајстор за јавна администрација

&nbsp

МПА на програмата ви овозможува да бидете прилагодливи во својата кариера, се разбере и да се подготви за МНОГОСЕКТОРНИ и крос-сектор реалност, и успешно ја води во вашиот менување на животната средина. Бидејќи на МПА е вредности-управувано програма, ќе се фокусира на не само вршење на работите на вистинскиот начин, но на храброст да ја направат вистинската работи. ... [-]


Videos

Park University: Go for it!

Goal! Pass your last barrier. Go for it.

Leap! One small step for man. Go for it.

Dance! Pure Joy. Park University. Go for it.