University of California, Irvine - The Paul Merage School of Business

Introduction

Read the Official Description

Извонреден Искуство Добредојдовте на Универзитетот во Калифорнија, Ирвин, Пол Merage школа за бизнис веб-сајт. На Merage Пол школа за бизнис, порано на Факултетот за менаџмент (GSM), ви нуди широк избор на образовни и бизнис раководство алатки кои можат да ви помогнат да станете иновативен лидер, светска класа научник или ангажира врвни МБА регрутира подготвена да помогне да вашата компанија на следното ниво. Училиштето нуди четири МБА програми: полно работно време МБА програмата (традиционален, две години) и три со скратено работно време програми: МБА програмата за целосно вработени професионалци (FEMBA), три-годишна програма; на МБА програмата за раководители ( EMBA), и на МБА за здравство раководители (HCEMBA). Од доаѓањето на МБА рангирање во 1997 година, на училиште се појави во Топ 5 МБА програма пласман 7 пати и во првите 15 пласман 8 пати. Полно работно време на МБА програмата рутински е рангиран како еден од најдобрите Б-училишта во земјата од страна на американските Вести и World Report и Бизнис. Факултет на училиштето е и на меѓународно признаен како еден од најдобрите. Во 2002 година, Бизнис кругот на Merage Пол школа за бизнис факултет 5 во интелектуален капитал во САД. Во 2005 година, Фајненшл тајмс рангиран факултет 15 во светот, а исто така, кругот МБА на училиштето во 2005 година својата национална топ 10 ранг-листа. Во 2005 година, The Wall Street Journal рангирана МБА се фокусира на училиштето за информатичка технологија како 4 во државата. Во училиштето е д-р програмата продолжува да произведува млади научници кои одат за да учат и спроведе истражување на врвни универзитети низ целата земја. На ново развиен програми за додипломски студии во бизнисот да продолжи да расте и разни центри на училиштето и професионален развој напори се брзо да стане средишна точка на бизнис заедницата. На Универзитетот Ирвин Пол Merage школа за бизнис создава конкурентна предност од едукација и обука на идни лидери во стратешки иновации, аналитички одлуки и информатичката технологија. Супериорен образование, светска класа факултет, како и можности да се интегрираат учење во училница со моќни искуствено можности со најдобрите фирми Јужна Калифорнија овластува студенти. Наоѓа во прекрасна Ирвин / Њупорт Бич заедница, бизнис школа е дел од образовниот култура кој го поттикнува водство, знаење, општествена одговорност и храброст да издвоите и преземат стратешки ризици. Системот УЗ е позната по својата академска и истражувачка моќ. УЗ Ирвин има произведено три добитници на Нобелова награда во последната деценија. Сега рангови САД Вести & 2006: полно работно време МБА програмата е рангиран # 38 на национално ниво, и # 19 меѓу јавните универзитети 2005: Извршен МБА програмата е рангиран # 20 на национално ниво. Фајненшл тајмс 2007: полно работно време МБА програмата е рангиран # 31 во САД и # 49 на меѓународно ниво; факултет истражување е рангиран # 28 на меѓународно ниво. 2007 EMBA програмата е рангиран # 11 во САД и # 30 на меѓународно ниво; факултет истражување е рангиран # 20 на меѓународно ниво. Процент на Женски факултет е # 1 на меѓународно ниво. Форбс магазинот 2007 Училиштето е рангиран # 45 на врвот САД 50 Форбс листата на бизнис училишта со најдобро враќање на инвестицијата. Вол стрит журнал / Харис Интерактив 2007 Училиштето е рангиран # 42 на регионално и национално # 7 за информатичка технологија. Бизнис 2004 Полно работно време МБА програмата е рангирана меѓу првите 50 на национално ниво. Визија, Мисија и заедничките принципи Визија На Merage Пол школа за бизнис, ќе бидат признати меѓу првите државен универзитет истражувања базирани на бизнис школи. На Факултетот ќе има значајна улога во остварување на визијата на Универзитетот на Калифорнија, Ирвин, да биде еден од најдобрите јавниот истражувачки универзитети во земјата до 2014 година. Мисија На Merage Пол Факултетот за бизнис ќе ја зајакне општествено одговорни и стратешки раст во глобалната економија иновации. Аспирација Школата ќе бидат признати меѓу првите дваесет и пет истражувања базирани на бизнис школи. Заедничките принципи Ние сме посветени на откривање и ширење на знаењето за менаџмент, иновации и стратешки раст во глобалната економија, преку истражување, учење и услуги за заедницата. Ние ќе обезбеди иновативни средина за учење дека предизвиците на студентите да размислуваат креативно, да се предвиди промените и да доведе стратешки развој во конкурентна, технологија интензивна глобалната економија. Ние сме посветени да одигра значајна улога во развојот на заедницата преку обезбедување на претприемачите, претпријатија и други организации со студентите и факултетот експертиза, како и преку создавање на додадена вредност извршната и други доживотно учење. Ние го цениме разновидност и сме посветени на одржувањето на животната средина на интегритет, меѓусебно почитување и учтивост и за привлекување на различни група на студенти, факултет и кадар. Ние сме посветени на принципот дека секој дипломиран од нашите програми ќе имаат потенцијал да се направи значаен придонес за својата професија и на општеството.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Health M.D. » Гледа курс » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

двојна диплома програми МБА

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Irvine

Merage школа нуди две специјални програми во комбинација со вашиот полно работно време МБА програма во која може да се добие двојна диплома. [+]

Merage школа нуди две специјални програми во комбинација со вашиот полно работно време МБА програма во која може да се добие двојна диплома. Ако барате кариера како лекар со клучна улога за управување во здравствена организација, MD / МБА програмата ги исполнува овие барања. Ние исто така нудиме студенти на забрзана 3/2 програма во која може да се здобијат со диплома и МБА во пет години.... [-]


здравствена заштита МБА програмата (hcemba)

Студии врз за студентски град Дел-студии 24 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Irvine

За здравствена заштита Извршен МБА Програма (HCEMBA) ги спојува здравството индустрии со бизнис образование во уникатен средина за учење. [+]

На бизнис од страна на здравствената заштита.

За здравствена заштита Извршен МБА Програма (HCEMBA) ги спојува здравството индустрии со бизнис образование во уникатен средина за учење.

Ќе се стекнат со основите на управувањето и темелно разбирање на економските, политичките, социјалните и динамика што имаат различита светската здравствена индустрија. На Merage здравство Извршен МБА (HCEMBA) на програмата е специјално наменета за здравствените работници кои сакаат да го прошират својот бизнис експертиза. ... [-]


МБА програмата (IACBE)

Студии врз за студентски град Дел-студии 21 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Irvine

Наменета за искусни менаџери кои сакаат да се вклучат во ригорозни МБА програма со други лидери, на работа се разбира им овозможува на учесниците да ги применат своите нови вештини и знаења веднаш. [+]

Го зголеми вашето враќање на инвестицијата.

Извршниот МБА Програма привлекува успешна, мотивирани, висок потенцијал професионалци кои работат и учат заедно во средина за соработка. Наменета за искусни менаџери кои сакаат да се вклучат во ригорозни МБА програма со други лидери, на работа се разбира им овозможува на учесниците да ги применат своите нови вештини и знаења веднаш. ... [-]


целосно вработени на МБА програмата (femba)

Студии врз за студентски град Дел-студии 27 месеци March 2019 Соединети Американски Држави Irvine

Ќе постигнете вашите лични и професионални цели при вмрежување со бизнис лидери на денес и утре. [+]

Постигнување на лични и професионални цели.

Merage на капитално Вработен МБА (FEMBA) Наставната програма ја нагласува комбинација на вештини за управување со интегрирана и сеопфатна функционални знаења кои ќе можат да ги користат веднаш во вашата актуелна позиција. Вие ќе заработи истиот МБА диплома како нашите редовни студенти во прилагодена програма да се задоволат потребите и барањата на професионална работа. Како студент во капитално Вработен МБА програма, ќе постигнете вашите лични и професионални цели при вмрежување со бизнис лидери на денес и утре. ... [-]