Pfeiffer University School of Graduate Studies

Introduction

Read the Official Description

Pfeiffer Универзитетот прв ги отвори своите врати во 1885 како мисија училиште основано за да обезбеди едукација на студентите, кои имале малку можности за формалното учење. Многу се промени во текот на годините, но Pfeiffer продолжува да се нагласи "услуга, пред себе" принципи на кои се изградени. Точно, за нашата историја, Pfeiffer има направено достапност еден од своите највисоки приоритети и работи со учениците за решавање на финансиските ограничувања. Над 90 проценти од студентите Pfeiffer добиваат по некоја форма на финансиска помош. акцент Pfeiffer продолжува да биде слугинка раководство. На три места низ кои Универзитетот има за цел да обезбеди личен раст и академски знаења за нашите студенти се христијански сервис, услуга или ангажирани учење, и ко-наставни развој. Бонер Pfeiffer лидери програма, преку која студентите ќе добијат едукативен стипендии врз основа на часови на заедницата на услуги, е најголем во земјата. Нашите студенти учествуваат во различни општествено корисни проекти во текот на годината, вклучително и туторство и менторство на површина училишта, изградба на Хабитат домовите, на волонтерска основа во областа домовите за стари лица, и обезбедување на услуга за било кој број на локалните непрофитни агенции. Многу од нашите студенти, исто така, учествува во алтернативни есента и пролетта се скрши мисија патувања, која ја донела оваа година на студентите да се погоди ураган Флорида и претстојните посета на Куба. Една нова држава-of-the-art научни лабораториски објект, нова сала за престој и целосно трансформира јужната страна на кампусот продолжија да се зајакне веќе студент-пријателски кампусот. Целта Pfeiffer е да се едуцираат за државјанство. Ако сте ученик кој е во потрага на образованието, која ќе ви помогне да развијат лично, како и академски, Pfeiffer е место за вас.      

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во организациски промени и лидерство (MSL)

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Charlotte + 1 more

Наменета за лица кои бараат или поседуваат менаџерски позиции во рамките на организациската средини како што се индустриски, здравството, јавната администрација, образованието и јавната безбедност. [+]

Магистер на науки во организациски промени и Лидерство (MSL) програмата е професионално ориентирана програма степен. Програмата е наменета за лица кои бараат или поседуваат менаџерски позиции во рамките на организациската средини како што се индустриски, здравството, јавната администрација, образованието и јавната безбедност. На MSL е напредна Однесување наука програма. Тој се фокусира на развивање или подобрување на способноста на раководството, како и развивање на знаења и вештини потребни за планирање и управување со промени напорите во рамките на организациите. Наставната програма ја нагласува MSL најактуелните истражувањата и практиката во напредна организациско однесување концепти, интерперсоналните комуникациски вештини, разрешување на конфликти, групна динамика, разновидност менаџмент, човечки ресурси и развој, продуктивност, градење на тимови со високи перформанси работа и планирање, спроведување и управување со промени програми. Дипломирани студенти на програмата MSL ќе има потребното знаење и вештини за значителен напредок во нивните професионални кариери. Покрај тоа, на програмата ги подготвува студентите за влез ниво или напредно ниво кариера во човечки ресурси, развој на човечки ресурси, организациски развој и / или Организациона Консалтинг. Фокусот на програмата е развој на применети вештини за непосредна примена. ... [-]


Master

Господар на здравствената администрација

Студии врз за студентски град Целосна 5 семестри September 2019 Соединети Американски Држави Charlotte

Текот на оваа студија се фокусира на практичните апликации од бизнис и здравје полиња на знаење. [+]

Мајстор за здравство администрација програма е наменета пред се за влез и средно ниво на здравствени услуги на менаџери, кои бараат подобри менаџерски и бизнис компетенции, со цел да ги постигнат своите цели во кариерата. Иако програмата е наменета пред се за оние кои работат во здравствената служба поставувања за околу три години, индивидуалните аранжмани можат да се развиваат за лицата со пократки мандат, како и оние кои не се ужива претходните вработувања во здравствениот сектор. Текот на оваа студија се фокусира на практичните апликации од бизнис и здравје полиња на знаење. Акцентот е ставен на развој на лидерски вештини кои се неопходни за да напредува во брзо се менува и често се исклучително комплексни здравје услужно претпријатие на 21 век, како во рамките на САД и на меѓународно ниво. Содржината MHA, составен од широк спектар на дисциплински интереси, е специјално наменет за здравствените услуги на животната средина со сите свои повеќеслојна оперативни и политички димензии. Менаџерска, финансиски, правни и етички аспекти се основни за повеќето курсеви на наставната програма. Мајстор за здравство администрација програма одржува високо академски квалитет, истакнува практичните апликации и обезбедува флексибилни и удобен опции студија и во поставување на традиционалната училница и преку интернет. Дипломираните студенти ќе имаат потребните знаења и вештини за значајни професионално напредување во широк спектар на здравствени слични поставки. ... [-]