Philadelphia University

Introduction

Read the Official Description

за PhilaU

Нашиот број еден приоритет е обезбедување на студентите со академско искуство што доведува до практиканти, работни места и значајни кариера патеки. Како резултат на тоа, нашата работа поставеност стапка е 95 отсто, а нашите ученици се вработени во некои од најголемите компании во светот. Ние го правиме ова преку фокусира на иновации, иновативни размислување и нашите наградуваниот Nexus учење пристап - активни, за соработка за учење кои се поврзани со реалниот свет и да внесе со либерални уметности. Истражуваат она што го прави толку вредни образование PhilaU. Се наоѓа на 100-акр, парк-како кампусот, Филаделфија универзитет е само неколку минути од центарот на градот Филаделфија. Разгледате нашата веб страница и да дознаете повеќе за нашите единствен интердисциплинарен академски пристап и нашите повеќе од 40 професионални додипломски и постдипломски програми. Ние ве охрабруваме да дознаете повеќе за Универзитетот денес, или истражуваат нашата историја. Сакате да ги дознаете најновите вести? Посетете PhilaU Денес. За настани, проверете ја нашата календар. Кога ќе завршиш, бидете сигурни да се провери од нашите канал на YouTube за дополнителни видеа во областите на атлетиката, студентски живот и академици. Можете исто така да проверете одлични примери на студентска работа на PhilaU Behance страница. Прашања? Коментари? Ве молиме директно сите општи писмата и на сите прашања во врска со Филаделфија Универзитетот на Канцеларијата за односи со јавноста во 215.951.2851 или е-пошта: pr@PhilaU.edu

Мисија

Филаделфија универзитет е студент-центрирани институција која подготвува дипломирани студенти за успешна кариера во развојот на глобалниот пазар.

Со мешање на либерални уметности и науки, професионални студии, интердисциплинарна учење и соработка во и надвор од училницата, студентите учат да се гради во разновидна и предизвикувачки средини.

Нашите студенти се охрабрени да формираат поддршка односи едни со други, како и факултет, вработени, и алумни во академски ригорозни амбиент кој се фокусира на интелектуална и личен развој.

Филаделфија Универзитетот е искуствено учење заедница, каде се вреднуваат интегритет, креативност, љубопитност, етика, одговорност, и слободна размена на идеи.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc »

Programs

This school also offers:

MSc

MS Surface Imaging

Студии врз за студентски град Целосна 16 месеци August 2019 Соединети Американски Држави Philadelphia

Програмата за површинска обработка на слики во PhilaU нуди уникатно дипломиран дизајн образование преку гледање на сè и сè како платното преку користење на различни технологии за печатење. [+]

MS во површинска обработка на слика

За програмата

Програмата за површинска обработка на слики во Џеферсон нуди уникатно дипломиран дизајн образование преку гледање на сè и сè како платно преку користење на различни технологии за печатење. Со примена на сликање, цртање, фотографија и гравура во напредни дизајнирани студија и практики на печатење, ќе произведувате комплексни и уникатни проекти за површинска слика. Вие ќе бидете во можност да ја доведете вашата креативност во живот преку печатење преку изработка, вклучувајќи технологии за нанесување на адитиви и одземање (подобрена 3D површина и ласерско печатење), со цел да создадете нешто што можете да го замислите. Развој на производи и управување со вештини се подобрени со темелно знаење и искуство во напредна технологија за печатење, применети инженеринг и разбирање на иновативни бизнис системи.... [-]


MS индустриски дизајн

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2019 Соединети Американски Држави Philadelphia

Ранг 7 во САД и 4 на исток од DesignIntelligence, на МСП во индустриски дизајн е професионална програма врз основа на интердисциплинарна работа на проекти. Во оваа програма, ќе научат да дизајн ефикасно, во соработка и хаотичен "преден крај" на процесот на развој на производот. [+]

МСП во индустриски дизајн

За програмата

Ранг 7 во САД и 4 на исток од DesignIntelligence, на МСП во индустриски дизајн е професионална програма врз основа на интердисциплинарна работа на проекти. Во оваа програма, ќе научат да дизајн ефикасно, во соработка и хаотичен "преден крај" на процесот на развој на производот. Ќе работат со корисници, истражувачите, бизнисмените, инженери и производители да се создаде производи и системи кои се подобри во служат нивните корисници, друштва и за светот во целина.... [-]


MS корисникот искуство и интеракција дизајн

Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Соединети Американски Држави Philadelphia

Магистер на науки во искуството на корисниците и Интеракција дизајн е на кампусот програма од 18 месеци до две години составена од 31-37 кредити, во зависност од квалификациите на кандидатот по влегувањето на програмата. Оваа програма е дизајнирана да ги подготви професионалци работат и последните дипломирани да се прошири својата кариера во брзо се движат области на корисникот Искуство Дизајн (UX) и Интеракција Дизајн (IxD). [+]

МСП во искуството на корисниците и Интеракција Дизајн

За програмата

Магистер на науки во искуството на корисниците и Интеракција дизајн е на кампусот програма од 18 месеци до две години составена од 31-37 кредити, во зависност од квалификациите на кандидатот по влегувањето на програмата. Оваа програма е дизајнирана да ги подготви професионалци работат и последните дипломирани да се прошири својата кариера во брзо се движат области на корисникот Искуство Дизајн (UX) и Интеракција Дизајн (IxD).... [-]


MS моден дизајн за управување со

Студии врз за студентски град Дел-студии 3 семестри August 2019 Соединети Американски Држави Philadelphia

ваков меѓународен МСП во модата Дизајн менаџмент програма, развиен во соработка со Politecnico di Milano, е уникатно фокусирани на развој на дизајн и модни лидери на утрешнината. Со поместување надвор од рака стокмено пристап кон модата, ќе имаат можност да се фокусира на дизајн, како стратешки функција, интегриран заедно циклусот на истражување и дизајн, развој на производи, брендирање и дистрибуција. [+]

МСП во моден дизајн за управување со

За програмата

ваков меѓународен МСП во модата Дизајн менаџмент програма, развиен во соработка со Politecnico di Milano, е уникатно фокусирани на развој на дизајн и модни лидери на утрешнината. Со поместување надвор од рака стокмено пристап кон модата, ќе имаат можност да се фокусира на дизајн, како стратешки функција, интегриран заедно циклусот на истражување и дизајн, развој на производи, брендирање и дистрибуција.... [-]


MS текстилната дизајн

Студии врз за студентски град August 2019 Соединети Американски Држави Philadelphia

На МСП во текстилната дизајн на Филаделфија Универзитетот нуди една интегрирана, соработка и докажани програма која мешавини естетски и креативни вештини со новите технологии. Во студиа и училници, студентите се претвори иновативни идеи во оригинални производи. [+]

МСП во текстилната дизајн

За програмата

На МСП во текстилната дизајн на Филаделфија Универзитетот нуди една интегрирана, соработка и докажани програма која мешавини естетски и креативни вештини со новите технологии. Во студиа и училници, студентите се претвори иновативни идеи во оригинални производи.

State-of-the-art објекти, вклучувајќи ги и Центарот за извонредност на дигитален печат, електронски Жакард и dobby разбои, компјутеризирани машини за плетење и богат компјутерски потпомогната дизајн лаборатории им овозможи на студентите да се стави професионални вештини во пракса. курсеви за дизајн студио го сочинуваат мнозинството на предмети во програмата на MS и дизајн истражување е нагласено од самиот почеток.... [-]


MS текстилни инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Philadelphia + 1 more

На МСП во текстилната Инженеринг програма има за цел да се развие знаење на дипломираните студенти во напредна областа на текстилната науката и инженерството. [+]

МСП во текстилната инженерство

За програмата

На МСП во текстилната Инженеринг програма има за цел да се развие знаење на дипломираните студенти во напредна областа на текстилната науката и инженерството.

Програмата нуди широк спектар на текстилни инженеринг курсеви, кои ги подготви студентите да направат значајни придонеси во напредна технологија на преработка и текстилни материјали технологија. Внимателно интегрирани образовни придонеси на Универзитетот им овозможи на студентите да се изложени на широк спектар на можности за професионално образование. А највисок премин искуство теза е потребно по завршувањето на програмата.... [-]


Videos

This is PhilaU