Providence College, School of Business

Introduction

Read the Official Description

Школата е посветена на највисок квалитет на наставата по своите додипломски, постдипломски и школа за континуирана едукација (SCE) бизнис студенти. Школата за Бизнис на Промисла колеџ се стреми да создаде средина за учење во согласност со мисијата на Колеџот, втемелени во силни либерални уметности образование и јудео-христијанските вредности како артикулирачки во традиција Доминиканска. Изграден на звук етички стандарди, оваа средина негуваат лични, граѓански, и професионален развој на наставниците и студентите преку тесна интеракција, одлична педагогија и висок квалитет на стипендија. Ние обезбеди образование што ги подготвува студентите да бидат доживотно ученици, етички професионалци и ефективен агенти на промени. Нашите програми на студии се развие добро заоблени, општествено одговорните лица со благодарност за предизвиците и можностите на разновидност и глобализацијата. Наставната програма има за цел да им обезбеди на студентите со надлежности во одбраната на нивните полиња на истражување, како и во такви основни области како критичко размислување, лидерство, тимска работа, комуникациски и информатички технологии. Нашиот факултет се целосно посветени на квалитет во наставата и истражувањето, како што е на Факултетот за поддршка на тоа претпријатие. Ние активно ги охрабри оние интелектуални и професионални придонеси кои ќе vitalize настава и услуги. Зошто проучување на бизнис Промисла колеџ?

Себе се разликуваат со образованието искуство компјутер бизнис, во која се нагласува факултет-студент интеракции поставени во мал училница животната средина. Одделат себеси од другите со бизнис образование, кои се втемелени во либерални уметности и јудео-христијанските вредности во традицијата Доминиканската Збогати вашиот разбирање на кој сте со различни основни курсеви од бизнис на либерални уметности и науки. Инвестирајте во етичка, морална и духовна вредност базирани на образование за да стане бизнис професионална со етички одлуки вештини. Развие страст за вистината, ум за испрашуваoе, како и можноста да се интегрираат вашиот компјутер бизнис образование да креативно процесира бизнис прашања.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии »

Programs

This school also offers:

Master

Мајстор за бизнис администрација

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Providence

На програмата на студии кои водат до Мајстор за бизнис администрација степен се состои од практични курсеви, кои можат да се користат на работа. Секој предмет е планирано, така што тоа ќе биде значајно искуство за учење кои ќе имаат корист на поединецот во неговата кариера. [+]

Промисла колеџ нуди програма на постдипломски студии, што доведува до степен на Мајстор за бизнис администрација (MBA)

На програмата на студии кои водат до Мајстор за бизнис администрација степен се состои од практични курсеви, кои можат да се користат на работа. Секој предмет е планирано, така што тоа ќе биде значајно искуство за учење кои ќе имаат корист на поединецот во неговата кариера. Многу од курсеви квантитативна акцент со компјутерски апликации. ... [-]