Regent University School of Global Leadership & Entrepreneurship

Introduction

Read the Official Description

Училиште на Глобал Лидерство и претприемништво (GLE) нуди уникатна платформа за изработка на лидери денес - нагласи иновацијата, совршеност и влијанието на библиските принципи во е светот денес. Предава со истакнати факултет на научници и практичари експерт, нашите постдипломски програми од бизнис и раководството промовира широко учење на тие теории и динамика што вози ефективна бизнисот, менаџментот и организациски раководство. Еден од осум училишта во рамките на Универзитетот Регент, дипломците на училишна работа за многу на среќата на нацијата 500 компании, како и непрофитна тука и во целиот свет. Нашите студенти се охрабрени да учествуваат во меѓународни конференции кои овозможуваат презентација можности, како и поврзување со водечки експерти. Мисија и вредности Мисијата на Регент универзитет е да се обезбеди одлична додипломски и постдипломски образованието од една глобална, библиска перспектива во клучна професии за опремување на христијанските лидери да го промени светот, и да бидат водечки центар на христијанската мисла и акција. Визијата на Регент универзитет, преку нашите дипломирани студенти и други научни активности, е да обезбеди христијански раководство во трансформирањето на општеството преку афирмирање и наставните принципи на вистина, правда и љубов како што е опишано во Светото Писмо, отелотворен во личноста на Исус Христос и е овозможено преку на силата на Светиот Дух. Соли Део Глорија.        

Гледа MA » Гледа Online Graduate Certificates » Гледа Online MA » Гледа Graduate Certificates » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

ма за управување со

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Virginia Beach

Наменета за студентите кои сакаат да освојат степен побрзо или кои имаат помалку од една потреба за финансиска и друга силно квантитативните аспекти на МБА. [+]

М-р по менаџмент акредитирани програма е наменета за студентите кои сакаат да заработуваат степен побрзо или кои имаат помалку од една потреба за финансиска и друга силно квантитативните аспекти на МБА.

Магистер по менаџмент студентите можат да избираат од повеќе специјализација песни. Исто така нашата програма флексибилност дозволува да присуствуваат на часовите на нашата кампуси во Вирџинија Бич, Вирџинија., Или Вашингтон , Земете часови онлајн преку нашиот далечинско образование објекти, или изберете комбинација од на кампусот и онлајн учење. Прочитајте повеќе за описи се разбира за оваа програма подолу, или да научат повеќе за нашата специјализација песни. ... [-]