Rider University College of Business Administration

Introduction

Read the Official Description

Научете. Искуство. Олово. Биде глобален финансиски менаџер, рекламна професионална, сметководител во престижниот сметководствена фирма-небото е граница. На Колеџот за бизнис администрација го поздравува секој кој сака да се развие вештините потребни за да се претвори идеите во реалност. Со обврски на факултет и висока видливост во корпоративниот заедница, јавачот ЦБА програми обезбедат образовни искуство за целото лице со мешање на теорија и пракса. Истражете ја нашата светот да види што аспект жалби најмногу за вашиот карактер. Нашата мисија Нашата мисија е да обезбеди квалитет на образование врз основа на динамични и иновативни наставни програми да градат професионални компетенции кои им овозможат на нашите дипломци да бидат продуктивни, општествено одговорни учесници во брзо менување на глобалниот пазар. Ние создаваме поддршка академската средина и да обезбеди можности за нашите студенти искуствено учење. Нашите програми се развиваат комуникација, меѓусебна, тимска работа, лидерски, критичко размислување и решавање на проблеми вештини. Ние сме посветени на постојано подобрување, како ние се стремиме кон совршенство. Ние обезбедуваме инфузија на сегашната теорија и практика во нашите наставни програми преку научни истражувања, професионална дејност и голема бизнис партнери. AACSB Здружение за напредување колегиум училишта за бизнис (AACSB International) обезбедува акредитирана институција охрабрува совршеност и подобрување од своите додипломски и постдипломски програми за бизнис. На страна на Меѓународниот претставува највисок стандард на акредитација за деловни школи на меѓународно ниво. Здружението, исто така, ги анализира и одобри сметководствени програми. Велосипедист Универзитетот Колеџот за бизнис администрација е еден од повеќе од 500 училишта меѓународно и на национално ниво дека има добиено акредитација од страна на Меѓународниот, во почетокот во 1993 година и потоа повторно во 2000 и 2007 година. Покрај тоа, акредитација на сметководство е уште еден елемент што ги поставува јавачот ЦБА распаѓа. Помалку од 200 училишта во светот го имаат акредитирани сметководствени одделенија со Рајдер Универзитетот да биде само колеџ во државата Њу Џерси, која го има оваа акредитација. оддел Rider беше првично се признати во 2000 година и потоа повторно во 2007 година.    

Види магистерски студии » Гледа EMBA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

Господар на сметководствена

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Lawrence Township

Земете ги вашите сметководствени кариера на следното ниво со Рајдер е мајстор на сметководствена програма. Ќе развијат потребните технички компетенции што треба и да ги задоволи се развива кредитна час барања за licensure во брзо менување на сметководството. [+]

Земете ги вашите сметководствени кариера на следното ниво со Рајдер е мајстор на сметководствена програма. Ќе развијат потребните технички компетенции што треба и да ги задоволи се развива кредитна час барања за licensure во брзо менување на сметководството. Можете дури и да се развие пат во кариерата во областите надвор од јавните сметководство, вклучувајќи ги и корпорации, финансиски и владини субјекти низ нашите изборни разбира придонеси. ... [-]