University of California, Riverside

Introduction

Read the Official Description

AACSB Accredited

Широко признат како еден од повеќето етнички различни истражувачки универзитети во земјата, UCR моментов е домаќин на околу 22.000 студенти, со 900 наставни факултет, вклучувајќи 660 скала-ранг факултет. Канцеларка Ким А. Wilcox и ректорот на Павле Ј D'Anieri се надгледува спроведувањето на плановите за агресивна експанзија на факултетот, планира да донесе дополнителни 300 скала-ранг факултет во авионот.

Во кампусот е во средината на огромен раст изблик со нови и преобликува објекти кои доаѓаат на on-line, на редовна основа.

Ние се наоѓа на околу 50 милји источно од центарот на Лос Анџелес.

Американските и Светот Вести Извештај за истражување (септември 2016) е рангирана на Универзитетот Риверсајд 121 целокупната; заработува "големи школи, Велика цени."

Во 1948 година, на Универзитетот во Калифорнија Regents го одобри формирањето на Академијата на писма и наука. На колеџ, отворена за работа во февруари 1954 година.

This school offers programs in:
  • Англиски

Види магистерски студии » Гледа Part time MBAs » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

Master

господар на професионални сметководствени (MPAC)

Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Riverside

Мајсторот на сметководствена програма Professional (MPAC) на А. Гери Андерсон школа за менаџмент Додипломски исполнува оваа растечката побарувачка за квалификувани сертифициран јавен сметководител (CPAs), особено со законот во Калифорнија ефективна години по 2013 година се бара 150 часа семестар (или 225 квартал часа) се применува колеџ кредит. [+]

Глобализацијата, револуција во технологијата и регулативите кои влијаат на внатрешната сметководители и надворешните ревизори имаат сите придонесе до барања за дополнителни сметководители со образование надвор од бакалауреат степен.

На Мајсторот на професионално Сметководство (MPAC) на А. Гери Андерсон школа за менаџмент Додипломски исполнува оваа растечката побарувачка за квалификувани сертифициран јавен сметководител (CPAs), особено со законот во Калифорнија ефективна години по 2013 година се бара 150 часа семестар (или 225 часа четвртина) на применливи колеџ кредит. ... [-]


Мајстор за финансии

Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави Riverside

Новиот господар на програмата за финансии (MFin) на А. Гери Андерсон школа за менаџмент Додипломски адресите на овие битни незадоволените побарувачката за обучени професионалци за финансии. [+]

Глобализацијата, брзиот напредок во компјутерската технологија, невиден финансиски иновации и менување на регулаторните режими имаат сите придонесе за дополнителни можности за работа за финансии професионалци со образование по завршувањето на диплома.

Новата Мајсторот на програмата за финансии (MFin) на А. Гери Андерсон школа за менаџмент Додипломски адресите на овие битни незадоволените побарувачката за обучени професионалци за финансии.... [-]


Videos

Welcome to UCR

Contact

University of California, Riverside

Адреса, линија 1 900 University Ave, Riverside, CA. 92507
Riverside, California, Соединети Американски Држави
Website http://www.ucr.edu/
Број на телефон +1 951-827-1012