University of Maryland College Park

Robert H. Smith School of Business

Introduction

Read the Official Description

На Роберт Х Смит Школата за Бизнис е меѓународно признат лидер во образованието и истражувањето. Еден од 12 колеџи и училишта на Универзитетот во Мериленд, Колеџ Парк, Смит Школата нуди додипломски, со полно работно време и со скратено работно време МБА, Извршниот МБА, MS, д-р и извршни програми за образование, како и теренски услуги на корпоративниот заедница .

На Смит Школата за Бизнис, тргнуваме да обезбеди знаења и мисла водство на кои се трансформира студентите во агенти на економскиот просперитет и трансформација социјални промени. Еве како ние сме остварување на таа визија. Поврзување во главниот град на државата Со широк спектар на непрофитни организации, владини агенции и социјално свесни компании за-профит во Вашингтон метрополитенска област, Смит Школата е добро наоѓа за да се обезбеди мисла водство, образование и совети за продуктивни и ефективни јавни / приватни партнерства . Размислување во првите редови на бизнис Смит е во првите редови на креирање, разбирање и проширува на современиот свет се развива бизнис модели. Нашите светска класа факултет и истражувачки центри работат да донесат играта-менување на истражување во училницата и сала за максимален ефект. Смит immerses своите студенти во сложени и на развојот на пазари каде критичко размислување, креативност и претприемништвото се во сржта на претпријатието. Одговарајќи на реалниот свет предизвици Центри на извонредност и истражување Смит стави академски размислување во акција за да влијае на вистински промени во реалниот свет. Преку центри, факултет и студентите имаат можност за практично спроведување на бизнис теории и принципи во различни поставувања. Смит е посветена на користење на паметни бизнис принципи како што ние им овозможат на лидери на сите нивоа да станат агенти на економскиот просперитет и трансформација социјални промени. Расте глобални граѓани бизнис лидери на утрешнината треба да се справат со новите пазари и зголемената интеграција на економиите во светот. Нашата глобална можности за учење предизвик студенти и да им овозможат да се натпреваруваат на глобално ниво преку менување на култури и исчезнуваат границите.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MSc

Магистер на науки во Сметководство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 9 - 16 месеци September 2018 Соединети Американски Држави College Park + 1 more

[+]

МСП во Бизнис: Сметководство

На МСП во Сметководство е предводник на постдипломски сметководство програмата понудена од страна на Роберт Х Смит Школата за Бизнис на Универзитетот во Мериленд. Дизајниран за сметководство професионалци, бараат да се зголеми нивната продадена, програмата ќе ви овозможи со алатки ви треба за да ги унапредат својата организација - и вашата кариера - во оваа предизвикувачка правни и регулаторни бизнис средина.... [-]


МСП во информациските системи

Студии врз за студентски град Целосна 9 - 16 месеци September 2018 Соединети Американски Држави College Park

[+]

МСП во информациските системи

Информациски системи е стратешка предност за секоја организација. Како е организирана информации, успеа и да бидат достапни на носителите на одлуки може да биде клучот за стекнување конкурентна предност. И системите кои ја доловуваат, поддршка и анализира информации на фирмата може да биде разликата помеѓу фирма која опстојува и фирма која одеднаш.... [-]


МСП во маркетинг и анализатор

Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Соединети Американски Држави College Park

[+]

МСП во маркетинг и анализатор

Денес Топ компании се проширува моќта на деловна интелигенција во нови и возбудливи начини. Магистер на науки во маркетинг анализи од Универзитетот на Роберт Х Смит Школата за Бизнис Мериленд ќе ви помогне да научите како да се подигнат и процес на големи количества на податоци за да им помогне на дизајн на производи, се предвиди влијанието на маркетинг кампањи, и подобро да ги разберете вашите клиенти .... [-]


МСП во управување со синџирот на снабдување

Студии врз за студентски град Целосна 9 - 16 месеци September 2018 Соединети Американски Држави College Park

[+]

МСП во управување со снабдувачки синџири

Денешната синџири на снабдување се вистински глобален. Ефикасно управување со снабдувачки синџири е од клучно значење и решава многу од проблемите со кои се соочува бизнисот денес. Синџирот на снабдување професионалци се барани во широк спектар на индустрии, со нови и растечки можности во биотехнолошка, сајбер-безбедноста - дури и логистика помош.... [-]


Master

Мајстор за финансии

Студии врз за студентски град Целосна 9 - 20 месеци September 2018 Соединети Американски Држави College Park

[+]

Мајстор за финансии

Финансиската криза на Вол Стрит и во целиот свет засекогаш ја смени начинот на кој ние размислуваме за финансии. Во светот на модерната финансии сега е обликувана од развојот регулатива, глобализацијата и обновената се фокусира на корпоративната одговорност. Сега, повеќе од кога било, финансиско планирање и донесување одлуки зависи од разбирањето и користењето на нови идеи и алатки потребни за софистицирани финансиски менаџмент. Во Смит Магистер на науки во Бизнис: програмата, ќе се стекнат со знаења на врвните и вештини потребни за да успее во денешниот комплексен и мрежни светот на финансиите.... [-]


Contact

University of Maryland, Robert H. Smith School of Business

Адреса, линија 1 Robert H. Smith School of Business, University of Maryland, College Park,
College Park, Maryland, Соединети Американски Држави
Website http://www.rhsmith.umd.edu/
Број на телефон +1 301-405-2189