Rochester Institute of Technology (RIT)

Introduction

Read the Official Description

Со повеќе од 80 програми за постдипломски студии во високо платени, во барање полиња и стипендии, асистент и стипендии достапни, ние Ве покануваме да ги одблизу во RIT. Не се измамени од страна на зборот "технологија" во нашето име. На RIT, ќе го најдете на универзитет на уметници и дизајнери од една страна, и научници, инженери и бизнис лидери од друга - судир на правото на мозокот и на левата мозокот. Ние нудиме програми за постдипломски студии во следниве области:

Уметност, Занаети, дизајн, фотографија, филм, анимација, Графичка уметност, и комуникација Бизнис, менаџмент, комуникација и јавна политика Компјутерски науки и информатичка технологија Образование и човечки ресурси Инжењерство и технологија Мултидисциплинарен Професионални студии Наука, математика, статистика и слики науката.

Повеќе на RIT вклучуваат:

Многу од нашите програми за постдипломски студии се interdisiplinary, овозможувајќи ви да имаат корист од и да ги искористат предностите на неколку од нашите колеџи. Великодушни стипендии, асистент и стипендии се достапни. Земете класи четири пати годишно и ќе добиете вашата диплома побргу со нашите четвртина систем! RIT ви нуди голем меѓународен студентски тело кое ќе ви помогне да се подготват да работат со поединци од различни култури и земји во глобалната денешниот бизнис општество. партнерства RIT е со стотици на национални и меѓународни корпорации и владини субјекти неспоредлив обезбеди можности за истражување и кариера поставеност. Стотици компании доаѓаат во кампусот секоја година да регрутира студенти. Нашиот факултет членови се меѓународно почитувана за нивните придонеси во нивните професионални области. На училници, лаборатории и учење објекти и опрема Универзитетот се модерни и state-of-the-art. САД Вести & Извештај има постојано место RIT како еден од универзитетите во топ магистерски степен во САД.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online MSc » Гледа PhD » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

Мајстор за ликовни уметности во визуелната комуникација дизајн

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Графички дизајн е професионална големи адреси дека голем број на напредни визуелни проблеми во комуникацијата, со акцент на значењето, формата и функцијата. [+]

МНР во Графички дизајн

Графички дизајн е професионална големи адреси дека голем број на напредни визуелни проблеми во комуникацијата, со акцент на значењето, формата и функцијата. Во поставување на професионално студио, студентите работат со факултетот за разбирање и спроведување на теориите, принципите и методите поврзани со концепт за развој, дизајн процес, контекст, историја и критики, истражување, евалуација, визуелната естетика, типографија, системи за размислување, информации дизајн , интер - и интердисциплинарни соработка, како и социјалните и етичка одговорност. задачи разбира и тезата проекти се вклучат и во теорија и примена во решавањето на хипотетички и вистински графички дизајн проблеми. Курсеви во рамките на овој голем доказ дека балансиран пристап кон интеграцијата на дигиталните медиуми и традиционалните процеси. Конечниот исход дизајн се фокусира на мали и големи, две-димензионални или три-димензионални печатените артефакти и животната средина графички дизајн решенија, со можности за развој на релевантни за време врз основа и / или интерактивни дигитални апликации, како и. Специјални предавања, гости говорници, изложби, работилници и дополнуваат студио и семинар цели. Учениците имаат тек пристап до RIT ресурси како што се графички дизајн Архива и Графичка уметност колекција Кери, Книги колекција на уметниците, и збирките на Vignelli центар за дизајн студии.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во дизајнирање на мебел

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

МНР е стручно образование за вршење на уметници, занаетчии, или дизајнери кои сакаат да остави траен впечаток на нивните полиња со посветеност на својата работа и високи стандарди на дисциплина и уметнички идеали. [+]

Кандидатите за оваа програма доаѓаат од различни средини како што се архитектура, внатрешен дизајн, индустриски дизајн, историјата на уметноста, правото, а наставата, како и програми за додипломски студии дрво. Во првата година, студентите се идентификуваат проблемите во нивните технички и естетски позадина и, заедно со факултет, се создаде програма на студија за да се справат со овие области. Истовремено, тие откриваат насоките во нивната работа кои се ветувачки за понатамошно истражување. Врз основа на ова искуство, студентите се развие теза предлог, а во втората година, се создаде сеопфатна тело на работа. Ова дело кулминира во дипломиран теза изложба на крајот-на-на-година во галеријата на колеџ и писмено теза за поддршка на работата.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во индустрискиот дизајн

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Мајстор за ликовни уметности степен програма е достапна за студентите извршуваат специјализирани студија во индустрискиот дизајн на ниво на постдипломски за цел подобрување на кариера или редирекција. Студии вклучуваат производ, изложбата, и дизајнирање на мебел. [+]

МНР во индустриски дизајн

Индустриски дизајн вклучува интеграцијата на формата и функцијата, како производи се deigned и создаде преку комбинација на материјали, процес, компјутерски потпомогната дизајн и човечки фактори. Естетска чувствителност, техничка компетентност, и аналитички размислување се развиени и применети да одговори на предизвикот на дизајнирање на производи за човекови потреби. Студии вклучуваат производ, изложбата, и дизајнирање на мебел. ... [-]


Мајстор за ликовни уметности во керамика

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Мајстор за ликовни уметности во керамика е стручно образование за вршење на уметници, занаетчии, или дизајнери кои сакаат да остави траен впечаток на нивните полиња со посветеност на својата работа и високи стандарди на дисциплина и уметнички идеали. [+]

МНР во керамика МНР е стручно образование за вршење на уметници, занаетчии, или дизајнери кои сакаат да остави траен впечаток на нивните полиња со посветеност на својата работа и високи стандарди на дисциплина и уметнички идеали. МНР е главно од две години, со полно работно време програма која вклучува претставување на една теза. Тезата вклучува писмена документација и формални изложба на телото на работа.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во ликовната уметност студио

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Во студиото МНР програма нуди интензивно проучување во сликарството, printmaking, скулптура, нови форми, а поврзани со медиумите, што доведува до мајсторство во ликовната уметност областа на професионално ниво. Студентите ќе истражуваат напредни техники во сликарството, скулптурата, нови форми, и nontoxic printmaking. [+]

Во студиото МНР програма нуди интензивно проучување во сликарството, printmaking, скулптура, нови форми, а поврзани со медиумите, што доведува до мајсторство во ликовната уметност областа на професионално ниво. Студентите ќе истражуваат напредни техники во сликарството, скулптурата, нови форми, и nontoxic printmaking. Овие можат да се вршат одделно и во комбинација, или се собраа со нетрадиционалните медиуми да се создадат нови форми. Факултет насоки се фокусира на истражување стратегии кои го поддржуваат секвенцијален студио производство, што води кон индивидуални решенија.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во медицински илустрација

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Со комбинирање на цртање и наука, Медицински илустрација студенти се преведе анатомски и хируршки скици во наставни илустрации визуелно да го поддржи сојузничките здравствени и медицински образовната област. [+]

Програмата МНР во медицински илустрација овозможува на студентите да покажат критичко и креативно размислување и решавање на преку точен превод на медицински и научни концепти во ефективна визуелна поддршка за настава или реклама проблем. Студентите користат ефикасни техники на истражување и да демонстрира ефикасно користење на времето и ресурсите за време на концептот и развој на проекти да ги задоволи се разбира задачи. Најави барања вклучуваат една година на биологијата и три од следните области на студии: хистологија, ембриологија, имунологијата, генетика, патологија, или мобилните физиологија.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во слики уметности - фотографија

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Мајсторот на програмата за ликовни уметности во слики уметност нагласува широка интерпретација на фотографијата како концептуални уметнички облик, со намера да инспиративна и негување на индивидуалноста на секој студент, како креативен, продуктивен лице. [+]

Мајсторот на програмата за ликовни уметности во слики уметности - фотографија нагласува широка интерпретација на фотографијата како концептуални уметнички облик, со намера да инспиративна и негување на индивидуалноста на секој студент, како креативен, продуктивен лице. На програмата ги поттикнува постдипломски студии во фотографија и сродните медиуми како средство за личен, естетски, интелектуален, и развој на кариерата. Наставната програма МНР обезбедува флексибилен модел на студија која е постојано чувствителни на потребите на секој ученик, изградба на силните секој поединец носи на програмата. Успешно завршување на програмата им овозможува на студентите да бараат кариера во образованието, музеј или галерија работа, или како самовработени професионалец.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во стакло

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Оваа две-годишна програма во стакло е структурирана на основа на индивидуалните потреби, интереси, и стручна подготовка, како може да се определи преку индивидуални / групни дискусии. [+]

Мајстор за ликовни уметности во стакло

МНР е стручно образование за вршење на уметници, занаетчии, или дизајнери кои сакаат да остави траен впечаток на нивните полиња со посветеност на својата работа и високи стандарди на дисциплина и уметнички идеали. МНР е главно од две години, со полно работно време програма која вклучува претставување на една теза. Тезата вклучува писмена документација и формални изложба на телото на работа.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во филм и анимација

Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

МНР програма во анимација ужива state-of-the-art објекти во кои студентите може да се создаде во слики уметност компјутерска анимација е уникатен по тоа што е само таква програма сместени во училиште за филм и анимација со целосна производствени капацитети, како и дополнителна поддршка на високо специјализирани факултет за фотографија, слики науката, компјутерски науки и информатичката технологија, и печатење. [+]

Мајстор за ликовни уметности во Анимација Програмата МНР ужива state-of-the-art објекти во кои студентите може да се создаде во слики уметност компјутерска анимација е уникатен по тоа што е само таква програма сместени во училиште за филм и анимација со целосна производствени капацитети, како и дополнителни поддршка на високо специјализирани факултет за фотографија, слики науката, компјутерски науки и информатичката технологија, и печатење.... [-]


Мајстор за ликовни уметности во филмска и видео продукција

Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

На програмата во МНР Филм / Видео продукција ужива state-of-the-art објекти во кои студентите може да се создаде во слики уметност компјутерска анимација е уникатен по тоа што е само таква програма сместени во училиште за филм и анимација со целосна производствени капацитети, како и дополнителни поддршка на високо специјализирани факултет за фотографија, слики науката, компјутерски науки и информатичката технологија, и печатење. [+]

На програмата во МНР Филм / Видео продукција ужива state-of-the-art објекти во кои студентите може да се создаде во слики уметност компјутерска анимација е уникатен по тоа што е само таква програма сместени во училиште за филм и анимација со целосна производствени капацитети, како и дополнителни поддршка на високо специјализирани факултет за фотографија, слики науката, компјутерски науки и информатичката технологија, и печатење.... [-]


MSc

MS претприемништвото и иновативни вложувања

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Господар на науката степен во претприемништвото и иновативни вложувања се фокусира на претприемништво и иновации процес, со кој пронајдоци или креативни идеи се донесе на пазарот. Дипломирани студенти се постигне единствена комбинација на технички и деловна експертиза, а тоа е особено релевантно за start-up вложувања. [+]

Господар на науката степен во претприемништвото и иновативни вложувања се фокусира на претприемништво и иновации процес, со кој пронајдоци или креативни идеи се донесе на пазарот. Дипломирани студенти се постигне единствена комбинација на технички и деловна експертиза, а тоа е особено релевантно за start-up вложувања.

ПЛАН НА СТУДИИ

На програмата бара од студентите да се заврши 30 кредит часови се состои од:... [-]


господар на инженеринг / Магистер на науки во одржлив инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Магистрирал во одржлив Инженеринг во RIT подготвува инженери со алатките кои им треба да се исполнат предизвици поврзани со доставување стока, енергија и услуги преку одржлив начин. [+]

преглед на програмата

RIT нуди две програми за постдипломски студии во одржлив инженеринг. Одржлив инженеринг се однесува на интеграција на социјалните, еколошките и економските фактори во методите производ, процес, и енергетските системи дизајн. Покрај тоа, поттикнува одржливиот инженеринг разгледувањето на комплетната производ и процес во текот на животниот циклус дизајн напор. Намерата е да се намали вкупниот број на влијанијата врз животната средина низ целиот животен циклус, додека истовремено максимизирање на придобивките на социјалните и економските чинители. Програмите се мултидисциплинарни и се управувани од страна на индустриски и системи инженеринг оддел.... [-]


господар на науката во microelectronic инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна 2 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Целта на Магистер на науки програма во microelectronic инженеринг е да се обезбеди можност за студентите да се изврши постдипломски-ниво на истражување како се подготвуваат за влез во индустријата за полупроводници или докторска програма. На програмата се бара силна подготовка во областа на микроелектрониката и бара теза. [+]

Програмата има голем број на резултати за своите студенти:

Разбирање на основните научни принципи кои се регулира солидна држава уреди и нивно вградување во современите интегрирани кола. Разбирање на релевантноста на еден процес или уред, или предлог или веќе постоечки, на сегашните производствени практики. Да се ​​развие во-длабочината на знаење во постојните или новите области на полето на микроелектрониката, како што уред инженеринг, коло дизајн, литографија, материјали и процеси, и родот и производството. Примени microelectronic техники за обработка на креирање / испитување на нови структури процес / уред. Комуницирајте технички материјал ефикасно преку усни презентации, писмени извештаи и публикации. ... [-]

Господар на науката во астрофизички науки и технологијата

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Господарот на програмата RIT е во астрофизички науки и технологијата се фокусира на основните физика на појавите надвор од земјата, и во развојот на технологиите, инструменти, анализа на податоци, и техниките за моделирање кои ќе им овозможат на следните големи чекори во оваа област. [+]

М-р во астрофизички науки и технологија

Никогаш немало повеќе возбудливо време да го проучува вселената надвор од границите на земјата. Нова генерација на напредни копнени и простор-сноси телескопи и огромни зголемувања во компјутерската моќ се овозможува на златното доба на астрофизиката. Господарот на програмата RIT е во астрофизички науки и технологијата се фокусира на основните физика на појавите надвор од земјата, и во развојот на технологиите, инструменти, анализа на податоци, и техниките за моделирање кои ќе им овозможат на следните големи чекори во оваа област. Мултидисциплинарното акцент на оваа програма го издвојува од конвенционалните астрофизиката програми за постдипломски на традиционалниот истражувачки универзитети.... [-]


господар на науката во електротехниката

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

MS електротехниката програма RIT е дизајниран да се гради врз диплома на науката во електротехниката. [+]

М-р во електротехника

Високото образование е најдобар начин да се остане во чекор со напредната технологија. Тоа е причината зошто магистратура е толку важна предност на кариерата на инженер. Тоа е исто така, зошто RIT нуди полн спектар на програми за постдипломски студии во областа на инженерството. Одделот за електротехника RIT нуди искусни факултет и одлични капацитети.

Одделот за електротехника охрабрува практикување инженери во поголема Рочестер и Бафало индустриски заедница да ги извршуваат степен Магистер на науки. Бидејќи многу од курсеви во програми за постдипломски студии во областа на инженерството се закажани во доцна попладне или рано навечер, на програмата на мајсторот може да биде остварена без прекин на постојните договори за вработување на студентот.... [-]


Господар на науката во игра дизајн и развој

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Господар на науката во игра дизајн и развој дефинира програмата на студија која им овозможува на студентите да истражуваат за забава технологија сцена, заедно со други сродни области на развој на софтвер. [+]

Господар на науката степен во игра дизајн и развој им овозможува на студентите да истражуваат за забава технологија сцена, заедно со други сродни области на развој на софтвер. На програмата е неговата техничка корени во компјутери и информатика дисциплини, а истовремено ги опфаќа ширината на полето на развојот на играта преку работа се разбира во теми како што се компјутерски графички дизајн, човечка интеракција компјутер, интерактивна наратив, и играта дизајн. Степенот е специјално за студентите кои се стремат кон кариера во професионални игри индустрија или поврзани со полето, како што се симулација, или визуелизација. Ова е две години, на кампусот, група-базирана програма во која учениците се примени преку портфолио процес на ревизија. По завршувањето на нивната работа се разбира, студентите форма развој на тимовите кои градат работна игра моторот и софтвер титулата како искуство на програмата највисок премин. Ова барање вклучува и индивидуална и групна очекувања. На највисок премин кулминира во приватниот одбрана пред програма факултет, како и јавна изложба. Во комбинација, овие барања се обезбеди единствен и сеопфатен образовни искуство за поединците кои се стремат кон кариера во индустријата на развојот на играта. приемот на барањата Да се ​​смета за прием на МСП во игра дизајн и развој, кандидатите мора да:... [-]


Господар на науката во компјутерската безбедност

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Оваа крос-дисциплинска програма им овозможува на дипломираните студенти да се развие силна основа ги подготвуваа за лидерски позиции и во приватниот и јавниот сектор во областа на компјутерска безбедност или за напреден степен. [+]

М-р во компјутерската безбедност и информации за осигурување

Програмери и експерти треба да се разбере важноста на градење на безбедноста и стабилноста во системите, наместо да се обидува да го додадете еднаш системи се инсталирани. Оваа програма се обраќа овие проблеми со цртање на стручноста на факултет од одделенијата кои ја сочинуваат Golisano колеџ. На МСП во компјутерската безбедност и информации за осигурување вклучува основа на седум основни курсеви со цел да им даде на студентите подобро разбирање на технолошките и етичката улога на компјутерска безбедност во општеството. Студентите потоа се развие специјализација во еден од неколку области со избирање на четири поврзани изборни предмети под водство на факултет советник. Студентите се заклучи нивната програма на студии со тезата, заврши под водство на факултет. Оваа крос-дисциплинска програма им овозможува на дипломираните студенти да се развие силна основа, подготвувајќи ги за лидерски позиции и во приватниот и јавниот сектор во индустријата за компјутерска безбедност или за напреден степен. Студентите исто така може да се подготви за академски или истражувачки кариери во компјутерска безбедност и информации за осигурување, како и понатамошни академски студии. Факултет членови во кои придонесуваат одделенија се активно вклучени во консалтинг и истражување во областа на информации за осигурување, вклучувајќи ги и криптографијата, бази на податоци, мрежи, и софтверски инженеринг. Постојат многу можности за дипломирани студенти да учествуваат во овие истражувачки активности кон теза или независна студија работа.... [-]


Господар на науката во пакувањето науката

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Програмата МСП во пакувањето науката е дизајниран да ги задоволи потребите на двете професионалци, кои биле вработени во оваа област и за студентите кои сакаат да ги извршуваат дипломиран програма веднаш по заработка БС степен. [+]

Програмата МСП во пакувањето науката е дизајниран да ги задоволи потребите на двете професионалци, кои биле вработени во оваа област и за студентите кои сакаат да ги извршуваат дипломиран програма веднаш по заработка БС степен.

Иако додипломски наставна програма во пакување науката е најпосакувана како подготовка за програмата на MS, дипломираните студенти од некои други дисциплини може успешно да ги извршуваат на програмата ако некои воведни пакување науката курсеви се во комбинација со соодветно работно искуство.... [-]


Господар на науката за наставници во визуелните уметности

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Целта на тимот на чинители во уметничко образование програма е да им понуди уникатна дипломиран искуство што ги подготвува наставниците да ги исполнуваат националните, државните и регионалните потребата за одличен наставници на визуелните уметности. [+]

Тимот на чинители во визуелната уметност води кон почетното / професионален државата Њујорк сертификација во визуелните уметности за оценките К преку 12. Овој сертификат им овозможува на апликантите да учат во државата Њујорк јавните училишта. Програмата располага педагошки студии, студиски истрага, и предавање на студентите. Целта на тимот на чинители е да понудат уникатна дипломиран искуство што ги подготвува студентите да ги исполнуваат националните, државните и регионалните потреба за наставници на визуелните уметности. Тимот на чинители е програма дизајнирана за остварените уметност едукатори и се залага за уметност и учењето во сите степени. Програмата е национално акредитиран и е за наставниците во уметничко образование, кои поседуваат Дипломирал или БА (уметнички големи) степен. Класи започне во секој септември и заврши во мај. Дипломирани студенти на образовните програми за наставници во RIT имаат стапка на 96 отсто помине сертификација испити Њујорк членка Наставник.... [-]


Магистер на науки во биоинформатиката

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Дипломирани студенти да развијат силна основа во биотехнологијата, компјутерско програмирање, компјутерската математика, статистика и управување со базата, и ќе бидат подготвени за кариери во биотехнологијата, биоинформатиката, фармацевтската и вакцина индустрии. [+]

М-р во биоинформатиката - Роботека

Господар на науката степен во биоинформатиката се нуди на полно или скратено работно време врз основа да ги задоволи потребите на традиционалните студентите и оние кои во моментов се вработени во оваа област. Дипломирани студенти да развијат силна основа во биотехнологијата, компјутерско програмирање, компјутерската математика, статистика и управување со базата, и ќе бидат подготвени за кариери во индустријата на биотехнологијата, биоинформатиката, фармацевтската и вакцина.... [-]


Магистер на науки во боја на науката

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

На програмата RIT MS цветен науката е само дипломиран програма во земјата посветен на оваа дисциплина. Боја наука е широко интердисциплинарна, опфаќајќи физика, статистика, хемијата, физиологијата, статистика, компјутерски науки, и психологија. [+]

Магистер по боја на науката

Боја наука е широко интердисциплинарна, опфаќајќи физиката, хемијата, физиологијата, статистика, компјутерски науки, и психологија. Наставната програма, што доведува до степен Магистер на науки во боја на науката, за едукација на студентите со помош на широк интердисциплинарен пристап. Ова е само дипломиран програма во земјата посветен на оваа дисциплина и е наменета за студентите, чии додипломски специјалност се во физика, хемија, слики науката, компјутерски науки, електротехниката, експериментална психологија, физиологија, или било која дисциплина кои се однесуваат на квантитативните опис на боја.... [-]


Магистер на науки во експериментална психологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Магистер на науки програма во применетата експериментални и инженеринг психологија нагласува улогата на човековото однесување во употреба на технологијата. [+]

Господар на науката степен програма во применетата експериментални и инженеринг психологија нагласува улогата на човековото однесување и ефикасноста во двете едноставни и сложени системи човек-машина. Одделенијата на психологија, индустриски и системи инженеринг, информатичката технологија и сите придонесуваат за настава на курсеви во програмата. Инженеринг психологија испитува можностите и ограничувањата за смисла, го гледаат, складирање на информации, како и процесот и како овие човечки фактори влијаат човечки интеракции со технологијата. Ова знаење се применува на дизајнот, користење и одржување на човек-машина системи. Студентите се обучуваат во двете истражувачки методи на експериментална психологија и примена на резултатите во современите проблеми во индустријата. Инженеринг психолози се заинтересирани за тоа како и зошто може да се сменат перформанси преку употреба на технологијата. На пример, нов интерфејс за контрола на радио во возилото може да предизвика грешки поради контрола е премногу чувствителни за вршење на човековите мотор или поради тоа што возачот е збунет за тоа како да се користи интерфејс. Програмата ги подготвува студентите за да функционираат како ефективни инженеринг психолози во индустриски, владини, или консултантски организации. Програмата исто така обезбедува основа за понатамошни напредни академски студии во човечки фактори или експериментална психологија. приемот на барањата Кандидатите за оваа програма се очекува да има 20 кредит часови четвртина (или 15 часа семестар) на работа се разбира во додипломски психологија или поврзани со полето (на пример, инженеринг, компјутерски науки, информатичка технологија), вклучувајќи еден на друг курс во експериментална психологија и статистика . Прием одлуките се врз основа на:... [-]


Магистер на науки во животната средина, здравјето и безбедноста на управување

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 2 more

, Здравјето и безбедноста на животната средина за управување со MS осигурува дека дипломираните студенти може да се идентификуваат и пренесување на регулаторните, доброволно, и бизнис возачи за безбедноста (EHS) програми за дизајнирање и имплементирање на ефективни системи и програми EHS управување со животната средина и здравјето. [+]

Магистер на науки во животната средина, здравјето и безбедност за управување

Во последната деценија бележи значителни промени во начинот на кој организациите ги и управување со животната средина, здравјето и безбедноста (EHS) прашања. Покрај тоа, компаниите се фокусираат на синергии меѓу овие три области од управувањето со нив заедно создавајќи потреба за професионалци, кои се крос-обучени во сите три функции. Појавата на доброволни стандарди и кодекси на однесување, вклучувајќи ги меѓународните стандарди, во комбинација со треба да управуваат со трошоците и за ограничување на ресурси резултираше во тренд да се оди подалеку од регулаторната усогласеност. Сега, компаниите работат кон одржливост преку употреба на животната средина, здравјето и безбедноста на системи за управување, кои се интегрирани во клучните бизнис процеси.... [-]


Магистер на науки во животната средина, науката

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Наставната програма е дизајнирана да им обезбеди на студентите со длабоко разбирање на комплексните збир на околности кои влијаат на животната средина, и тоа како животната средина одлуки и политики се обиде да се најде рамнотежа помеѓу заштитата на животната средина и економскиот развој. [+]

Магистер по науки за животна средина

Хабитат загуба, глобалните климатски промени, вода и загадувањето на воздухот, озон осиромашување, губење на биодиверзитетот, и акумулација на токсични отпадоци се резултатите на човековите однесувања што произлегуваат од општо уверување дека животната средина е бескрајно обновливи. Не е.

животната средина научници мора да се разбере сложеноста на проблемите со кои се јама животната средина граници против економскиот развој, различни култури, етика, вредности и социјалната стабилност. Тие мора да користи интегриран и холистички пристапи да се најдат решенија за овие проблеми.... [-]


Магистер на науки во индустриски и системи инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Господар на науката степен во индустриски инженеринг им овозможува на студентите да изберете од нивната работа се разбира додека работат тесно со индустриски инженеринг факултет во една современа, применети истражувања област. [+]

Господар на науката степен во индустриски инженеринг им овозможува на студентите да изберете од нивната работа се разбира додека работат тесно со индустриски инженеринг факултет во една современа, применети истражувања област. Факултет членови се моментално спроведува применува проектот и истражувачката работа во областа на современите процеси на производство / системи, ергономски / биомедицински анализа, логистика и менаџмент на снабдувачки синџири, одржлив дизајн и развој, системи инженеринг / развој на производи, системи и симулација. MS степен во индустриски инженеринг ќе бидат доделени по успешното завршување на минимум од 45 кредит часови четвртина, што е еквивалентно на девет курсеви и 9-кредит-час теза.... [-]


Магистер на науки во информатичките науки и технологии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Господар на науката степен во информатичката технологија е уникатен и флексибилна програма која им овозможува на студентите да се неговата или нејзината сопствена програма на студии во рамките на широк спектар на ИТ компјутери дисциплина занает. Студентите се гради врз барање јадро во актуелни теми информатичката технологија. [+]

Господар на науката степен во информатичката технологија е уникатен и флексибилна програма која им овозможува на студентите да се неговата или нејзината сопствена програма на студии во рамките на широк спектар на ИТ компјутери дисциплина занает. Студентите се гради врз барање јадро во актуелни теми информатичката технологија. области на специјалност вклучуваат веб дизајн и интерактивни мултимедијални развој, развој на апликации, употребливоста и интерфејс дизајн, база на податоци теорија и пракса, софтвер за управување со проекти, учење технологии, како и компјутерски мрежи. Покрај тоа, студентите имаат можност за избирање на курсеви од редот на широк спектар на области понудени во рамките RIT, како компјутерска анимација, компјутерски графички дизајн, телекомуникациската технологија, и бизнисот. Делови на степенот се достапни во форма на онлајн испорака. приемот на барањата Да се ​​смета за прием на МСП во информатичката технологија, кандидатите мора да:... [-]


Магистер на науки во компјутерската финансии

Студии врз за студентски град Целосна 17 месеци September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Магистер на науки во компјутерската финансии е наменета за студентите заинтересирани во компјутерската или квантитативна финансии кариера во банкарството, финансиите, како и поголем број на дополнителни индустрии. Професионалци во овие области ги користат нивните предности во бизнисот, моделирање и анализа на податоци за да се разбере и користи комплексни финансиски модели, кои честопати беа инволвирани диференцијал и стохастични калкулус. [+]

преглед на програмата

Магистер на науки во Компјутерска финансии е наменета за студентите заинтересирани во компјутерската или квантитативна финансии кариера во банкарството, финансиите, како и поголем број на дополнителни индустрии. Професионалци во овие области ги користат нивните предности во бизнисот, моделирање и анализа на податоци за да се разбере и користи комплексни финансиски модели, кои честопати беа инволвирани диференцијал и стохастични калкулус.... [-]


Магистер на науки во компјутерски науки

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

На МСП во компјутерски науки е наменета за студентите кои имаат диплома за додипломски студии (или заработил малолетник) по компјутерски науки, како и оние кои имаат силна позадина во областа во која се применуваат компјутери, како што се инженерство, наука, или бизнис . Студентите можат да се концентрираат во интелигентни системи, јазици и алатки, дистрибуирани системи, безбедноста, теорија, бази на податоци / податоци за рударство, или графика. [+]

На МСП во компјутерски науки е наменета за студентите кои имаат диплома за додипломски студии (или заработил малолетник) по компјутерски науки, како и оние кои имаат силна позадина во областа во која се применуваат компјутери, како што се инженерство, наука, или бизнис . Студентите можат да се концентрираат во интелигентни системи, јазици и алатки, дистрибуирани системи, безбедноста, теорија, бази на податоци / податоци за рударство, или графика. Некои тековната дипломирани студенти се вработени со полно работно време и да ги извршуваат на степенот на скратено работно време. Потоа, компјутерски науки постдипломски курсеви обично се нудат во попладневните и вечерните часови. А редовен студент, оној кој ги зема три курсеви по квартал, може да биде во можност да го заврши курсот работа во една година; вонредни студенти може да заврши за две до четири години. Времето потребно да се заврши теза или проект на мајсторот време варира во зависност од студент и обемот на проектот; два квартали е типичен. приемот на барањата Кандидатите треба да имаат бакалауреат или еквивалентна диплома од акредитирана институција и минимум просечна оценка од точка 3.0 (Б). RIT студенти по компјутерски науки, компјутерската математика, биомедицински компјутери, или компјутерски инженеринг технологија можат да учат и за нивните БС и MS степени преку забрзани програми. Кандидатите од странски универзитети мора да поднесат тест за англиски како странски јазик (а резултат од најмалку 213) и Додипломски рекорд од испит резултати. GRE резултати, исто така, може да се смета за кандидати чиј додипломски одделение точка просек е помал од 3,0. предуслови... [-]


Магистер на науки во компјутерско инженерство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Целите на MS степен за да се обезбеди дипломците со повисоко ниво на стручно знаење во областа на компјутерски инженеринг, зајакнување на нивната способност за успешно формулира технички решенија за тековните проблеми во компјутерски инженеринг и нудат значајни независни учење искуство во подготовка за понатамошно постдипломски студии или за континуиран професионален развој на водечките компании на компјутерски инженеринг дисциплина. [+]

Магистер по компјутерски инженеринг

Наставната програма за MS степен во компјутерски инженеринг вклучува 45 кредит часови четвртина и ги вклучува следните барања: четири основни курсеви (16 четвртина кредити), две постдипломски изборни предмети (8 четвртина кредити), три курсеви избрани од страна на студентот концентрација (12 четвртина кредити), како и истражување мајстор 's теза (9 четвртина кредити). Сите студенти компјутерски инженеринг со постдипломски стои се очекува да присуствуваат на компјутерско инженерство постдипломски семинар. Овие курсеви се изгради на знаење студент претходно добиени преку БС степен во компјутерски инженеринг или поврзани со дисциплина.... [-]


Магистер на науки во комуникација и медиумите технологии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

На степенот на технологии комуникации и медиуми се подготвува за кариера во трговијата, образованието, забава, и владата како комуникациски експерти ангажирани во создавањето на пораки и анализа на комуникациски потреби и резултати. [+]

Магистер на науки во комуникација и медиумите технологии

Комуникација и технологии за создавање и ширење порака се во центарот на драматични економски, социјални и културни промени кои се случуваат како резултат на технолошкиот развој и глобалната поврзаност. Магистер на науки во комуникација и медиумите технологии (лон) е интердисциплинарна напредна програма на студии комбинирање на либерални уметности курсеви во комуникацијата со работа се разбира во примени или професионална програма. CMT дипломираните студенти ќе бидат оспособени за анализа на проблеми во комуникацијата, развој на решенија, како и создавање на пораки како резултат на нивната комбинирана обука во општествените науки, економијата, и применети технологии.... [-]


Магистер на науки во кривичната правда

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Од областа на кривичната правда стана информации управувано и за креирање на политика и анализа, како и истражување за спроведување на законот и спречување на криминалот и намалување. MS степен во кривичната правда нагласува вештини во квалитативна и квантитативна анализа на политиките кои се применуваат во областа на кривичната правда [+]

Господар на науката степен во кривичната правда нагласува мултидисциплинарен приод кон урбаните студии, со фокус на јавната безбедност. Програмата ја нагласува обука во анализа на политика и пракса, особено поради фактот што е важно за заедницата и урбана прашања.

Програмата се базира на основата на локално релевантни политика за истражување со обезбедување на своите студенти со вештини за критичко да се изврши таква работа и искуство за да се обезбеди успех во вработувањето или во извршување на понатамошно постдипломски студии. Целта на програмата е да им обезбеди на студентите со силен темел во криминолошките, теорија на кривичната правда и социјална научно истражувачки вештини, со што се овозможува на дипломираните студенти да имаат успешна кариера во анализа арена политиката или да бидат подготвени да ги извршуваат напредни студии надвор магистратура.... [-]


Магистер на науки во Машински факултет

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Четирите елементи на студии во рамките на програмата на MS вклучуваат основни курсеви, курсеви бара во рамките на една избрана област на фокусот, избрани изборни предмети, и теза. Типични курсеви надвор од Одделот вклучуваат напредно инженерство, математика, наука и курсеви. [+]

Магистер на науки степен по механички инженеринг се доделува по успешното завршување на одобрен дипломиран програма се состои од најмалку 45 кредит часови четвртина. А минимум 36 кредити треба да се заработи во текот работа и 9 кредити на тезата. А најмногу од 9 четвртина кредити можат да се пренесат од дипломиран предмети донесени надвор од универзитетот, под услов таквите курсеви дополнуваат предложи студентот дипломиран програма во областа на инженерството одделот за механички. По уписот во програмата на MS, студентот треба да се формулираат план на студии во консултација со неговиот или нејзиниот советник. барањата на програмата Четирите елементи на истражувањето во рамките на МСП во механички инженеринг програма вклучува основни курсеви (8 часа кредит), зоната на фокусот курсеви (12 кредит часови), изборни предмети (16 кредит часови), и една теза (9 кредитна часа). Сите со полно работно време MS студентите се бара да присуствуваат на неделните постдипломски семинар секој квартал се на кампусот. А минимум 45 кредити за MS степен. Најмалку 28 кредит часови на постдипломски ниво работа се разбира, вклучувајќи ги и клучните и зоната на фокусот курсеви, мора да се преземат во областа на инженерството одделот за механички. Осум кредити може да се земе како додипломски изборни предмети горниот дел на ниво (број на курс почнува со 0304-6xx) или како технички предмети надвор од оддел, со претходно одобрување. Типични курсеви надвор од Одделот вклучуваат напредно инженерство, математика, наука и курсеви.... [-]


Магистер на науки во метали и накит дизајн

Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Програмата во Metalcrafts и накит му дава на ученикот широка изложеност на метална техники на работа, се проширува знаењето на применетата дизајн на студентот, зајакнува перцепција и филозофски концепти, се развива и индивидуален начин на изразување. [+]

Мајстор за ликовни уметности во Metalcrafts и накит

Програмата дава на ученикот широка изложеност на метална техники на работа, се проширува знаењето на применетата дизајн на студентот, зајакнува перцепција и филозофски концепти, се развива и индивидуален начин на изразување. Оваа низа води до тезата на мајсторот, инаугуриран од страна на студентот и надгледувано од страна на факултетот. Оваа програма е структурирана на основа на индивидуалните потреби, интереси, и подготовка позадина, како што може да се определи преку факултетот советување.... [-]


Магистер на науки во мрежи и системи за администрација

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 2 more

Магистер на науки степен во мрежи и системи за администрација им овозможува на студентите да го проучуваат, развива и станува умешен во пракса, методологии и техники во управувањето на модерна и безбедна ИТ инфраструктура. [+]

Магистер на науки во мрежи и системи за администрација

Овој мајстор на науки програма е дизајнирана да обезбеди и на знаења и технички вештини потребни за успешно да се натпреваруваат во оваа средина. Тоа е уникатно фокусирани за решавање на тековните проблеми во мрежи и системи за администрација, преку испитување на двете теоретски и практични аспекти на овој постојано се развива поле. Така се испитува организациски и технолошки прашања, кои се вклучени во претпријатието скала вмрежување, вклучувајќи: нови мрежни технологии, мрежна обработка, компјутери со високи перформанси, мрежно програмирање, и безбедноста. Програмата е наменета да се подготват дипломците да се претпостави лидерски позиции во организации за-профит и не-за-профит се занимаваат со развојот на мрежни решенија или да го продолжат своето образование преку извршување на напредни степени.... [-]


Магистер на науки во областа на науката, технологијата и јавната политика

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

јавна политика програма RIT нуди иновативна степен Магистер на науки во областа на науката, технологијата и јавната политика, со акцент на инженерството, науката и технологија политика. [+]

Јавна политика програма RIT нуди иновативна степен Магистер на науки во областа на науката, технологијата и јавната политика, со акцент на инженерството, науката и технологија политика. Програмата се базира на силни RIT како технолошки универзитет, овозможувајќи им на студентите да комуницирате со членови на факултет и истражувачи кои работат на научен развој и технолошките иновации кои се вози нови согледувања на јавна политика.... [-]


Магистер на науки во областа на производството и механички системи за интеграција

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Магистер на науки програма во производство и механички системи за интеграција е мултидисциплинарен степен понудени од страна на одделот за производство и механички инженеринг технологија и пакување науката, во соработка со Е. Филип Саундерс на Бизнис колеџот, Кејт Gleason колеџ за инженерство, како и Б. Томас Golisano колеџ за Компјутери и информатичките науки. [+]

Магистер на науки програма во производство и механички системи за интеграција е мултидисциплинарен степен понудени од страна на одделот за производство и механички инженеринг технологија и пакување науката, во соработка со Е. Филип Саундерс на Бизнис колеџот, Кејт Gleason колеџ за инженерство, како и Б. Томас Golisano колеџ за Компјутери и информатичките науки. Оваа програма е наменета за поединците кои сакаат да се постигне компетентност во ефективна интеграција на функции компјутери, производство, дизајн, квалитет и управување најде во многу производствени претпријатија. Студентите се збир на општи основни курсеви, а потоа се избере автоматски концентрација во производство, електроника пакување, управување, дизајнирање на производ, квалитет, или развој на софтвер. приемот на барањата Услови за прием во MS степен во производство и механички системи за интеграција бара:... [-]


Магистер на науки во областа на производството раководство

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 2 more

Магистер на науки степен за производство на лидерство е наменета за искусни професионалци да се пресели во средината и високи позиции во производство и услуги организации. [+]

Магистер на науки во производство раководство

На степен Магистер на науки во областа на производството раководство е наменета за искусни професионалци да се пресели во средината и високи позиции во производство и услуги организации. На програмата се интегрира бизнис и инженеринг курсеви, нудејќи им на формат на скратено работно време, каде што студентите да продолжат да работат, а земајќи часови навечер или на интернет.Производство раководство е силно фокусиран програма развиена заеднички од страна на Е. Филип Саундерс Колеџот за бизнис и Кејт Gleason колеџ за инженерство. Посебен акцент е ставен на менаџмент на снабдувачки синџири, глобалното производство и промет, посно размислување, лидерство, и донесувањето одлуки. А највисок премин проект, ориентирана кон решавање на проблемот за управување на производство или услуги, или процесот на подобрување на иницијативата, им овозможува на студентите да се применуваат нови вештини и способности за решавање на притискање на реалниот свет проблем, со значителна финансиска придобивка за спонзори. Два изборни овозможи дополнителна длабочина или широчината на предмети од значење за учениците и нивните спонзори организации. ... [-]


Магистер на науки во одржлив системи

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Степенот МСП во одржлив системи се фокусира на одржливо производство системи, кои создаваат стоки и услуги, користење на процеси кои не се загадуваат; заштедата на енергија и природни ресурси; економски одржлива; и безбедно и здравјето на работниците, заедниците и потрошувачите. [+]

Дипломирани студенти на оваа програма се подготвени да продолжи кариерата во одбраната на нивните полиња со разбирање на основните принципи на одржливост и стручност да ги анализира и решавање на комплексни одржливост прашања. На пример, студентите кои влегуваат во програмата со одреден степен во информатичките системи можат да одат на работа во областа на еко-ИТ додека студентите со позадина економија може да работи во областа на животниот циклус економска анализа на алтернативни енергетски системи.... [-]


Магистер на науки во печатените медиуми

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

програмата за печатените медиуми обезбедува во-длабочината на разбирање на технички концепти печатење и слики, како и изложеност на методи на истражување на високо ниво. Иако оваа програма обезбедува широка изложеност на графички комуникација индустрија, тоа им овозможува можност да се специјализираат во соодветните технички или деловниот простор студенти. [+]

Програмата за печатените медиуми обезбедува во-длабочината на разбирање на технички концепти печатење и слики, како и изложеност на методи на истражување на високо ниво. Иако оваа програма обезбедува широка изложеност на графички комуникација индустрија, тоа им овозможува можност да се специјализираат во соодветните технички или деловниот простор студенти. Програмата е насочена кон поединци во технички и менаџерски позиции во рамките на печатење и издавачката индустрија, и нуди флексибилност во кроењето на програмата за да ги задоволат индивидуалните потреби. Последни студентите се фокусирани на информатичката технологија, материјал науката, слики науката, типографија, дигитални архивирање, променлива содржина на податоци, и бизнис, во зависност од интерес и способност.... [-]


Магистер на науки во професионални студии

Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Студии програма на професионална е специјално дизајниран да им помогне на професионалци и студенти да креираш кориснички план на студијата, составен од две или три области во согласност со нивните образовни и цели во кариерата. Нашите академски советници играат клучна улога во процесот на дизајнирање на вашата програма и одржување сте на пат кон неговото завршување ... [+]

Магистер на науки во професионални студии

Студии програма на професионална е специјално дизајниран да им помогне на професионалци и студенти да креираш кориснички план на студијата, составен од две или три области во согласност со нивните образовни и цели во кариерата. Нашите академски советници играат клучна улога во процесот на дизајнирање на вашата програма и одржување сте на пат кон неговото завршување.... [-]


Магистер на науки во развој на производот

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 2 more

Магистер на науки во развој на производот (MPD) е за научниците, инженерите и техничките професионалци кои се стремат да стигнат до развој на производот лидерски позиции во текот на нивните организации. [+]

Магистер на науки во развој на производот

Производ иновации е од суштинско значење за бизнис опстанок и раст. Создавање и воведување на нови производи и услуги има достигнато невиден степен на сложеност, се бара усогласување на различни тимови на професионалци од истражување и развој, маркетинг, финансии, производство, набавка, продажба и сервис. Компании, особено технологија базирана на организации, треба лидери со перспектива на претпријатие-широк база на знаење и во инженерство и менаџмент. Ова ги вклучува лицата кои поседуваат широк спој на технички и деловни вештини, да разберат пазари и вредноста на снабдување, и имаат интегрирани системи перспектива е потребно да се комерцијализира повеќе комплексни производи и системи. Магистер на науки степен во развојот на производот програма обезбедува образовна основа дека техничките професионалци треба за високо влијание улоги во производи и технолошки иновации.... [-]


Магистер на науки во развој на човечки ресурси

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 2 more

Магистер на науки степен во развојот на човечките ресурси подготвува студентите да се влијае на човечкиот капитал на една организација кон позитивно влијание организациски резултати. [+]

Магистер на науки во развој на човечки ресурси

Магистер на науки степен во развојот на човечките ресурси подготвува студентите да се влијае на човечкиот капитал на една организација кон позитивно влијание организациски резултати. Студентите во оваа програма истражуваат ефективни практики талент за управување и развој на вработените се користи од светска класа организации. Овие вештини се движат од квалитет во однос на вработување и изведба награди за изградба на флексибилен работното место кој е спремен да се прилагоди на промените. На програмата е дизајниран за да им обезбеди на студентите со практично искуство, алатки и техники потребни за успешно извршување на организациски стратегии поврзани со човечкиот капитал, како и управување и развој на таленти да се реализира повисок поврат на инвестицијата. Ова може да вклучува работната сила способност, подобрување на задржување на клиенти и вработени, и формирање на човечкиот капитал и зголемување на ангажманот сојузи на вработените. На програмата бара од студентите да се изгради надлежности во ефективна вработен и талент развој практики како што се користи од светска класа организации, исход и докази врз основа обука и учење, наставни дизајн и испорака, развојот на кариерата и развој на работна сила. Наставната програма е комбинација на компетентност фокусирани на програма со солидна стипендија, пишување, и аналитички вештини потребни на денешниот човечки ресурси професионалец. Кандидатите за оваа програма се често се доживува човечки ресурси практичари сакаат да се изградат нови надлежности во обука, наставни дизајн, талент за управување и развој на вработените; менаџери кои сакаат да се поттикне вработените да стигнат... [-]


Магистер на науки во слики науката

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 2 more

Целта на оваа програма е да ги подготви студентите држи диплома во областа на науката или инженеринг за позиции во истражување во графичката индустрија, или во примената на различни слики модалитети за проблемите во областа на инженерството и науката. [+]

Магистер на науки во слики наука

Целта на Магистер за бизнис администрација програма на обработка на слика наука е да ги подготви студентите држи диплома во областа на науката или инженеринг за позиции во истражување во графичката индустрија, или во примената на различни слики модалитети за проблемите во областа на инженерството и науката. Формални предмети вклучуваат разгледување на физиката и хемијата на материјали и процеси чувствителни на радијација, примена на физичка и геометриска оптика на електро-оптички системи, математичка евалуација на системите за формирање на слики и статистика на експериментален дизајн и контрола на квалитет.... [-]


Магистер на науки во служба на Лидерство и иновации

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 2 more

Служба лидерство и иновации е дипломиран програма дизајнирана за да им обезбеди на студентите со можност да ги трансформираат нивните услуги организации. [+]

Магистер на науки во служба на Лидерство и иновации

Служба лидерство и иновации е дипломиран програма дизајнирана за да им обезбеди на студентите со можност да ги трансформираат нивните услуги организации. Услуга веќе не е подмножество на производство ера размислување. Денес, тоа е размислување систем кој ги проучува и произведува промена во тоталитетот на организациски средини и стопанството. На глобалната животна средина наметнува значајни одговорност на раководството вклучувајќи и создавање и иновациите, нова услуга идеи, практики и политики; изградба и искористување на човечкиот капитал софистицирани средства мудро; проектирање, порамнување и спроведување на нови стратешки фокус; зграда искуства кои произведуваат вредност за потрошувачот; и производство на перформанси резултати за вториот нема низ целокупното раководство на услуги. Трендови, кој вози на потребата за промени, вклучуваат конекција, пристап до информации, глобализмот, нови извори на приходи, клиент експериментирање, вмрежување, клиент активизам, и многу повеќе. Во сите, клиентите да очекуваат да добијат вредност во сите нивни сервис искуства. Како таква, на МСП во служба лидерство и иновации исполнува една појавуваат во многу бизниси на услугата и индустрии кои се фокусираат на разбирање различни односите со клиентите.... [-]


Магистер на науки во Сметководство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Господар на науката во сметководството е дизајниран да ги задоволи државата Њујорк барања за студенти со додипломски студии по сметководство за да седат во КПД испит и постигнување на КПД licensure. Студентите може да заврши програмата на полно или скратено работно време врз основа, со полно работно време програма почнува исклучиво во падот семестар. [+]

преглед на програмата

Господар на науката во сметководството е дизајниран да ги задоволи државата Њујорк барања за студенти со додипломски студии по сметководство за да седат во КПД испит и постигнување на КПД licensure. Студентите може да заврши програмата на полно или скратено работно време врз основа, со полно работно време програма почнува исклучиво во падот семестар.

Наставна програма ... [-]

Магистер на науки во софтверското инженерство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

основни содржината на програмата гарантира дека дипломираните студенти ќе имаат и широчината и длабочината на знаење во софтверското инженерство. Област песни во квалитетот на софтверот и софтвер дизајн обезбеди студентите со можност да одговара на нивните постдипломски образование со своите професионални цели. [+]

Магистер на науки по софтверско инженерство е дизајнирана за да привлече софтвер професионалци со формална додипломски позадина во софтверското инженерство, компјутерски науки, или компјутерски инженеринг и најмалку една година работно искуство во струката. основни содржината на програмата гарантира дека дипломираните студенти ќе имаат и широчината и длабочината на знаење во софтверското инженерство. Област песни во квалитетот на софтверот и дизајн обезбеди студентите со можност да одговара на нивните постдипломски образование со своите професионални цели.... [-]


Магистер на науки во телекомуникациски инженеринг технологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Господар на науката степен во телекомуникациски инженеринг технологија е за лица кои бараат образование дипломиран да ги унапредат во менаџерски и лидерски улоги во динамична телекомуникациите животната средина. [+]

Во текот на своето постоење, телекомуникациската индустрија управувано технолошките иновации и обезбедивме одлична кариера можности за лицата со право на технички и лидерски вештини. Нови услуги понудени преку интернет, мобилност понудени од страна на безжична технологија, и екстремни капацитет понудени од страна на фибер оптика, како и развојот на политиката и регулативата, се обликувањето на телекомуникациска мрежа на иднината. RIT нуди единствена програма фокусирана на телекомуникациите што се развива напредни ниво на вештини и знаења потребни од страна на идните лидери во индустријата... [-]


Магистер на науки во угостителството управување-туризмот

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Дипломирани студенти на Магистер на науки во управување со програмата угостителството-туризмот се добро подготвени да чекор повеќе во менаџерски позиции во средината на ниво на услуги и обука директор. [+]

Магистер по менаџмент угостителство-туризам

Дипломирани студенти на Магистер на науки во управување со програмата угостителството-туризмот се добро подготвени да чекор повеќе во менаџерски позиции во средината на ниво на услуги и обука директор. Програмата е фокусирана на иновации на услугите и водство, а раководството на функции во рамките на голем број услуги и корпорации и во подесувањата на академски институции.... [-]


Магистер на науки во управување со

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Магистер на науки во управувањето е специјализирана програма дизајнирана за да им обезбеди на студентите со вештини и знаења и решавање на проблеми се потребни за да функционира ефикасно во различни менаџерски позиции во комплексни организации кои се погодени од технолошките промени и глобализацијата. [+]

Магистер на науки во управувањето е специјализирана програма дизајнирана за да им обезбеди на студентите со вештини и знаења и решавање на проблеми се потребни за да функционира ефикасно во различни менаџерски позиции во комплексни организации кои се погодени од технолошките промени и глобализацијата. Студентите избираат помеѓу две песни, технологијата на управување или глобален менаџмент. По преземањето на неколку курсеви во истражувачки алатки, програмата кулминира со тезата две разбира или практикум. На местото на теза или практикум, кандидатот успешно може да донесе сеопфатна испит врз основа на курсеви во песната заврши од страна на студентот. Полно работно време мора да почне програмата во падот четвртина, со цел да ја заврши програмата за 12 месеци. Вонредни студенти може да влезе во програмата во секој квартал. приемот на барањата Завршено Рокот за прием треба да биде на датотека во Канцеларијата за запишување на дипломираните Услуги најмалку четири недели пред регистрација за следната академска четвртина за студентите од САД, и до 10 недели, пред за странските студенти кои конкурираат за студентски визи. Со цел да се смета за прием на МСП во Иновативен менаџмент, кандидатот мора да:... [-]


Магистер на науки во управување со иновации

Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Дипломирани студенти на програмата ќе имаат единствена комбинација на технички и деловна експертиза и ќе бидат способни да комуницираат на сите нивоа на организацијата. [+]

Господар на науката степен во Иновативен менаџмент го поддржува развојот на технологијата работници како тие се движат во лидерски улоги во области со висока технологија во светската економија. Дипломирани студенти на програмата ќе имаат единствена комбинација на технички и деловна експертиза и ќе бидат способни да комуницираат на сите нивоа на организацијата. Програмата е дизајнирана да биде интердисциплинарна, вклучувајќи курсеви од голем број на академските оддели и колеџи. Степенот е понудено од страна на Колеџот во соработка со Б. Томас Golisano колеџ на компјутерски и информациски науки и Академијата на науките. Оваа програма е достапна само на скратено работно време. Меѓународните студенти бараат на F-1 виза за студирање во САД мора да биде со полно работно време и, следствено, не се квалификува за оваа програма. приемот на барањата Завршено Рокот за прием треба да биде на датотека во Канцеларијата за запишување на дипломираните Услуги најмалку четири недели пред регистрација за следната академска четвртина за студентите од САД, и до 10 недели, пред за странските студенти кои конкурираат за студентски визи. Со цел да се смета за прием на МСП во Иновативен менаџмент, кандидатот мора да:... [-]


Магистер на науки во училиште психологија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

На RIT MS училиште во психологијата е целосно акредитирани од страна на Националното здружение на училишни психолози. Студентите завршувањето на оваа програма заработи магистратура и сертификат за напредни студии (CAS), која признава дека студентите се обучени на ниво на специјалист. Програмата нуди солидна основа во psychoeducational проценка, советување, како и процесот на консултации. А практикум секој квартал од првите две години студентот го сместува во училиште или на агенцијата поставување еден ден во неделата. [+]

Господар на науката степен програма во училиште психологија е одобрен од страна на Националното здружение на училишни психолози и ги подготвува студентите за привремено државата Њујорк сертификација како училишни психолози. Дизајнирано за да се обезбеди на студентите со силна позадина во психолошка основа, на програмата се развива професионални вештини и компетенции во оценувањето, советување, консултации и програма за евалуација.... [-]


Магистер на науки во финансии

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Магистер на науки во финансии програма е дизајнирана да ги подготви студентите за менаџерски кариера во корпоративните финансии, анализа на инвестициите и портфолио менаџмент, финансиски консалтинг и финансиски институции. [+]

На степен Магистер на науки во финансии е дизајниран да ги подготви студентите за менаџерски кариера во корпоративните финансии, анализа на инвестициите и портфолио менаџмент, финансиски консалтинг и финансиски институции. Курсевите ќе се подготват студентите да седат за сертифициран финансиски аналитичар испит. Да ја заврши програмата во една година, со полно работно време студентите мора да почне нивните студии во падот четвртина. приемот на барањата Завршено Рокот за прием треба да биде на датотека во Канцеларијата за запишување на дипломираните Услуги најмалку четири недели пред регистрација за следната академска четвртина за студентите од САД, и до 10 недели, пред за странските студенти кои конкурираат за студентски визи. Со цел да се смета за прием на МСП во финансии, кандидатот мора да:... [-]


Магистер на науки во хемија

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Магистер на науки степен за хемија е понуден на скратено работно време или со полно работно време. Програмата опции се дизајнирани да ги пополни потребите на двете практикување хемичар во Рочестер поголем индустриски заедница и дипломиран студент на полно работно време. [+]

Магистер по хемија - Роботека

Магистер на науки степен за хемија е понуден на скратено работно време или со полно работно време. Програмата опции се дизајнирани да ги пополни потребите на двете практикување хемичар во Рочестер поголем индустриски заедница и дипломиран студент на полно работно време.

На одделот за хемија има истражувачки и наставно-ориентирани факултет, како и одлична опрема и објекти, кои им овозможуваат на полно работно време на дипломираните студенти да носат на програмата на независна студија со која се развива способност да го нападне научни проблеми на истражувачко ниво. Истражувањето може да доведе до или теза или извештај за проектот.... [-]


Магистер на науки во човечка интеракција компјутер

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 2 more

Интеракција човек-компјутер (HCI) се однесува на дизајнот, евалуација и имплементација на интерактивни компјутери и компјутерски-базирани системи, за доброто на човечка употреба. Поле HCI има своите корени во повеќе од 50 години на теорија компјутерски науки, како и во применетиот однесувањето и социјални науки. HCI истражување е управувано од страна на технолошкиот напредок и зголемување на pervasiveness на компјутерски уреди во нашето општество. Со акцент на ... [+]

Магистер на науки во Интеракција човек-компјутер

Интеракција човек-компјутер (HCI) се однесува на дизајнот, евалуација и имплементација на интерактивни компјутери и компјутерски-базирани системи, за доброто на човечка употреба. Поле HCI има своите корени во повеќе од 50 години на теорија компјутерски науки, како и во применетиот однесувањето и социјални науки. HCI истражување е управувано од страна на технолошкиот напредок и зголемување на pervasiveness на компјутерски уреди во нашето општество. Со акцент на правење на компјутерски технологии повеќе user-friendly, HCI се појави како динамична, повеќеслојна областа на студија која ги спојува теоријата на науката, инженерството, и дизајнот, како и концепти и методологии од психологија, антропологија, социологија и индустриски дизајн -со техничките проблеми на компјутерите.... [-]


Магистер на науки материјали во науката и инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Господар на науката степен материјали во науката и инженеринг, понуди заеднички од страна на Академијата за наука и Кејт Gleason колеџ за инженерство, е дизајниран со различни опции за задоволување на индивидуалните и потребите на индустријата во брзо растечка област на материјали. [+]

Господар на науката степен материјали во науката и инженеринг, понуди заеднички од страна на Академијата за наука и Кејт Gleason колеџ за инженерство, е дизајниран со различни опции за задоволување на индивидуалните и потребите на индустријата во брзо растечка област на материјали. Целите на програмата се три пати:

Со доаѓањето на новите класи на материјали и инструменти, традиционалната практика на емпирија во потрага и изборот на материјали е брзо стануваат застарени. Затоа, оваа програма нуди сериозен интердисциплинарна учење искуство во материјали студии, премин преку традиционалните граници на такви класични дисциплини како хемија; физика; и електрични, механички, и microelectronic инженеринг. Програмата предвидува широка експериментални курсеви во различни области на материјали поврзани со студии. Програмата ги истражува можности за воведување на поголема хармонија помеѓу индустриската експанзија и академска обука. ... [-]

Магистер на науки по применета математика и компјутерска

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Целта на програмата Магистер по применета математика и компјутерска е да се обезбеди студентите со можност да применуваат математички модели и методи за истражување на различни проблеми кои се јавуваат во индустрија и бизнис, со посебен акцент на развој пресмета решенија кои може да се спроведе. [+]

Магистер на науки по применета математика и компјутерска

Идеите на применета математика осветлуваат неколку апликации во различни бизниси и индустрии, како и владата. Софистицирани математички алатки се повеќе се користи за развој на нови модели, измени на постоечките и анализираат перформансите на системот. Ова вклучува примена на математика на проблемите во управувањето со наука, биологија, портфолио планирање, објекти планирање, контрола на динамички системи и дизајн на композитни материјали. Целта е да се пресмета најдат решенија за реалниот свет проблеми кои произлегуваат од овие видови на ситуации.... [-]


Магистер на науки по применета статистика

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 2 more

Статистика е наука за донесување на одлуки во лицето на несигурност. Статистички размислување и методи се од суштинско значење за широк спектар на индустриски, истражувања, образовни, деловни, и активностите на владата. Кејт Gleason колеџ за инженерство, преку Д. Hromi Центар за квалитетно и применета статистика, нуди господар на науката степен во применета статистика, која обезбедува state-of-the-art статистички размислување и методи ... [+]

Магистер на науки по применета статистика

Статистика е наука за донесување на одлуки во лицето на несигурност. Статистички размислување и методи се од суштинско значење за широк спектар на индустриски, истражувања, образовни, деловни, и активностите на владата. Кејт Gleason колеџ за инженерство, преку Д. Hromi Центар за квалитетно и применета статистика, нуди господар на науката степен во применета статистика, која обезбедува state-of-the-art статистички размислување и методи.... [-]


МСП во средното образование на студенти кои се глуви или наглуви

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Националниот Технички институт за MS средно образование на глувите или наглуви ученици глуви е уникатна програма, која се подготвува професионалци да ги исполнуваат националните потребата за одличен наставници на студенти кои се глуви или наглуви. [+]

NTID нуди постдипломски програма што води кон степен Магистер на науки во средното образование на студенти кои се глуви или наглуви. Оваа уникатна програма ги подготвува студентите за да се исполнат националните потребата за наставниците на средното студенти кои се глуви или наглуви. Целта на програмата вклучува подготовка на наставниците не само како ефикасно и етички практичари, туку и како научници и лидери во професија.... [-]


Master

господар на архитектурата

Студии врз за студентски град Целосна 3 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester

Господар на Архитектура програма е за студентите кои се заинтересирани да студираат архитектура на ниво на постдипломски, но чии додипломски степени се добиени во областите надвор од архитектура. [+]

Мајсторот на програма Архитектура програмата е обликувана од глобалната акцент на одржливост, фактори кои влијаат на урбанизмот, а рацете на примената на принципите на дизајнот и технологијата на материјалите и градежништвото.

Одржливост

Во услови кога глобалната притисок за поодржлив свет, вклучувајќи згради кои ги користат енергија и еколошките фактори поефикасно да се намали целокупната јаглерод, во фокусот на многу курсеви одразуваат условите за одржлив дизајн и пракса.... [-]


Господар на инженеринг во микроелектрониката производство инженеринг

Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 2 more

Господар на инженеринг степен во микроелектрониката производство инженеринг им нуди широка едукација на студентите со диплома во традиционален инженеринг или науката дисциплини кои се заинтересирани за кариера во индустријата за полупроводници ... [+]

Господар на инженеринг во микроелектрониката производство инженеринг

Господар на инженеринг степен во микроелектрониката производство инженеринг им нуди широка едукација на студентите со диплома во традиционален инженеринг или науката дисциплини кои се заинтересирани за кариера во индустријата за полупроводници.

Дипломирани студенти на програмата ќе: дизајн и да се разбере низа на чекори за обработка со фабрикување цврста состојба уред за да се сретнат со еден сет на целни параметри; анализира експериментални електрични податоци од солидна држава уред за да се извлече перформанси параметри се користат во дизајнот на уредот; се разбере сегашниот литографски материјали, процеси и системи за да се исполнат барањата на слики и patterning уред; разбираат релевантноста на еден процес или уред на сегашните производствени практики; настапи во microelectronic производство на животната средина во областа на специјализација, како уред инженеринг, коло дизајн, литографија, материјали и процеси, подобрување на принос, и производството.... [-]


Господар на инженеринг во областа на инженерството управување

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Целта на оваа програма е да обезбеди солидна основа во области најчесто се потребни од страна на менаџерите кои го надгледуваат инженери и инженерски проекти. Во прилог на индустриски инженеринг експертиза, студентите ќе се стекнат вредни знаења во области како што организациско однесување, финансии и сметководство. [+]

Мајсторот на факултет - управување со инженеринг

Мајсторот на факултет во управување со инженеринг програма користи мешавина на ИСЕ курсеви и курсеви од Колеџот за бизнис да се фокусираат на управување на инженеринг и технолошки претпријатие. Тоа е комбинација на технолошки искуства со менаџерски способности.

Управување со инженеринг се занимава со разбирање на технологијата во инженеринг проекти и процесот на управување преку кои се примени технологијата. Оваа концентрација се занимава со двојна улога на раководител на инженеринг; и како технолог и менаџер. Целта на играта е да се обезбеди позадина во области најчесто се потребни во оваа улога, како што организациско однесување, финансии и сметководство, во прилог на индустриски инженеринг експертиза. Секој студент треба да се развие програма на студии во врска со нивните советник, кој содржи до четири предмети од Колеџот за бизнис за да го дополни инженеринг работа се разбира.... [-]


Господар на инженеринг по машинство

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Ова е програма за практикантска работа пост-бакалауреат работа води кон стручно образование на мајсторот на инженеринг. Целта на програмата е да се обезбеди инженеринг БС дипломиран средство за стекнување на терминал господар 's степен. [+]

Мајсторот на факултет во Машински факултет е програма за практикантска работа пост-бакалауреат работа води кон стручно образование на мајсторот на инженеринг. Целта на програмата е да се обезбеди инженеринг БС дипломиран средство за стекнување на терминал господар 's степен. На највисок премин искуство за господар на инженеринг степен може да биде проект дизајн разбира, добро организиран и внимателно избрани индустриски стажирањето, или независна студија проект на местото на конвенционален тезата барање на MS степен. Степен овој мајстор е особено добро прилагодени за студентите кои сакаат да учат скратено работно време, оние кои се заинтересирани во ажурирањето на нивните технички вештини, како и оние кои не се фокусирани на истражување ориентирана Магистер на науки теза програма се состои од основни курсеви (12 кредит часови) , концентрација курсеви (16 кредит часови), и изборни предмети (20 кредит часови).... [-]


Мајсторот на факултет во индустриски и системи инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Мајсторот на факултет во индустриски инженеринг се фокусира на дизајн, подобрување и монтажа на интегрирани системи на луѓе, материјали, информации, опрема и енергија. [+]

Мајсторот на факултет во индустриски инженеринг се фокусира на дизајн, подобрување и монтажа на интегрирани системи на луѓе, материјали, информации, опрема и енергија. Програмата ја нагласува стручно знаење и вештини во математички, физички, компјутер, и општествени науки, заедно со принципите и методите на инженерството анализа и дизајн. Општата цел на индустриски инженеринг е оптимизација на системот, без разлика на тоа дали активноста ангажирани во е производство, дистрибуција или капацитет поврзани со услугите. Студентот дипломирани студенти со различни вештини во областа на применетата статистика / квалитет, ергономијата / човечкиот фактор, истражувачки активности / симулација, производство и инженеринг системи. Овој степен ќе им овозможи на студентите да се здобијат со ширина низ неколку различни области или се фокусира на една област во рамките на IE.... [-]


Мајсторот на факултет во индустриски и системи инженеринг

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Rochester + 1 more

Оваа програма се концентрира на индустриски инженеринг курсеви што опфаќаат наука и технологија на донесување на одлуки во комплексниот свет со цел да се оптимизира на севкупниот систем отколку некој потсистем. [+]

Оваа програма во системи Инженеринг концентрира на индустриските и системи инженеринг курсеви што опфаќаат наука и технологија на донесување на одлуки во комплексниот свет со цел да се оптимизира на севкупниот систем отколку некој потсистем. Системи инженеринг се занимава со подобрување на процесот на донесување одлуки со користење статистика, симулација, оптимизација, како и компјутерска наука вештини за подобрување на дизајнот, контрола, функционирање и разбирање на системите. Оваа дисциплина покажа брзиот раст и во нејзиниот развој и признати како посебно од областа на инженерството. Системи Инженеринг вештини се станува важно во рамките на локалната, индустриски заедница како помош за управување кои сакаат да се одговори на зголемување на притисокот на конкуренцијата. Програмата има флексибилност со цел да им овозможи на студентите да ги фокусираат своите текот на студија за различни домени апликација. Овие апликација домени имаат заеднички потреби во многу области на системи и инженерство, но некои уникатни оние како добро.... [-]


Videos

RIT Admissions: Part Time and Graduate Studies

RIT Graduate Research Symposium

Contact

Rochester Institute of Technology

Адреса, линија 1 Rochester Institute of Technology Office of Graduate Enrollment Bausch & Lomb Center 58 Lomb Memorial Drive
14623 Rochester, New York, Соединети Американски Држави
Website http://www.rit.edu/grad
Број на телефон +1 585-475-2229