University of Rochester

Introduction

Read the Official Description

На Универзитетот во Рочестер е еден од топ-ниво истражувачки универзитети во земјата. Нашите 158 згради сместени повеќе од 200 академски специјалност, повеќе од 2.000 факултет и наставни кадар, а некои 10.500 студенти, околу половина од нив се жени. Учење на Универзитетот во Рочестер е, исто така, на многу лично ниво. Рочестер останува еден од најмалите и повеќето колегиум меѓу најдобрите истражувачки универзитети, со помали паралелки, низок 10: 1 студент наставник сооднос да се, како и зголемена интеракција со факултет. Наставната програма Рочестер Луѓето дадат се од себе кога го прави тоа што го сакам. На Рочестер, ќе се изгради својата сопствена програма со свој уникатен предности и интереси. Нема потребни предмети. Можете да учат само она што сте страстни за, изборот на главните во една од трите дивизии на учење и земајќи три-се разбира тематски кластери во другите две области. Без потреба да се земе она што другите училишта понекогаш се нарекуваат "општите барања за образование", повеќето студенти Рочестер најдат тие имаат простор да се зголеми двојно, па дури и тројно поголеми. Како тоа функционира? Сите студенти треба да заврши: • еден основното барање писмена форма; • барањата за своите големи, што паѓа во една од трите големи области на учење: • хуманистичките • општествени науки • природните науки и инженерство • еден кластер на секоја од преостанатите две области. Што е еден кластер? Кластер е множество на поврзани со предмети, кои спаѓаат во една од три академски единици. Секој кластер содржи минимум 12 кредити на предмети. Многу кластери се создадени од страна на студентите. Тие се само уште еден начин можете да се прилагодите вашиот колеџ образование.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Гледа Health MSc »

Programs

This school also offers:

MA

ма книжевен превод

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави New York

Истакнати книжевни преведувачи мора да биде доживотно студенти на литературата и тие мора да имаат супериорна вештини за пишување на англиски јазик. Тие исто така мора да се разбере бизнис на преводот. Мајстор е на програма [+]

М-р книжевен превод

Истакнати книжевни преведувачи мора да биде доживотно студенти на литературата и тие мора да имаат супериорна вештини за пишување на англиски јазик.

Тие исто така мора да се разбере бизнис на преводот. Магистрирал во книжевен превод студии (MALTS) комбинира академски строгост, силна практична обука, и интензивна професионален развој преку практиканти со печатот Отворено писмо и други книжевни преси.... [-]


MSc

Ms алтернативни извори на енергија

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави New York

Развој на одржлива енергија со користење соларни ќелии, горивните ќелии, биогорива и нуклеарна фузија го привлече огромно внимание во целиот свет. На Хемиски факултет факултет има воспоставено [+]

MS Алтернативна енергија

Развој на одржлива енергија со користење соларни ќелии, горивните ќелии, биогорива и нуклеарна фузија го привлече огромно внимание во целиот свет. На Хемиски факултет факултет има воспоставено исклучително силен истражувачки програми во напредни материјали, биотехнологијата и нанотехнологијата како интелектуална основа за извршување на алтернативни извори на енергија да се дополни, и на крајот да го замени, фосилните горива. Тоа е навремено да имаат држава Њујорк одобрена програма MS Алтернативна енергија степен во место да се едуцираат и обучуваат работната сила за пазарите во развој работа во иднина. Овој пост-дипломски програма е наменета за студентите кои влегуваат со диплома диплома во областа на инженерството или наука.... [-]


MS електротехниката

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави New York

MS степен бара најмалку 30 кредит часови на постдипломски курсеви. Покрај тоа, секој кандидат МСП мора: (а) да напише магистерска теза и вклучуваат 6-12 кредитна часа на истражување во [+]

MS електротехниката

MS степен бара најмалку 30 кредит часови на постдипломски курсеви. Покрај тоа, секој кандидат МСП мора: (а) да напише магистерска теза и вклучуваат 6-12 кредитна часа на истражување во 30-часовна програма, или (б) се на МСП испит.

Најмалку 24 кредит часови на целокупниот 30 мора да биде на ниво од 400 или повеќе; и најмалку 12 од овие кредитни часа мора да биде во електротехника и компјутерско инженерство, ексклузивни на истражување или читање курсеви.... [-]


MS компјутерски науки

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави New York

Магистерската програма по компјутерски науки програма нуди на студентите на високо ниво на избор во нивниот курс на студии. Студентите можат да се фокусира на една област на компјутерски науки, или се курсеви за широчината на [+]

MS по компјутерски науки

Магистерската програма по компјутерски науки програма нуди на студентите на високо ниво на избор во нивниот курс на студии. Студентите можат да се фокусира на една област на компјутерски науки, или се курсеви за широчината на полето.

Степенот може да биде завршен со полно работно време или со скратено работно време. Ние нудиме програма со половина работно време на студии специјално дизајниран за научниците или инженери кои бараат MS степен со фокус на анализа на податоци. (Редовни студенти, исто така, се добредојдени да се следи концентрацијата на анализатор текот на еден пократок период на време.)... [-]


MS материјали науката

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави New York

MS степен материјали во науката бара минимум од 30 кредит часови на постдипломски курсеви. Постојат две патеки до добивање на МСП: План А, со тезата, и План Б, без теза. План Б е нормален [+]

MS материјали науката

MS степен материјали во науката бара минимум од 30 кредит часови на постдипломски курсеви. Постојат две патеки до добивање на МСП: План А, со тезата, и План Б, без теза. План Б е нормално, стандардно, опција за внесување студенти. Ако ученикот сака да продолжи со план А патеката наместо, тоа е Одговорност на студентот е да се направи подготовка со факултет тезата советник надгледува неговата / нејзината работа и да го извести магистерска програма канцеларијата на ова.... [-]


Ms механички инженеринг

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави New York

Одделот на Машинскиот факултет нуди постдипломски работа води кон двете MS и д-р диплома по механички инженеринг и материјали во науката. Кандидатите за прием обично имаат општа позадина во една од следните области, во зависност од [+]

MS Машински факултет

Одделот на Машинскиот факултет нуди постдипломски работа води кон двете MS и д-р диплома по механички инженеринг и материјали во науката. Кандидатите за прием обично имаат општа позадина во една од следните области, во зависност од програмата и интерес: инженерство, физика, применета физика, применета математика, материјали науката, механика, металургијата, или хемија.... [-]


MS технички претприемништвото и за управување со

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави New York

ТИМ е наменета за студентите со диплома за додипломски студии во областа на инженерството, науката, или математика, кои сакаат да продолжи нивото на мајсторот техничко образование во комбинација со бизнис [+]

MS Технички претприемништво и менаџмент

ТИМ е наменета за студентите со диплома за додипломски студии во областа на инженерството, науката, или математика, кои сакаат да продолжи нивото на мајсторот техничко образование во комбинација со бизнис, претприемничкиот менаџмент, и лидерство курсеви. Степен барања вклучуваат:

    • Три основни курсеви за менаџмент на претприемништвото... [-]


Ms хемиски инженеринг

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави New York

Студентите заинтересирани за редовни студии за Магистер по Хемиски факултет имаат можност да се добие MS степен од предмети само, или MS степен од комбинација на предмети и успешна одбрана на тезата врз основа на [+]

MS Хемиски факултет

Студентите заинтересирани за редовни студии за Магистер по Хемиски факултет имаат можност да се добие MS степен од предмети само, или MS степен од комбинација на предмети и успешна одбрана на тезата врз основа на независни истражувања. За да се поттикне партнерства со локалната индустрија (на пример, Кодак, Xerox, Бауш & Lomb, итн), Одделението нуди поголемиот дел од своите постдипломски курсеви во доцна попладне или вечер за да се овозможи инженери и научници вработени со полно работно време да продолжи со MS степен на скратено работно време врз основа. Привлечен опција за Хемиски факултет студенти на Рочестер е 3/2-BS програма на Одделот / MS. Програмата 3/2 доведува до двете БС и MS степени во хемиски инженеринг во пет години. Шведското времето потребно да се заврши MS степен е две години за редовен студент.... [-]


оптика ms

Студии врз за студентски град September 2019 Соединети Американски Држави New York

Магистер на науки програма во оптика е дизајниран за да им обезбеди на студентите кои имаат силна додипломски подготовка по физика или инженеринг со знаење и вештини за да придонесат [+]

MS Оптика

Магистер на науки програма во оптика е дизајниран за да им обезбеди на студентите кои имаат силна додипломски подготовка по физика или инженеринг со знаење и вештини за да придонесе до state-of-the-art оптика истражување и развој. Голем број на опции се достапни во рамките на општата барањата степен да ги задоволи потребите на студентите со голем број на цели во умот:

Предмети MS (2 семестри) - Стандардна опција... [-]