Roosevelt University

Introduction

Read the Official Description

Ослободете го вашиот потенцијал

Ние сме Roosevelt University

Roosevelt University е независен, непрофитен, метрополитен универзитет со две различни кампуси лоцирани во центарот на Чикаго и во приградски Шаумбург, Илиноис. Со богата историја и прогресивни наставни програми со 116 степени програми, ние сме посветени на највисоките стандарди на академски квалитет. Нашиот наградуван факултет и посветен персонал се гордеат со изнудувајќи ги извонредно разновидните студенти на Рузвелт до границите на достигнување, инспирирајќи ја трансформацијата на животите и заедниците преку принципите на социјална правда.

Вие сте Roosevelt University .

Тоа е вистина бидејќи ги отворивме нашите врати во 1945 година: учениците на Рузвелт не прават нас кои сме. Седум децении подоцна, ние привлекуваме широк спектар на научници - разновидни по возраст, пол, етничка припадност, позадина, интерес и гледна точка. Нашата живописна заедница за живеење и учење на поединци е обединета со инклузивно, прогресивно академско опкружување на Рузвелт. Без разлика дали сте дојденец, континуиран возрасен ученик, трансфер, онлајн или дипломиран студент, Рузвелт ќе те пречека да ги надминеш очекувањата и да ја поседувате својата иднина.

Пристап во реалниот свет.

Со две локации во кампусот, флексибилен распоред на курсеви, онлајн курсеви и бројни степени на Roosevelt University , Roosevelt University нуди образование кое одговара на вашиот живот, ставајќи ги вашите цели во кариерата на дофат. Нашата прогресивна мешавина на применета студија, развој на лидерството и професионален теренски подготвува дипломирани студенти со практични вештини потребни во денешниот конкурентен пазар на труд.

This school offers programs in:
  • Англиски

Гледа MA » Гледа MSc » Види магистерски студии » Гледа Online MA » Гледа Health MA » Гледа MBA »

Programs

This school also offers:

MA

мајстор на уметноста во економијата

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago

Економија на Универзитетот Рузвелт оди подалеку од конвенционалните економијата, кои се учи на повеќето универзитети во САД и претставува студентите со економските анализи. [+]

Економија, м-р

Понудена во: CHICAGO

Економија на Универзитетот Рузвелт оди подалеку од конвенционалните економијата, кои се учи на повеќето универзитети во САД и претставува студентите со економска анализа од аспект на алтернативните школи на мислата. Рузвелт е еден од ретките универзитети во САД, каде што студентите можат да учат економија од друговерци точки на гледање, во прилог на мејнстрим неокласичен и кејнзијанската точки на гледање.... [-]


MSc

Магистер на науки во биотехнологија и хемиски науки (btcs)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago Schaumburg

Магистер на науки програма во биотехнологија и хемиски науки (BTCS) ги подготвува студентите за работа во различни професионални средини или за понатамошно постдипломски студии. [+]

Биотехнологија и хемиски науки, MS

Понудена во: Чикаго | SCHAUMBURG

Магистер на науки програма во биотехнологија и хемиски науки (BTCS) ги подготвува студентите за работа во различни професионални средини или за понатамошно постдипломски студии. Тоа е интердисциплинарна програма во која студентот може да се концентрира главно во биотехнологијата или во хемиската науката. На програмата е соодветно за студентите држи бакалауреат степен во биологија, биохемија, хемија, или сродни науки, или за оние кои се преземени предуслов додипломски курсеви. Кандидатите кои се подготвуваат за медицински, стоматолошки или ветеринарна училишта се охрабруваат да аплицираат за магистер по биомедицински науки или на МСП во биологија на Универзитетот Рузвелт.... [-]


Магистер на науки во интегрирани маркетинг комуникации

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Chicago Schaumburg + 1 more

На постдипломските програма во интегрирани маркетинг комуникации е наменета за студентите кои сакаат кариера или кои сакаат да ги унапредат своите кариери со пазарот. [+]

Интегрирани маркетинг комуникации, MSIMC

Понудена во: Чикаго | SCHAUMBURG

На постдипломските програма во интегрирани маркетинг комуникации е наменета за студентите кои сакаат кариера или кои сакаат да ги унапредат своите кариери со пазарот, рекламните агенции, организации директен маркетинг, односи со јавноста фирми, како и медиумите. Рузвелт Програмата за меѓуопштинска соработка се нуди во двете на Чикаго и Schaumburg кампуси.... [-]


Магистер на науки во компјутерски науки

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago Schaumburg

На постдипломските студии по компјутерски науки е наменета за поединците кои сакаат да се надополни знаењето кое веќе го имаат во областа на компјутерските науки. [+]

Компјутерски науки, MS

Понудена во: Чикаго | SCHAUMBURG

На постдипломските студии по компјутерски науки е наменета за поединците кои сакаат да се надополни знаењето кое веќе го имаат во областа на компјутерските науки или оние кои сакаат промена во кариерата во еден од овие баран области. Со широк избор на курсеви, овој степен може да се обликува како степен професионална господар, како и чекор во спроведувањето на докторски степен.... [-]


Магистер на науки во недвижности

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Chicago + 1 more

Магистер на науки во Недвижнини (MSRE) на програмата е наменета да им служи на студентите кои сакаат да влезат или подобрување на нивните кариери во Недвижнини професија. [+]

Магистер на науки во Недвижнини (MSRE) на програмата е наменета да им служи на студентите кои сакаат да влезат или подобрување на нивните кариери во Недвижнини професија. Курсевите во програмата ќе обезбеди знаење потребно за еден човек да влегува во професијата на недвижности како програмер, менаџер или истражувачот.

Оваа програма е уникатна по тоа што ќе биде прв од ваков вид што е сместен во колеџ за бизнис. Курсевите кои се избрани за програма ќе се развие професионалци во недвижен имот кои не само што ќе бидат способни да управуваат и брокер за недвижнини, но тие ќе бидат во можност да обезбеди насоки за идно планирање и развој на нивната заедница. ... [-]


Магистер на науки во областа на сметководството

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Chicago Schaumburg + 2 more

Лицата заинтересирани за преземање на КПД, околу CFE, ЦИА, или ЦВА прегледи треба да се запишат во програмата MSA да ја заврши својата професионална обука. [+]

MSA на програмата е дизајниран да им овозможи на дипломирани студенти во либерални уметности, наука, инженеринг, и во други области, како и дипломирани студенти во бизнисот, да се заврши професионални сметководствени програма за скратено работно време или со полно работно време. Сметководители и учители на сметководството ќе се најде на програмата корисни, бидејќи тоа може да помогне однапред кариера преку понатамошно студирање во вечерните часови. Лицата заинтересирани за преземање на КПД. ЦИА или ЦВА испитувања можат да се запишат во програмата MSA да ја заврши својата професионална обука. Покрај тоа, програмата MSA да ви помогне да развие вештини специјализирани и во-длабочината на знаење преку области на концентрација во оданочувањето, професионални сметководствени и менаџмент консултантски услуги. Во фокусот на процесот на учење е заедничка одговорност на студентот и инструктор. Нашите часови се мали, лични контакти. Ја нагласуваме тимска работа и групни проекти, со многу анализи за случајот и писмени и усмени презентации. Пред сè, се очекува секој студент да придонесат за образование на неговите или нејзините колеги, верувајќи дека возрасни ученици имаат значителна експертиза да ги споделат со соучениците. ... [-]


Магистер на науки во областа на сметководството криминолошки науки (msaf)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии September 2019 Соединети Американски Држави Chicago Schaumburg + 1 more

Магистер на науки во Сметководство форензика (MSAF) е дизајниран да ги подготви дипломирани студенти за кариера во нов, возбудлив областа на сметководството. [+]

Магистер на науки во Сметководство форензика (MSAF)

&nbsp

Магистер на науки во Сметководство форензика (MSAF) е дизајниран да ги подготви дипломирани студенти за кариера во нов, возбудлив областа на сметководството. Оваа програма е за луѓе од различни професионални средини вклучувајќи сметководители, даночни професионалци, адвокати, банкари, осигурителни компании, за спроведување на законот персонал, државни службеници и последните дипломирани. САД Вести & идентификува форензичар сметководство како еден од "20 топла работа песни на иднината." Сметководство форензика е специјалитет пракса која се осврнува на доказите зад броеви и потоа копа во нивната содржина. Судска сметководители, исто така познат како форензички ревизори или истражни ревизори, често им помогне на адвокатите во извршувањето на истраги или дејствуваат како вештаци во судски спор процес. Судска сметководство комбинира вештините на сметководител, ревизор и истражувач. Да се ​​биде успешен во оваа професија, треба да имаат чувство на љубопитност и преку програмата ќе се развие силни аналитички и дедуктивен вештини и професионално расудување.... [-]


Магистер на науки во угостителството и туризмот за управување со

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago

Магистер на науки во угостителството и туризмот за управување им помага на учениците се развие и да се подобри професионален лидерски способности, техничко и истражувачки способности и можности за кариера. [+]

Угостителство и туризам управување, MSHTM

Понудена во: CHICAGO

На стартот Steinfeld Факултетот за угостителство и туризам управување: од светска класа образование во еден свет-класа на градот

Не постои подобро место за да дознаете на оваа индустрија од Чикаго метрополитенска област со своето богатство на светска класа хотели и ресторани и својата богата мешавина на етнички култури и кујни, уметност и забава, спорт и рекреација. Со канцеларии поглед на неколку од главните туристички дестинации во Чикаго Школата нуди само дипломиран програма во Илиноис подготвување на студентите за менаџмент и лидерство во кариерата во угостителството и туризмот.... [-]


Магистер на науки во управување со човечки ресурси (mshr м)

Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Соединети Американски Држави Schaumburg Chicago + 2 more

Магистер на науки во управување со хумани ресурси степен нуди на студентите уникатна мешавина на курсеви кои се создаде програма која е и флексибилно и сеопфатни. [+]

Магистер на науки во управување со хумани ресурси (MSHRM) е дизајниран да им обезбеди на студентите со знаења потребни за успешно денес со хумани ресурси менаџер. Наставната програма се случат и во однесувањето и правни перспективи суштинско во создавањето на ефективна организациона со хумани ресурси политики и практики.

Информации за програмата

Магистер на науки во управување со хумани ресурси степен нуди на студентите уникатна мешавина на курсеви кои се создаде програма која е и флексибилно и сеопфатни. основен сет на програмата на часови се состои од три аспекти. Првиот аспект се однесува науката во однесувањето теории кои обезбедуваат основа за управување и структурата на денешниот организации. Вториот аспект се состои од во-длабочината на разбирањето на закони и практики на современото управување со хумани ресурси. конечна аспект Основните е највисок премин разбира, ХРМ 493: Семинар во управување со хумани ресурси. Овој случај и апликации базирани на курс обезбедува на студентите со можност да се види како сите поединечни делови се вклопуваат заедно да се создадат вистински ефективен корпоративен со хумани ресурси стратегија и операција. Основните курсеви се дополнети со една кредитна час ориентација курс (BADM 401) и широк спектар на изборни предмети. Овие изборни вклучуваат многу хумани ресурси теми, но, исто така, одат многу подалеку на традиционалниот им дозволуваат на ученикот да избере курсеви во други деловни функции, како и курсеви за обука и развој, јавна администрација, како и индустриски / организациска психологија. Комплетната програма е достапна на двата наши центарот на Чикаго и нашата база... [-]


Магистер на науки по биологија

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago Schaumburg

Магистер на науки програма во биологија подготвува студентите за вработување во различни професионални средини и за понатамошни студии кон докторски дипломи, како што се MD, уреди со DDS и д-р. [+]

Биологија, MS

Понудена во: Чикаго | SCHAUMBURG

Магистер на науки програма во биологија подготвува студентите за вработување во различни професионални средини и за понатамошни студии кон докторски дипломи, како што се MD, уреди со DDS и д-р. Тоа е една сеопфатна биолошки науки програма во која студентот може да се концентрира главно во мобилната / молекуларната биологија, физиологија / развојни биологија, конзервација екологија, или биохемија. На програмата е соодветно за студентите држи бакалауреат степен во биологијата, здравството и науката, или сродни науки, или за оние кои се преземени предуслов додипломски курсеви.... [-]


Магистер на науки по математика

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago

По прифаќање на програмата, студентите ќе се сретне со постдипломски советник за планирање на програмата на студии. Сите студенти се потребни за добивање одобрение за нивниот курс селекции секој семестар. [+]

Математика, MS

Понудена во: CHICAGO

Прием

Кандидатите за прием на постдипломски работа во математиката треба да ги исполнуваат општите услови за прием на постдипломски работа на Универзитетот. Студентите мора да имаат завршено додипломски степен, не мора во математиката, но мора да имаат завршено линеарна алгебра и најмалку три семестри на анализа (еквивалент на 231 математика, математика и математика 232 233 на Рузвелт), со оценки од C- или повисоко и со Б (3.0) просек.... [-]


Master

господар на јавната администрација (АПМ)

Студии врз за студентски град Целосна September 2019 Соединети Американски Држави Chicago

Мајстор за јавна администрација (АПМ) подготвува искусни и аспиранти администратори да бидат лидери во владата, кривичната правда, здравство, заштита на животната средина, како и непрофитни организации. [+]

Јавната администрација, МПА

Понудена во: CHICAGO

На постдипломски програма што води кон магистер по јавна администрација (АПМ) подготвува искусни и аспиранти администратори да бидат лидери во владата, кривичната правда, здравство, заштита на животната средина, како и непрофитни организации. Наставната програма се состои од шест основни курсеви за менаџмент и анализа, а се разбира политика, услуга учење разбира и специјализирани курсеви во концентрација на студентот или област на интерес. Концентрациите се понудени во здравствените услуги за управување со владата, и непрофитна управување.... [-]


Videos

Roosevelt University: It Takes Only One